Jump to content

Tenis - Pariz 2024


Recommended Posts

3 hours ago, Darth Steva said:

Juce je u intervjuu za CNBC posle meca na zavrsno pitanje "Is it enough?" odgovorio sa "I think so" tako da, IMO, sigurno ce on zeleti da igra sve dok moze da osvaja GS-ove ali ako bude takva situacija da su Carlos i Sinner zacementirani #1 i #2 i da mora preko obojice da dolazi do GS, bojim se da ce brzo da batali posto ga sigurno ne zanimaju ucesca na GS-ovima a nece biti vise tog "fali mi OI zlato" da ga gura da igra tenis do 41.

Mada sa tim ludakom nikad ne znas sta ce da mu se javi u piramidama.

🤔 cega se bojis Stevo?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Obozavam ove "dan posle" dane, ceo dan citas analize, pohvale, intrevjue, vesti se nizu brzinom svetlosti.

A u pozadini samo slusam od nekud: "Ooooo  Sanzelize...." 😃

Inace i mene forum dovodi do ludila danas svojom "brzinom".

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, BattleBender said:

Najbolji takmicar svih vremena.
Nijedan sportista nema sposobnost pronalazenja puta, solution-a, kao on.

Da to ne ostane na nivou nekakve apstrakcije, pokusacu malo da rasclanim sve to... Koristicu neke analogije i elemente kod drugih velikana iz drugih sportova, da cisto probam da docaram koliko u njemu ima neverovatno mnogo asset-a koje imaju drugi, a on ih ima maltene sve...

1. Gotovo niko nema takvu sposobnost da pobedi i kad nije najbolji. Gledas mec i u fazonu si "Protivnik igra bolje, u ovom datom trenutku je bolji igrac".. Ali Novak pobedi. Tako nesto sam vidjao mozda samo kod Jon Jonesa. Neko bolje udara od njih, ali oni pobede.

2.  Najbolje pronalazi put do cilja i najbolje manage-uje taj put do cilja - Ume da planira, organzuje, kontrolise i koordinira i aktuelnom trenutkom, momentom u meču, gemu, setu. Ali i u  mesecu, godini.

3. Izvlaci pouke nakon izgubljenog meča, poena, seta, gema, turnira, dela godine. Ovde bih se nadovezao i na domen da savrseno kanalise cak i frustracije. Ticale se one aktuelnog momenta u mecu, ili nekog duzeg vremenskog okvira (period u godini, sama sezone i sl). Ako se nesto vec desilo, a nije povoljno po njega, on ce da nalazi nacin da isknotrolise to i iskoristi ga da bi dosao do cilja.

4. Ima pametnu, tj smislenu hrabrost i inteligenciju da radi stvari koje ce kasnije u mecu/setu, odredjenom mecu da imaju kljucnu delotvornost. Forsirace odredjenu stvar po cenu trenutnih gubitaka da bi doveo sebe i protivnika u stanje koje mu odgovara u kljucnom trenutku. Ima da ima "debilni" gameplan u odredjenom delu meca, na par gemova, ali ce to zapravo da bude buildup u sirem smislu dodje do svog benefita. Ovo bih uporedio sa cerebralnim sposobnostima Floyd Mayweather-a.

5.  Ako vidi svoju inferironost, sistematski ce i u toku meca i toku meseca da radi na tome da perfidno to sakrije i skrene tempo/nacin igre da se to ne desava kad njemu odgovara. GSP je u mma okvirima kandidat za goat-a, samo zbog ovog ovoga. Ta sposobnost instrumentalizovanja tudjih slabosti i sopstvenih sposobnosti, u konkretnom kontekstu je neverovatna. Kad treba da svede mec na sprint i kad njemu to odgovara, ce da svede mec na to, kad mu samo maraton odgovara, on ce da perfidno i suptilno uvede protivnika (bez da primeti) u maraton. Savrseno skriva svoje slabosti, savrseno napada tudje slabosti. Savrseno prevari protivnika perfidno i suptilno da se tempo i nacin igre promene tokom meca. On to nece da uradi jednim udarcem, nego ce da namaze i suptilno prevari protivnika da sam protvinik i ne primeti kako je Djokovic skrenuo sa teme, tempa i nacina na koji se odvija mec i svaki poen

6.  Niko tako ne ume da pliva iz dugorocne odluke i kraktkorocne odluke koja je na nivou meča. Kad treba bude temperamentan i prestrastven (da ne kazem seljacina) ce bude seljacina. Kad je isfrustriran, ce pukne i za 2 sekunde ce promisli nacin da iskanalise tu energiju u kontekstu celpg meča.

