Jump to content

Roland Garros 2019. (26. maj - 9. jun)


Borko

Roland Garros 2019. - ko osvaja  

68 members have voted

  1. 1. Ko osvaja turnir u muskoj konkurenciji?

    • Novak Djokovic
    • Rafael Nadal
    • Rodzer Federer
    • Dominik Tim
    • Aleksandar Zverev
      0
    • Stefanos Cicipas
      0
    • Stanislas Vavrinka
    • Neki Tomas Johanson, od koga to niko ne ocekuje
  2. 2. Ko osvaja turnir u zenskoj konkurenciji?

    • Naomi Osaka
    • Karolina Pliskova
    • Simona Halep
    • Kiki Bertens
    • Andzelik Kerber
    • Petra Kvitova
    • Neki zenski Tomas Johanson


Recommended Posts

Wawrinka-Cicipas i dalje mec turnira. Nadam se da ce sutra biti dva epic polufinala, tako da verovatno ce biti dva srednje zalosna meca [emoji23]
Ja ne znam sta su ljudi ocekivali da ovde Zverev odigra , meni je njegovo cetvrtfinale iznenadjenje turnira s obzirom na kanalcinu u kojoj se nalazi i generalni raspad na slemovima od pocetka karijere

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Petar 91 said:

Wawrinka-Cicipas i dalje mec turnira. Nadam se da ce sutra biti dva epic polufinala, tako da verovatno ce biti dva srednje zalosna meca emoji23.png
Ja ne znam sta su ljudi ocekivali da ovde Zverev odigra , meni je njegovo cetvrtfinale iznenadjenje turnira s obzirom na kanalcinu u kojoj se nalazi i generalni raspad na slemovima od pocetka karijere

 

Bas to, ovo mu je drugo QF na slemu u karijeri, a u ogromnom je kanalu, bukvalno je  prebacio sva moguca ocekivanja. 

Link to comment
Share on other sites

Nadal Federer 3:1

 

Nadal uzima prva 2 seta relativno lako sa po brejkom, Federer uzima treći u tajbrejku. Nadal rešava u četvrtom sa 6:2

 

Tim  Đoković 3:2

 

Tim osvaja prvi set, Đoković uzima drugi, Tim vodi sa 2:1 posle tajbrejka u trećem. Đoković lako izjednačava i Tim rešava tesno u odlučujućem.

Edited by Jurgen
Link to comment
Share on other sites

Za mene je Federer ipak ocekivani polufinalista, vec posle zreba je bilo skoro izvesno da je u 1/4 finalu, a nakon prolaska Vavrinke protiv Cicipasa, po meni je bio favorit i za polufinale. Ima veliku sansu za udje u finale GS to je samo po sebi dovoljan izazov, a u njegovim godinama treba svaku sansu koristiti. Zato mislim da nimalo nece biti spokojan veceras, ali ne u negativnom smislu. Nadal je za mene velika nepoznanica, izgubio je set of Gofana, da li je to neki znak tesko je reci. Ocekujem njegovu standardnu taktiku, maksimalno forsiranje bekhenda i cekanje servisa u blizni linijskog sudije, dok s druge strane verujem da ce Federer pokusati prvo da ispipa kakve su mu sanse u razmenama, pa tek kasnije mozda krenuti agresivnije da igra.

Edited by Milutinov Tata
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim da će oba meča danas biti strašna (ako se odigraju btw :classic_biggrin: ).

 

Fed može samo da dobije, relaksiran je, igra odlično na šljaci, super se kreće, uz dobar servis može ozbiljno da iscima Nadala danas i ne slažem se sa komentarima da će biti čišćenje i da će skupljati gemove. Vidim na kladionici da je kvota da će biti barem jedan TB 1.85...nije loše.

 

Drugi polufinalni par...mislim da nas čeka još bolji tenis. Thiem mora u nekom trenutku da napravi korak napred na RG (ok, igrao finale ali korak napred u smislu velike pobede). Ono iz 2017. kada je igrao protiv šaolin monaha se ne računa. :classic_biggrin:  I kada će da napravi taj pomak ako ne sada. 

 

Ključ meča, Novakov ritern. Ako uspe da umiri servis, da ne dopusti da ga ovaj šamara po terenu, Thiem nema mnogo šansi. Opet, to baš neće biti lako i zato očekujem baš dobar tenis. 

