Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

Posted (edited)

 

44 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Pise tu lepo u tekstu:

According to Serbian media

 

 

A šta piše osim toga? Bukvalno sve piše lepo u tekstu, ali si ti izvukao deo jedne rečenice iz konteksta i uglavio je u svoj narativ. 

Sterling Brown has exercised an exit clause in his two-year contract with ALBA Berlin, leaving the German club after one season, according to an official team announcement. 

To je objava oficijalnog naloga kluba, gde navode da je igrač iskoristio izlaznu klauzulu u svom ugovoru. 

 

According to Serbian media, he is expected to join Partizan Mozzart Bet Belgrade. 

Srpski mediji (mozzartsport) se pominju isključivo u kontekstu toga da se prema njihovim navodima očekuje da potpiše za Partizan. 

 

Edited by fillam
  • Like 1
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Mora li svaki dan da se tema ubije nebitnim stvarima… necemo ga ubediti i to je to…

 

pustis i idem odalje

 

nema nista ni od Berte ni Pokua, i dalje je Moneke opcija br1 do kada i kako to cemo videti…

 

ostaje pozicija 1 kao misterija i nemam pojma koga mozemo tu ocekivati… pogotovo kad Goss demantovao

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad već analiziramo, ja sam recimo uveren da Berta ne bi uradio ništa specijalno kad bi došao. Ne sumnjam u nekih 40+% za tri poena, ne sumnjam ni da bi tu bila po koja partija da "otčepi" i da tipa 6-7 trojki, ali da bi bilo i puno onih kada dodje, opali 4-1 za tri i to bude to. Svakako znamo da je njegov uticaj na ostale aspekte igre, minoran.

 

Takođe, ogroman rizik od povreda, već 4-5 godina konstantno propušta po pola sezone. 

 

Sve u svemu, voleo bih da ga vidim ponovo u našem dresu, ali ako je moguće da to bude dobro pokriveno opcijama.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

@fillam U basketnews-u u objavi nije to pisalo a ni u Mocartu, samo su izvukli citat direktora Albe gde nije ovo preneto. Nisam ispratio ovaj tvit. Neka bude onda da je tako. I iz Baskonije su objavili da je CMM sam platio obestecenje, a cisto sumnjam da je to tako. I Zvezda je objavila nekada da je Volden sam platio obestecenje pa naravno da to nije tako. I KKP je objavio saopstenje koje je doslovno zvucalo "nikad vise sa Miskom" pa svega godinu dana kasnije evo opet saradanje. Hocu da kazem da nije uvek sve tako kako objave klubovi, odnosno oni objavljuju formalno zakljucne stvari. Moguce da je zaista ovako za Brauna, samo napisah sta sam cuo, kao sto sam napisao i za Miska ono relativno skoro. U svakom slucaju jos nisam cuo da je neko potpisao garantovan dvogodisnji i da je imao izlaznu klauzulu (a ne da postoji mogucnost sporazumnog raskida) od 0e koja pritom nije za Nba (kao sto je bio slucaj sa nekim igracima da ako stigne ponuda iz Nba da idu bez obestecenja) nego za 2. El tim i da Alba nema nikakvu korist. U takvim slucajevima se uglavnon potpisuje 1+1 player option.

 

Sve u svemu i nebitna prica i da jeste i da nije... Da se vratimo na kosarku, dosta ocekujem od Brauna, pisao sam o njemu ranije da smo trebali da zapnemo da ga dovedemo u doselekciji i da je bolji igrac od Smarta, ali je barem u toku sezone trebalo obestecenje. 

 

Braun je odigrao 260+ Nba utakmica. U najboljim je godinama. Ovo mu je bila 1. sezona u Evroligi, imao je sasvim dobre brojke u napadu i igrao sasvim pristojnu odbranu. Treba imati razumevanja i da je igrao u najgorem evroligaskom timu, da su protivnici cesto bili fokusirani na njega i da ce mu biti lakse kada bude igrao sa boljim saigracima kao sto ce to sada biti slucaj. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bi recimo probao Pokua umesto ovog Mike-a na toj poziciji bekap cetvorke. Bio bi malo skuplji, ali tako je kod domacih igraca. Ako se ove price oko Davies-a i Jones-a ispostave tacnim, ja ne vidim da bi tu Caboclo imao minuta. Pogotovo sto "jedini preziveli" takodje treba da dobije neki minut.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jedini preziveli je tu samo kao usluga Slavisi i taj nema kvaliteta ni za sta, osim za 15 min u ABA ligi na domacem terenu.

 

Poku je potencijal, ali u ovom momentu samoubistvo u EL kao neko ko bi imao 25+ min, osim ako ne mislimo da glumimo Albu. 

