Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

Samo da ne odugovlace sa Hezonjom kao sa Mirotićem...

Mene je vise smorio eventualni ostanak Smailagica. Iskreno sam se ponadao da njega i Andjusica neću gledati ni u publici a kamoli na parketu...

Edited by Aman 2
Link to comment
Share on other sites

Partizan mora da ima domace igrace zato sto mora da igra i kup i kls gde su pravila 4 broja stranaca i zato mora imati minimum 6 domacih igraca. Ukoliko bi odbili da igraju ta takmicenja ne bi dobili drzavni novac a to znaci dosta miliona manje u kasi a to znaci manje konkurentniji tim a to znaci samim tim i manje sezonskih i novca od toga itd. itd.

 

Kada pitas navijace Partizana koga dovesti od domacih umesto Smajlagica, Trifunovica, Andjusica uglavnom ne dobijes odgovor. Kada pitas navijace Zvezde koga dovesti umesto Mitrovica ili Davidovca uglavnom ne dobijes odgovor. Eventualno se dobije odgovor "ma ne bi ni igrao kup i kls" ali svi koji su odrasli ljudi shvataju da je to suvise neodgovorno a i prosto nerealno u ovakvoj drzavi kakvoj zivimo, kls je i mogao da se izvrda ali i kup i kls bas tesko.

 

Sve i da postoji neka potencijalna domaca zamena za Smajlagica, Smajlagic je sad vec poluiskusan El igrac, efikisan je u napadu (64% za 2 i 46% za 3), retko gubi lopte, ima naravno mana u odbrani i skoku pogotovo, samim tim sto je smrsao jeste slabiji u post up odbrani ali je bolji na preuzimanjima a pokazuje i cesto neku energiju u defanzivi. Ima 24 godine i sasvim je korektna opcija kao bek ap cetvorka i treba ga zadrzati za razliku od recimo Andjusica koji ima 33 godine, jer Smajlagic barem u teoriji moze u sezonama koje dolaze dosta bolje od ovoga sada a Andjusic sigurno ne. Mekintajer je postao El igrac sa 30 godina, Avramovic sa 28, primera ima jos, tako da bilo bi dosta glupo pustiti Smajlagica. Panatinaikos je osvojio El a rekao bih da Huanco kao bek ap tamo cele sezone sa istom minutazom kao Smajlagic bukvalno nista nije imao bolju sezonu od njega. Monako, Barselona, Fenerbahce nisu nista imali bolje bek ap opcije od Smajlagica pa su zavrsili 3. 4. i 6. na tabeli. Nije poenta u bek ap opcijama na 4, valjda je to jasno.

 

Dakle Smajlagic je najmanji problem. Uz Marinkovica, Trifunovica, Lakica, Koprivicu i moguce jos jednog domaceg igraca to ce biti domaca osnova (da Panter nema pasos bio bi tu jos jedan domaci) koja je neophodna da se ima i ne mislim da je realno da je Partizan mogao da sastavi nesto osetno bolju domacu osnovu a da jeste Partizan bi sigurno sastavio bolju.

 

Kada je Partizan igrao top8 niko nije pisao o Smajlagicu i Andjusicu kao problemima sada kad se nije otislo tamo oni ispadose problem. Ista je situacija i kod nas da se otislo na top8 verovatno niko ziv ne bi kritikovao neke nase domace igrace. Poenta price je u nosiocima igre dakle osovini Exum, Avramovic, Madar, Panter, Naneli, Papapetru, Ledej, Lesor u ovoj sezoni to su bili zamisljeni Douzer, Avramovic, Smit, Panter, Naneli, Ponitka, Ledej, Kaminski i Kaboklo i sada ce se sve svesti na pleja koji bude dosao umesto Douzera, Smita, Pantera, Marinkovica, igraca koji bude dosao umesto Nanelija, igraca koji bude dosao umesto Ledeja (ako uopste bude otisao), Kabokla i centra koji ce doci umesto Kaminskog. To je osnova koja treba da pravi razliku a Smajlagic, Trifunovic, Koprivica mogu da budu tu samo kao neki gratis. Uostalom svi El klubovi imaju po minimum 6 domacih igraca izuzev Baskonije i poenta je u nosiocima igre bili oni domaci ili ne, a Smajlagic nije nosioc igre Partizana a za ulogu koja mi je namenjena uopste toliko los kakvim se predstavlja.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Od svih odlazaka najviše sam priželjkivao Alenov. Čovjek je toliko glup na više nivoa da pored njega Gagić izgleda kao član Mense. 
 

Iskreno se nadam da je patka. Treba Kopriva da uzme njegove minute i to je to.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Kooineeperk said:

A decko je do pre godinu i nesto dana bio u igri za Rising Star EL :classic_unsure:

 

Ne da nije napredovao nego je nazadovao, realno. A otvorio mu se prostor odlaskom Lesora. 

 

 

Ja sam ubeđen da Alen ima problema da se nosi sa pritiskom igranja u Željkovom Partizanu, meni zaista izgleda da on ima neki oblik Burnout-a i da čak i njegovi zdravstveni problemi proističu iz toga. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Eddard said:

 

Ja sam ubeđen da Alen ima problema da se nosi sa pritiskom igranja u Željkovom Partizanu, meni zaista izgleda da on ima neki oblik Burnout-a i da čak i njegovi zdravstveni problemi proističu iz toga. 

Eh, u stara, dobra vremena se to resavalo tako sto ga posaljes u pesadiju i zaduzis ga puskomitraljezom M-53 da ga tegli svaki dan.

