Jump to content

VN MAĐARSKE - HUNGARORING - 19-21.7.2024


JPM

Recommended Posts

Lando je nakon prvog pit stopa imao bolji tempo od Oskara koji je nekoliko puta pravio greške, verovatno zbog nervoze. To je nekih 3/4 trke. Posle zadnjeg stopa, Lando je na istrošenijim gumama podigao prednost sa 3 na 6 sekundi. Lando je jednostavno bolji vozač u trkačkom tempu. Na jedan krug su izjednačeni.

 

Timske naredbe se ovako ne rade, i meni je prvenstveno ovde tim zasrao. Nemam lično da zamerim ni jednom ni drugom vozaču, ali je tim uspeo da napravi veću glupost nego li Ferari sa Rubensom i Mihaelom onomad. A čak i to je imalo neke logike jer je Mihael bio prvi na tabeli i borio se za titulu.

 

Lando je prvi vozač ekipe, ravnopravni vozači su retkost i postoji razlog što je tako. Oskar je peti na tabeli, Lando je drugi. U bilo kom drugom timu ovo bi bilo jasno šta treba da se radi. 

 

Ali ok, neka logika može da bude da su hteli da čekiraju i prvu pobedu za Oskara, pa da onda krenu u neku strategiju za osvajanje prvo konstruktorske titule a sledeće sezone i vozačke.

 

Highlight trke je svakako Maksovo konstantno stenjanje na radiju i ovo legendarno torpedovanje koje je Luis ipak video na vreme da izbegne veću katastrofu. Maks se nije upristojio ni jotu. Isti divljak kakav je uvek bio.

Link to comment
Share on other sites

Šteta što je 0% šanse da Lando izgubi titulu za ovih 7 bodova. Izgubiće je za 70ak ali je ovo mega tactical fail i blamaža.

 

Oba vozača kao posrana ni krivi ni dužni. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sad se izvini Djuri zato što te je tukao.😁

 

Did Verstappen go too far in his criticism of Red Bull and Lambiase? Horner responds:

 

- It was a frustrating day for Red Bull Racing at the Hungaroring, with neither driver finishing on the podium despite updates to the RB20.

 

- Team boss Christian Horner fully understands Max Verstappen's frustrated radio messages towards his team.

 

- After the race, Horner was asked if he thought the radio communication between Verstappen and his race engineer Gianpiero Lambiase went too far.

 

"Max was frustrated, which is understandable. He has a direct line of communication with his engineer. This is something they discuss together," the team boss explained.

 

"I don't think that's something for the media,"

 

"Everyone sees that we need to perform better. Everyone is working hard on that. We will have all discussions behind closed doors."

 

At one point, radio communication between Verstappen and Lambiase seemed to escalate somewhat when the engineer said it was "childish" to complain about the collision with Lewis Hamilton via board radio. Horner wants to nip possible misunderstandings about this in the bud, as he says the comment was not directed at Verstappen.

 

"I don't think GP was talking about Max at that moment. I think he was referring to others on the radio complaining about penalties. I don't think GP was referring to Max at that moment," the Red Bull team boss clarified.

 

"Others are clearly going for penalties, because clearly the stewards also listen to the radio. They [Verstappen and Lambiase] have been together for eight years. There are things we could have done better in the race today. But that is something we will talk about as a team," 

 

#maxverstappen 

 

VIA: [gpblog]

Link to comment
Share on other sites

Pa šta da radi kad je ovaj ludak kasnio 100 metara sa kočenjem i potpuno omašio krivinu samo zato što je frustriran?

 

Luis je potpuno normalno krenuo da skreće u krivinu, a ovaj proleteo kao neki Harakiri ratnik.

 

Ovo je isto i Perez uradio u Majamiju. Ne možeš da voziš kao da nema nikoga oko tebe.

