Jump to content

Grupa B (Španija, Italija, Hrvatska, Albanija)


Ko prolazi grupe?  

55 members have voted

  1. 1. Ko prolazi grupe?

    • Španija
      52
    • Italija
      40
    • Hrvatska
      27
    • Albanija
      2
  2. 2. Pobednik grupe

    • Španija
      39
    • Italija
      9
    • Hrvatska
      7
    • Albanija
      0


Recommended Posts

9 hours ago, Molina23 said:

Još jedna potvrda da je proširenje EP i SP bukvalno pucanj u noge fudbalu. Šoder ekipe treba da krvavo zasluže svoja učešća a ne da igraju iz milostinje i šatro promocije fudbala. Jebala ih sva TV prava i kladionice, napraviće od letnje svetinje klasičnu LŠ gde čekaš 1/8 i 1/4 finala da pogledaš kršten meč. 

 

Meni nije problem broj timova i razvodnjen kvalitet koliko sam sistem takmicenja gde uglavnom idu 3 od 4 iz grupe, to ubija grupnu fazu. Ne sme vise od polovine timova/reprezentacija izaci iz grupe, samo tako se stvara pritisak na svaki grupni mec u prva dva kola, svakai prosut bod se krvavo placa i onda je to pravo takmicenje na visokom nivou, a ovako kad imas cak dve mogucosti za popravni mecevi u grupnoj fazi prakticno nemaju nikakav znacaj, a s druge strane oni bolji timovi dobijaju jedan nokaut mec vise i samim tim sansu vise da ispadnu od losijeg tima.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Bugl Khan said:

Ako pogledaš naše šanse (Brozović sa 16, Budimir na drugoj, Majer u vanjsku mrežu sa Budimirom samim na 5 metara, Stanišić u Simona, penal Petkovića) i usporediš sa njihovima (3 gola, zicer kojeg je Livaković skinuo...), nisu nas tako razbili, bar nisu bili bolji za 3 gola. 

xG ESP :1.91- xG CRO :2.48

Posjed: 47%-53%

Udarci u okvir: 5-5

Udarci pokraj gola: 3-8

Velike prilike: 4-3

Promašene velike prilike: 2-3

Udarci unutar 16: 8-10

Udarci van 16: 3-6

Obrane golmana: 5-2

Spriječeni golovi: 2.40- minus 0.48

 

 

 

 

 

 

Sve to stoji i slažem se da je 3-0 previsoko ali je totalno zaslužena pobeda Španije. Bili su bolji i kvalitetniji. I oni su imali dve velike šanse pored tri gola. 

 

Italija će vam odrediti sudbinu i to će biti za neutralce prava poslastica.

Link to comment
Share on other sites

Italija se brzo zadovoljila vođstvom,a Spaleti je prerano išao da zatvori utakmicu. Albanci nisu imali čime da priprete pa opet umalo da izjednače u 89.minutu.

Ne sećam se utakmice u kojoj je hrvatska odbrana bila loša kao juče..delovalo je da gledam srpsku. :classic_biggrin:
Amaterske reakcije kod svih golova. Po meni Šutalo je bio gori od Pongarčića..prvi gol najviše njemu ide na dušu. Stanišić odigrao ponajbolje kod Hrvata. Solidni Kovačić i Majer. Ostali prilično podbacili.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Problem sa licnim greskama said:

 

Sve to stoji i slažem se da je 3-0 previsoko ali je totalno zaslužena pobeda Španije. Bili su bolji i kvalitetniji. I oni su imali dve velike šanse pored tri gola. 

 

Italija će vam odrediti sudbinu i to će biti za neutralce prava poslastica.

BOLD: Slažem se.
Samo kažem da xG daje jednu, a rezultat drugu sliku.

Link to comment
Share on other sites

Zaslužila je Hrvatska barem jedan gol. To svakako ne mijenja utisak da je Španija bila bolja i da je Hrvatska izgledala amaterski u poslednjoj liniji. Baš su naivno i lako primili golove. Dalić mora da uradi ono što je do njega a to je da stavi Gvardiola na štopera. Nije ni njemu toliko lako da sastavi tim. Nema idealne igrače za ovu formaciju koju igraju, fale mu krila. Čisto sumnjam da je Perišić u stanju da igra ozbiljan fudbal. I ono što niko nije napisao - Modrić je ove sezone u Realu više ulazio sa klupe nego što je bio starter, a očekuješ od njega da ti vuče ekipu. 

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

Štoperi Hrvatske koji su istrčali juče su jaki na lopti, vole da iskaču, vole da učestvuju u build up-u i baš to je Španija uspela da iskoristi. Prvi gol je pao nakon što su u pokušaju ovoga što sam napisao ostavili mnogo prostora između i iza sebe.

