Jump to content

FK Partizan 2024/2025


Recommended Posts

9 minutes ago, Charles De Ketelaere said:

I mean... kada nisu? 😄 Okej, možda ne u bukvalnom smislu kako sam napisao, ali već mesecima pišeš da se pljuska lova u košarkaške klubove na bahate naprednjačke načine radi promovisanja Srbije kroz sport. 

I da, Vučić je stari rusofil, samo je gnjida, govno i mafijaš, pa se to nekada čini drugačije ili manje istaknuto.

 

Aha, sad razumem sta si hteo da kazes "kao neko kome su puna usta o diktatorovom finansiranju klubova kako bi promovisali nacionalizam i Srbiju". Jer, onako kako si napisao ispada da EU/zapad finansiraju diktatora kako bi promovisao nacionalizam i Srbiju, a radio nesto totalno drugacije. Tako sam barem shvatio.

 

To sto si napisao u prvoj recenici je tacno, ali se, nazalost, ne odnosi na FKP. ON i inace prica "dali smo za licencu, blablabla", ali on FKCZ gura zato sto mu je to "prva ljubav" i zato sto gomila ljudi prati taj klub, za KKP i KKCZ ga zabole, nego je Obradovic bio slobodan, ovaj shvatio da moze da od KKP napravi projekat i onda je i Covic dobio pare da od "odlaze svi sto vrede" 2017. dodje do "ma sta je problem Petrusev, daj tri Petruseva i dva Kalinica, nece da se baci".

 

Vucic je lik koji se zaklinjao u crkvi da nece da otima mandate, a onda su i on i Seselj uredno izjavljivali kako nisu nikakvi veliki vernici. Rec je o dvojici psihopata koji su u stanju da lazu koliko god treba i da glume koju god treba ulogu samo da bi se dokopali vlasti, nema tu ni I od nekakvih ideala. To bi bilo kao da neko kaze za Cedu Jovanovica da je "duboko u dusi" posvecen evropskom putu Srbije i borbi protiv nacionalizma i mitomanije, ma kako da ne.

 

 

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Partizan ima užasnog kondicionog trenera.

Miša Filipović obitava preko 10.godina u klubu,uvek je deo stručnog štaba,a igrači su svake kvalifikacije fizički nespremni.

Izuzetak je mandat Save Miloševića koji je doveo profesora Marka Stojanovića.Te godine su i kvalifikacije i celu sezonu bili na nivou što se tiče fizičke spreme.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bugl Khan said:

Au kakvo razvaljivanje u 7. mjesecu. Ovo je negdje prva četvrtina sezone kupanja. Baš teška priča.

 

Opa, javlja ti se ružna prošlost.

Hteo bi da zaboraviš, nije se desilo, ali opet eto je, samo na drugoj strani brda...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, goofy said:

 

Opa, javlja ti se ružna prošlost.

Hteo bi da zaboraviš, nije se desilo, ali opet eto je, samo na drugoj strani brda...

nisam ubro ružnu prošlost, brdo...šta je to?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Tamo neke '84 poraz od QPR u gostima 6:2

Bio sam na revanšu, pun stadion, energija publika igrači svi osećaju da možemo da ih prođemo

I dobijemo 4:0 (2:0)

 

Sad u revanšu očekujemo nekih 1:5 za goste.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Kako varim aktuelnosti to mi je sve gadnije šta su napravili od kluba. Toliko propuštenih šansi, propuštenih lekcija, ignorisanja problema. 
 

1 hour ago, goofy said:

Bio sam na revanšu, pun stadion, energija publika igrači svi osećaju da možemo da ih prođemo

 

Totalno nevezano za revanš protiv QPR-a, ali na temu verovanja i energije. Apoel revanš, Anderleht prva tekma, Fenerbahče, Ludogorets oba puta, Steaua, Genk. Utakmice gde su ljudi došli i nadali se, verovali, racionalno ili ne, negde se ložili, negde nam je izmaklo, negde je došlo. Sećam se koliko sam samo čekao revanš protiv Apoela, pa Gavran u 3. minutu daje gol. 

 

Ovaj klub je zaista spiritualno mrtav, od Nikolićevog tanga smrti imali smo minimalne privide života, i to je bilo protiv Sochi-a i Santa Clare. Te sezone smo i pored odličnih rezultata došli u situaciju gde navijači ne veruju treneru, napušavaju igrače, trener forsira Jojića i Miljkana, sve neka krpljenja, drveća. Bukvalno nam je otet klub i to u onom najdubljem smislu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Charles De Ketelaere said:

Sećam se koliko sam samo čekao revanš protiv Apoela, pa Gavran u 3. minutu daje gol. 