 

Da li je Luis mogao da produži dalje, zakoči i pusti Maksa da proleti. Da. Ko je izazvao incident? Maks.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Koliko sam branio Maksa pre par nedelja, ovo nemam pojma šta je bilo. Jesu mu dali goru strategiju i zaglavio se iza sporijih od njega ali to ne znači da treba da luduje. Meni je zanimljivo bilo da je Hamilton jedno 3 puta ponovio da je bio trkački incident, iskreno mislim da najviše zbog toga nije dobio kaznu iako to ne mislim da treba da se uzme u obzir

Link to comment
Share on other sites

Gledajući kako je ukočio, kada i gde, hteo je da mu se ubaci unutra i parkira da ovaj ne može da izvede switch back pri čemu je išao toliko pravo da je HAM mogao samo da ga isprati ili da stane u mestu, ako ga je uopšte i video da ovaj izigrava torpedo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Juan Pablo Montoya said:

Pa šta da radi kad je ovaj ludak kasnio 100 metara sa kočenjem i potpuno omašio krivinu samo zato što je frustriran?

 

Luis je potpuno normalno krenuo da skreće u krivinu, a ovaj proleteo kao neki Harakiri ratnik.

 

Ovo je isto i Perez uradio u Majamiju. Ne možeš da voziš kao da nema nikoga oko tebe.

 

Da li je Luis mogao da produži dalje, zakoči i pusti Maksa da proleti. Da. Ko je izazvao incident? Maks.

Lewis Hamilton: "You could ask every World Champion: if you're on the outside, you got to back off".

Lewis nije nevinašce i Max nije toliko drvo.

Lewis ga je odradio maestralno. Nema šanse, da ga nije video.

Ali nema veze. Max nije mogao da skrene i sam je kriv. Da je Lewis krenuo u njega, je. 🤷‍♂️

Edited by staneC
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, staneC said:

Lewis Hamilton: "You could ask every World Champion: if you're on the outside, you got to back off".

Lewis nije nevinašce i Max nije toliko drvo.

Lewis ga je odradio maestralno. Nema šanse, da ga nije video.

Ali nema veze. Max nije mogao da skrene i sam je kriv. Da je Lewis krenuo u njega, je. 🤷‍♂️

 

Ja kažem isto, napenalio ga je za peticu. Kad neće stewardi, hoće Lewis ☝️😁

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, staneC said:

Mene mi se čini, da je Max u pravu. Lewis ga je lepo zakačio i podigao. Mogao je Lewis i da ne skrene u Maxa. 

 

Karma je kucka. Fino mu je isporucio ono isto sto je on Landu pre toga.

 

Tako da - kme.

 

P.S. Karma na stranu - poenta je da je Max izgubio kontrolu nad svojim bolidom i pre nego sto je Luis skrenuo ka njemu. Ako se prekocis tako nema sta tu dalje da se diskutuje ko je kriv ili ne. Da je imao kontrolu nad bolidom skretao bi ka krivini i mogao da se udalji od Luisa, ovako je samo produzio pravo ka Luisu.

Edited by Downforce
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Juan Pablo Montoya said:

Lando je nakon prvog pit stopa imao bolji tempo od Oskara koji je nekoliko puta pravio greške, verovatno zbog nervoze. To je nekih 3/4 trke. Posle zadnjeg stopa, Lando je na istrošenijim gumama podigao prednost sa 3 na 6 sekundi. Lando je jednostavno bolji vozač u trkačkom tempu. Na jedan krug su izjednačeni.

 

Upravo zbog ovoga nije bilo razloga da Lando glumi ludilo, trebao je da ga pusti i da ga lepo uzme krug ili dva kasnije. Tim ne bi nista rekao onda. Nisu namestali Pjastriju pobedu nego su hteli da ispadnu fer jer su prekrsili dogovor od pre trke i zajebali Pjastrija kad su pitovali Landa prvo (da Landa zastite od Hamiltona).

Dosao si nezasluzeno na prvo mesto, znas da si brzi od timskog, poslusaj tim zarad mira u kuci pa ga onda na ferku odradi i zdravo djaci.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nešto mi ne deluje da bi tim dozvolio Landu da napadne Oskara, uostalom zašto ga nije odmah napao posle propuštanja? Imao je još 2 kruga do kraja i nekoliko DRS zona, sasvim dovoljno za napad. Biće da je postojao dogovor u ekipi oko ishoda trke, ponavljali su preko radija "Seti se da imamo razgovor svake nedelje ujutru", znači pre trke. Verovatno ona fora "ko bude ispred u prvoj krivini tim ga favorizuje", a Oskar je izbio na čelo odmah na startu.

