Jump to content

Grupa D (Poljska, Holandija, Austrija, Francuska)


Grupa D  

35 members have voted

  1. 1. Ko prolazi grupu (kao prve dve repke)?

  2. 2. Ko je pobednik grupe



Recommended Posts

Svaka čast Austriji,iako limitirana kvalitetom ,igra hrabro,igra visok presing,bez respekta,straha sa puno trčanja.Nešto što tražim od naše reprezentacije,ali razlika je na klupi.Naš za razliku od austrijskog selektora nume.

Baš šteta što Austrija nije otkinula bodić.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Zadnji vezni said:

Svaka čast Austriji,iako limitirana kvalitetom ,igra hrabro,igra visok presing,bez respekta,straha sa puno trčanja.Nešto što tražim od naše reprezentacije,ali razlika je na klupi.Naš za razliku od austrijskog selektora nume.

Baš šteta što Austrija nije otkinula bodić.

 

Piksetu svašta možemo da pripišemo ali Srbija ne može da igra ovo što igra Austrija u narednih 5 godina minimum. Austrija je uz Nemačku kolevka Gegenpress filozofije i imaju sistem od mlađih kategorija koji proizvodi igrače koji potom u svojoj ligi (pod budnim okom Red Bull grupacije) prolaze slične drilove i igraju taj fudbal iz dana u dan.

Naši igrači generalno su među trkački najinferiornijim poimence na turniru, jedino Pavlović, Vlahović i donekle Mladenović uz nekoliko prosečnih igrača. Možda Ilić i Ratkov. Pocrkali bismo za 35 minuta i ostavljali kratere svuda. Ja bih pre gledao ka Slovačkoj i Rumuniji kao nekakvom reperu šta naša reprezentacija može, i više od toga, a ne uspeva.

 

Opet dobra utakmica, iako je falilo golova. Baš mnogo trčanja i duela, Austrija je uspela da bude egal u kategoriji gde su Francuzi najdominantniji na celom svetu već dugi niz godina. Kako je brat Kante ubrzao kada je Wimmer trčao kontru i ukrao loptu, alal mu kurac. 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Miki28 Teoljub said:

Voljeli ili ne voljeli Pogbu ali bez njega su Francuzi bas jalovi na sredini. Rabiot je bas prosjek od igraca.

Coman povrijedjen.

Martial propao pa ga mijenjaju 2 osrednja lika, Thuram i Kolo Muani koji ce biti zapamcen po promasaju.

Grizmana guraju da igra na sredini.

Giroud omatorio pa Mbappe mora na 9 ali to nece ici protiv jakih protovnika.

 

Francuzi su za razliku od Belgije uhvatili '18 da uzmu titulu ali lagano padaju. Da se ispostavi da je nesto ozb sa Mbappeom, oni su zavrsili svoje. 

 

Francuska bukvalno ima 30 igraca i maltene je nebitno ko ce da im igra, ako igraju oni koji su konsenzusom najbolji.

 

Nijedna druga reprezentacija na svetu to nema. Plus sto i medju mladim igracima imaju atleticare i to ce da funkcionise na silu, nece svaki put da osvoje, ali ozbiljan selektor (sto Desam i pored svih trofeja nije) bi stvorio od njih kaznenu ekspediciju.

 

I Tiram i Dembele su koska igraci, ali 99% reprezentacija bi ih platilo zlatom. Dembele je izuzetno ogranicenog fudbalskog IQa, ali ako ga stavis u situaciju da se zaleti licem ka golu - drzi gace.

 

A Grizman naravno da treba da igra na sredini pogotovo u ovim godinama jer je jedan od retkih pismenih igraca koje imaju.

 

Kakav crni Pogba, Pogba je bukvalno spavao na lovorikama koje su mu drugi omogucili, nema to veze sa Rabioom, za kog se slazem da ne treba da igra, moze Kamavinga, gde je problem? Moze maltene ko god oces sa klupe.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, McLeod said:

 

Francuska bukvalno ima 30 igraca i maltene je nebitno ko ce da im igra, ako igraju oni koji su konsenzusom najbolji.

 

Nijedna druga reprezentacija na svetu to nema. Plus sto i medju mladim igracima imaju atleticare i to ce da funkcionise na silu, nece svaki put da osvoje, ali ozbiljan selektor (sto Desam i pored svih trofeja nije) bi stvorio od njih kaznenu ekspediciju.

Bez Mbappea i Grizmana su prosjek reprezentacija. 

5 hours ago, McLeod said:

 

I Tiram i Dembele su koska igraci, ali 99% reprezentacija bi ih platilo zlatom. Dembele je izuzetno ogranicenog fudbalskog IQa, ali ako ga stavis u situaciju da se zaleti licem ka golu - drzi gace.