 

Taj Apoel je verovatno najveća fudbalska euforija koje se sećam, pun stadion, sve u 'Idemo dalje' transparentima, atmosfera prelepa sa sve Kipranima.

Inače, Gavran je asistirao tad iz nehata, a Moreira je dao taj gol u trećem minutu, sećam se da su mi suze išle, taj dan mu je valjda majka umrla. 

 

Ali da, preslišavam sad te neke utakmice i sezone, euforije, emocije i pretužno je do kog stadiuma je doterano, apsolutno preslikana atmosfera iz države na klub. Opšta apatija, mada je svima jasno šta se dešava i u čemu je problem, nemoć da se bilo šta promeni i mizaran procenat ljudi koji povremeno izađu na ulice, svesni da time ništa neće postići. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Za mene je Steaua bila jedna od boljih atmosfera u poslednjih 7-8 godina. Ceo paket - vsžnost meča, kretanje rezultata, energija, igra, publika. Tada sam se osetio "kao nekad". 

 

5 hours ago, Charles De Ketelaere said:


Kada sam malo svario ovu kanonadu, postaje mi jasnije šta je Stanojević želeo. Ideja sa Arriagom i Zahidom kao dubokim veznjacima je žestoki kiks. Zahid ne samo da nema fizičke i taktičke kapacitete da se nosi kada nemamo posed, nego i vuče povredu zbog koje je realno na nekih 60-70%. Ovo je textbook postavka danas, sa inverted full backom, visokim ball-winning igračem i nekim dubokim plejmejkerom u 4-2-3-1 sistemu. Samo što na te dve ključne pozicije mi imamo Zahida na vetrometini, a od ove četvorice napred samo je Kalulu fizički/energetski uspevao da pomogne kada Dinamo sa 10 igrača krene visoko.

 

 

 

Saldanja je brutalan zabod, gledao sam ga svaku utakmicu u dresu Partizana, famozni eye test mi je bolji od njegove statistike. Mislim da bi u Feneru u tandemu sa Džekom ili kao najistureniji sa odličnim krilima, bekovima i pakerima baš pokidao, najviše u Turskoj ligi. Pritom je momak super, igra u mučenoj ligi sa mučenim saigračima, ali spustio je glavu i želi da izgura kvalifikacije do kraja. 

Od odlaska Belića imamo rupčagu kao da smo je lopatom iskopali. Više puta je pokušavano sa Zahidom u paru sa Kanuteom, Ovusuom, Kastiljom, sad i Arijagom i ne sećam se da je jednom funkcionisalo, čak ni u našoj ligi. On ni kad je zdrav nema ni telo ni pluća ni volju da igra na toj poziciji i to je samoubilački potez. Još kad vidim Šćekića dva puta na početku sezone 2024/25 upitam se ko je tu lud.

 

Da bude još gore, ni ovi ispred ne mogu da pomognu - Goh je izgubljen na centralnoj poziciji, Severina je lelemud koji može da igra samo ako dobije loptu 1na1 na krilu a i tad ne uvek, Saldanja ne igra neki presing, samo Kalulu ima tu odgovornost, ali uz druga svoja ograničenja.

 

Saldanja je stvarno sjajan ubod. Koliko god da ume da deluje lenjo u fazi odbrane, potpuna je napast kad imamo loptu. Što kažeš, na sve to pegla odgovorno i trudi se kao da mu je Partizan sve u životu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, fillam said:

Taj Apoel je verovatno najveća fudbalska euforija koje se sećam, pun stadion, sve u 'Idemo dalje' transparentima, atmosfera prelepa sa sve Kipranima.

 

Da, pritom smo otišli na Kipar neznajući baš šta nas čeka, ono brutalna atmosfera, 35c, APOEL agresivan, tehnički vrlo dobar. Sezonu posle su došli do 1/4 Lige Šampiona, ludilo. Ćelavi Mirosavljević, onaj Haralambides, tehničar. 

