Jump to content

Nokaut faza - osmina finala


Prognoza  

51 members have voted

  1. 1. Najveće iznenađenje osmine finala će biti

    • Ispadanje Španjolske
    • Ispadanje Njemačke
    • Ispadanje Portugala
    • Ispadanje Francuske
    • Ispadanje Nizozemske
    • Ispadanje Austrije
      0
    • Ispadanje Engleske
    • Ispadanje Italije
    • Neće biti iznenađenja
  2. 2. Titulu osvaja

    • Španjolska
    • Njemačka
    • Portugal
    • Francuska
    • Belgija
      0
    • Nizozemska
    • Austrija
    • Engleska
      0
    • Italija
    • Švicarska
      0
    • Grčka 2004. scenarij
      0
  3. 3. Volio/voljela bih da osvoji



Recommended Posts

43 minutes ago, Eddard said:

Sme da staje dok ne dođe do lopte:

 

While feinting during a run up is allowed, stopping before kicking the ball is no longer permitted. According to Law 14.1 by IFAB, “Feinting in the run-up to take a penalty kick to confuse opponents is permitted as part of football 

 

Ha, pitanje šta se podrazumeva pod "feinting". "Feint" je u sportskoj terminologiji "lažnjak", kad bi direktno prevodili. Dali pod taj termin ide i zaustavljanje nisam siguran, pogotovo što i ovde koriste ta dva termina odvojeno.

A i taj "before" mi je sumljiv. Da je samo na poslednjem koraku, valjda bi bilo puno jasnije kad bi napisali "stopping is not allowed, after taking the last step of the run up".

 

Ne kažem da nisi u pravu, samo mi je pravilo dosta labavo napisano i otvoreno različitim interpretacijama.
 

29 minutes ago, McLeod said:

Ogromna greska Smajhela, mada je Musiala munja, bilo bi blizu verovatno.

 

Kao da Šmajhel nije očekivao da če lopta dobiti veliko ubrzanje na raskvašeneom terenu, i da je zbog toga "favorit" da pre stigne do nje.

Na drugoj strani, mislim da je Musiala razmišljao o tome, zbog čega je i malo zastao. Ali posle kad je video da Šmajhela nema, ponovo dodao gas.

Link to comment
Share on other sites

Sta da kazem, osim da sam preponosan na momke i trenera, kakav kontinuitet igara na velikim takmicenjima koji se samo nastavlja i raste!

Freuler i Vargas su nase dugogodisnje velike uzdanice i briljirali su danas. Prelepi golovi, mocna igra, presing, stvaranje sansi, Embolo koji konstantno preti, borbenost, preciznost, sacuvali smo najbolje za eliminacije. Riderov sut iz slobodnjaka je Donaruma uz pomoc stative izvadio iz gola. Embolo je promasio odlicnu sansu jer je mislio da je u ofsajdu pa je hestitovao i bio neodlucan kod suta. Jedine 2 pretnje Italijana su bila umalo autogol glavom i ono od Skamake, bili su ozbiljno pregazeni i nadigrani. Ne moze se igrati bas ovakva provlakusa kada nema nekog kvaliteta i to je surovo demonstrirano. 

 

 Ne plasimo se nikoga i sa svima mozemo da igramo. Vodi nas Murate Jakine!

  • Like 1
  • Love 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ono što je također izuzetno bitno je da niste (😁) dobili nijedan žuti a prijetio je drugi žuti Xhaki, Embolu, Rodriguezu i još jednom igraču. S igrama kao do sad (vašom i njihovom) ste mi baš izraženi favoriti protiv Engleza (a oni sa svojom igrom nisu ni blizu sigurice protiv Slovačke). Čestitke u svakom slučaju 😉🙂

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Svica drzi visok nivo fudbala vec oko deceniju, bez nekog narocitog individualnog kvaliteta.

Ono sto me najvise fascinira, i sto je zastitni znak ove generacije, je lakoca iznosenja lopte po zemlji iz zadnje linije na polovinu protivnika, mirnoca, formiranje trouglova koje cini da fudbal izgleda kao prosta igra. Akandji, Ser (ili Rodrigez) i Dzaka su po pravilu u glavnim ulogama i jako dobro to rade, pogotovo poslednje nabrojani i bez njega vrv ne bi izgledalo tako lako kako izgleda. Pomaze i to sto zajedno pocinju utakmice u repstaciji u kontiuitetu evo vec 10+ godina 🤔

 

Bas uigrana i disciplinovana ekipa. Koliko je puta Endoje bio na svojoj polovini pomazuci u odbrani? Ja sam izbrojao debelo dvocifren broj slucajeva veceras.

 

Bas me zanima kako ce izgledati protiv Engleske. Ovi su mi ipak bili prvi favoriti za osvajanje, i jos uvek su.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Ja ne razumem ovoliku poviku na VAR. VAR ne donosi odluke nego sudija. To je kao kada bi se ljutili na foto aparat zato što smo ružno ispali na slici. 