I takvih imas na desetine na ovom prvenstvu. Engleska boljeg igraca od Dembelea ostavila kuci, imao losu sezonu. Dembele 6 golova i 14 asistencija, drz gace. Neostvaren potencijal

5 hours ago, McLeod said:

 

A Grizman naravno da treba da igra na sredini pogotovo u ovim godinama jer je jedan od retkih pismenih igraca koje imaju.

Grizman treba da igra blize golu, da bude izmedju centralnih veznih i napadaca. Previse defanzivno sinoc.

5 hours ago, McLeod said:

 

Kakav crni Pogba, Pogba je bukvalno spavao na lovorikama koje su mu drugi omogucili, nema to veze sa Rabioom, za kog se slazem da ne treba da igra, moze Kamavinga, gde je problem? Moze maltene ko god oces sa klupe.

Pogba je strasan igrac, posebno za reprezentaciju. On i Kante su imali sjajnu saradnju a Pogba je neko ko moze da povuce loptu, da brz pas, duboku loptu ili sutira sa 20-25m. E sad jbg, otisla karijera nizbrdo ali uzeli bi  SP u Kataru da su imali njega u ekipi.

 

Francuska u duelu sa jakim reprezentacijama ne moze da dobije bitku na sredini terena. Da se mole Bogu da Mbappe moze da igra sa polomljenim nosom jer u suprotnom idu kuci najkasnije u 1/4.

Edited by Miki28 Teoljub
typo
Link to comment
Share on other sites

Na ove igre Austrije je najveći uticaj imao Rangnik. Ovo se dosta razlikuje od onoga kako je Foda vodio reprezentaciju.
 

Pisalo se o tome kako se preselio u Austriju, kako je tražio da reprezentacija igra na različitim stadionima širom Austrije i da se generalno zainteresovanost za nacionalnim timom u Austriji znatno povećala. Na sve to Baumgartner je izjavio kako im je ulio samopouzdanje i kako nema panike kada nešto zajebu. Značaj jake figure u timu i čoveka koji ima viziju i znanje. 
 

Inače kao na klipu dole (autor je pogrešio u naslovu), Austrija više karakteriše Angriffspressing iliti visoki presing a ne Gegenpressing iliti kontra presing. Gegenpressing je jak pritisak na protivnika kada se izgubi posed lopte i onda tim pokušava da brzo taj posed povrati. Po pravilu sam presing traje 5 sekundi i nakon toga ako tim nije povratio posed vraćaju se u standardnu defanzivnu formaciju. 
 

 

https://twitter.com/TenHagEra/status/1535329088386236419

Edited by Мџе
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Мџе said:

Na ove igre Austrije je najveći uticaj imao Rangnik. Ovo se dosta razlikuje od onoga kako je Foda vodio reprezentaciju.
 

Pisalo se o tome kako se preselio u Austriju, kako je tražio da reprezentacija igra na različitim stadionima širom Austrije i da se generalno zainteresovanost za nacionalnim timom u Austriji znatno povećala. Na sve to Baumgartner je izjavio kako im je ulio samopouzdanje i kako nema panike kada nešto zajebu. Značaj jake figure u timu i čoveka koji ima viziju i znanje. 
 

Inače kao na klipu dole (autor je pogrešio u naslovu), Austrija više karakteriše Angriffspressing iliti visoki presing a ne Gegenpressing iliti kontra presing. Gegenpressing je jak pritisak na protivnika kada se izgubi posed lopte i onda tim pokušava da brzo taj posed povrati. Po pravilu sam presing traje 5 sekundi i nakon toga ako tim nije povratio posed vraćaju se u standardnu defanzivnu formaciju. 
 

https://x.com/TenHagEra/status/1535329088386236419/mediaViewer?currentTweet=1535329088386236419&currentTweet=1535329088386236419&currentTweetUser=TenHagEra&currentTweetUser=TenHagEra


 

 


Koliko je taj presing zajeban i koordinisan. Bio sam na prijateljskoj u Becu, stvarno haraju terenom, kao osice, tri igraca ulaze u presing istovremeno i vec napadaju igrace koji potencijalno dobijaju loptu. Imam utisak da to rade najbolje u Evropi zato i izgledaju toliko zajebano. Skidam im kapu, odusevili su me i juce. Nemaju straha, bas ultrazajebana ekipa.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Miki28 Teoljub said:

Bez Mbappea i Grizmana su prosjek reprezentacija. 