7. Najbolje čuva svoje telo dugorocno, iako je u dugorocnim ratovima i maratonima. Njegova disciplina i awareness sta treba da radi sa telom je na nivou Lebron-a i CR-a.

8. Njegovo telo je po dizajnu (ako to tako moze da se kaze) apsolutno savrseno za sport kojim se bavi. Gotovo svaki kubni milimetar, od tezine do samog frejma je savrsena za sport kojim se bavim. Sportski fanovi se uglavnom bave idejnim fantazijama sta je savrsen atleta, sto je jako daleko od onoga sta je savrseno adekvatno i efikasno za sport kojim se neko bavi. Djokovic, i npr Messi su savrseni za sportove kojim se bave. Teziste, balans, kilaza, kretnja... Njegovo telo je napravljeno da dugo traje, da se ne povredjuje, da se ne zamara. Nema visak misica koje bi dovele ne samo do povrede (dugorocno) vec i do toga da u samom mecu ne dodje do punjenja laktatima, grceva i sl (kratkorocno). Mozda je Bolt samo bolji u ovom domenu.

9. Ritern. Ima odredjen skill kao asset koji je najmocniji i najefikasniji skill u sportu kojim se bavi. Kao sto Khabib ima u MMA (obecavam da je ovo pretposlednja analogija sa MMA) nesto sto pravi najvecu razliku, a to je njegovo rvanje i umaranje protivnika, tako Novak ubija u pojam protivnike svojim riternom. Njegov ritern menja sve i dovodi te do totalne frustracije, dovodi to toga da ne znas da l je bolje da serviras ili vracas servis. I to ti totalno oduzme igru i samopouzdanje. Npr Steph Curry ima specific skillset koji je mozda dominatniji od tudjih u odnosu na to koliko je Novakov dominatniji od riterna drugih...Ali 3pt nije toliko game changer koliko je ritern u tenisu.

9. Clutch and switch - Zna uvek da se smiri kad je to neophodno i da odrzi pribranost. Tu ide u domen Brady-a i Jordana. Neverovatno je kako koliko brzo dovede stanje uma na adekvatno. Kad treba da bude sportski scumbag, on to bude. Kad treba da bude zastasujuce samouveren, on je to. Ono sto je tu jos bitnije, on je to samopoudanje, clutch itd razvio tako da ne pukne kao balon kad ima jak odgovor sa druge strane (a to je povezano sa svim stavkama iz ove liste)

10. Aura i odbrana sopstvene aure - Poput mnogih velikana i sampiona u drugim sportovima, on je uspeo da stvori, pa zatim i eksploatise strah koji imaju drugi kad se nadmicu sa njim. Ali za razliku od drugih velikana, uspeo je da odbrani svoju auru cak i kad ga neko pobedi i uzme mu pelcer (sto je jaaaaako tesko)

11. All arounder je i nije zrtva nekakvog specificnog remarkable unicorn kvaliteta. Iako to mozda nije atraktivna ideja za fanove (zato mozda on nije atraktivan za ultimativnog i legendarnog supertara), to znaci da on nikada niej bio zrtva toga da se neki protivnik profilise tako da moze samo da pobedi njega, iako to za ostale tenisere nije delotvorno. Protiv Novaka nema toga. Protiv Novaka ne mozes to sto su protivnici uspevali protiv Messi-a, Lebrona, Federera i sl... Jednostavno ne postoji toliko ocit blueprint da pobedis njega. Cak i da postoji, mnogo je tesko natrenirati ga. Ne mozes da ga pobedis "na foru".

12. Pobedio je svoju generaciju, ali i generaciju koja je trenirala da pobedi njega. Jon Jones je mma goat jer je pobedio svoju generaciju i jos narednu, mozda cak i 2. Ljudi su poceli da se bave mma i trenirali su godinama da pobede njega, dok je on negde drugde bio i nije ni znao za postojanje njih. To je jako potcenje domen. Tako je i sa Novakom. Mozda si bolji od nekog. ali je mnogo tesko pobediti nekog ko je godinama trenirao da tebe pobede, dok si ti igrao svaki dan trudeci da pobedis sve, bez vremena da se svakom narednom izazovu posvetis 100 posto, i to godinama...


