Jump to content

Fudbal - Pariz 2024


Recommended Posts

Ladno okrenule Matilde 🤣

 

6 minutes ago, Don Juan said:

Ja ne znam sada mnogo istoriju ženskog fudbala na OI, ali ovaj meč Australije i Zambije je ako ne najbolji, onda najspektakularniji.

 

 

Brazil - Japan danas tek za nijansu manje zanimljiv 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Pogledao sam poslednjih 15ak minuta utakmice, kakav je ono cirkus na kraju , prvo poništi sudija gol Francuzima nakon pregledavanja snimka, navodno faul u napadu a ono nije bio nikakav faul, onda produži utakmicu za 10 dodatnih minuta a svira kraj nakon 12 i onda nakon svega tuča između igrača dva tima koja se izgleda nastavila u tunelu.

 

Nisam pratio previše ali ovaj fudbalski turnir mi deluje baš loše organizovan pogotovo što se suđenja tiče

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Skyglider said:

Nisam pratio previše ali ovaj fudbalski turnir mi deluje baš loše organizovan

 

Sta tek reci za teniski...

 

U neku ruku, ovo je blaga osveta Francuza za svetsko prvenstvo Argentini, Anri je bio bas nalozen, kao da je osvojio svetsko. Generalno, turnir je sranje jer retko koja ekipa koristi do kraja to pravilo da mogu da budu 3 igraca starija od 23 godine, i na prste mogu da se nabroje zvezde za koje je prosecan ljubitelj fudbala cuo. Jeste se igrao Euro i Kopa Amerika, ali imamo toliko zvucnih imena koja nisu isla na to takmicenje, a mogli su ovde da igraju. Npr. u Francuskoj od poznatih tu je samo Lakazet, i Olise iz Bajerna, a u Argentini Otamendi i Alvarez. Mogao je npr. Ziru da se oprosti sa ovim takmicenjem jer nije igrao EURO uopste.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Skyglider said:

Nisam pratio previše ali ovaj fudbalski turnir mi deluje baš loše organizovan pogotovo što se suđenja tiče

Suđenje je užasno na Olimpijskim igrama, nisu ovo najbolje sudije, a kako ih biraju nemam pojma. Svake Igre isti problem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, diego said:

 

Sta tek reci za teniski...

 

U neku ruku, ovo je blaga osveta Francuza za svetsko prvenstvo Argentini, Anri je bio bas nalozen, kao da je osvojio svetsko. Generalno, turnir je sranje jer retko koja ekipa koristi do kraja to pravilo da mogu da budu 3 igraca starija od 23 godine, i na prste mogu da se nabroje zvezde za koje je prosecan ljubitelj fudbala cuo. Jeste se igrao Euro i Kopa Amerika, ali imamo toliko zvucnih imena koja nisu isla na to takmicenje, a mogli su ovde da igraju. Npr. u Francuskoj od poznatih tu je samo Lakazet, i Olise iz Bajerna, a u Argentini Otamendi i Alvarez. Mogao je npr. Ziru da se oprosti sa ovim takmicenjem jer nije igrao EURO uopste.

 

Fudbalski tunir na OI je odavno nebitno takmičenje, ja sam pogledao sinoć zbog Anrija jer mi je jedan od omiljenih igrača ikada ali nebitan turnir u principu. A zvučnijih imena nema ni do 23 ni preko 23 jer ovaj turnir nije u zvaničnom kalendaru FIFA i UEFA i klubovi imaju pravo da ne puste igrače da igraju OI, što i koriste kad su oni bolji u pitanju.  Kako sam čuo Mbape je hteo da igra za Francusku na OI ali ga Real nije pustio. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bzv je sto uopste i postoji ta mogucnost +3.  Fudbal na turnitu nie bio los, a sudjenje, nakon perfektnog evropskog, se vratilo u mod: sacemo vam se useremo u fudbal. Kakav ofsajd su sudili japancina ...

