Jump to content

Transferi $$$


Nenson

Recommended Posts

Bilo kakvo spominjanje Megvajera bi meni bilo deal breaker. Problem je što kažu da Mojes svršava na njega tako da me ne bi začudilo da se tako neka kombinacija ostvari. E sad što će Mojes biti šutnut u drugoj polovini septembra, koga to zaboga zanima. Nije ovo šah da se čovek zamara planiranjem unapred.

 

Voleo bih da Arsenal ispuši za Rajsa, kad su pičkice ko na pijaci....Pošto gazda krompir. 100 dinara kilo. Jel može 40 za kilo jedna vreće  i dam ti  dva litra goriva za motokultivator.

Link to comment
Share on other sites

McT+Maguire uz jednu finu svotu novca, tipa 60-70 mil £ i da zavrsimo pricu. 

 

Maguire bez zajebancije bi bio dobar u WH a i McT. Veliki udarac ce biti gubitak Rice ali McT moze nesto da nadomjesti. Uz taj kes vi mozete i uzeti neko odlicno pojacanje da imate vise opcija i bolju rotaciju.

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bugl Khan said:

Dinamo, Inter, Real, Chelsea, City....Lik skuplja najveće klubove ko na igrici.

Da, kad mu pogledas CV za 20 godina pomislis jedan od najvecih sa ovih prostora ikad a lik je objektivno ispod nivoa tog CVja debelo.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Da, kad mu pogledas CV za 20 godina pomislis jedan od najvecih sa ovih prostora ikad a lik je objektivno ispod nivoa tog CVja debelo.


Talentom, utakmicama koje odigra dobro, definitivno pripada u taj level klubova. Problem je što on na tom nivou odigra 30% utakmica u sezoni, ili igra na bljeskove. Već 10+ godina čekamo da on "ostvari svoj puni potencijal". Kod nas je to još tema, a on ima 30 godina.
Bold: ali igra gdje god dođe. U Realu nije igrao stalno, ali priča da je samo grijao klupu ne drži vodu. Sam je tražio transfer jer je htio igrati stalno. U Chelskom je jedne sezone bio najbolji veznjak (po izboru navijača valjda, nemam pojma).
Ali da, definitivno se mogu složit da CV ne odgovara onome što je pružio. Ima CV nekog worldbeatera, a daleko je od toga. Ali može nešto što ne može puno igrača; loptu u nogama prenjeti od svojih do protivničkih 16m, uz to je otporan na presing. Udarac nema, ne zabija, ne asistira....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slazem se, ali to mozemo reci i za Gundogana recimo, a njih dvojica nisu ni blizu, nisu ista klasa uopste. Plus je Gundogan u najboljim godinama imao mnogo vise problema sa povredama.

 

I nisam siguran za tih 30%, plus u bitnim utakmicama Kovacic nigde i nikad nije postojao, osim u toj CL sezoni Celsija.

 

Ne mislim da je los igrac, daleko od toga, ali ako gledamo rang gde bi mogao da bude starter i igra ono sto se 10 godina od njega ocekuje, to je neka Roma, Volvs, Sevilja, taj neki rang klubova, ne ovaj.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

Slazem se, ali to mozemo reci i za Gundogana recimo, a njih dvojica nisu ni blizu, nisu ista klasa uopste. Plus je Gundogan u najboljim godinama imao mnogo vise problema sa povredama.

 

I nisam siguran za tih 30%, plus u bitnim utakmicama Kovacic nigde i nikad nije postojao, osim u toj CL sezoni Celsija.

 

Ne mislim da je los igrac, daleko od toga, ali ako gledamo rang gde bi mogao da bude starter i igra ono sto se 10 godina od njega ocekuje, to je neka Roma, Volvs, Sevilja, taj neki rang klubova, ne ovaj.

Ovo. To su klubovi di bi on bio alfa i omega. A očekivalo se da bude nosioc u top tier klubovima. Jasno je da to nikad neće moći. Ali očito je dovoljno dobar da bude jedan od u tim najvećim klubovima.
Ja mislim, ako je istina ovo za City, da ga je Josep uzeo radi potencijala. Glupo zvuči za igrača od 30 godina, ali vjerojatno će imati striktne zadatke koje ovaj misli da može obavljati kako spada. Ne znam ko ostaje u veznom redu Citya pošto Gundogan ide navodno. Tako da je pitanje koju važnost će uopće imati u toj momčadi.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ga planira u rotaciji za Gundoganovu ulogu, pa kako se pokaze. Mozda ce sad Filips konacno dobiti vise minutaze, mada sumnjam, dovodice oni jos. Ako ne, Filips i Kovacic ce zajedno nositi tu ulogu verovatno.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, McLeod said:

Mislim da ga planira u rotaciji za Gundoganovu ulogu, pa kako se pokaze. Mozda ce sad Filips konacno dobiti vise minutaze, mada sumnjam, dovodice oni jos. Ako ne, Filips i Kovacic ce zajedno nositi tu ulogu verovatno.

