Jump to content

Tenis - Pariz 2024


Recommended Posts

Koga ne mrzi i ko bi da se smeje, eno mentoli sa Eurosporta na tviteru i dalje drže hrvatsku zastavu pored čestitke Novaku. Spektakl od jebanja majke, moj rečnik psovki je zapravo siromašan :lol_2:

  • Like 2
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Sad kad se polako telo umiruje, srce sporije kuca treba skinuti kapu i odati ogromno poštovanje i respekt za Karlosa. Na 6:5 u drugom setu ispravlja grešku sudije u korist Novaka. Da se ne zaboravi. Ogroman si mali. I bićeš još veći! 👏

Edited by Čočo
  • Like 25
  • Love 4
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

Nestvarno, nestvarno!!!! 😍😍😍😍

Ne znam ni sta da napisem, lepse mi da citam forum i delim srca, medalje i lajkove!!!

(Misleo sam da cu se u WC-u isplakati ko covek, ali evo proslo me, sad mi se gleda repriza 🙂 )

  • Love 4
Link to comment
Share on other sites

Ali stvarno kao da vec nije dovoljno dosao do neverovantih rezultata i rekorda kao da je filmski scenario u pitanju, sad jos doda olimpijsko zlato sa 37 posle 16 godina neuspeha u sezoni bez titule sa operacijom kolena gde pobedi Nadala u njegovoj kuci i u finalu Alkaraza koji je dosao do finala bez izgubljenog seta i sa titulama Vimbldona i Rolan Garosa na njegovoj omiljenoj podlozi.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Moja zena voli da gleda sport tako kad su igre ili svetska prvenstva, ali je bas nikad nista ne radi da se nervira ili slicno, nesto sto bih ja voleo da mogu.

Ali sad kad je Novak otisao na tribine i zagrlio cerku krenula joj suza sama od sebe.

Mislim da ce goreti na doceku na nivou zlata iz Indijanapolisa.

  • Like 4
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

Ovaj mec ima toliko kurioziteta... mec na sljaci bez brejka, dva seta skoro 3 sata, Novak 16 vinera manje i 8 gresaka manje krade oba seta (pogotovo prvi) Karlos vise bekhend vinera, ali u tajbrejkovima Djokovic forhend dijagonale vineri, voleji i smecevi sve uslovno receno slabiji udarci i nijedan signature udarac. I zato ga je i dobio, sto je ceo mec uspevao da izadje iz paterna i cim se Karlos navikne miksovao. Karlos sa druge strane sablon kik na bekhend forhend paralela eksploatisao do besvesti Novak bez resenja. Mnogo je zajeban Alkaraz vec sad, ovo je bilo nekih 80% prajm Novaka za nijanse koje su pretegle u njegovu korist.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ma kakvih 80% prajm Novaka?

Jel si video koliko je kasnio na udarcce, koliko bespitrebno vracenih lopti samo da Karloz poentira jos atraktivnije, kako ga je busio na forhend strani- to je bilo jezivo 😐

Godine rade svoje, ceo splet okolnosti oko Novaka od RG , a i Karlosov talenat i forma do sada je uveravao sve (i mene) da je skoro nemoguce pobediti danas.

Ali srecom nismo se pitali mi, nego Novak 🤩😍

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dracarys said:

OI su mu dosta značile, baš se vidi da mu je stalo da uzme zlato.

 

Samo što OI u teniskom svetu nema neki legacy, ne znam da li je važniji od mastersa, ali je nahajpovan turnir samo zato što ga Novak nije osvojio. Endi ima dva zlata, pa ima dosta ljudi koji ga osporavaju kao igrača.

 

Kod mene kao teniskog fana, ovaj turnir nema neku vrednost, ali mi je drago zbog Novaka što je osvojio turnir koji mu znači.

