Jump to content

Transferi $$$


Nenson

Recommended Posts

Ono što treba WHU nije Ings, nego nogobulj Moyesu i potpis Tuhela ili Poketina, ali svi znamo da su vlasnici previše škrti za tako nešto. Ovako će odvući WHU u Championship jer im je žao da plaćaju i otpuštenog Moyesa i krštenog menadžera koji bi izvukao ekipu iz govana. 

Link to comment
Share on other sites

Nema sanse Vest Hem da ispadne. Najveci problem tima je taj sto overachievuje nekoliko sezona, pa su epiteti porasli. Ovo je uvek bio tim za neko 10-13 mesto, a zavrsavali su iznad toga, ili na gornjoj granici sezonama unazad.

 

Ni sad nece ispasti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma smenjivanje Moyesa bi bilo umnobolnost.

Ako si mu dao tolike novce da ulozi, onda mu daj da izgura treniranje tog novog tima barem jednu godinu.

Meni su ta razmisljanja idiotna "Lele, potrosio 150 miliona, nije osvojio galakticku ligu sampiona". Pogotovo se to dodatno naznaci jer je to West Ham, pa su to za njih veliki novci.
Vec 2,3 godine overachieve-uju time sto izvlace maks iz sebe, a da bi se to radilo rigidno krojih tim i neke dinamike, ogranicavajuci sebe na neku ozbiljniju izgradnju.
I kad imas takav tim, neces da postanes Man City preko noci ako ulozis 150 miliona.

Ovo sto su oni uradili nije pojacivanje, oni su otpoceli proces transformacije tima.
Rebild, redizajn tima.
Ako su seli i sa Mojesom pricali na leto, ili leto pre toga "E znas kako, idemo u promenu stvari, neke stvari cemo da menjamo, moracemo mnogo da ulozimo, ali vidimo da na dugorocne staze ovo sto sada radi ne vodi nigde"

Nisam ih mnogo gledao, i ako kazem da je Emerson promasaj, da ne kapiram dovodjenje njega, to bi bilo napamet. Ali bi to znacilo i da je naprasno lik postao pristojan igrac, posto pre nije bio. Za PL okvire nije, mozda nekakav spansko-italijanski fudbal, za PL ne.

Mozda je i suludo danas pricati "Preplatili su" s obzirom da niko ne zna vise sta je skupo, sta nije. 
A imas situaciju gde svaki fanbase kukumavci "Ne stekajte se, dovodite igrace, samo platitet koliko vam traze, drugi se pojacavaju mi nista".
I onda posle 6 meseci "Samo smo mi ludi da za tog igraca dame tolike novce"
A da se vratis nekolko meseci unazad, svi galame "Ma plati ga, treba nam, ne stekaj se. Hocemo konkretne vlasnike, platis i to je to. Nema uspeha dok ne platis"

6 hours ago, McLeod said:

Dobro, mozda je glava, mozda je nesto drugo, ali generalno nije igrac za najvece timove.

 

Van Bisaka je izgledao kao zver u Palasu, ali zato sto se ekipa branila dosta plitko, sa blokom, tako da je prostor koji pokriva vrlo ogranicen.

 

Na sirem prostoru, ili kad treba da se izadje visoko, stvarno je kratercina. Meni je neverovatno kako je to uopste moguce.

Pa poprilicno jednostavno. Previse se oslanja na taj njegov abnormalno savrseni tackling. Pritom igrao u deep-sitting timu do sad, protivnicka utrcavanja iza ledja bi znacila da utrcavaju u gol aut. I uglavnom se njegova igra svodila na 1-1 odbranu. 
Plus ono o cemu sam pricao za Bellinghama. Ljudi se, barem podsvesno, odlucuju za neki svoj. Celokupna koncentracija i sinapse ne mogu da im rade istim efikasnoscu na vise stvari. A ako imas nesto u cemu si dobar, prirodnije je da imas elan da se skoncentrises na to. 
"Kompletan igrac" je zamena teza. U 99 posto slucajeva je to "jack of all trades, master of none".

Nerado pretpostavljam i prognoziram da ce lik da bude masina za pravljenje penala cim mu malo padnu fizikalije. Nije da on izvlaci taklove na fizikalije, ima tajming za to. Ali u nekom trneutku usled nekih povreda, ili godina, to vise nece moci da vari.
Ima ljudima da lomi noge bukvalno.

