Jump to content

Nokaut faza - osmina finala


Prognoza  

49 members have voted

  1. 1. Najveće iznenađenje osmine finala će biti

    • Ispadanje Španjolske
    • Ispadanje Njemačke
    • Ispadanje Portugala
    • Ispadanje Francuske
    • Ispadanje Nizozemske
    • Ispadanje Austrije
      0
    • Ispadanje Engleske
    • Ispadanje Italije
    • Neće biti iznenađenja
  2. 2. Titulu osvaja

    • Španjolska
    • Njemačka
    • Portugal
    • Francuska
    • Belgija
      0
    • Nizozemska
    • Austrija
    • Engleska
      0
    • Italija
    • Švicarska
      0
    • Grčka 2004. scenarij
      0
  3. 3. Volio/voljela bih da osvoji

    • Španjolska
    • Njemačka
    • Samo ne Njemačka
    • Portugal
    • Samo ne Portugal
    • Francuska
      0
    • Samo ne Francuska
    • Belgija
    • Nizozemska
    • Austrija
    • Engleska
    • Samo ne Engleska
    • Italija
    • Samo ne Italija
    • Samo ne Švicarska
    • Totalni autsajder


Recommended Posts

Moja predkcija:

- Španci ispraćaju Gruziju sa petardom, nije ovo B tim Portugala

- Nemačka rutinski protiv Danske, recimo 2-0

- Portugal na mišiće protiv Slovenije, neki penal ili tako nešto

- Francuska prolazi Belgiju sa 1-0 golom iz penala, utakmica za prespavati zahvaljujući vrhunskim stratezima na klupi obe ekipe

- Rumuni će izginuti ali prolazi Holandija rutinski

- Austrija prolazi Tursku u utakmici punoj golova, npr 4-2

- Engleska prolazi na penale, u Engleskoj urgentni radi prekovremeno zbog srčanih udara širom ostrva

- Švajcarska rutinira Talijane sa 2-1

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Chaos Is Me slično razmišljam(o), jedino što ne vjerujem da će gadno nastradati Gruzijci a i blagu prednost dajem Italiji protiv Švicarske, mada je skroz otvoren meč. Kontam da će Talijani poseban motiv imati što ih je Švica izbacila sa zadnjeg SP-a (Jorginho u obe tekme u kvalifikacijskoj grupi promašio penal za pobjedu).

Edited by neko me sabotira
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Drug Crni said:

Svaka čast Gruziji.
Zauzeli 4.mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi. Pobedili samo Kipar u tim kvalifikacijama. Došli na prvenstvo sa rejtingom 70-i-neke reprezentacije na FIFA listi. I evo ih u nokaut fazi.
Sjajan posao Vilija Sanjola takođe

Španjolci im u 2 utakmice utrpali 10 komada. Baš da vidimo kako će biti sada. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Chaos Is Me said:

Moja predkcija:

- Španci ispraćaju Gruziju sa petardom, nije ovo B tim Portugala

- Nemačka rutinski protiv Danske, recimo 2-0

- Portugal na mišiće protiv Slovenije, neki penal ili tako nešto

- Francuska prolazi Belgiju sa 1-0 golom iz penala, utakmica za prespavati zahvaljujući vrhunskim stratezima na klupi obe ekipe

- Rumuni će izginuti ali prolazi Holandija rutinski

- Austrija prolazi Tursku u utakmici punoj golova, npr 4-2

- Engleska prolazi na penale, u Engleskoj urgentni radi prekovremeno zbog srčanih udara širom ostrva

- Švajcarska rutinira Talijane sa 2-1

 

Dosta slično kao ja kroz UEFA Euro aplikaciju

 

🇪🇸 🇬🇪 4-0

🇩🇪 🇩🇰 2-0
🇵🇹 🇸🇮 2-0
🇫🇷 🇧🇪 2-1
🇷🇴 🇳🇱 2-3
🇦🇹 🇹🇷 2-1
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 🇸🇰 3-1
🇨🇭 🇮🇹 2-1

 

Ovo je nastavak

 

8LTnLyZ.png

Link to comment
Share on other sites

Da bacim i ja svoju neku prognozicu

 

Španija-Gruzija
Svaka čast Gruziji na prikazanom do sada, ali ipak se mora uzeti u obzir da je Portugal več bio na prvom mestu i da su ih uhvatili na spavanju. Španija ima vezni red da kroz posed iskontroliše tempo utakmice. Ima brze igrače napred u Yamalu i Williamsu da iskažnjava u kontrama, što im je u prošlosti možda malo falilo. Tako da ovde očekujem nekih rutinskih 2-0.