Ima jos puno toga, ali se uglavnom ticu ovih navedenih stvari. Navedenih stvari koje jednostavno upucuju na to da je on... Genije. Ali stvarno jeste, kad malo bolje razmislis...

Messi je znao da bude indisponiran, sa glavom dole, i da pokopa svoj tim tim bezdusnim govorom tela "Sa kakvim idiotima igram ja, ne mogu ja bas sve... gotovo je ovo". Uostalom postoji resenje za njega. I ma koliko bio on individualno genijalan, u odredjenim trenucima su bili igraci cija je igra vise uticala da njihov tim bude bolji.
Lebron je znao da bude zrtva svog neusaglasenog autoriteta. Lebron je znao da nekom da novu dimenziju kad mu neko uzme pelcer.
Boltov sport nije toliko masivan, niti tu postoji nekakve kompleksnije taktike i sl. Phelps, recimo da je slicno.
CR niti je toliko savrsen talentom (both fizicki i tehnicki) za svoj sport, niti je znao da uvek savrseno instrumentalizuje svoje momente frustracije.
Floyd Mayweather nema dovoljno veliki broj pobeda protiv rivala koji su legendarnog nivoa (iako ih ima, i to je potcenjeno). Jednostavno nikad nije biio challenge-ovan, i ne znamo kako reaguje kad treba da radi comeback i da izvlaci sve u nekakvim tight trenucima. Khabib slicno, samo jos izrazenije.
Jon Jones je usrao svoju karijeru, i smisleno svojim ponasanjem doveo do toga ga neki question-uju. 
Jordan... pa recimo da za rivala nije imao nijednog igraca koji je top5 all time greats (Bird i Magic su vec bili stari). Niti je sa njima imao nekakvo challenging nadmetanje. Jednostavno nije imao svog Federera i Nadala.
Brady se bavi sportom koji nije globalan. I bavi se sportom gde je sam kvalitet igraca manje uticajan za pobedu nego svi pobrojani, pogotovo sportisti iz ind sportova.


Feel free to argue this....

 

Upis na nivou kolumni Gazete i Marke, bez preterivanja. Alal vera. 

 

Ono što definitivno svi redovno potcenjuju ili bagatelišu kod Novaka je ta njegova genijalna sposobnost munjevite mentalne regeneracije. Da je tako nazovem. I posle velikih pobeda a naročito teških poraza. Živi i diše staru narodnu, u pobedi ne ponesi, u zlu ne podaj. Balans u igri, balans u glavi. 

 

Kao što je iz meča u meč studirao Rafu, Rodžera, Mareja & co. i svaki put nešto korigovao i tražio rešenja, danas gledaš Novaka koji čita boljeg Alkaraza i pravi ga mentalno a posle i igrački labilnijeg naspram njega. Nestvaran posao je odradio počev od Vimbija pa do sad, promena dve najteže podloge nakon povrede i teških poraza. Bez pobede na top 10 igračem cele sezone i da se ovako suvereno vratiš. To ne može nijedan sportista osim njega. Stvarno ne može. 

Edited by Molina23
  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

@wrachja uopšte nisam mislio na tvoj post..Nadalovu čestitku niti sam video niti me preterano zanima. Referisao sam generalno na reakcije ljudi kod nas posle finala.
No,kad si se već malo više aktivirao na pdf,da pretresemo jednu tvoju ljubimicu. :classic_tongue:

Genie Bouchard u poslednjih mesec dana:

- letovala na Azurnoj obali
- jahala konje u Peruđi
- bila na venčanju u Firenci
- bila na dodeli ESPY u L.A.
- letovala na Long Islandu
- skupljala lišće u Majamiju
- otišla u Las Vegas na dan tek tako
- komentarisala Vimbldon za Tennis Channel
- nastupila na turniru u pickleballu u Kaliforniji
- držala intervju na terenu u Vašingtonu
- nastupila na istom turniru u parovima
- izgubila od Uchiyame u kvalifikacijama Toronta nakon 1-0 5-1 vođstva

ma4xv5q.png

Tako da..Zidar prijatelju,evo zašto ti nemaš šanse kod nje. Ko bi pratio taj ritam? :smiley50:
 

Spoiler

skinuto sa jedne stranice

 

  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

Budimo realni, nema šanse da on igra do 2028. Ako Alkaraz nastavi da ga dere on će se povući tamo negde sledeće godine ili kada mu isteknu ugovori sa sponzorima koje sada ima.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

😄

29 minutes ago, Klotzen said:

Budimo realni, nema šanse da on igra do 2028. Ako Alkaraz nastavi da ga dere on će se povući tamo negde sledeće godine ili kada mu isteknu ugovori sa sponzorima koje sada ima.