Treba promeniti pravila ofsajda i treba jasno definisati šta je penal a šta nije. Recimo onaj penal sinoć je penal, a ako se neko seća kada je Makedonija igrala u Nemačkoj, u kvalifikacijama za SP još jači kontakt sa rukom nije sviran za Makedonce.

https://youtu.be/yOVSgzp4O9s?si=qjyrew7j02fs2iXe

Na 3.26

A ovde smo videli povlačenja, rvačke zahvate, gde nije sviran penal.

Dakle, definišite jasna i pravedna pravila i kod ofsajda i kod penala i onda neće VAR biti problem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Danci nekako bas sterilni u napadu ceo turnir. Slabo ulaze u sanse, a i kad udju Hojlund deluje da sanse nema da da gol. Bas mu je problematicna zavrsnica, a interesantan igrac.

 

Nemci su uz Spance pokazali najvise na turniru. Juce su pet mogli da daju Dancima. Skolska i dobro vodjena ekipa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, McLeod said:

Fudbal i jeste jako prosta igra. Zasto 60% reprezentacija sa EP nema te fundamente koje si opisao meni je iskreno neshvatljivo. Austrija dokazuje da ti treba par meseci da se postave i da moze svako to da uradi.


Baš sam razmišljao na temu Piksetovog kontakta sa igračima van okupljanja. Verovatno baci neki SMS, pošalicu oko buduće utakmice, ili klupske odigrane. 
 

Čuo sam na Tribini kako je Nagelsmann cimao Kroos-a da se vrati iz penzije, da na sličan način objašnjava svakom bitnom igraču kako vidi njegovu ulogu u repki, gde i kako se uklapa u sistem, a na prvom mestu koji je sistem i kako će se igrati prva sledeća. 
 

Mnogi tvrde da nam fali srca i želje, mislim da je skroz daleko od toga. Neko bi je možda i pokazao da nije konfuzan, pod stresom, u rezultatskom deficitu celo takmičenje. 
 

I baš to nam fali. Da trener zna da iskomunicira igračima šta igramo, šta je njihova individualna rola, gde čuče u tom sistemu. 
 

U digitalnoj eri, gde nemaš mnogo mesta za 1 na 1 razgovore i uigravanja, ključno je da igrači znaju, čuju i osete ideju i van okupljanja. Kad se okupe, tu su da sprovode planove u dela, koriguju, pripremaju. 
 

Sasvim sam siguran da Pikseto ne voli "laptop trenere" i pomodarstvo, lik je ostao u nekim late 80's/mid-90's gde je ševa i peta često bila razlika koja dobija utakmicu. Danas su to detalji, koji uopšte ne moraju biti komplikovani, ideja koja se uklapa sa igračima i njihovim vrlinama i manama i kako im to preneseš. I na sve to su navikli u klubovima. 
 

To bi 5-7 studenata, analitičara, entuzijasta kojih ima u našem fudbalu (da ne pričam u inostranstvu) moglo uz pomoć stručnog štaba da sastavi da bude pitko, da ima isečke, nekoliko crteža i kratak tekst. To je npr. Brajtonu često potpisalo igrača koji je bio između njih i drugih, pogotovo pre stečene reputacije. 
 

A ne Dućo jebaćemo ih, kakva bre Slovenija. Najjače Bugari da me izbace i slično. Outdated. 
 

E da, repliciram na pomen Švice koja je savršeno pripremljena. Ali i na pomen Ralfa i Austrije. Naravno da nije svemirski komplikovano. Samo je verovatno jasno i pitko komunicirano, kvalitetno pripremljeno i nešto što savršeno odgovara Austriji i njenim igračima. 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Charles De Ketelaere said:


Baš sam razmišljao na temu Piksetovog kontakta sa igračima van okupljanja. Verovatno baci neki SMS, pošalicu oko buduće utakmice, ili klupske odigrane. 

 

Problem je vise u igracima, nego u Piksiju, nego mi bezimo od problema koji je tesko objasniti. Postoji razlog zasto evropska prvenstva uvek osvajaju ekipe zapadne evrope, sa izuzetkom Grcke jednom. Ja ne umem da objasnim zasto je to tako (osim ociglednih razloga - broj stanovnika, jaka liga, treneri, stadioni, pare...), ali kada bi se napisala knjiga sigurno bi se dotakli i problema mentaliteta igraca "malih" zemalja, koji su odrastali u nesavrsenim, siromasnim, ili cak i ratnim uslovima uvek se na neki nacin "poredeci" sa bogatim zemljama sa Zapada, i da to ostavlja posledice na, ne nuzno igraca koji izboksuje karijeru u inostranstvu, nego na drzavni tim. Pogotovu kada taj igrac bude vodjen od sumnjivih menadzera, i preko noci udje u veliku lovu, sto brze i lakse utice na coveka koji je odrastao u istocnoj zemlji nego zapadnoj gde je standard daleko sredjeniji.

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

Argentina je prvak sveta a isto je siromašna kao mi.

 

Međutim Argentinci igraju u kost (gledam ih sad na Copa Amerika). Atletiko Madrid + Mesi.