 

Još ako krene kasnije pa da zapalim malo ranije sa posla :innocent:

 

btw...veberu, koja je norma za danas? koliko jos fali?

Link to comment
Share on other sites

Dame i gospodo, saborci u spamu, danasnji cilj je ne bas skroman - 317 postova. Zasto 317? Zato sto smo onda na manje od 1000 od rekorda. Medjutim, s obzirom na to da je i juce bilo preko 300 postova na temi, sa dva danasnja spektakla, ocekujem da to nece biti tesko.

 

Jebote, kakva sam ja budala.

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, 34Barkley said:

Nemam šta pametno da kažem, ali mi je zanimljivo da vas čitam ovih dana, a volim i da pomažem ljudima u njihovim borbama pa da dam svoj skromni doprinos. :classic_biggrin: Svaki poen je bitan u neizvesnim mečevima.

Mi smo zato sabili pametnim postovima :classic_laugh:

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, 34Barkley said:

Nemam šta pametno da kažem, ali mi je zanimljivo da vas čitam ovih dana, a volim i da pomažem ljudima u njihovim borbama pa da dam svoj skromni doprinos. :classic_biggrin: Svaki poen je bitan u neizvesnim mečevima.

Hvala. Tvoj doprinos nece biti zaboravljen.

Link to comment
Share on other sites

Fed kreće oštro i na prvu loptu, pogibeljnim startovima uneće paniku u napad protivnika. Sudija će pustiti grublju igru u kojoj će Rafa ipak povesti golom iz jedanaesterca zbog (doduše nenamernog, ali kompenzacija... ) igranja rukom...
Demoralisani Fed se zatim povlači u odbranu gde i pored klasičnog bunkera još dva put vadi loptu iz mreže. 76 62 62 :classic_coffee:

Đoković postavlja zonski presing ali Thiem trojkama dolazi do prednosti u prvoj četvrtini. U drugoj sudija svira svaki kontakt, Đoković dobija tehničku, zatim cepa majicu ali i mrežicu sa poludistance i posle divljeg zakucavanja lomi tablu. Thiem loš na slobodnom bacanjima, opada procenat trojki i na poluvreme se ide sa izjednačenim rezultatom. U nastavku, run and gun do tajbrejka u kom Đoković boljim ofanzivnim skokom stvara prednost ali i dobija 4. ličnu. Zadnja četvrtina festival promašaja iz igre ali nekoliko maštovitih prodora dižu publiku na noge, na teren lete upaljači i kišobrani. U penal završnici Đoković sigurnije ruke, igrači izlaze zagrljeni, publika ko popišana. 36 64 76 75

Sent from my SM-N950F using...

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Crni Bombarder said:

:lol_2:

Iskreno, ja mislim da se taj mec apsolutno "racuna", jer je Novak grizao koliko je mogao u tom stanju - Tim je jednostavno bio bolji, ali da je prosle godine Djokovic tankovao Monte Karlo nakon dobijenog prvog seta da ne bi bio masakriran od strane Nadal u cetvrtfinalu. Ali zaista, izuzimajuci taj cudni Garos '17, Djokovic je uvek bio Timov tata, cak i kada nije bio u dobroj formi (WTF RR 2016, polufinale Rima '17). Secam se cak i Djokoviceve jezive partije i Majamija 2016, kada je predstavljeno da je Tim buducnost tenisa jer je u mecu u kome je izgubio 6:3, 6:4 navodno briljirao protiv Djokovica koji te godine jos nije imao poraz (osim predaje Lopesu u Dubaiju), a Djokovic je dobio prvi set sa 6:3 uz suluda dva podatka da je odservirao u tom setu osam duplih i da je Tim imao 14 brejk lopti od kojih je iskoristio jednu. Onda ga je ponizio na Garosu '16. I sada u Rimu, onako metiljav i nesiguran kakav je bio u periodu nakon zavrsetka AO-a do kraja Madrida je uspeo da ga dobije, tako da je moja prognoza 3:1 za Djokovica, dva tesna prva seta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, mate mišo said:

Za drugo polufinale očekujem veliku borbu i 5 setova, glava bi mogla odlučit a znamo ko je tu jači a ako ne odluči glava onda će fizika a znamo i ko je tu jači.

Fina prognoza, pokrio si sve mogućnosti :classic_laugh: ako ne bude crno biće belo :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • zoe Bg locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...