Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

Posted (edited)

Izgleda da sam se nešto uspavao, vidim već je otvaranje očiju sati. Ako ako.

 

Nego meni je najveći šok činjenica da @realno *w i dalje vidi Lovernja kao četvorku 😄

Mislim, rado bih ga gledao u našem dresu, ali mi Tarik recimo deluje pokretljiviji (iako je bez šuta).

 

Moj not-so-hot take za početak sezone je da će Sterling Braun ispod radara imati sezonu u rangu Nanelija (ajde odma da se ogradim i kažem per 36 jer imamo pun brod igrača).

 

 

Edited by Marvin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, fancy said:

 

Mada i B. Davies je opaka lobanja:

 

https://www.instagram.com/p/C-GMGezxT7t/?hl=en

(bonus koga ovo podseti na jedan domaći film i našeg velikog glumca :classic_biggrin:)

 

Plus, oni selfiji na sceni i slikanje publike i orkestra su mu bili dobra promocija

 

https://www.instagram.com/stories/realbdavies.0/?hl=en

 

 

 

 

 


ma generalno je bilo super… uzeleli se ljudi Partizana…

 

ima ozbiljnih faca sa ozbiljnom energijom, da li ce nesto napraviti ne znam, ne znam ni koji cemo da zavrsimo, ali samo da vidim zelju…

 

Nas marketing radi super posao, i ako uspemo da organizujemo neku prijateljsku napolju ove god to ce opet biti pogodak…

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Marvin said:

Nego meni je najveći šok činjenica da @realno *w i dalje vidi Lovernja kao četvorku 😄

Mislim, rado bih ga gledao u našem dresu, ali mi Tarik recimo deluje pokretljiviji (iako je bez šuta).

 

I ja sam ga smatrao više peticom, dok prošle godine nije odigrao 90% vremena na četvorci. Jesi li gledao Asvel uopšte? 

 

Tarik je 3 puta brži, ali džabe kad nije nikakva opasnost sa više od metar od koša. Niti može da povede, ni da šutne, niti da udeli neki pas.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, realno *w said:

 

I ja sam ga smatrao više peticom, dok prošle godine nije odigrao 90% vremena na četvorci. Jesi li gledao Asvel uopšte? 

 

Tarik je 3 puta brži, ali džabe kad nije nikakva opasnost sa više od metar od koša. Niti može da povede, ni da šutne, niti da udeli neki pas.

 

Iskreno, nisam ga gledao vec jedno 2 godine. Delovalo mi je da usporio, plus se kosarka promenila. Ali verujem ti na rec.

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče ekipe, jedva čekam da vidim kako će to izgledati. Po imenima, renomeu i budžetu defitivno ekipa koja bi morala u plej of Evrolige, po meni čak i direktno, dakle među prvih 6 ekipa. Ima tu kvaliteta na sve strane, i u napadu, i u odbrani, spolja i u reketu...većina pojačanja su odlični igrači, neki su reprezentativci, neki legitmni NBA i EL igrači koji bi većini ekipa u Evropi donijeli instant kvalitet. E druga priča će biti kako to uklopiti na terenu, kako posložiti uloge,to će biti mukotrpan proces...moje mišljenje je da će ovaj tim ili biti u vrhu ili će doživjeti potpuni fijasko, te će da to zavisi jedino od trenera. Ako bude ponavljao greške od prošle sezone, onda će tim biti bliži fijasku i katastrofi od sezone, kao što je to bilo 2023/24.

Po strukturi ekipe djeluje da se odustalo od iso košarke koja se forsirala 3 godine, mada s druge neki dijelovi ekipe ipak podsjećaju na te 3 godine (čitaj Karlik i Vašington). Ima igrača sistema koji će prihvatiti sva uloge tipa Bonge ili Marinkovića, ali eventualni problem bi mogao nastati jer ne mogu svi igrači imati loptu u rukama...ovdje ulogu Pantera treba da obavljaju i Karlik, i Vašington, i Starling Braun, i Dejvis...sve su to igrači koji vole loptu u ruka, koji teško da će se odreći svoje statistike. A lopta je samo jedna. Mislim da će neko od njih biti žestok promašaj, te da neće dočekati kraj sezone u dresu Partizana.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Alek The Great said:

Ovakva 2 instant quality centra ne secam se da smo imali. Ovde je samo pitanje kako ce se pokazati prelazak Mike-a iz EC u EL.

Prvo smo igrali sezonu sa Lesorom (35+ minuta), Zekom (35+ minuta) i Smajlijem koji je odigrao pristojnu sezonu. I bilo je kuku lele ako neko dobije licne + pokusaj krpljenja sa Brozom.