 

Sa druge strane Noris me je baš razočarao. Ako je već odlučio da bude kurčevit i ne sluša naredbe ekipe 30 krugova zašto je onda odustao od tog stava, propustio Pjastrija, rekao besno preko radija da mu se više ne obraćaju da bi onda izašao iz bolida nakon trke smeškajući i slavljeći kao da se ništa nije desilo?! Jeste brz i sjajan na stazi ali mu fali drčnosti i bezobraštine koje poseduje svaki šampion. Timske naredbe nije poštovao niti jedan šampion kada mu ne idu u koristi (Fetel, Alonso, Hamilton, Verstapen...) pa zašto ih je onda poslušao Noris?

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Drago said:

Nešto mi ne deluje da bi tim dozvolio Landu da napadne Oskara, uostalom zašto ga nije odmah napao posle propuštanja? Imao je još 2 kruga do kraja i nekoliko DRS zona, sasvim dovoljno za napad.

 

Zato što je upao u depresiju 🙂 Šalim se...

 

Mene nije Lando razočarao, nego tim. Prvo, svi na F1TV su se složili da uopšte nisu morali da pokrivaju Luisa tako što će prvo Lando u boks. Drugo, najpre su izjavili kako su vozači slobodni da se bore za poziciju a onda prete Landu koji im je nebrojano puta ostao lojalan u trenucima kada je mašina bila golo go*no. Treće, Lando je drugi u generalnom plasmanu i svaka normalna ekipa bi odlučila da favorizuje boljeg vozača. Lando je de facto prvi vozač tima.

 

Lando je jednostavno ostao toliko ispred da bi pokazao da je bolji, i bolji je. MNOGO. Daleko bolje čuva gume, u trkačkom tempu je bolji po 2-3 desetinke po krugu, mnogo je konstantniji vozač. 

 

To da je F1 timski sport, to je naivno. Nije timski. U F1 vozeče najveći egocentrici i sebični megalomani i tako i treba da bude. Nije to sport za normalnog čoveka, moraš biti malo ćaknut da bi to radio. I to je ono što dovodi publiku. Ovakva vrsta hazarderstva i egomanijaka je nešto što fali opštoj populaciji, zato to i jeste "cirkus".

 

Ovakve timske naredbe, ovakva moljakanja samo štete timu i sportu. 

 

Jedino što ima nekakve logike je da su hteli da čekiraju i Oskaru prvu pobedu nakon Landa, ali ponoviću, ovo je tim sa pitwalla zasrao.

 

EDIT: Coulthard je u live prenosu izjavio da mu je tada pamet kao sada, ne bi nikad pustio Hakinena da ostvari prvu pobedu. Zašto, pitanje je bilo Aleksa Džejksa. Zato što to onda utabava stazu (sets the tone of agreeableness su tačne reči) da je to normalno i prihvatljivo da se tako propuštaju.

 

Tim je taj koji tajmingom pitstopova može vrlo lako da uredi poredak svojih vozača.

 

Opasno brljaju, zasrali su Silverstone obojici, sada su od jedne sjajne pobede napravili sahranu. Ovde Zek mora da pravi čistku.

Link to comment
Share on other sites

E da, još jedna bitna stvar. U prenosu je Rut Baskomb izjavila da je zanimljiva situacija na stazi u smislu da Lando ima prednost pit stopa u odnosu na Luisa, u slučaju SC ili VSC, ali da Oskar nema tu prednost, tako da nije bilo izvodljivo da ranije Lando uspori, jer Oskar nije imao bolji tempo ni u odnosu na Luisa, pa je manevar izveden tek u trenutku kada VSC ili SC ne bi doveo do novih pit stopova.

Tako je izbegnuta situacija da Luis nakon eventualnog VSC ili SC ne ode u boks a ovi odu i izgube poziciju.

 

Oskar je morao da bude brži makar od Luisa, a ni to nije uspeo.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Oskar je morao da bude brži makar od Luisa, a ni to nije uspeo.

Odakle ovo?

 

Kad je izasao iz boksa posle drugog stajanja imao je prednost od 3.5 sekunde, a zavrsio je sa 14 sekundi prednosti, bio je znatno brzi od Luisa konstantno.

 

Ne znam zasto mislite da bi Lando uspeo lagano da pretekne Oskara kad smo videli da je preticanje uzasno tesko i sa vecom deltom u gumama od 2 kruga. A nije kao da je Lando demonstrirao neki specijalan racecraft pa da resi taj duel lagano.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
2 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Odakle ovo?