Link to comment
Share on other sites

Jes da olimpijski fudbalski turnir nije neki pokazatelj, ali Maroko izrasta u jednu jako ozbiljnu reprezentaciju, rekao bih reapektabilnu i na svetskom nivou. Ne znam da li je njihov savez napravio neku dugorocnu strategiju, ali ako je imaju ona odlicno pali jer dosta fudbalera marokanskog porekla rodjenih u zapadnoj Evropi masovno bira da igra za zemlju svojih oceva i majki. Bas bas dosta igraca imaju po Spaniji, Francuskoj, Beneluksu, gro cine mladi i perspektivni, fudbalski jako pismeni igraci. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Prijatelj Mitar said:

Ne znam da li je njihov savez napravio neku dugorocnu strategiju,

Jesu, prave tim za SP 2030, trebalo bi tada da budu najjači. Verovatno će na tom SP biti dosta igrača koji su igrali na ovom turniru.

  • Like 2
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Prijatelj Mitar said:

Jes da olimpijski fudbalski turnir nije neki pokazatelj, ali Maroko izrasta u jednu jako ozbiljnu reprezentaciju, rekao bih reapektabilnu i na svetskom nivou. Ne znam da li je njihov savez napravio neku dugorocnu strategiju, ali ako je imaju ona odlicno pali jer dosta fudbalera marokanskog porekla rodjenih u zapadnoj Evropi masovno bira da igra za zemlju svojih oceva i majki. Bas bas dosta igraca imaju po Spaniji, Francuskoj, Beneluksu, gro cine mladi i perspektivni, fudbalski jako pismeni igraci. 

 

Meni olimpijski fudbalski turnir nije nikakav pokazatelj. Sećam se kad su Nigerija i Kamerun osvojili zlata u fudbalu 1996 i 2000, mnogi su pričali kako to nije slučajnost i kako će te dve reprezentacije uskoro i u seniorskom fudbalu da postanu powerhouses ali kao što smo videli ništa od toga nije bilo. Koliko je fudbalski turnir na OI bitan i reletvantan, dovoljno govori podatak da je poslednji put neka evropska reprezentacija osvojola zlato 1992 u Barceloni, bila je to Španija. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Bilo je priče da će se EP u fudbalu prebaciti na neparne godine kako bi najbolji fudbaleri mogli da idu na OI.

Nije do Evropskog prvenstva. Jednostavno FIFA ne da ekskluzivna prava na međunarodni fudbal. Paradoks je da oni pričaju o SP na dve godine, a imaju Olimpijske igre, ali avaj. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Don Juan said:

Jesu, prave tim za SP 2030, trebalo bi tada da budu najjači. Verovatno će na tom SP biti dosta igrača koji su igrali na ovom turniru.

A to je ono Maroko, Argentina, Španjolska SP gdje su nagurali 3 kontinenta. Tako da 2034 opet na redu bude "Azija" odnosno Saudijska Arabija. Kakav užitak.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bugl Khan said:

A to je ono Maroko, Argentina, Španjolska SP gdje su nagurali 3 kontinenta. Tako da 2034 opet na redu bude "Azija" odnosno Saudijska Arabija. Kakav užitak.

Mislim da će biti Španija, Portugalija i Maroko.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Barkley#34 said:

Mislim da će biti Španija, Portugalija i Maroko.

Ne. Jewr onda bi 2034. moralo biti u Južnoj Americi. Sad sam provjerio. 2030: Španjolska, Portugal, Maroko, Argentina, Urugvaj, Paragvaj. 2034: Saudijska Arabija. Nemaju srama niti malo.
 

For the first time, three countries from three continents will host the competition, with Morocco, Portugal, and Spain as host nations. Additionally, Argentina, Paraguay, and Uruguay will commemorate the 100th anniversary of the FIFA World Cup, in particular the first World Cup in Uruguay. The first game, alongside a special centenary celebration, will be held in the Estadio Centenario in Montevideo, Uruguay. The second and third games will be held in Argentina and Paraguay, respectively. The rest of the games will be held in Morocco, Portugal, and Spain.