Onda sledi sezona sa Frenkom, Zekom i Smajlijem + pokusaj krpljenja sa Brunom. Svi znamo kako se to zavrsilo.

Sad imamo 2 centra i 2 pero lake cetvorke upitnog kvaliteta koje nikada nisu igrale EL i po meni bi trebalo da se bore za minute za backup PF. Svaka EL ekipa na toj poziciji ima igraca koji ce da ih u zubima nosi.

Bez startne PF ovo nije koncepcijski rizik vec cisto samoubistvo pre nego sto je sezona pocela.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, vladovlado said:

Što se tiče ekipe, jedva čekam da vidim kako će to izgledati. Po imenima, renomeu i budžetu defitivno ekipa koja bi morala u plej of Evrolige, po meni čak i direktno, dakle među prvih 6 ekipa.

Po imenima i budzetu, sa startnom 4 EL kvaliteta, ovo je ekipa za borbu za play-in, uz mogucnost da se posiba sa svima i da iznenadi. Sa samo Mike-om i Pokuom, ovo je na zalost 15-18 mesto

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, vladovlado said:

Što se tiče ekipe, jedva čekam da vidim kako će to izgledati. Po imenima, renomeu i budžetu defitivno ekipa koja bi morala u plej of Evrolige, po meni čak i direktno, dakle među prvih 6 ekipa. Ima tu kvaliteta na sve strane, i u napadu, i u odbrani, spolja i u reketu...većina pojačanja su odlični igrači, neki su reprezentativci, neki legitmni NBA i EL igrači koji bi većini ekipa u Evropi donijeli instant kvalitet. E druga priča će biti kako to uklopiti na terenu, kako posložiti uloge,to će biti mukotrpan proces...moje mišljenje je da će ovaj tim ili biti u vrhu ili će doživjeti potpuni fijasko, te će da to zavisi jedino od trenera. Ako bude ponavljao greške od prošle sezone, onda će tim biti bliži fijasku i katastrofi od sezone, kao što je to bilo 2023/24.

Po strukturi ekipe djeluje da se odustalo od iso košarke koja se forsirala 3 godine, mada s druge neki dijelovi ekipe ipak podsjećaju na te 3 godine (čitaj Karlik i Vašington). Ima igrača sistema koji će prihvatiti sva uloge tipa Bonge ili Marinkovića, ali eventualni problem bi mogao nastati jer ne mogu svi igrači imati loptu u rukama...ovdje ulogu Pantera treba da obavljaju i Karlik, i Vašington, i Starling Braun, i Dejvis...sve su to igrači koji vole loptu u ruka, koji teško da će se odreći svoje statistike. A lopta je samo jedna. Mislim da će neko od njih biti žestok promašaj, te da neće dočekati kraj sezone u dresu Partizana.

 

Ja mislim da bi po budzetu morali na f4, a ako Zeljko to ne ostvari, onda je jasno da je propao (a zapravo nikad i nije bio neki trener nego samo uvek imao najskuplje ekipe u EL), narocito nakon 3 ovako neuspesne sezone u kojima nije uspeo da osvoji bitna takmicenja kao sto su Kup i KLS.

 

Da ih je osvojio, to bi bio uspesan trogodisnji ciklus, ali posto nije jbg..

  • Like 10
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Magia said:

 

Ja mislim da bi po budzetu morali na f4, a ako Zeljko to ne ostvari, onda je jasno da je propao (a zapravo nikad i nije bio neki trener nego samo uvek imao najskuplje ekipe u EL), narocito nakon 3 ovako neuspesne sezone u kojima nije uspeo da osvoji bitna takmicenja kao sto su Kup i KLS.

 

Da ih je osvojio, to bi bio uspesan trogodisnji ciklus, ali posto nije jbg..

 

I to samo ako bi u PO pomeli Real 3:0 sa prosjecnom kos razlikom +19 i na F4 po 30 razlike protiv Panate i Barce/Olyja. Sve ostalo je fail realno sa ovih 78 miliona budzeta. 

  • Like 7
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

LoLo_xdn3ndKpycHjihVrw6riMr6OJ-arUerSORH

Prvi put na 4, ali vec trecu sezonu uzastopno jedemo gomna na unutrasnjim pozicijama kao da smo retardirani.

Nisu pocele ni pripremne a vec sam odlepio od Partizana. Ko me jebe

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Magia said:

 

Ja mislim da bi po budzetu morali na f4, a ako Zeljko to ne ostvari, onda je jasno da je propao (a zapravo nikad i nije bio neki trener nego samo uvek imao najskuplje ekipe u EL), narocito nakon 3 ovako neuspesne sezone u kojima nije uspeo da osvoji bitna takmicenja kao sto su Kup i KLS.