Link to comment
Share on other sites

Džaba vam novci moji sinovci. Jako je teško dovesti tear A igrača jer oni svi hoće u timove sa najvišim ambicijama. Isti problem imaju u komšiluku. Ne znam šta je gore, Ostojina cijepanja da napadamo F4 ili Tečino iskreno da se ne lože na top 8.

 

U suštini ni jedno ni drugo nije bitno jer je dovoljno pogledati roster obje ekipe i znaš na čemu si.

 

Jedini način da dovedeš A igrača je da ga debelo preplatiš a ni to nije uvijek garancija jer neki ni tad neće da dođu da pikaju basket bez bilo kakvih ambicija. 
 

Zato ove sezone imamo još veći jaz između prve četiri ekipe koje bez problema gomilaju kvalitet i ostatka lige koji se muči da zadrži i ovo što ima. 
 

Ovo što radimo sad je možda i jedini pravi put u ovim okolnostima, potpisati 12 igrača dobre energije, sa radnim navikama, sličnog ali i solidnog kvaliteta, željnih minuta i dokazivanja i nadati se da će kroz rad da kliknu međusobno i kao ekipa nadmaše svoje individualne limite. 
 

Borci braćo moja, borci, a ne zvona i praporci.

  • Like 12
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Džaba vam novci moji sinovci. Jako je teško dovesti tear A igrača jer oni svi hoće u timove sa najvišim ambicijama. Isti problem imaju u komšiluku. Ne znam šta je gore, Ostojina cijepanja da napadamo F4 ili Tečino iskreno da se ne lože na top 8.

 

Sa prvim delom se slazem a sto se tice Ostojinih cepanja nema tu govora o tome jer sam je pricao u emisiji pred kraj sezone gde je priznao da je to izjavio zbog prodaje sezonskih a i pre toga ranije u nekoj drugoj emisiji imao valjane argumente da se bila jedna utakmica od f4 i da je ulozeno 25% vise novca ove sezone, da mu je ostao najbolji trener i to su cak i objektivni argumenti nevezano od ovog prvog zbog cega je u najvecoj meri to izjavio.

 

Licno ne bih to radio javno ali potpuno legit marketinski da se postavljaju maksimalni ciljevi, sto zbog prodaje sezonskih jer klub u znacajnoj meri zivi od toga, sto zbog psiholoske strane da uvek treba postavljati sto vece ciljeve.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Alek The Great said:

Ja bi recimo probao Pokua umesto ovog Mike-a na toj poziciji bekap cetvorke. Bio bi malo skuplji, ali tako je kod domacih igraca. Ako se ove price oko Davies-a i Jones-a ispostave tacnim, ja ne vidim da bi tu Caboclo imao minuta. Pogotovo sto "jedini preziveli" takodje treba da dobije neki minut.

 

 

I ja bi naravno, al uveren sam da će se naći neki NBA klub da mu ponudi neki bezvezni ugovor, dovoljno da ostane.

 

Što se Majka tiče, ozbiljan eksperiment. Kao prvo ta tezgaroška biografija, gde on igra u Evropi, a onda žuri u Kanadu da uhvati koju tekmu u toj njihovoj ligi. Koji je to nivo, dovoljno govori činjenica je u pitanju liga sa prosečnom platom oko 2500 dolara.

 

Drugo veliko pitanje je pozicija. Jeste se on vodio kao 4 u Burgu, ali pogledajte ovaj video dole, pa mi recite koja je to pozicija? Svako malo prevodi loptu, prima blokove bez lopte da primi spolja u dobroj poziciji, početak svakog napada je on van trojke, gotovo da ne postoji sutuacija gde prima loptu unutar trojke makar, a kamo li reketa. Samo spolja i onda face up napadi.

 

Plus da ne objašnjavamo razliku između poziije 4 u EC i EL. Treba biti ozbiljan znalac i igrati EL 4 sa 95 kila.

 

Koliko čitam, u pitanje je baš veliki radnik, strašno vredan igrač koji maksimalno trenira i uvek je spreman na max, pa makar iz tog ugla možemo očekivati igranje na najvećem broju obrtaja.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dekifisher said:

Ma OK je roster. Po meri. Ali teško je prešaltati se sa najskupljeg igrača EL+KPJ, na ovo.

Šta se deslo u međuvremenu? Mislim sa budžetom.

 

 

Tu je budžet, tek stižu 2 najskuplja !!!   (breaking news by Realni)

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Izgleda da Željko u Bongi vidi nešto što malo ko od nas vidi. Dečko je reprezentativac, ali meni nekako niti smrdi niti miriše. Nikada nisam voleo likove u bilo kojoj sferi koji kao više stvari znaju da rade ali ništa specijalno dobro. Prošle godine se debelo omasilo u selekciji, nadam se popravnom.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
Quote

Arijan Lakić prvi je igrač koji je potpisao ugovor sa Partizanom za narednu takmičarsku sezonu. ugovor je potpisan na tri godine, saznaje portal Bhbasket.