 

Mi smo na početku Piksijevog mandata isto igrali presing, ne samo presing na štopere protivnika, nego na celom delu terena, ne bi li brzo vratili loptu u svoje noge, nismo ni Portugalu dopustili da ima loptu.

 

Zašto se od toga odustalo nakon Katara, ja ne znam. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Ledd said:

Argentina je prvak sveta a isto je siromašna kao mi.

 

Međutim Argentinci igraju u kost (gledam ih sad na Copa Amerika). Atletiko Madrid + Mesi.

 

Mi smo na početku Piksijevog mandata isto igrali presing, ne samo presing na štopere protivnika, nego na celom delu terena, ne bi li brzo vratili loptu u svoje noge, nismo ni Portugalu dopustili da ima loptu.

 

Zašto se od toga odustalo nakon Katara, ja ne znam. 

Di Maria je majstor fudbala. Isto tako Lautaro. Garnacho mladi talenat. 

 

Ova nova generacija, tacno se zna ko sta igra i atmosfera je fenomenalna u ekipi.

Link to comment
Share on other sites

Zato da ne bismo primali tri gola po utakmici. I uspeli smo u tome.

 

Presing koji smo igrali na pocetku ciklusa je bio dobar, i jos jedan dokaz da moze da se igra moderan fudbal. Mi smo ovde svi bili odusevljeni i pricali smo nema veze i da primamo golove, bar konacno igramo fudbal.

 

A onda su apetiti porasli.

 

Onda su igraci koji su nas nosili pali, ostarili, i presli u Arabiju, a niko nije napravio korak napred cak i od mladjih, Kostic i Vlahovic iako su nominalno napravili korak napred nisu bolji igraci nego pre 2-3 godine, u najboljem slucaju su isti. Osim Samardzica, nismo dobili nikog novog. Milenkovic je takodje u losoj formi (za EP svaka cast) iako bi tek sad trebalo da peakuje. Veljkovic i ne moze bolje od ovog nivoa, jedino Pavlovic napreduje.

 

Sve to kad se sabere jasno je da mi ne mozemo mnogo bolje, ali je problem u Piksijevoj tvrdoglavosti, u sistemu koji se ne prilagodjava i provaljen je i u tome sto je medeni mesec igraca koji su gledali selektora kao idola dok je igrao, prosao.

 

Bukvalno je to to.

 

Nama konstantno trebaju sok terapije da bi se igraci aktivirali.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, McLeod said:

Zato da ne bismo primali tri gola po utakmici. I uspeli smo u tome.

 

Presing koji smo igrali na pocetku ciklusa je bio dobar, i jos jedan dokaz da moze da se igra moderan fudbal. Mi smo ovde svi bili odusevljeni i pricali smo nema veze i da primamo golove, bar konacno igramo fudbal.

 

A onda su apetiti porasli.

 

Onda su igraci koji su nas nosili pali, ostarili, i presli u Arabiju, a niko nije napravio korak napred cak i od mladjih, Kostic i Vlahovic iako su nominalno napravili korak napred nisu bolji igraci nego pre 2-3 godine, u najboljem slucaju su isti. Osim Samardzica, nismo dobili nikog novog. Milenkovic je takodje u losoj formi (za EP svaka cast) iako bi tek sad trebalo da peakuje. Veljkovic i ne moze bolje od ovog nivoa, jedino Pavlovic napreduje.

 

Sve to kad se sabere jasno je da mi ne mozemo mnogo bolje, ali je problem u Piksijevoj tvrdoglavosti, u sistemu koji se ne prilagodjava i provaljen je i u tome sto je medeni mesec igraca koji su gledali selektora kao idola dok je igrao, prosao.

 

Bukvalno je to to.

 

Nama konstantno trebaju sok terapije da bi se igraci aktivirali.

 

 

Lepo si to opisao i to stvara mučninu, ne toliko rezultat. 

Međutim Sloveniju smo morali da stisnemo pa i da primimo dva, dali bi im tri i pobedili.

 

Niko od njih ne očekuje da to rade protiv Danske i Engleske (na tim mečevima im se mnogo i ne zamera).

 

E tu je problem zvani Piksi, što je i Sloveniji dozvolio da imaju kontrolu i posed kad god su hteli (a nisu nešto mnogo ni želeli).

 

 

Edited by Ledd
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Drug Crni said:

Donnarumma, Bastoni, Calafiori i Barella su jedini igrači Italije za koje smatram da su odigrali korektno prvenstvo.
Ostali su odigrali za zaborav.


Ako neko uvek igra sa mnogo žara, truda i pasije. I odličan su primer kako ekipa može da izgleda bezvoljno, malokrvno, da deluje da ne žele dovoljno... kada su nadigrani, pogubljeni, loše pripremljeni. 
 

Po meni je Spaleti baš podbacio, em je čudan sastav vadio, em je svaki igrač sem Bastonia i Califioria bio znatno ispod mogućnosti. I onda je jasno da problem nije u igračkim kvalitetima. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...