Baš me zanima kako to dere onaj ko u međusobnim duelima gubi 4-3😄

 

(nikako ne uspevam na telefonu da obrišem ovaj smajli iznad quote-a)

Edited by Stiletto87
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa budućnost je na Alkarasovoj strani, Novak ima 37+ godina. Ovo je juče bila iznimka, a i Alkaras je za ovih sedam mečeva u H2H već naneo dva bolna poraza u finalima slemova, to su za tenis i Alkarasa bili bitniji mečevi.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Dracarys said:

Pa budućnost je na Alkarasovoj strani, Novak ima 37+ godina. Ovo je juče bila iznimka, a i Alkaras je za ovih sedam mečeva u H2H već naneo dva bolna poraza u finalima slemova, to su za tenis i Alkarasa bili bitniji mečevi.

Naravno da je budućnost na Alkarasovoj strani i naravno da će razlika među njima vremenom postajati sve veća. U pobedama na gren slemovima Alkaras vodi 2-1 i to može da se izjednači već na USO…ili da se podeblja, videćemo. Svakako je Novak još uvek više nego konkurentan.

 

poenta mog posta bila da je nipodaštavanje Novaka reći “ako nastavi da ga dere”

siguran sam da kolega to nije rekao sa takvom namerom, ali je tako zvučalo.

Edited by Stiletto87
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Dracarys said:

Pa budućnost je na Alkarasovoj strani, Novak ima 37+ godina. Ovo je juče bila iznimka, a i Alkaras je za ovih sedam mečeva u H2H već naneo dva bolna poraza u finalima slemova, to su za tenis i Alkarasa bili bitniji mečevi.

 

 

Alkaraz ga je dobio u finalu Vimbldona nakon što se ovaj vratio sa operacije kolena.

 

Prošlo finale Vimbldona je više Novak izgubio, nego što je Alkaraz dobio.

Novak je taj meč imao na reketu, ali je par loših odluka (neiznuđenih) od strane Novaka preokrenulo meč na Alkarazovu stranu.

Mesec dana pre toga ga je Novak dobio na RG kad je ovaj bio nahajpovan kao nikad u svetu tenisa, a kvota na Novaka bila kao sad pred OI finale.

 

Ovo finale OI je za Novaka sigurno bilo bitnije od Vimbldona koje je izgubio.

Njemu je taj Vimbldon bio priprema za OI.

Link to comment
Share on other sites

Pa vidi, njemu je bilo bitnije, u teniskom svetu OI ne vredi više od jednog mastersa, jer je toliko nebitan. To što je Novaku bitno, ne znači da je u tenisu bitno.

 

Takođe, jako je ružno nalaziti razloge za poraz, jer tako možemo naći i za Alkarasa, jer možemo slobodno reći da nije dobio grčeve na RG, pobedi je bio bliži Alkaras, jer on je bio spremniji da se kolje u pet setova, što je mesec dana kasnije pokazao i na Vimbldonu. Poraz Alkarasa u Sinsinatiju je meč gde je mogao da ode na dve strane. Jedini meč gde je Novak baš nadigrao Alkarasa je bio meč u Torinu, ali je tada je Karlos samo odrađivao završetak sezone, jer je bio u igračkoj krizi. Ovaj meč od juče je završen u dva TB gde je Novak odigrao bolje. Ono što mene brine, a trebalo bi i Novaka, a to je da je Alkaras drugačija zverka na tri dobijena seta, jer vrlo je lagano mogao da ima 3:0 protiv Novaka. Novak je u stranju da dobija samo ove mečeve na dva dobijena protiv Karlosa. Za tvrdu podlogu ćemo videti, tu deluje da Novak ima šta da kaže, ali Novak se slabo pokazao za sad na slemovima protiv njega.

Link to comment
Share on other sites

На овој теми је пре самог меча представљено као да играју прајм Надал и Троицки, а сада и након меча се омаловажа Ноле па иако води међусобно то су или небитни мечеви били или има неки разлог што је то тако само није јер је Ноле био бољи.