 

Revanš kao što reče, "Idemo dalje" se gromoglasno uzvikuje, transparenti, baš jako, jako loženje. Stadion pun, odlična atmosfera i:

 

45 minutes ago, fillam said:

Inače, Gavran je asistirao tad iz nehata, a Moreira je dao taj gol u trećem minutu, sećam se da su mi suze išle, taj dan mu je valjda majka umrla. 

 

Da, permutovao sam, sećam se bletavog Gavrana koji se zaleće na odbijanac 😄 Jeste, umrla mu je majka bila na dan ili dan pred meč, sećam se, bilo je pitanje da li će igrati pa je odlučio da igra.

 

To je sezona nakon dve titule u nizu, a leto pre toga smo brutalno pokradeni u oba meča protiv nikad jačegtm Fenera. Tih 2:0 protiv Fenera mi je jedno od core uspomena na Partizan, premoren sam zaspao i probudio se na ćaletovo urlanje kod 3:0, kad su poništili Bogunu gol.

 

7 minutes ago, Barkley#34 said:

Za mene je Steaua bila jedna od boljih atmosfera u poslednjih 7-8 godina. Ceo paket - vsžnost meča, kretanje rezultata, energija, igra, publika. Tada sam se osetio "kao nekad". 

 

Bez dileme, išli u kvale kao vicešampioni, Milinković došao, Žile svež nakon brutalnog svetskog za mlade. Utakmica takođe ludilo, Babirlo za 1:0, pa preokret 1:2, Božinov maši penal, i onda bućka Jevtovića, pa Žiletov lažnjak...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Evo ti opet. Vojvodina igra u ajaxu. Pravom, pred 40 iljada ajaxovaca i nezasluzeno izgubi 1:0.

.

Ti picis protiv ratobornih dinamovaca u poljsku i gubis tako, da ko me zna i ko me ne zna, pita: kolikoe bio drugi set..

 

A samo da potvrdim. Jbm vam mtr. Crknite.

 

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Navodno smo blizu potpisa Joao Grimaldo-a, reprezentativca Perua (debitovao 2023, 7 utakmica, 1 gol). Dolazi iz njihovog Sporting Cristal-a (jedan od 3 najbolja kluba, ekipa koja je cesto igra njihov plejof, najskuplji je igrac u svom klubu), ima 21. godinu, igra na poziciji desnog krila. Ali posto je desnonog, znajuci nase trenere, vrv ce igrati levo krilo. Malo pogledao klipove i momak deluje zanimljivo, pogotovo zbog godina. Brz sa loptom, dobra kontrola, solidan dribling. U dosadasnjoj karijeri odigrao je preko 100 utakmica za svoj klub, dao 16 gola i 14 puta asistirao. Ako mu nekako daju pasos bice odlicno.

Edit: Nasao sam podatak da Sporting trazi 2 miliona.

Edited by Alek The Great
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Obe ekipe su igrali bas lose. Partizan ni u jednom trenutku nije kontrolisao utakmicu, pobeda je dosla iskljucivo kao posledica ogromne razlike u individalnom kvalitetu. 
Sve to mora mnogo bolje, ali ajde da ne mracim previse ipak je 0-4.

Inace zanimljiva poruka, pogotovo u svetlu narucene (naredjene) poruke sa druge strane brda.

GThly0vXcAA1HYA?format=jpg&name=medium

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Potpisali smo na 4 godine nekog dečka iz Čilea, Žoao Grimaldo se zove, 21 godina, igra krilo.

 

Odigrao 7 utakmica za reprezentaciju Čilea.

Edited by Stiletto
Link to comment
Share on other sites

On 7/27/2024 at 7:20 PM, Barkley#34 said:

A. Jovanović – Đurđević, Marković, Mujakić, Jurčević – Arijaga, Natho – Severina, Zahid, Trifunović – Đ. Jovanović

Šta je meni ovdje čudno...Vjerujem da je budžet PFC sigurno 25-30 mil EUR. Gledam ovu ekipu...ovo sve kad bi prodali, kontam da se moze uzeti max 23-25 mil EUR (racunam i Saldanju, bez obzira sto nije ovdje). Bas ocajna transfer politika. Jasno da ni u Zvezdi nije bolje stanje ali tamo se ulupa vise novca, vise igraca ima na raspolaganju  pa se i moze uzeti vise novca. Bas nevjerovatno lose to sve izgleda u nasem fudbalu. U oba kluba ima ljudi koji su igrali u inostranstvu, jel moguce da bas niko nista ne zna, jbt?!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...