 

U kontekstu ovog iznad ovoga što si citirao. Ne bi pokrio VSC.

Edited by Juan Pablo Montoya
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
9 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Mislio sam odakle podatak da nije bio brzi od Luisa kad je bio znatno brzi od njega iz kruga u krug?

 

Izvini, ispravio sam naknadno upis jer nije sledeći upis nego ovo iznad kvotovanog.

Objašnjeno je da ne bi pokrio eventualni pit stop nakon VSC ili SC, to je iz ugla inženjera strategije. Prenosim ono što je Rut Baskomb pričala.

Luis je na kraju popustio, pa je zato otišlo na toliku razliku.

 

EDIT: Sad kad pogledam možda i dalje nisam jasan. Dakle, take 3. Izjava je bila da Oskar nije bio dovoljno brži od Luisa kako bi pokrio eventualan odlazak u boks nakon virtualnog SC-a. Rizikovali su da oni odu a Luis ne ili da oni ne odu a Luis uzme meke gume i napadne ih do kraja trke. Lando je imao tu zaleđinu i povećavao je prednost u odnosu na Oskara, a Oskar nije dovoljno brzo povećavao u odnosu na Luisa. Sad sam i sebi jasan 🙂

Edited by Juan Pablo Montoya
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Juan Pablo Montoya said:

Ovakve timske naredbe, ovakva moljakanja samo štete timu i sportu. 

 

Sve još i nekako ali kad su rekli "seti se da ti treba tim da bi pobeđivao" je u stilu scene iz kuma kad se onaj reditelj budi sa konjskom glavom u krevetu.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Izvini, ispravio sam naknadno upis jer nije sledeći upis nego ovo iznad kvotovanog.

Objašnjeno je da ne bi pokrio eventualni pit stop nakon VSC ili SC, to je iz ugla inženjera strategije. Prenosim ono što je Rut Baskomb pričala.

Luis je na kraju popustio, pa je zato otišlo na toliku razliku.

 

EDIT: Sad kad pogledam možda i dalje nisam jasan. Dakle, take 3. Izjava je bila da Oskar nije bio dovoljno brži od Luisa kako bi pokrio eventualan odlazak u boks nakon virtualnog SC-a. Rizikovali su da oni odu a Luis ne ili da oni ne odu a Luis uzme meke gume i napadne ih do kraja trke. Lando je imao tu zaleđinu i povećavao je prednost u odnosu na Oskara, a Oskar nije dovoljno brzo povećavao u odnosu na Luisa. Sad sam i sebi jasan 🙂

Pa ni bold nije tacan, jer je Piastri bio konstantno brzi, ne samo na kraju.

 

Nakon odlaska u boks u 49. krugu Noris je imao 6.8 sekundi prednosti, Piastri 3.5 u odnosu na Hamiltona, u 54. krugu je to bilo 11.5 za Norisa i 7.9 za Piastria, u 59. krugu 13.5 za Norisa, 9.5 za Piastria, u 63. krugu pre Hamiltonovog incidenta sa Maksom, Noris je imao 18.5 sekundi a Piastri 13.3. 

 

Noris je bio nesto malo brzi od Piastria u drugom delu stinta, ali je razlika obojice u odnosu na Hamiltona konstantno rasla.

 

Razumem da do nekog momenta to nije dovoljno da pokrije SC, ali to nije do Piastria, on je bio konstantno brzi i solidno brzi od Hamiltona, ne znam sta se ocekuje, da mu da je sekundu i po po krugu.

Link to comment
Share on other sites

@Malkolm Brogdon Pišem ti šta se komentarisalo na F1TV. Ako mene pitaš, pobedu je trebalo da odnese Lando, jer je prvi vozač. Toliko.

Uz to je Coulthard izjavio da je ovo tim zagovnjao i da je tim to trebalo da reši drugačije, čak su imali vremena i za double stack. Oni ne samo da su prvo Landa pozvali, nego su posle nepotrebno držali Oskara 2 kruga više. Znači mozga bez. Da ne pričamo da su obojici sjebali trku u Silverstonu.

Da li je ovo bilo neko izvinjavanje Oskaru nakon Silverstona, možda.

 

@shonke Samo što nisu počeli da mu šalju poruke tipa "Lepa ti devojka, bila bi šteta da joj se nešto desi!"

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...