Баш се видело по Алкаразу јуче колико је небитан меч, страшно.

Грчеви на РГ су га ухватили при резултату 1:1 и 1:1 дакле могао је отићи на обе стране меч. Вимблдон је био убрзо након операције тако да то су 2 меча која нису скроз релативна за њихов међусобни скор ал је по 1:1 направљено у њима тако да не мења ништа.

Ноле га је одрао на завршном, све остало су били егал мечеви. Потпуно реалних 4:3 за Ђоковића.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Novak po meni više nema šta da traži protiv Alkaraza na tri seta. Videli smo kako se to završilo kada naiđe na spremnog Alkaraza. Na 2 seta mislim da Novak može još koju pobedu da ostvari ove, možda i sledeće godine. Svaka povreda ostavlja posledice i posle svake povrde Novak će biti sve sporiji i sporiji i sve podložniji novim povredama. Sa druge strane Novakov ego sigurno neće trpeti da ga pobeđuju non stop i onda će se povući. Po meni će to biti sledeće godine. Nema šanse da bi on igrao do 2028 samo da bi još jednom probao na OI, to je bila zajebancija sa njegove strane čisto da kaže koliko mu ova medalja znači.

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Dracarys said:

Pa vidi, njemu je bilo bitnije, u teniskom svetu OI ne vredi više od jednog mastersa, jer je toliko nebitan. To što je Novaku bitno, ne znači da je u tenisu bitno.

 

Takođe, jako je ružno nalaziti razloge za poraz, jer tako možemo naći i za Alkarasa, jer možemo slobodno reći da nije dobio grčeve na RG, pobedi je bio bliži Alkaras, jer on je bio spremniji da se kolje u pet setova, što je mesec dana kasnije pokazao i na Vimbldonu. Poraz Alkarasa u Sinsinatiju je meč gde je mogao da ode na dve strane. Jedini meč gde je Novak baš nadigrao Alkarasa je bio meč u Torinu, ali je tada je Karlos samo odrađivao završetak sezone, jer je bio u igračkoj krizi. Ovaj meč od juče je završen u dva TB gde je Novak odigrao bolje. Ono što mene brine, a trebalo bi i Novaka, a to je da je Alkaras drugačija zverka na tri dobijena seta, jer vrlo je lagano mogao da ima 3:0 protiv Novaka. Novak je u stranju da dobija samo ove mečeve na dva dobijena protiv Karlosa. Za tvrdu podlogu ćemo videti, tu deluje da Novak ima šta da kaže, ali Novak se slabo pokazao za sad na slemovima protiv njega.

 

 

Teniskom svetu je nebitno sve što je Novak osvojio.

 

Alkaraza sam samo dva puta video da plače, oba puta je izgubio od Novaka u finalu, jedno je ovo finale OI.. toliko o nebitnosti.

 

Grčeve je dobio kao posledicu toga što je igrao protiv Novaka, tj. protiv boljeg i spremnijeg tenisera u tom trenutku od sebe.

 

Ne znam kako se slabo pokazao na slemovima kad je 2-1 na slemovima, od toga jedan slem, ovaj zadnji, Novak došao totalno nespreman nakon operacije i jedino što mu je na tom slemu bilo bitno je da testira koleno i bude spreman za OI.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Clash said:

Čestitka mu je kao kad starlete iz Zadruge čestitaju jedna drugoj rodjendan pa stave svoju sliku i preko nje napišu LJUBIM TE BEBO.

 

Nadam se da ste svesni da Nadal ne tipka to svojim prstićima, već ima osobu koja mu je zadužena za društvene mreže. :classic_smile:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 8/3/2024 at 9:15 AM, Klotzen said:

Nego da mi danas proslavimo medalju pošto ćemo sutra uglavnom kukati 🙂

 

 

 

 

 

 

 

On 8/3/2024 at 9:04 AM, Klotzen said:

Do tekme ima još dva doručka, ručak i večera. Kora od banane na podu i eto šanse za Novaka.

 

2 hours ago, Klotzen said:

Budimo realni, nema šanse da on igra do 2028. Ako Alkaraz nastavi da ga dere on će se povući tamo negde sledeće godine ili kada mu isteknu ugovori sa sponzorima koje sada ima.