Koji Philips? Kalvin? Ako nebude debelo ispred njega u hijerarhiji momčadi, nek se propuca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kovacic je ozbiljan igrac. Na stranu Dinamo i Inter, ali Real, Celsi i sad Siti govore o njegovom kvalitetu. Kakve Sevilje, Vulvsi i ostale picke materine, nemoj se zajebavamo, to je ispod njegovog kvaliteta. Ja sam voleo da on dodje u Liverpul iz Reala, cak se i pominjalo stidljivo (koliko se secam), ali se nikad nije ostvarilo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, OgX said:

Trebala je Barca ici po Tonalija kao novog dmf-a.

Tonali nije dmf..sad,da li je trebala njega umesto Gundogana,drugo je pitanje?

Inače,pored Ratkova, Salcburg doveo i 16-godišnjaka Johna Mellberga,sina nekadašnjeg švedskog reprezentativca,Olafa.
 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Miskooo said:

Kovacic je ozbiljan igrac. Na stranu Dinamo i Inter, ali Real, Celsi i sad Siti govore o njegovom kvalitetu. Kakve Sevilje, Vulvsi i ostale picke materine, nemoj se zajebavamo, to je ispod njegovog kvaliteta. Ja sam voleo da on dodje u Liverpul iz Reala, cak se i pominjalo stidljivo (koliko se secam), ali se nikad nije ostvarilo.

 

I Megvajer je kapiten Junajteda pa jebiga. Imas dosta takvih igraca koji u CVju imaju mnogo bolje klubove sto i njih posle odredjenog vremena cini u secanjima boljim igracima.

 

Evo Danilo na primer, Porto, Real, Siti, Juventus, 50+ nastupa za Brazil, a prilicna koska od igraca.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja Lester ne volim, blago receno (krstim prste da sa Lidsom odu u amatere i da ih svi zaboravimo), pa nisam ni gledao Megvajera kod njih. U Junajtedu svakako nije pokao da je kvalitet za klub koji juri titule. Za Kovacica to ne moze da se kaze, druga stvar je problem sa povredama. Po meni, kvalitet je neupitan. Da li je kalibar Modrica i Krosa? Nije, al to ne znaci da sa njim nisi mogao da juris LS i titulu u domacem sampionatu.

 

Bez obzira na visinu ulaganja, svaki klub ima promasaje prilikom transfera (ne bi ni bilo normalno da svi sve pogadjaju), ali sam misljenja da Kovacic bas treba da igra u konkurentnim timovima i to ne da bude u 20-25 igraca nego u 11, ili ajde granicna prva postava.

Link to comment
Share on other sites

Pridružujem se klubu not impressed by Kovačić. Naravno da je u pitanju dobar igrač, međutim:

  1. U Realu je bio igrač klupe koji je priliku dobijao nekad kao izmena, ređe kao starter u slabijim mid-week tekmama i naravno kada glavni igrači na sredini ne mogu da igraju zbog kartona/povrede. I to je impressive feat za 90% igrača danas, ali jedino je kod Beniteza u prvoj sezoni imao zapaženu minutažu, gde je i nakupio 1/3 svih utakmica tokom četiri godine u Madridu.
  2. U Čelsiju je bio daleko bitniji igrač, malo mi se pogubila hronologija zbog koronke ali sećam se da je u post-Sarri eri igrao odličan fudbal. Prethodnu sezonu ne bih uzimao kao relevantnu, mislim da nijednom igraču ne bi bilo fer suditi uzimajući prethodnu sezonu kao primer.
  3. U Interu je smatran top prospektom, dobijao je dosta minuta i igrao odlično, ali valja biti realan pa reći da je u pitanju Inter koji je bio tragičan u tom periodu.

Mislim da je u pitanju veoma koristan igrač, što i govori njegova dosadašnja klupska karijera, kao i nastupi za reprezentaciju. Međutim, u pitanju je igrač koji je u poslednjih 8 sezona postigao 5(!) golova i ubeležio 17 asistencija. Da nije sve u ove dve brojke govori poverenje koje je dobijao kod različitih trenera, vrlo je koristan igrač za rešavanje presinga jer je brz & spretan kao retko koji veznjak (bukvalno mi samo onaj Marokanac sa SP pada na pamet trenutno), a budući da se svaki pokušaj da ga se stavi na krilne pozicije završavao loše, poprilično je zakucan za sredinu terena, a realno ima daleko kvalitetnijih defanzivno-orijentisanih igrača, dok onim drugim ne može da priđe po ofanzivnom učinku.

Kovačić ima poprilično unikatan igrački profil, zato mislim da je igrač luksuza, koji može da se koristi kao nekakav wildcard za peglanje problema sa protivničkim presingom, a pošto je poprilično agilan i spretan, može i sam da pritiska dosta efikasno. Nije prvi igrač uloge kojeg Pep dovodi, čak mislim da je super igrač uloge za elitne timove. Samo ga ne bih nikada nazvao elitnim igračem, čak ni odličnim, jer ne postoji nijedan segment igre u kojem je na elitnom ili odličnom nivou za poziciju na koju igra.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Miskooo said:

Kovacic je ozbiljan igrac. Na stranu Dinamo i Inter, ali Real, Celsi i sad Siti govore o njegovom kvalitetu. Kakve Sevilje, Vulvsi i ostale picke materine, nemoj se zajebavamo, to je ispod njegovog kvaliteta. Ja sam voleo da on dodje u Liverpul iz Reala, cak se i pominjalo stidljivo (koliko se secam), ali se nikad nije ostvarilo.

Aloooo, na kakvu stranu? 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...