Kakav prigovor savesti i sluzenje u civilu na splavovima - asovce u sake i da kopa stojeci rov sve dok se ne uozbilji.

08bM0ca.gif

  • Like 4
  • Ha-ha 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kronostime said:

Eh, u stara, dobra vremena se to resavalo tako sto ga posaljes u pesadiju i zaduzis ga puskomitraljezom M-53 da ga tegli svaki dan.

Kakav prigovor savesti i sluzenje u civilu na splavovima - asovce u sake i da kopa stojeci rov sve dok se ne uozbilji.

08bM0ca.gif

 

Šteta ne postoji smajli koji koluta očima kao reakcija... Ozbiljne su to stvari, kronose. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Eddard said:

 

Ja sam ubeđen da Alen ima problema da se nosi sa pritiskom igranja u Željkovom Partizanu, meni zaista izgleda da on ima neki oblik Burnout-a i da čak i njegovi zdravstveni problemi proističu iz toga. 

 

I ja imam ovakav utisak, ne mogu sad da tvrdim da bi Smajli procvetao kada bi promenio košarkašku sredinu, ali mislim da bi mu zaista prijao neki duži boravak u nekakvoj vazdušnoj banji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Eddard said:

 

Šteta ne postoji smajli koji koluta očima kao reakcija... Ozbiljne su to stvari, kronose. 

Zapravo, vrlo su jednostavne: da bi shvatio svoje domete treba ga prvo izmestiti iz zone samoljublja i sujete u zonu slomljenosti ega i od toga sto preostane napraviti igraca kakav on po talentu moze da bude.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Son_of_a_gun said:

Od svih odlazaka najviše sam priželjkivao Alenov. Čovjek je toliko glup na više nivoa da pored njega Gagić izgleda kao član Mense. 
 

Iskreno se nadam da je patka. Treba Kopriva da uzme njegove minute i to je to.

Upravo to. Ako je neko imao priliku da iskoči to je on. Košarkaški iq u minusu

Ne znam odakle im živci više za njega. 

Link to comment
Share on other sites

@Eddard "pritisak igranja u Zeljkovom sistemu" se ogleda i u onom kako bude "nagradjen" kad pogresi, a kako bude "nagradjen" neki drugi igrac u slicnoj situaciji. Mozda ima tu i do toga da je Zeljku vise stalo do igraca poput Alekse i Smajlija, koji su cesce na udaru, mozda se negde oseca kao neki njihov kosarkaski otac pa onda budes stroziji prema svom detetu nego prema nekom stranom. Mozda i ne. Ne bih znao da kazem sta je jer ne vidim to iznutra i ne pratim tako kao vi, ali definitivno mu tu nesto ne odgovara, s tim se slazem. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kooineeperk said:

@Eddard "pritisak igranja u Zeljkovom sistemu" se ogleda i u onom kako bude "nagradjen" kad pogresi, a kako bude "nagradjen" neki drugi igrac u slicnoj situaciji. Mozda ima tu i do toga da je Zeljku vise stalo do igraca poput Alekse i Smajlija, koji su cesce na udaru, mozda se negde oseca kao neki njihov kosarkaski otac pa onda budes stroziji prema svom detetu nego prema nekom stranom. Mozda i ne. Ne bih znao da kazem sta je jer ne vidim to iznutra i ne pratim tako kao vi, ali definitivno mu tu nesto ne odgovara, s tim se slazem. 

 

 

Kod Duska bi bilo...

6HQqNXf.gif

:default_coffee:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Smajlaga je ostao malo i zaglavljen izmedju pozicija, meni je on najbolji bio prve godine.

Strec pet, igra pik i pop, brzo kuca atletika super.

ali bolesti kilaza, nema ni hendling ni igru ledjima da kazni cetvorke, i tako prodjose 3 godine u nista

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Eh, u stara, dobra vremena se to resavalo tako sto ga posaljes u pesadiju i zaduzis ga puskomitraljezom M-53 da ga tegli svaki dan.

Kakav prigovor savesti i sluzenje u civilu na splavovima - asovce u sake i da kopa stojeci rov sve dok se ne uozbilji.

08bM0ca.gif

 

Ova logika idi okopavaj njivu ako si anksiozan i osećaš psihološki pritisak je prolazila u 19. veku, ali smo mi ipak ušli u 21. vek. 🫠

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/9/2023 at 6:36 PM, Son_of_a_gun said:

Ako se po jutru dan poznaje, Smajli će ove sezone porobiti u napadu a u odbrani sve isto. [emoji16]

 

Slucajno sad video ovaj post @Son_of_a_gun

 

Spoiler

Nadam se da se ne ljutis. :D

 

Edited by Don Dusko
  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Shvatite ovaj upis kako god...ali kada Lidej napusti Partizan ja i kum ćemo se preterano izuseravati sa prepekom kojim baba Darinka maže noge. Ništa meze...gistro trovanje sa predumišljajem.

Sa druge strane, Kevina bi laćo gledo u vašem dresu do odlaska u penziju i iskreno se nadam da u EL ne postoji jod jedan klub spreman da ga plati 2.7 miliona po sezoni. On i Žoc su nam pasent tandem.

Sa ove distance...veći zent sam imao od tandema Trinki - Wolden.

Avrama bi voleo da vidim u CZ.

Davidovca bi sutra sobajle menjao za Smajlija.

 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • Don Dusko changed the title to KK Partizan 2024/25 prelahttps://vox92.net/forum/topic/3223-kk-partizan-202425-prelazni-rok-revolucija/?do=getNewCommentzni rok - (r)evolucija
  • Don Dusko changed the title to KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...