Ja ti rekoh pre neki dan..videcemo u nedelju da li nema bas nikakve sanse😁sportski pozdrav again🤟😎

Link to comment
Share on other sites

Prvi set je antologijski. Pokazao je da Alkaraz ne moze bas svakog da slomi. Drugi set je klasicni turnirski sa znatno manje intenziteta i kvaliteta od prvog. Ta prica da je Novak ukrao nesto Alkarazu je tesko sranje. Novak je dao Alkarazu foru podloge i dobio ga u dva seta. Da je igrano na  betonu motivisani Novak bi oduvao Alkaraza. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Od finala RG 2015 kojem sam spletom okolnosti imao (ne)sreću da prisustvujem nisam obukao (baksuznu) majicu sa natpisom Srbija koju sam na brzinu kupio dan ranije. Do ovog dana, imao sam neki osećaj da će kosmos da izbalansira i meni i Novaku za sve. Posle svega oborenog već više od godinu dana se ne nerviram niti pratim njegove mečeve sa istim žarom kao u prethodnih 16 godina do ovog turnira. To je to, višnjica na torti, tačka na I, nema dalje. 

  • Like 9
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Zaista izuzetan mec, verovatno u top tri ikada koji je Novak odigrao na sljaci, uprkos tome sto je evidentno kasnio da se namesti na loptu kada je istrcavao na mrezu, i gde je imao problema da procita stranu u koju ce da ide Alkaraz. Ali servis koji je skripao u prvom delu prvog seta i bio cak na mizernih 38% na kraju dolazi na nekih 70%, onda konacno pocinje da cita protivnikove kik servise na bekhend i kao rezultat svega toga, dolazi ona ubitacna forhend dijagonala u stilu Fernanda Gonzalesa na 3 : 2 u tajbrejku drugog seta koja je prakticno resila i mec. Nadam se da ce sada svi novopeceni Alkarazovi navijaci (mahom nekadasnji Federerovci) shvatiti da igra nije gotova, i da ce ova medalja i trijumf verovatno biti dodatna injekcija za Novaka da pokusa da uzme jos neki Slem pocev od predstojeceg US Opena. Moguce je da ce ovaj poraz, uticati na Spanca da kao i posle poraza u finalu Sinsinatija malo posumlja u sebe i svoje mogucnosti, i ja ga ocekujem ponovo ultradominantnog tamo negde od pocetka nove sezone na sljaci. A do tada, da se nadamo tom 25-om Slemu, posto Novaka u finalu mogu da pobede najvise dva igraca u ovom trenutku ............................... pozdrav za Ciao za njen neverovatni optimizam, za Alcestu i jos par legendarnih forumasa koji su ipak verovali da sanjari i dalje pokrecu planine. Novace, najveci si igrac u istoriji ovog sporta.

Edited by jevrem69
  • Like 14
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Barker said:

Ma kakvih 80% prajm Novaka?

Jel si video koliko je kasnio na udarcce, koliko bespitrebno vracenih lopti samo da Karloz poentira jos atraktivnije, kako ga je busio na forhend strani- to je bilo jezivo 😐

Godine rade svoje, ceo splet okolnosti oko Novaka od RG , a i Karlosov talenat i forma do sada je uveravao sve (i mene) da je skoro nemoguce pobediti danas.

Ali srecom nismo se pitali mi, nego Novak 🤩😍

Samo zbog tog kretanja i kazem 80%. Novak nije odigrao ovakav mec apsolutno sigurno od korone, a mozda i duze. Sa sve osvojenim RGom.

6 minutes ago, suptil said:

Prvi set je antologijski. Pokazao je da Alkaraz ne moze bas svakog da slomi. Drugi set je klasicni turnirski sa znatno manje intenziteta i kvaliteta od prvog. Ta prica da je Novak ukrao nesto Alkarazu je tesko sranje. Novak je dao Alkarazu foru podloge i dobio ga u dva seta. Da je igrano na  betonu motivisani Novak bi oduvao Alkaraza. 

Vidi se da ne pratis tenis. Alkaraz je bolji igrac na betonu nego na sljaci. Tri mastersa i prvi slem, nasuprot slema i dva mastersa i to dva Madrida, koji je "najtvrdji" sljakaski slem zbog nadmorske visine i specificnih uslova.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Smrtokapa said:

Još košarkaši i odbojkašice da uzmu zlato i ja sam zadovoljan sa ovim OI.

 

/skromnost/

Jasno nam je svima, da se to ipak nece desiti. Mada necemo se buniti ni za dve bronze, posto su individualni sportovi sa izuzetkom jednog i jedinog Novaka, dosta podbacili, a kao da smo poceli da posustajemo i u kolektivnim ..............................