 

6 minutes ago, Klotzen said:

Novak po meni više nema šta da traži protiv Alkaraza na tri seta. Videli smo kako se to završilo kada naiđe na spremnog Alkaraza. Na 2 seta mislim da Novak može još koju pobedu da ostvari ove, možda i sledeće godine. Svaka povreda ostavlja posledice i posle svake povrde Novak će biti sve sporiji i sporiji i sve podložniji novim povredama. Sa druge strane Novakov ego sigurno neće trpeti da ga pobeđuju non stop i onda će se povući. Po meni će to biti sledeće godine. Nema šanse da bi on igrao do 2028 samo da bi još jednom probao na OI, to je bila zajebancija sa njegove strane čisto da kaže koliko mu ova medalja znači.

 

Сачувај нешто и за УС опен требаће ти брзо ће то

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ledd said:

 

 

Teniskom svetu je nebitno sve što je Novak osvojio.

 

Alkaraza sam samo dva puta video da plače, oba puta je izgubio od Novaka u finalu, jedno je ovo finale OI.. toliko o nebitnosti.

 

Grčeve je dobio kao posledicu toga što je igrao protiv Novaka, tj. protiv boljeg i spremnijeg tenisera u tom trenutku od sebe.

 

Ne znam kako se slabo pokazao na slemovima kad je 2-1 na slemovima, od toga jedan slem, ovaj zadnji, Novak došao totalno nespreman nakon operacije i jedino što mu je na tom slemu bilo bitno je da testira koleno i bude spreman za OI.

Ma sjajno, sada ćemo da ocenjujemo bitnost turnira po tome da li će klinac koji je izgubio da zaplače. Zato je Vimbldon ove godine bio na nivou 250, jer Novak nije ni suzu pustio, čak je i sve vreme bio nasmejan.

 

Jes, da, onda je Alkaras kroz te tri nedelje pojačao treninge i pobedio Novaka na WB. Mašta može svašta. Grčevi su nesreća. Kako grčevi nisu pogodili u Sinsinatiju ili godinu dana ranije u Madridu, lol.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dracarys said:

Ma sjajno, sada ćemo da ocenjujemo bitnost turnira po tome da li će klinac koji je izgubio da zaplače. Zato je Vimbldon ove godine bio na nivou 250, jer Novak nije ni suzu pustio, čak je i sve vreme bio nasmejan.

 

Jes, da, onda je Alkaras kroz te tri nedelje pojačao treninge i pobedio Novaka na WB. Mašta može svašta. Grčevi su nesreća. Kako grčevi nisu pogodili u Sinsinatiju ili godinu dana ranije u Madridu, lol.

 

 

Ne nego ćemo da lupamo da su mastersi koji se igraju svakih mesec dana bitniji od OI koji se igraju jednom u 4 godine.

 

Siguran sam da Federer recimo nikad ne bi dao jedan svoj masters za OI zlato u singlu.. 🙂

A trava ni blizu nije zahtevna fizički kao šljaka, to svako zna.. 🙂

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Stvarno, Drakarise, da je neko drugi u pitanju mislila bih da troluje. Jasno je da medalja u tenisu ne znači kao u nekim drugim sportovima, aman. Nema potrebe da to ponavljaš u svakom postu. 

Ono što čini ovo zlato posebnim je kontekst, ako ga ograničimo na tenis i ostavimo po stranu Srbiju i ukupan broj medalja u Parizu. Da ga je Novak osvojio u Pekingu ne bi se više ni pominjalo osim kao fusnota kad se poredi njegova vitrina s ostatkom Big 3. Ali on je 16 godina, celu karijeru praktično, pokušavao do tog zlata da dođe i uporno mu je izmicalo. Ova medalja je poslednji komad slagalice, jedino što je nedostajalo kad je već osvojio apsolutno sve. Zato je danas, u RELATIVNOM kontekstu u poređenju s ostalim titulama, Novaku isto toliko značajna kao RG 2016. A objektivno, makar toliko kao Sinsinati 2018, s kojim su nam uši probijali godinama iako ništa posebno nije bitniji od ostalih mastersa.

Pusti bre ljude da se raduju ovome makar par dana, ima kad za objektivne analize :classic_tongue:

  • Like 10
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Ledd said:

 

 

Ne nego ćemo da lupamo da su mastersi koji se igraju svakih mesec dana bitniji od OI koji se igraju jednom u 4 godine.