Drugi gol je delom majstorija Fabiana, delom neka neodlučnost i pasivnost svih igrača u radijusu od 5 metara. 

Očekujem da ne bude istih problema do kraja grupe, a za rezultat ćemo videti.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Romantik said:

 

Meni nije problem broj timova i razvodnjen kvalitet koliko sam sistem takmicenja gde uglavnom idu 3 od 4 iz grupe, to ubija grupnu fazu. Ne sme vise od polovine timova/reprezentacija izaci iz grupe, samo tako se stvara pritisak na svaki grupni mec u prva dva kola, svakai prosut bod se krvavo placa i onda je to pravo takmicenje na visokom nivou, a ovako kad imas cak dve mogucosti za popravni mecevi u grupnoj fazi prakticno nemaju nikakav znacaj, a s druge strane oni bolji timovi dobijaju jedan nokaut mec vise i samim tim sansu vise da ispadnu od losijeg tima.

Mi smo 2x pojeli govno. Jednom smo kao 1. u skupini išli na Portugal, drugi put kao 2. na Španjolsku. Format je sranje. EURO je bio natjecanje gdje je 8 ekipa prolazilo skupinu i di se na turniru zalomila 1 ili 2 baš loše momčadi. Sad imamo što imamo.

Link to comment
Share on other sites

Format sa 16 ekipa je bio baš jak i imao je veliku draž. Ali nedostajalo je svakodnevnice, različitosti. Prođe par dana gotovo dve runde grupne faze.

 

Prvi turnir novog formata: Vels polufinale, Island otkrovenje, Albanija baš tvrda i zadovoljavajuća, Mađarska volšebno izvisila, fenomenalne sve tri utakmice. Prošlo EP se činilo razvodnjeno, mnogo domaćina, malo zanimljivijh/jakih utakmica.

Meni se generalno sviđa što je prošireno, format sa 16 je bio klasična evropska priča kao i istorijski gde su svi nabijeni i ubijaju se međusobno. Često su baš jake ili dark horse ekipe ispadale u grupi ili u prvoj sledećoj fazi. Mada ja volim underdogs pa ima i toga.

 

Jedino mi se baš ne uklapa što kako god da računam ako Srbija bude 2. idemo na baš jakog protivnika. Ali ajde videćemo kako će se posložiti na kraju grupa.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne slazem se da Hrvatska nema krila. Nema mozda kao nekad, ali ima dosta igraca koji mogu da odigraju bocno. A pogotovo da to pokrivas Gvardiolom nema nikakvog smisla, on je neupotrebljiv u napadu, prespor je. To sto je u Sitiju dao bitne golove i asistencije je nebitno, jedno je Siti, drugo je Hrvatska.

 

Ja bih i Stanisica stavio u sredinu. To bi omogucilo da izadju visoko i bolje pritiskaju, skrate teren protivniku. Italijane bi verovatno mogli da uguse skroz tako.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Romantik said:

 

Meni nije problem broj timova i razvodnjen kvalitet koliko sam sistem takmicenja gde uglavnom idu 3 od 4 iz grupe, to ubija grupnu fazu. Ne sme vise od polovine timova/reprezentacija izaci iz grupe, samo tako se stvara pritisak na svaki grupni mec u prva dva kola, svakai prosut bod se krvavo placa i onda je to pravo takmicenje na visokom nivou, a ovako kad imas cak dve mogucosti za popravni mecevi u grupnoj fazi prakticno nemaju nikakav znacaj, a s druge strane oni bolji timovi dobijaju jedan nokaut mec vise i samim tim sansu vise da ispadnu od losijeg tima.

 

U teoriji, svaka reprezentacija bi zelela da bude prva umesto treca jer tako u 1/8 finala dobijaju lakse protivnike.

 

Mozda bi trebalo razmisliti o tome da cetiri najbolje plasirane ekipe idu direktno u 1/4 finale, a da ostali igraju osminu finala. Tako bi borba za prvo mesto i sto bolju gol-razliku u grupama imala jos vise smisla nego sada.

Link to comment
Share on other sites

Postoji li logicno objasnjenje zasto Gvardiol igra levo kad je jedini dobar stoper kog Hrvatska ima? Sutalo je uzasan igrac, a Pograncic je uspeo da bude jos gori. Doslovno je Hrvatska uspela da ima goru odbranu od Srbije, sto je bas tesko. 

 

Dzabe sto ti igras u sredini i napadu kad ti se u odbrani sudaraju igraci, bukvalno krenes svaku utakmicu sa 0:1. Lovren je za ove Vidic. 