 

Others have noted that with the FIFA rotation system, CONCACAF (which will host the 2026 FIFA World Cup), CONMEBOL, UEFA, and CAF would be unable to bid, leaving 2034 open only for the AFC and OFC, which has led to accusations that FIFA intentionally selected these countries, especially those in CONMEBOL region, to ensure that Saudi Arabia, an AFC member with major human rights controversies, would win their bid unopposed

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Skyglider said:

 

Meni olimpijski fudbalski turnir nije nikakav pokazatelj. Sećam se kad su Nigerija i Kamerun osvojili zlata u fudbalu 1996 i 2000, mnogi su pričali kako to nije slučajnost i kako će te dve reprezentacije uskoro i u seniorskom fudbalu da postanu powerhouses ali kao što smo videli ništa od toga nije bilo. Koliko je fudbalski turnir na OI bitan i reletvantan, dovoljno govori podatak da je poslednji put neka evropska reprezentacija osvojola zlato 1992 u Barceloni, bila je to Španija. 

 

Igrali su Španjolci finale u Tokiju, Nijemci u Riu. Koliko je relevantan više pokazuje to što se radi o U21 iliti U23 turniru

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Klotzen said:

Bilo je priče da će se EP u fudbalu prebaciti na neparne godine kako bi najbolji fudbaleri mogli da idu na OI.

 

Ma kakvi, ko ti to rekao uopšte ? Sa razlogom je ovaj turnir ograničen na U23 i sa razlogom ga FIFA nije uvrstila u svoj zvanični kalendar jer upravo ne želi da na njemu igraju najbolji fudbaleri, kako ne bi pravila konkurenciju Svetskom Prvenstvu.  

 

13 hours ago, Bugl Khan said:

Igrali su Španjolci finale u Tokiju, Nijemci u Riu. Koliko je relevantan više pokazuje to što se radi o U21 iliti U23 turniru

 

Pa igrali ali nisu osvojili , meni je isto pokazatelj relevantnosti to što evropska reprezentacija nije osvojila zlato 32 godine, pored toga što je U23. 

 

Ne mogu da zamislim da na zvaničnom FIFA SP U20 evropska reprezentacija ne osvoji zlato toliko dugo.  

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Skyglider said:

 

Ma kakvi, ko ti to rekao uopšte ? Sa razlogom je ovaj turnir ograničen na U23 i sa razlogom ga FIFA nije uvrstila u svoj zvanični kalendar jer upravo ne želi da na njemu igraju najbolji fudbaleri, kako ne bi pravila konkurenciju Svetskom Prvenstvu.  

 

 

Pa igrali ali nisu osvojili , meni je isto pokazatelj relevantnosti to što evropska reprezentacija nije osvojila zlato 32 godine, pored toga što je U23. 

 

Ne mogu da zamislim da na zvaničnom FIFA SP U20 evropska reprezentacija ne osvoji zlato toliko dugo.  

 

To sam i ja mislio. Ali i Njemačka i Španjolska su krcate igračima koji su danas u njihovim A reprezentacijama. Gledao sam zadnja 2 turnira, možda je ranije bilo drugačije. A i U20 je svake 2 godine, ovo svake 4. To je 16 turnira na SP. Pogledaj pobjednike na zadnjih 16 Olimpijskih turnira. Ali to je turnir na kojem je igrala VB, o čemu dalje pričati. I većina reprezentacija ne koristi pravilo o 3 starija igrača. Argentinci su doveli 3 brutalca i uzeli, ali s uzeli i jedne di su doveli jednog. Većina reprezentacija ako koristi, koristi to za nekog od 24-26 godina. Uglavnom koga briga. SP, EURO, LN. Dovoljno reprezentativnog nogometa. Ovo je kao neko U21 SP ili EP, samo više ljudi gleda jer su OI. I kvalifikacije su komedija. 3-4 azijske reprezentacije, 3-4 afričke, 2 concacaf, 1 Pacifik, 2 južnoameričke, 4 europske. Šta je to?

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...