Edited by jevrem69
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, McLeod said:

 

Vidi se da ne pratis tenis. Alkaraz je bolji igrac na betonu nego na sljaci. Tri mastersa i prvi slem, nasuprot slema i dva mastersa i to dva Madrida, koji je "najtvrdji" sljakaski slem zbog nadmorske visine i specificnih uslova.

Ko tansmanijski djavo kvotujes sve redom ispred sebe 😄 Odakle tebi tolika drskost da delis kvalifikacije da li neko prati tenis ili ne? Ali to je tvoj problem zapravo, Ponavljam da se igralo na betonu jos dominantinije bi osvojio Nole. To sto je Alkaraz univerzalniji  igrac i bolji od Rafe van sljake ne znaci da ga  Novak ne bi lakse savladao na betonu. Smaras sa  postavkama, jako si tezak ali izdrzavam zbog Djokovica po ovoj vrucini. Opusti se poraduj se u stilu Srdjana, Dojkovic je olimpijski sampion.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Barkley#34 said:

Deda ne da.

 

Najjača glava svetskog sporta. Svaka čast. Pomerena je još jedna granica.

 

2 hours ago, neko me sabotira said:

Kakva doktorska disertacija Novaka Đokovića! Voljeli ga ne voljeli, čovjek pomjera granice. Za mene je mentalni GOAT, veći i od Jordana, samim time i vrlo blizu najboljeg sportaša ikada.

 

Čestitke svim Novakovim navijačima, posebno @ciao i @alcesta@McLeod -u također 😁


Majkemi nisam do sad vidio tvoj (nit ičiji drugi) post, sad vidim da je jedno 10x spomenut mentalni i općenito sportski GOAT prije mog komentara, a ovaj tvoj tek što sliči mome 😁 great minds think alike 😁

Edited by neko me sabotira
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, suptil said:

Ko tansmanijski djavo kvotujes sve redom ispred sebe 😄 Odakle tebi tolika drskost da delis kvalifikacije da li neko prati tenis ili ne? Ali to je tvoj problem zapravo, Ponavljam da se igralo na betonu jos dominantinije bi osvojio Nole. To sto je Alkaraz univerzalniji  igrac i bolji od Rafe van sljake ne znaci da ga  Novak ne bi lakse savladao na betonu. Smaras sa  postavkama, jako si tezak ali izdrzavam zbog Djokovica po ovoj vrucini. Opusti se poraduj se u stilu Srdjana, Dojkovic je olimpijski sampion.

 

Ti si prvi mene pomenuo iz nekog razloga u toku meca, gledao sam u nekom drustvu, pa nije bilo pristojno da zevam u telefon i da mi je bilo jasno sta si hteo.

 

Drugo, malopre si nesto sto sam napisao neargumentovano nazvao gluposcu, a sad ti imas drskosti da meni kazes da sam drzak? Ovo je javni forum, tako da mogu da kvotujem koga hocu i kad hocu, kao sto ti imas pravo i mene da pominjes, iako bez ikakvog validnog razloga.

 

Da se igralo na betonu ne znamo sta bi bilo, ne znamo ni da li bi oni dosli do finala obojica jer na betonu ima vise igraca trenutno koji mogu odigrati dobro, pogotovo na dva seta, nego na sljaci. Tako da bas SBB KBB. Samo sam ti napisao ono sto je tacno - Karlos Alkaraz je trenutno bolji igrac na betonu nego na sljaci i moguce je da ce tako ostati do kraja njegove karijere. A i da nije, do sad je dokazao da je univerzalac bar blizu ranga Djokovica sad, a u 21. godini svakako mnogo vise nego Novak, jer ima pazi sad, 4 slema osvojena na sve tri podloge. Tako da za svoju opasku bas nemas argument, ali dobro.

 

Da li ja smaram tebe ili ne smaram sa "postavkama" me ne zanima uopste, nisam se obratio tebi, nego sam pisao nesto uopsteno na temi, ti si se nakacio na mene.

 

Ja sam se poradovao, ali vec sad imam neke druge stvari na pameti, imam svoj zivot i ne treba mi da zivim kroz sportske uspehe drugih, kao pojedini koji pisu ovde.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...