 

 

Edited by MikiMilane
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

 

Tu je budžet, tek stižu 2 najskuplja !!!   (breaking news by Realni)


Ok svi znamo da je ovo tačno, ali na koga potrošiti/baciti tolike pare? Jedan od ove dvojice je izvjesno Moneke a drugi (plej) nije ni na mapi i ja ne znam stvarno nikog ko bi nam bio gamechanger toliko da na njega pljunemo tolike pare (2M+). U Evropi ne postoji a van Evrope sve je ogromna kocka.

 

Da budemo načisto ni Moneke ne vrijedi para, koliko god namjeravamo da ga platimo, ali on je provjereno kvalitet pa sam se nekako pomirio s tim. 🤷‍♂️

Link to comment
Share on other sites

Meni se javlja jedno ime - Patrick Beverley😁 Komentarisao je negde EL pa rekoh onda i razmislja o povratku. Mislim, pokupice ga neko i dobice onaj veteran ugovor, koji mu dodje oko 2,5 miliona. Ali on je taj koji bi pravio razliku, plus sto je dobar defanzivac.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Son_of_a_gun said:


Ok svi znamo da je ovo tačno, ali na koga potrošiti/baciti tolike pare? Jedan od ove dvojice je izvjesno Moneke a drugi (plej) nije ni na mapi i ja ne znam stvarno nikog ko bi nam bio gamechanger toliko da na njega pljunemo tolike pare (2M+). U Evropi ne postoji a van Evrope sve je ogromna kocka.

 

Da budemo načisto ni Moneke ne vrijedi para, koliko god namjeravamo da ga platimo, ali on je provjereno kvalitet pa sam se nekako pomirio s tim. 🤷‍♂️

 

Nije lako, slažem se. Ponekad se sa setom prisetim vremena kad smo razmišljali koji će igrač od 300k jura godišnje da nam bude glavni igrač i to još da ne budemo zadovoljni ako ne bude dobra EL sezona 😄

 

Što se Monekea tiče, glavna stvar je procena da li može da ponovi partije kao prošle sezone. Meni deluje da može, jer nisu njemu ulazili neki ludački šutevi, nego je jednostavno igrao sa ogromnom energijom, svojim neprekidnim trčanjem i skakanjem, maltretirao protivnike.

 

Ako može da ponovi to, onda vredi ozbiljne pare sigurno. Kad pogledaš da je Efes dao Smitsu nešto tipa 1.1 mil po sezoni, onda vredi i ovome dati dosta više.

 

Inače cenim Smitsa, dosta kvalitetna radilica, ali opet skromniji igrač od ovoga dosta.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Son_of_a_gun said:


Ok svi znamo da je ovo tačno, ali na koga potrošiti/baciti tolike pare? Jedan od ove dvojice je izvjesno Moneke a drugi (plej) nije ni na mapi i ja ne znam stvarno nikog ko bi nam bio gamechanger toliko da na njega pljunemo tolike pare (2M+). U Evropi ne postoji a van Evrope sve je ogromna kocka.

 

Da budemo načisto ni Moneke ne vrijedi para, koliko god namjeravamo da ga platimo, ali on je provjereno kvalitet pa sam se nekako pomirio s tim. 🤷‍♂️


i meni je ovo misterija… ko je taj play da ga toliko platimo…

 

mada ja licno mislim da ni moneke ne vredi tih para…

 

a npr meni je cudno sto Boldwin jos nije ozvanicen

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@ScepanScekicSto Odgovoricu ti i ovde.

 

Na 2:05:00 Sasa Obradovic potvrdjuje da je bilo realno Majk Dzejms i KKP. Dakle ponude je bilo kao sto on i kaze, desilo se.

 

 

 

Nigde i nikada nisam tvrdio da dolazi, samo da taj scenario nije bio nemoguc i da nije nerealan a cim se poslala ponuda znaci da je nesto bilo realno i barem u teoriji moguce, a vi ste negirali i u teoriji. Ako i posle ovoga nastavljas neku svoju pricu bas ne znam sta bi ti rekao. 

 

Ocigledno da kad to nije proslo se islo na plan B da velika vecina igraca u rosteru bude slicno placena, da se dovode igraci zeljni dokizivanja, vecinom borci i dobri defanzivci, sto je do sada i uradjeno.

 

S tim da ocekujem nesto skuplja pojacanja na 1 i 4, ali ne skupa kao Majk Dzejms. Na 1 u El vise i nema nista skuplje, kapiram da ce se tu opet ici na Nba varijante, moguce i sa cetvorkom.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...