 

Da ih je osvojio, to bi bio uspesan trogodisnji ciklus, ali posto nije jbg..

 

Nisam saglasan s tobom da moraju na F4, to ipak zavisi od dosta faktora, ali znači da smo saglasni da po imenima na papiru ova ekipa bi morala da bude siguran učesnik plej ofa.

A saglasni smo i da tim da je bio neuspješan trogodišnji ciklus, ali evo vidjećemo kako će proći sledeća sezona.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam siguran da će se nastaviti sa potragom na PF poziciji, i da će se tu prije ili kasnije nešto realizovati. Ne mora nužno biti neki ekstra kvalitet (ne pitamo se tu samo mi), ali definitivno još jedno tijelo među visokima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako zamišljate još jednog igrača na 4, Mike i Pokuševski će podijeliti minutažu na 4. Pokuševski sigurno nije potpisao sa idejom da provede 3 godine glancajući klupu, a ne vidim ga na 3, pošto su na 3 već Vanja i Bonga.Jedina nepoznanica mi je da li će Davis i Tyrique Jones igrati po neki minut i u paru, Davis može da se izvuče da šutne, Jones ima pokretljivost da čuva većinu četvorki.

 

Na 1 i 2 su Lundberg, Jones, Ntilikina, Washington i Brown, budući da svi očekuju da igraju i da se pitaju sa loptom tu imamo bar jednog igrača viška, i to igrača koji se neće zadovoljiti pojačanom minutažom u ABA kao kompenzacijom za klupiranje u EL.

 

Ukoliko se Carlik Jones i Washington izbore da oni budu glavni igrači na 1 i 2 to su dva undersized igrača u petorci, to je opet zbogomodbrano.

 

Ima ovdje i talenta i atletike, čak i materijala za vrhunsku odbranu, ali ima i previše egoa koji se moraju nahraniti, a to će biti zajeban zadatak, pogotovo za Željka.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Maksimalno što očekujem od ove ekipe je borba za plej in. Ne očekujem ni da mogu da ugroze Czv u ABA pošto komšije ove godine imaju odličan tim (za koji očekujem da proba da uđe u 6 ali će ipak vrv biti plej in).

 

Što se rasprave o 4 tiče - ostaje da se vidi ali mislim da će i Dejvis tu krpiti ako treba. Očekujem da Džons pokori sezonu a apsolutno ništa ne očekujem od Pokua, koliko god doprineo, dobro je, pošto će ponovo morati da nauči da igra smislenu košarku za šta će mu biti potrebno makar 6 meseci, realnije godinu dana ozbiljnog treninga i utakmica 

Edited by Dzep
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Beonegro said:

Ne znam kako zamišljate još jednog igrača na 4, Mike i Pokuševski će podijeliti minutažu na 4. Pokuševski sigurno nije potpisao sa idejom da provede 3 godine glancajući klupu, a ne vidim ga na 3, pošto su na 3 već Vanja i Bonga.Jedina nepoznanica mi je da li će Davis i Tyrique Jones igrati po neki minut i u paru, Davis može da se izvuče da šutne, Jones ima pokretljivost da čuva većinu četvorki.

 

Na 1 i 2 su Lundberg, Jones, Ntilikina, Washington i Brown, budući da svi očekuju da igraju i da se pitaju sa loptom tu imamo bar jednog igrača viška, i to igrača koji se neće zadovoljiti pojačanom minutažom u ABA kao kompenzacijom za klupiranje u EL.

 

Ukoliko se Carlik Jones i Washington izbore da oni budu glavni igrači na 1 i 2 to su dva undersized igrača u petorci, to je opet zbogomodbrano.

 

Ima ovdje i talenta i atletike, čak i materijala za vrhunsku odbranu, ali ima i previše egoa koji se moraju nahraniti, a to će biti zajeban zadatak, pogotovo za Željka.

Nek Poku pokaze da je bolji igrac od Mike-a i nek igra backup 4 dok se boje ne rastope - ja najsretniji. 10-15 min u EL, 20ak min u ABA - milina za debitantsku godinu u evropi.

Ja nemam zivaca za jos jednu sezonu gde svaka ekipa protiv nas ima zagarantovana 2-3 pokusaja u jednom posedu + strepnja od svake licne greske na unutrasnjim pozicijama

Link to comment
Share on other sites

I Partizan i Zvezda su granični play in timovi (8-11), sve preko toga je ozbiljan uspeh, sve ispod neuspeh.

Partizanovu prošlogodišnju EL sezonu uopšte ne bih okarakterisao kao katastrofu (iako je to sad popularno), bio je konkurentan do pred sam kraj, nije uspeo i to je to.