Ovo sto radi sa klizecim startovima, su bez preterivanja najbolji klizeci startovi koje sam video od kad gledam fudbal. Procitaje ponovo iznad gore, nema nikakve agende da ga vorsipuje, tako da nemam zelje da hvalim.
Ali brat bratu, njemu svaki klizeci start kao Maldini u reklami za Nike protiv vanzemljaca...

Samo ako bi ga to cinilo vrhunskim defanzivcem, onda bi Ward-Prowse-a slobodnjaci cinili top5 fudbalerom na Svetu.

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, sasha arsenal said:

Koji je ovaj ?:classic_biggrin: 

 

 

Solidno se predstavio na Mundijalu,ako se ne varam. Skrenuo je paznju odredjenog broja klubova..necu da pisem napamet,ali sam nailazio na informacije da su zainteresovani za njega.

@Bugl Khangledao sam i ja Mudrika. Dakako da momak nije balvan,zna fudbala..medjutim, ni Seltik ni Lajpcig nisu klubovi protiv kojih neko treba da nabije cenu na bezmalo 100m. To su timovi protiv kojih bi se i neki Bukari iz Zvezde mozda nadavao golova i asistenicja,da je Zvezda na nekom zavidnom nivou. Karikiram malo,ali shvatas poentu.

Skeptican sam prema njemu. Posebno u EPL.

Edited by Drug Crni
slovo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Drug Crni said:


@Bugl Khangledao sam i ja Mudrika. Dakako da momak nije balvan,zna fudbala..medjutim, ni Seltik ni Lajpcig nisu klubovi protiv kojih neko treba da nabije cenu na bezmalo 100m. To su timovi protiv kojih bi se i neki Bukari iz Zvezde mozda nadavao golova i asistenicja,da je Zvezda na nekom zavidnom nivou. Karikiram malo,ali shvatas poentu.

Ja se isto slažem. Ali igra za klub koji ima povijest prodaje odličnih igrača u EPL, i koji je iskoristio situaciju da su se za njega borila 2 Premierligaša krcata parama. Tj, jedan ga je jako želio ali se cjenkao, a drugi uletio i platio što je Šahtjor tražio. I meni je drago da su uzeli toliko. Npr. Napoli je Kvaratskheliu prije pola godine platio 10M. Da ga sutra prodaju, uzeli bi 100 sigurno. Jel lik za pola godine postao 10x bolji igrač?

Premierligaši si međusobno najgoru drvnu građu prodaju za 50M, a s istoka bi uzimali talente za 5. Treba ih derat kako ko gdje stigne.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Mitrovic je savrsen backup za ove najjace klubove h Europi. Visok, jak, solidan finisher i vrhunski u skok igri. Idealan za utakmice kad top ekipa ganja rezultat protiv nekog pa se ide na centarsuteve i bunarenje. Za vise od toga je ipak suvise limitiran.

Mandžukić je bio prilično limitiran igrač, pa je 7-8 godina karijere proveo u najvećim klubovima na svijetu, i zabijao u finalima Lige prvaka. A, za razliku od Mitrovića, u ničemu nije bio najbolji na svijetu. Ok, bio je lakši, pa je mogao igrati presing cijelu utakmicu, bio je borben, i mogao je igrati na više pozicija. Dobro, i bio je igrač za največe utakmice.

Ne znam, ako ne u Premier ligi, zašto ne u neki drugi veliki klub. Inter ili Milan npr.

I ne mora biti samo bunarenje. U paru s drugim napadačem postoji puno mogućnosti. Ako ne posprema centaršuteve, moće otvarati prostor za tog drugog (jer ga ne smiješ ostaviti samog).

Link to comment
Share on other sites

Chelsea potpisuje igrace na znacajno vece ugovore (7,8 godina) jer je na taj nacin pronasao kalkulaciju da izbegne pravila finansijskog fer pleja,koristeci rupu u tim pravilima.. Tacno sam znao da se nesto krije iza ovako neuobicejeno dugih ugovora na koje potpisuju sva nova pojacanja.