 

Ovo je takav hot take da bi ti pozavideli svi hot takeri. Tačno je da Francuzi nemaju baš previše "plemenitih" igrača i da im je Griezmann (pa i Giroud) u tom smislu veoma bitan, ali su trkački i atletski daleko najjača reprezentacija na svetu and it's not even close, sasvim dovoljno da budu u totalu daleko od prosečne reprezentacije. Čak i Mbappe za mene nije neki umetnik već pre svega mega atletičar i trkač. Međutim i takvi imaju potencijal da dominiraju svetskim fudbalom i da im se malo ko pita, a oni pod Deschampesom igraju na kontre. Meni je Saliba baš sjajan CD, moderan a Hernandez je jedan od najboljih tehničara među bekovima. Camavinga mislim da nije dostigao prajm i da može da bude još bolji kao kreator.

 

Ja bih lično drugačiju postavku imao od Deschampesa (Rabiot out, Camavinga ili Tchouameni in, Thuram mi je totalni bezveznjak koji ima dobru fiziku, ajde Dembele je loš finišer ali makar je ultra brz i dobar dribler pa i da ga tolerišeš), ali Francuzi su po meni najjača reprezentacija na svetu već 10ak godina.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bukvalno samo sa uigranim atleticarima na ovakvim prvenstvima gde objektivno fudbal nije na nivou klupskog oni bi mogli da dominiraju kao Real i to nije uopste pitanje, cak i bez Mbapea i Grizmana da su dobro poslozeni i uigrani.

 

Njima treba takticka potkovanost, uigranost i automatizacija bukvalno kao da igras igricu sa robotima, jer su oni kolektivno toliko ispred svih po fizikalijama da je to stravicno.

 

Da iskoristim kosarkasku analogiju, kao NBA Ameri prema ostalim reprezentacijama, tolika je razlika. I kao i kod Amera mozes da imas i glupake ako su fizicki specimeni tesko ces da ih zadrzis.

 

Sigurno bi se desavalo da ih izbaci nekad neko na neverovatan trenutak individualne inspiracije, ali da ih je vodio pismen trener u rangu bukvalno Ragnika, ne bi im Argentinci prismrdeli na proslom prvenstvu, a ne bi im se desilo ni ono sa Svajcarcima na EP.

 

Ja se uvek kladim protiv njih iskljucivo zato sto ih vodi Desam i zato sto se vidi koliko falinki i mana ima njihova igra (a ne sme da ih bude), ali ako te rano otvore to je vrlo zajebano za preokrenuti zbog toga sto ces verovatno popiti jos neki na kontre.

 

Austrija je sinoc odigrala stvarno neverovatan mec, mislim da nismo ni svesni koliko su zapravo bili dobri.

 

Recimo ono sto smo videli u ovoj grupi, oni bi sa ovom igrom trebalo da pocepaju Holandiju na atome bukvalno, ne igraju u istoj brzini uopste.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Austrijanci su odlicni fakat. Fizicki fenomenalna ekipa, imam osjecaj da im svi igraci mogu bez problema odigrati 180 minuta bez problema. Jos im zbog povreda ne igraju Alaba i Schlager iz Lepziga. Njihov jedini problem je sto nemaju nekog kvalitetnog kreatora i to protiv ekipa kakvaje Francuska ce uvijek izaci na vidjelo. Bas bih volio da odu daleko. 

 

Sto se tice samog njihovog fudbalskog sistema odnosno Red Bull programa, mislim da ce i nase rerezentacije ovdje (BiH, Srbija, Hrvatska) itekako profitirati od njega obzirom na nasu dijasporu u Austriji i prirodni talenat za fudbal koji bez dileme imamo. 

Link to comment
Share on other sites

Hrvati sigurno imaju talenat, za Bosnu ne znam. Ali da mi ovde u Srbiji imamo neki talenat za fudbal, ne bih rekao. To je zabluda koja postoji vec dugo. Imamo talenat za košarku, tu se vidi. Za fudbal, ne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Talenat mu dođe nešto što imaš ili nemaš, pa je onda zaključak uvek jasan - jesi ili nisi.

Ja bih rekao da mi u Srbiji nemamo svašta nešto na šta možemo da utičemo. Na primer neki sistem rada sa mlađim kategorijama na nacionalnom nivou, redovno plaćene trenere, škole fudbala ekipa koje se takmiče u najvišem rangu sa visokim standardima, ligu u kojoj mladi igrači igraju kompetitivne mečeve umesto što ih Zvezdan ili prvi inostrani klub koji ima love odvede.

 

Hrvatska liga ima 12 ekipa, dosta je sabijen kvalitet, ne pratim nešto pomno ali mi se čini da imaju max. dve ekipe koje možeš da kažeš da su zalutale. Skoro sam video da je Jose Boto sportski direktor Rijeke. Portugalac koji je bio glavni skaut Benfike, Šahtjora i Paoka do prošlog leta. U sva tri kluba je imao više nego zapažene role, ne radi se nužno o mladim talentima jer je u PAOKu dovodio uglavnom one na drugom delu karijere.