 

Siguran sam da Federer recimo nikad ne bi dao jedan svoj masters za OI zlato u singlu.. 🙂

A trava ni blizu nije zahtevna fizički kao šljaka, to svako zna.. 🙂

OI su toliko bitne da nemaju ni bodove u ATP, a i dosta igrača odustaje, niti gleda ozbiljno na taj turnir. Eno ga, prvi reket sveta sprema Montreal, kakve crne OI.

 

Federer dok je bio GOAT, niko nije gledao da li ima OI ili nema, toliko o bitnosti OI. Novak je naseo na celu priču da je bolid žrtvovao celu sezonu i prvo mesto zbog OI, lol.

 

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

 

5 minutes ago, Dracarys said:

OI su toliko bitne da nemaju ni bodove u ATP, a i dosta igrača odustaje, niti gleda ozbiljno na taj turnir. Eno ga, prvi reket sveta sprema Montreal, kakve crne OI.

 

Federer dok je bio GOAT, niko nije gledao da li ima OI ili nema, toliko o bitnosti OI. Novak je naseo na celu priču da je bolid žrtvovao celu sezonu i prvo mesto zbog OI, lol.

 

 

Bolidi mogu da budu samo oni koji bi drugima da određuju šta za njih treba da bude bitno a šta ne.

koga zabole šta OI predstavljaju u svetu tenisa. Novak je imao veliku želju da osvoji zlato za svoju zemlju i ostvario ju je. A videlo se i koliko je to “nebitno” Alkarasu.

Edited by Stiletto87
  • Like 13
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Dracarys said:

OI su toliko bitne da nemaju ni bodove u ATP, a i dosta igrača odustaje, niti gleda ozbiljno na taj turnir. Eno ga, prvi reket sveta sprema Montreal, kakve crne OI.

 

Federer dok je bio GOAT, niko nije gledao da li ima OI ili nema, toliko o bitnosti OI. Novak je naseo na celu priču da je bolid žrtvovao celu sezonu i prvo mesto zbog OI, lol.

 

 

 

 

Odustaju mnogi i od mastersa, od OI je odustao samo Siner, jer vodi trku za prvo mesto i hoće da se spremi bolje, evo sad će Alkaraz i Novak da odustanu od Montraela i onda je računica jasna..

2 od 3 odustali od Montraela a 1 od 3 od OI.

 

Sinera ne zanima ta trka veličine, on se sprema za beton USO.

 

Ali zato mali GOAT hunter iz Španije jako dobro zna da mu je sledeća šansa za OI tek za 4 godine, zato se je i isplakao onako jako.. 🙂

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Stiletto87 said:

@Klotzen @Dracarys

Opušteno momci, nerviraće vas Novak bar još neko vreme😉

 

Ja navijam za Novaka, ja nisam u istom košu kao neki drugi koji su protiv Novaka, samo nisam zaslepljen njim pa da ne vidim da se primakao svom kraju. Obično to zadnji vide oni što su najostrašćeniji navijači.

 

@Bogoljub Gagic

 

Što se tiče US Opena mislim da ga sigurno neće osvojiti ali se na tom topicu nećemo družiti kada bude aktuelan jer ja retko zalazim na sport izvan velikih takmičenja tipa OI, SP i EP. Po meni ako osvoji još neki GS to će biti Australija ili možda baš ovaj RG sledeće godine. Naravno da ću tamo navijati za Novaka i biti srećan ako promašim. Ja protiv Novaka imam samo to što nije angažovan izvan Tenisa u Srbiji dok je na primer podržao Crnce u SAD kada su bili nemiri pre X godina. No to nije za ovaj deo foruma pa da ne idem u detalje.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Klotzen said:

 

Ja navijam za Novaka, ja nisam u istom košu kao neki drugi koji su protiv Novaka, samo nisam zaslepljen njim pa da ne vidim da se primakao svom kraju. Obično to zadnji vide oni što su najostrašćeniji navijači.

Ja nikad nisam poricao da se Novak približio kraju svoje karijere, samo kažem da je još uvek više nego konkurentan.

 

Tek sam sad u Bogoljubovom quote-u video kako si se blamirao sa prognozama pre meča, pa ti ni to nije bilo dovoljno, nego nastavljaš sa nipodaštavanjem najvećeg i posle ove antologijske pobede.

blago Novaku sa takvim “navijačima”

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...