Zvezdina prošla EL sezona je već kanta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja od Pokua u prvoj sezoni ne očekujem ništa više od Smailagića, pa, shodno tome, očekujem i sličnu ulogu u rosteru. Po mom mišljenju ostala je rupa za nekih 15-20 minuta na četvorci i očekujem da se dovede igrač koji će to da popuni. Od kvaliteta tog igrača zavise i ambicije kluba u ovoj sezoni, tj. hoćemo li biti simpatična ekipa spremna da se pošiba sa svima ili u tom šibanju možemo da opalimo i neki TKO. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Beonegro said:

Ne znam kako zamišljate još jednog igrača na 4, Mike i Pokuševski će podijeliti minutažu na 4. Pokuševski sigurno nije potpisao sa idejom da provede 3 godine glancajući klupu, a ne vidim ga na 3, pošto su na 3 već Vanja i Bonga.Jedina nepoznanica mi je da li će Davis i Tyrique Jones igrati po neki minut i u paru, Davis može da se izvuče da šutne, Jones ima pokretljivost da čuva većinu četvorki.

 

Na 1 i 2 su Lundberg, Jones, Ntilikina, Washington i Brown, budući da svi očekuju da igraju i da se pitaju sa loptom tu imamo bar jednog igrača viška, i to igrača koji se neće zadovoljiti pojačanom minutažom u ABA kao kompenzacijom za klupiranje u EL.

 

Ukoliko se Carlik Jones i Washington izbore da oni budu glavni igrači na 1 i 2 to su dva undersized igrača u petorci, to je opet zbogomodbrano.

 

Ima ovdje i talenta i atletike, čak i materijala za vrhunsku odbranu, ali ima i previše egoa koji se moraju nahraniti, a to će biti zajeban zadatak, pogotovo za Željka.

Slazem se sa svim sto si napisao, ali isto tako postoji i druga strana medalje.

 

Ocigledno je da fali mesa na poziciji 4, i dok ne dodje prava jaka cetvorka sve ostale kombinacije ce biti "seci usi krpi dupe". 

 

Da li cela ekipa treba rezultatski da trpi ako 1-2 igraca ne budu zadovoljni ulogom i minutazom, naravno da ne. Onaj ko ne zasluzi nece dobiti minute to smo vec videli kod Zeljka kako funkcionise. Uostalom svi su placeni i to zaradjuju masne pareu odnosu na prosecnog coveka.

 

Isto tako jako tesko je da ce svi igraci biti pun pogodak, i da nece biti promasaja, neko ce ispuniti ocekivanja, neko ce razocarati, a pojedinci ce sigurno i nadmasiti ocekivanja.

 

Da bi se ovaj fajterski tim zaokruzio kako treba, potreban je igrac na 4, jedan igrac kao sto je Roberts bio u proslosti bi od ove ekipe napravio opaku fajtersku masinu koja vec ima ozbiljan potencijal za to, i uz jak domaci teren moze da se posiba sa svima, kako ce biti na gostovanjima to niko ne zna, ali realno tesko je ocekivati od tek formirane ekipe da pruza neke ludacke partije u gostima.

 

A to za ego, pa ne vidim neke prevelike zvezde u ovom timu. Najvece igracko ime je Dejvis, a u poredjenju sa Zeljkom on je 15 lvl ispod, uostalom videli su na proslogodisnjem primeru kako izgleda kada neko ne zeli da obuzda ego. 

 

Ocekivanja od ove prve sezone je da ekipa pokaze zelju i da se bori do poslednje sekunde, mislim da je neki cilj da se borimo za play in, play off do poslednjeg kola, a i ako se to ne ostvari nece biti smak sveta. Ali zato ocekujem da ce Partizan  u sezoni 2025/2026 biti ozbiljan faktor u EL.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Svim ali ponavljam svim igracima prosli prelazni rok je pokazna vezba sta de desava kad neko umisli da je veci od ekipe ili trenera, kad neko ne pruza maximum i ono sto mi se posebno svidja, ni srpski pasos nije garancija nicega.

 

Dakle, zaista iskreno mislim, da u ovoj ekipi jedini Davies ima neko ime da kazes aj mozda da ispostujem, ostali? Pa moraju da grebu i nogama i rukama da dostignu npr Aleksu Avramovica (o Panteru da ne govorim). Dakle, samo rad, ko zasluzi igrace, ko ne zasluzi nece i zna sta ga ceka na kraju sezone… pa ko voli, nek izvoli…

 

i ja jedva cekam da vidim kako ce to izgledati

 

dzaba lupate glavu gde ce, prva cetvorka ce doci, da li za 7 dana, ili posle zadnjeg NBA cuta videcemo…

 

meni se pojavno Poku ne svidja, ne volim ta mrtva puvala, a on sigurno nije projektovan za prvu cetvorku…

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...