Sad ce njihovim stopama i drugi klubovi.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Drug Crni said:

Chelsea potpisuje igrace na znacajno vece ugovore (7,8 godina) jer je na taj nacin pronasao kalkulaciju da izbegne pravila finansijskog fer pleja,koristeci rupu u tim pravilima.. Tacno sam znao da se nesto krije iza ovako neuobicejeno dugih ugovora na koje potpisuju sva nova pojacanja.

Sad ce njihovim stopama i drugi klubovi.

Dobro, FFP ionako nikad nije vrijedio za bogataše. Ulovili Fenerbahce i City. Fener cipela iz CL, Cityu upozorenje da ne smiju više tako. Zašto ga ne ukinu? Ionako ovako samo još povećava jaz između bogatih i siromašnih.

On 1/23/2023 at 2:41 PM, Drug Crni said:

Pre svega jer ga Tudor jako dobro poznaje. ^

Kako je Tudor okrenuo navijače OM i medije. Od "tjerajte ovog idiota, iživljava se nad igračima" do "pogledajte genijalne Tudorove ideje".

A Ilić dolazi isključivo radi Tudora. I on i Jurić su digli dosta exyu igrača kad su bili u ne baš sjajnoj situaciji. Kovač također, samo on je posebna vrsta tiranina (ali odličan za mlade igrače koji oće radit i slušat).

Edited by Bugl Khan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nizozemski De Telegraaf javlja da je Ajax ponudio klupu Zlatku Daliću. Dalić im je navodno 4. izbor. Znamo da je nakon Rusije odbio ogromne pare s bliskog istoka, mislim da je odbio dobar ugovor od nekih Turaka (moguće Fener, nisam ziher), i još neke vrlo unosne ponude. Odbio je sve jer "reprezentacija domovine je svetinja" i "novac nije uopće bitan u cijeloj priči". Ali Ajax nije Al Shabani, Al Niesra i slični velikani. Baš me zanima koju će sad odluku donjeti. Realno, nakon F4 Lige nacija, može ići samo prema dole. A klupa Ajaxa, pod broj 1, otvara mnoga vrata kasnije, i, pod broj 2,  Ajax neće dva puta zvati Dalića. Ovo mu je sad ili nikad. Ako je istina, i ako odbije, skidam kapu.

Edited by Bugl Khan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/20/2023 at 10:02 PM, Bugl Khan said:

Mandžukić je bio prilično limitiran igrač, pa je 7-8 godina karijere proveo u najvećim klubovima na svijetu, i zabijao u finalima Lige prvaka. A, za razliku od Mitrovića, u ničemu nije bio najbolji na svijetu. Ok, bio je lakši, pa je mogao igrati presing cijelu utakmicu, bio je borben, i mogao je igrati na više pozicija. Dobro, i bio je igrač za največe utakmice.

Ne znam, ako ne u Premier ligi, zašto ne u neki drugi veliki klub. Inter ili Milan npr.

I ne mora biti samo bunarenje. U paru s drugim napadačem postoji puno mogućnosti. Ako ne posprema centaršuteve, moće otvarati prostor za tog drugog (jer ga ne smiješ ostaviti samog).

Manduzic je bio osetno bolji igrac od Mitrovica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slazem se da je Mandzukic generalno bolji igrac od Mitra, ali je pritom i donosio dosta nekih kvaliteta koje Mitar nema, recimo ta igra na krilu gde je umeo da obesmisli protivnicke bekove. Mitar je poprilicno zakucan za centralnog napadaca, sem kada juri centarsut pa se zalomi na Trentu npr. kao u otvaranju PL sezone.

 

Ima malo i do okolnosti, Mandzukic je u idealnom trenutku prepoznat kao dobro prelazno resenje Bajerna, imao je elitne kvalitete pressing napadaca sto u tom trenutku osim Diega Coste nije imao veliki broj igraca u ligama petice. Reklo bi se da se nasao na pravom mestu u pravo vreme, kada su svi njegovi kvaliteti postali nesto sto se itekako ceni kod napadaca. Da se kojim slucajem zalomio 6-7 godina ranije u svom prajmu, poprilicno sam siguran da ne bi napravio bas ovakvu karijeru, na stranu njegov suvi kvalitet. Odlicne dve sezone u timu Bajerna, odnosno dokazivanje na najvisem nivou je ipak nesto sto Mitar nema, tako da kapiram neku skepsu velikih ekipa, iako zaista mislim da nije igrac samo za ove mid-tier PL ekipe.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...