 

Spanija dobra ekipa, odlicno poslozena i izbalansirana. Mislim da mogu i da osvoje, iako mi je Portugal na slepo bio prvi favorit.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Markoss said:

Postoji li logicno objasnjenje zasto Gvardiol igra levo kad je jedini dobar stoper kog Hrvatska ima? Sutalo je uzasan igrac, a Pograncic je uspeo da bude jos gori. Doslovno je Hrvatska uspela da ima goru odbranu od Srbije, sto je bas tesko. 

 

Dzabe sto ti igras u sredini i napadu kad ti se u odbrani sudaraju igraci, bukvalno krenes svaku utakmicu sa 0:1. Lovren je za ove Vidic. 

 

Spanija dobra ekipa, odlicno poslozena i izbalansirana. Mislim da mogu i da osvoje, iako mi je Portugal na slepo bio prvi favorit.

Sosa nije najodgovorniji prema nazad, a imamo pouzdane stopere. Uz to daje opciju više kada se digne prema sredini, a mi držimo loptu. Ja druge razloge ne znam.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Bugl Khan said:

Sosa nije najodgovorniji prema nazad, a imamo pouzdane stopere. Uz to daje opciju više kada se digne prema sredini, a mi držimo loptu. Ja druge razloge ne znam.


Meni je bas utisak da su vam stoperi rak rana, i to ne zbog juce nego inace. Gvardiol je ozbiljan igrac, bukvalno u situaciji kakva je ova mora da bude na stoperu. Tu se uliva sigurnost u ekipu, a ne na beku.

 

Videcemo bas u sledecoj sta ce Dalic da odluci.

Link to comment
Share on other sites

Hrvatima je najveci problem odbrana, ova kombinacija centarhalfova je daleko od Lovren -Vida, ako planiraju da uzmu koji bod morace tu nesto ozbiljno da menjaju. Prebacivanje Gvardiola u centar, nisam siguran kakvog su kvaliteta ovi novi bekovi koje imaju. Doduse, i vezni red im je "malo" u godinama, tako da od njih ne bih ocekivao puno na ovom prvenstvu. Najveci uspeh bi im bio ako izadju iz te grupe koja je ubednljivo najjaca. Spanci su definitivno jedan od favorita za titulu.

Link to comment
Share on other sites

Bolje da se krpiš na levom beku nego na štoperu. Možda je Dalić mislio da veća opasnost preti od Yamala, a da sa Moratom mogu da se izbore Šutalo i Pongračić, to mi je jedina logika. Videćemo u nastavku.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Drug Crni said:

:classic_ohmy::classic_ohmy::classic_ohmy:

 

Bugl malo trola 😄

11 hours ago, DJORDJE said:

Hrvatima je najveci problem odbrana, ova kombinacija centarhalfova je daleko od Lovren -Vida, ako planiraju da uzmu koji bod morace tu nesto ozbiljno da menjaju. Prebacivanje Gvardiola u centar, nisam siguran kakvog su kvaliteta ovi novi bekovi koje imaju. Doduse, i vezni red im je "malo" u godinama, tako da od njih ne bih ocekivao puno na ovom prvenstvu. Najveci uspeh bi im bio ako izadju iz te grupe koja je ubednljivo najjaca. Spanci su definitivno jedan od favorita za titulu.

 

Ček sad, odjednom nam ne valja ni obrana ni sredina ni napad. 😏

Link to comment
Share on other sites

Pa ne valja, pisao sam ja o tome 😄 salim se.

 

Gvardiol na beku je nesto sto i Piksiju ne bi palo na pamet, ja ne znam sta je Dalicu bilo u glavi, bukvalno da pokusas ovako kao vi logicno da objasnis ideju stvarno je tesko.

 

Sto rece Chaos, na beku se krpis, ne na stoper. A vi imate pun kufer igraca koji mogu i prinudno da igraju beka.

 

Meni bi i Stanisic igrao stopera iskreno, kakav Sutalo, i on je kosketina, samo nije izgledao bas toliko tragicno pored Pongracica, koji je odigrao na nivou stopera Lokomotive iz Zagreba.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cilemile said:

 

Bugl malo trola 😄

 

Ček sad, odjednom nam ne valja ni obrana ni sredina ni napad. 😏

Mislim da je ocigledno da to nisam napisao. Odbrana je problem. Ako prilicno lako primis tri gola u prvom poluvremenu , nesto tu mora da se menja. Vida nije ulazio u igru, nema vise Lovrena i Vrsaljka. Mozda ne bi bila  losa za utakmice sa Rumunijom ili Litvanijom, ali vi ste zapali u najtezu grupu na prvenstvu.