Gorica je svojevremeno dovela onaj duo Litvanaca koji su peglali u Žalgirisu i bili heavy na analitici. Pokušava se nešto. Taj je kasnije vodio Hajduk, Ludogorec, posle mi je ispao iz vidokruga.

 

Dovode se Argentinci, Španci, nekad komplementuju mlade igračima iskusnim stranim igračima. Pričam sada baš na nivou cele lige, neki utisak koliko su drugačije okolnosti nego kod nas.

Kod nas imamo TSC kao nešto izolovano što zaslužuje pohvale. Ajde Vojvodina će imati veće ambicije, ne znam na šta će to ispasti, ali da kažemo da je neka dobra priča. Da li radimo na okruženju koje će nam doneti bolje igrače, koje će omogućiti talentovanim mladim igračima da taj talenat i ispune? Ne bih baš rekao.

 

Teleoptik je ostao tamo gde je bio '96 godine. Trener koji je tukao Siti, Anderleht, radio sa talentovanim klincima ih nije preuzeo u uzrastu iznad već jebeni Lola Smiljanić.


Hiljadu stvari ne radimo na koje možemo da utičemo, tako da mi talenat dođe kao neka 10. stvar po redu.

Žilina je izbacila za manje od 10 godina: Škrinjara, Hancka, Vavro-a i Dubravku, samo jedan igrač iz odbrane nije izašao iz njihove škole. Ti igrači su juče izginuli protiv Belgije i realno su nosioci reprezentacije uz Lobotku. Imaju i mladog Sauer-a koji je isto iz Žiline izašao.

 

Kod nas je Partizan nešto iole slično uradio za repku, u narednim godinama će to biti pretežno neki klinci iz Zvezde. Ali svi oni su zapičili posle debitantskih sezona i realno su više splet okolnosti i sreća zbog talenta, a sistem ih sigurno nije izbacio. Možda je to slučaj i u ovom primeru Slovačke, ali sve mi se čini da neke osnove rade bolje od nas. Što nije toliko teško.

Edited by Charles De Ketelaere
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Ovo je takav hot take da bi ti pozavideli svi hot takeri. Tačno je da Francuzi nemaju baš previše "plemenitih" igrača i da im je Griezmann (pa i Giroud) u tom smislu veoma bitan, ali su trkački i atletski daleko najjača reprezentacija na svetu and it's not even close, sasvim dovoljno da budu u totalu daleko od prosečne reprezentacije. Čak i Mbappe za mene nije neki umetnik već pre svega mega atletičar i trkač. Međutim i takvi imaju potencijal da dominiraju svetskim fudbalom i da im se malo ko pita, a oni pod Deschampesom igraju na kontre. Meni je Saliba baš sjajan CD, moderan a Hernandez je jedan od najboljih tehničara među bekovima. Camavinga mislim da nije dostigao prajm i da može da bude još bolji kao kreator.

 

Ja bih lično drugačiju postavku imao od Deschampesa (Rabiot out, Camavinga ili Tchouameni in, Thuram mi je totalni bezveznjak koji ima dobru fiziku, ajde Dembele je loš finišer ali makar je ultra brz i dobar dribler pa i da ga tolerišeš), ali Francuzi su po meni najjača reprezentacija na svetu već 10ak godina.

Malo sam pretjerao, nisu suvi prosjek ali nisu ni u top 5-10 ekipa na svijetu bez Mbappea i Grizmana. 

 

Evo Mbappe propusta barem 2 meca pa da vidimo te atlete kako dominiraju svetskim fudbalom.

Edited by Miki28 Teoljub
typo
Link to comment
Share on other sites

Mnogo me nervira da gledam ovakvu utakmicu, Poljaci realno imaju vise individualnog kvaliteta i objektivno gledano igraju u slicnim klubovima u najgorem slucaju. Ali bukvalno su kao mi i mentalitetom i neorganizovanoscu i sve je na o ruk.

 

A Austrija, ekipa sastavljena od potpuno prosecnih igraca uz par izuzetaka koji i nisu ne znam ni ja sta (Zabicer, Arnautovic) lagano ih jedu kao da je par klasa razlike izmedju njih.

 

Samo disciplina i da se poslozi lepo tim od strane krstenog trenera, a Ragnik cak i nije vrhunski trener, samo je metodican.

 

Mi bi trebalo da probamo sa nekim Nemcem tog ranga, ali ne isluzenim, nego nekim mladjim, pa neka bude i relativno nedokazan.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...