 

Njemačka-Danska
Ne očekujem mnogo iznenadjenja u ovoj fazi, ali ovo je jedna od potencialnih situacija za upset. Njemačka je bila u problemu čim se je susrela sa malo ozbiljnijom ekipom od Škotske i Madžarske. Mislim da su oni (kao i mi) rob toga da mora da igra bolji igrač, umesto da igra neko ko ima više smisla u ovoj formaciji. Tu naravno mislim na Havertz/Fullkrug dilemu.
Danska nije pokazal protiv nas apsolutno ništa, ali je bilo očigledno da ne žele da rizikuju prolaz i da če se zadovoljiti bodom. Mislim da je ovo tip utakmice koji njima perfektno odgovara. Da kao underdog na trčanje, duel , disciplinu i magiju Eriksena umuljaju nešto iz prekida i doviđenja. 0-1

 

Portugal-Slovenija
Problem za Sloveniju predstavlja to što su nedavno na prijateljskoj dobili Portugal sa 2-0, sa jako sličnom postavom/formacijom. To im malo oduzima taj faktor iznenadjenja i želju da ih Portugalci podcene. Slovenija se dobro brani, disciplinovana su ekipa, ali u ovom slučaju protivnik ima mnogo kvaliteta u i okolo 16, sa kojim če stvarati veliki pritisak na odbranu od samog starta. 1-0

 

Francuska-Belgija
Ja za razlikku od mnogih nisam toliko skeptičan što se tiče Francuza. Oni več neko vreme uprkos individualnom kvalitetu igraju taj takmičarski fudbal na rezultat, gde neretko dopuste protivniku posed, u želji da se otvori prostor za kontre Mbappe i Dembela. Belgija če prihvatiti tu igru, a obizrom koliko nonšalantno deluju, Francuska če dobiti upravo ono što želi. Izgubljene lopte, bekove na promaji jer im krila ne pomažu i dosta prostora da se rastrči pomenuti dvojac.
Ovaj trener Belgije mi je na drugom mestu (posle Piksija), kada rangiram trenere koji žive u nekom svom svetu, koji nema dodirne tačke sa realnošču. Ja sam siguran da on za sebe misli da je taktički mag. Da se sam sebi divi kad stvari iscrta tamo na svojju tablu. I da mu nikako nije jasno zašto nije uzeo 9 bodova u grupi i što ga je samo fantastična intervencija golmana kod kornera Malinovskog spasila eliminacije. A ko kod je odgledao utakmicu Belgije na ovom prvenstvu, jasan mu je problem. Doku je fantastičan talenat, ali ni prvi ni poslednji koji ne koristi svoj skill efikasno. Čovek zaustavi svaki napad ekipe. Nikad ne trči u prostor uprkos brzini. Stalno traži loptu u noge. Uvek kad je dobije u noge prvo pogleda ima li prostra za neku individualno akciju. Ako ima, onda ide. Ako nema, svejedno pokuša, pa ustavi, još jednom razmisli, i doda loptu nazad. sa bilokojim drugim krilom bi Belgija bila neuporedivo opasnija. Ali se to neče desiti. 2-1 za Francusku.

Rumunija-Holandija
Braća Rumuni su mene lično kupili više nego Gruzija recimo. Jako gledljiv, atraktivan fudbal. Uprkos tome što ih je remi vodio dalje, išli su na pobedu. Ali nažalost, ta hrabrost ne biva uvek nagradjena rezultatom. I protiv Slovačke su nekoliko puta visili. A ovde idu "mečki na rupu", jer neznam dali ima nešto što bi Koeman više poželio nego da mu se nominalno manje kvalitetan protivnik otvori i krene hrabro napred. Teški srcem, 3-1 za Holandiju

Avstrija-Turska
Možda i najpozitivnije iznenadjenje prvenstva. Avstrija je kompaktna ekipa koja igra moderan fudbal, sa jasnom idejom šta želi. Dok su Turci klasična balkanska ekipa sa nekoliko dobrih individualaca, ali bez discipline. Stvarno ne vidim kako ovde Turska može da dobije ovo. Avstrija 2-1

 

Engleska-Slovačka
Slovacka je još jedna ekipa koja je men pozitivno iznenadila. Nisam od njih očekivao da odigra ovako dobro. Nemaju nekih jakih individualaca, ali dobro igraju kao tim, što bi poljuljanim Englezima moglo da stvori ozbiljne probleme. Engleska je (kad se uzme u obzir kadar i renome igrača) izgledala apsolutno užasno u grupi. I tu se ne radi o nikakvom tempiranju forme, ili nešto slično, več čisto neznanje Southgate-a, kako da iz ovoga što ima sastavi funkcionalnih 11, koji bi odigrali nešto smiselno. Mislim da će i ovde imati problema, ali cenim da ipak prolaze. Nakon produžetka.

Švajcarska-Italija
Kad bi sudili po vidjenom do sad, Švajcarska je sigurno pokazala više. Ali ja ne bi toliko brzo otpisivao Italijane. Stari su to majstori turnirskih takmičenja, igranja na rezultat i tempiranja forme. Stoji to da poimenski ova ekipa nije ništa spec, ali nisu ni pre tri godine imali Del Piera i Tottija pa svejedno osvojiše. Italija na penale.

 



 

  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...