Srednji red je odlican, ali je zasao u godine. Modric ima skoro 40, Brozovic je presao 30 i igra u saudijskoj ligi, gde sam prilicno siguran fizicka priprema nije kao u Interu. Perisic je isto zasao u godine, ukratko nije to vise isti tim koji je bio u Kataru.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DJORDJE said:

Mislim da je ocigledno da to nisam napisao. Odbrana je problem. Ako prilicno lako primis tri gola u prvom poluvremenu , nesto tu mora da se menja. Vida nije ulazio u igru, nema vise Lovrena i Vrsaljka. Mozda ne bi bila  losa za utakmice sa Rumunijom ili Litvanijom, ali vi ste zapali u najtezu grupu na prvenstvu.

Srednji red je odlican, ali je zasao u godine. Modric ima skoro 40, Brozovic je presao 30 i igra u saudijskoj ligi, gde sam prilicno siguran fizicka priprema nije kao u Interu. Perisic je isto zasao u godine, ukratko nije to vise isti tim koji je bio u Kataru.

 

Ali nije to daleko od istine. Nakon ovog Eura će morati doći do ozbiljne smjene generacija. Sreća da se od sljedećeg SP povećava broj učesnika, pa bi plasman morao biti dostižan, jer je zaista teško predvidjeti kako će se premostiti odlazak Modrića i uskoro Perišića. Brozović, Kovačić i Kramarić su ipak nešto mlađi, pa bi trebali odraditi još koji ciklus.

Možda ne bi bilo loše i da ode Dalić, ne zato što je loš (sačuvaj bože, ostvario je nešto što se ni u snu nismo mogli nadati prije samo 6 godina), nego zato što je i kod njega i od njega već došlo do zasićenja,

Link to comment
Share on other sites

Ali Dalic jeste los. Vi ste ovo uradili uprkos njemu i zahvaljujuci sportskoj sreci, jedno par penala vas je delilo od toga da budete underachieveri kao Belgija recimo, a bili ste overachieveri. Njemu svaka cast sto je uspeo da drzi atmosferu manje vise i vukao prave poteze sto se tice toga ko ce biti u timu uopste i koga treba odstraniti, tu je bio u pravu ocigledno.

 

Ali da je on nesto dobar kada se radi o taktickoj pripremi, vodjenju utakmice, sklapanju tima - daleko od toga.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, McLeod said:

Ali Dalic jeste los. Vi ste ovo uradili uprkos njemu i zahvaljujuci sportskoj sreci, jedno par penala vas je delilo od toga da budete underachieveri kao Belgija recimo, a bili ste overachieveri. Njemu svaka cast sto je uspeo da drzi atmosferu manje vise i vukao prave poteze sto se tice toga ko ce biti u timu uopste i koga treba odstraniti, tu je bio u pravu ocigledno.

 

Ali da je on nesto dobar kada se radi o taktickoj pripremi, vodjenju utakmice, sklapanju tima - daleko od toga.

 

Kako god, ima rezultate, a to je na kraju najvažnije. Ne mogu se složiti da su rezultati ostvareni (samo) zahvaljujući sreći. Dobri igrači, selektor, dobra atmosfera, izbjegavanje afera, dobar ždrijeb, sreća, sve igra ulogu.

Da li bi ostvarili više s nekim drugim? šbbkbb...

 

Link to comment
Share on other sites

Nisu samo zahvaljujuci sreci, samo kazem da u nokaut fazi ili kljucnim utakmicama u grupi ste vise puta bili na zilet i vrlo blizu ispadanja, pa otisli daleko, a dolazili ste u takve situacije zbog lose Daliceve postavke. To je karakteristika odlicne i stabilne ekipe, ali nisam siguran da je Dalic preterano zasluzan za to. Cak mislim da ste imali boljeg trenera da biste bili svetski prvaci bar jednom.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, McLeod said:

Ali Dalic jeste los. Vi ste ovo uradili uprkos njemu i zahvaljujuci sportskoj sreci, jedno par penala vas je delilo od toga da budete underachieveri kao Belgija recimo, a bili ste overachieveri. Njemu svaka cast sto je uspeo da drzi atmosferu manje vise i vukao prave poteze sto se tice toga ko ce biti u timu uopste i koga treba odstraniti, tu je bio u pravu ocigledno.

 

Ali da je on nesto dobar kada se radi o taktickoj pripremi, vodjenju utakmice, sklapanju tima - daleko od toga.

Covek nije Gvardiola, ali drugo i trece mesto na SP sa zemljom od 4 miliona stanovnika je fenomenalan uspeh. Ocigledno je vukao prave poteze u kljucnim trenutcima, mada je imao i vrhunske igrace u ekipi. Mozda i Srbija sa Piksijem dodje do finala uz malo srece, hoce Q.

Ako pogledas trenere nacionalnih selekcija niko tu nije vrhunski strucnjak, Nagelsman bi bio izuzetak, ostali bi tesko mogli da ostvare neki znacajan uspeh u klubskom takmicanju. Cak i cuveni Bekenbauer se nije proslavio na klubskom nivou.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...