Jump to content

Srbija na Evropskom prvenstvu 2024


Recommended Posts

https://streamable.com/cq3ryv

 

Ove mi je sanse najvise zao, to je bilo stvoreno za sut poput Italijana juce, samo da je pogodio uz dalju stativu, Smajhel nije video loptu dok nije dosla do gola, bio je totalno zaklonjen.

 

https://streamable.com/i0339z

 

I da kompletiramo katastrofalan ucinak "Saudijaca" - Tadic pravi majmunima igrace Danske, a Sergej dobacuje do Smajhela.

Link to comment
Share on other sites

Nas covek se ne razume u ekonomiju, pa govnar moze da baljezga o BDP i privrednim rastovima, da mase stapovima po grafikonima i kenja o investicijama, fondovima. Ali, se zato ipak razume iu fudbal i ova pijandura dzabe moze tri dana da lupeta da smo dobro igrali, da su momci bili borbeni, da nije smak sveta. Ovo sto smo pokazali ovih dana u Nemackoj je slika i prilila nase drzave. Tuga, jad, beda, čemer... Pilsi je zreo za.ministra sporta. Nas fudbal je zahvatio kancer, metastaze svuda. Dok je ove vlasti, spasa nema, jer jednog mistera moze da zameni mister neimar i bice isti, ako ne i gore.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Citam neke komentare i ladno ne verujem koliko je vecinski fudbalska publika , prosto ODVALJENA od realnosti. 

 

Srbija je jedva prosecna evropska repstacija i nista vise od toga, rang Poljske, Ceske , at best. Nisam siguran da smo bolji od njih. Videli smo kako su Poljaci prosli, Cesi jedva prosli grupu sa Albanijom i Poljacima, isti ti Poljaci jedva prosli kroz baraz. 

 

Za Srbiju je svaki plasman na bilo koje takmicenje EPSKI uspeh i tu se svaka diskusija i zapocinje i zavrsava, sve sto se uradi preko toga je BONUS. Sa kojim pravom kvazi novinari, raznorazni strucnjaci koji nisu sutnili loptu profesionalno nikada, razni wannabe strucnjaci sa foruma , pustaju neke flmove u kojima Srbija MORA da dobije Dansku ili bilo koju iole ozbiljniji evro repstaciju. Dansa koja je bila u 1/2 Eura 2021 i samo ih je sudija sjebao da mozda ne dodju do susreta za zlato. 

 

Eeeeejjjj bre, jel ste vi svesni sta pisete i vi i ovi nazovi novinari sa Mozzarta i slicnih jadnih portala, koji veze nemaju sa novinarstvom. 

 

Srbija je protiv Danske odigrala onako bas kako treba da igra autsajder protiv boljeg tima. Samo da se ne primi gol u 1/2 i sto je moguce vise drzati NULU, da smo igrali otvoreno od starta, primili bi na keca bar jedan ili dva komada u 1/2 i tu bi prica bila zavrsena, na kraju bi bilo nekih 3 0 za Dansku. 

Ovako smo cekali 2/2 , da se Danci istrose i da i kod njih udje nervoza i postepeno uvodili ofanzivce. 

I to je sve islo dobro, imali smo par obecavajucih akcija, mogli smo da realizujemo neku od njih. 

 

Piksi nije promasio taktiku, ali jeste sa Mitrovicem u spicu, covek nista nije uradio protiv onih tornjeva pozadi, ali su zato danski stoperi nevidjeno tromi na zemlji, morao je Vlahovic mnogo vise da igra, Mitrovic je trebao da udje u zadnjih 20ak minuta. 

Sergej je u 92 imao zicer maltene, sut sa 16m sam neometan, takve suteve je zabijao u Laziju u visokom %. 

Danci su imali vise srece nego pameti u nekim situacijama, a imali su srece samo zato sto mi nismo znali da ih iskoristimo bolje, bas kao protiv Slovenije, gde smo promasili par odlicnih sansi, a primili retardiran gol na sopstvenu gresku. 

Znaci, kritikujete Piksija bezveze, odbrana je primila samo 2 komada, delovali smo daleko cvrsce i bolje nego na SP, na kraju su odlicile nijanse u ovoj grupi, od 6 utakmica 5 je zavrseno nereseno. 

 

Za razliku od SP, gde smo bili cirkus, ovo EP je obecavajuce, ma koliko da se dunsterima sa raznih portala ovo ne pojmi kao tacna konstatacija, ali je tako, Srbija se nije obrukala na EURU i delovala je daleko ozbiljnije i jace nego na SP gde smo bili cirkus Piksijato. 

 

I zaista, potpuno nebitno je da li su prosli ili nisu, niti ce drzavi biti bolje niti narodu, dokolica i zajebancija. Poenta je sto vecina ljudi dozvoljava da ih neki fudbalercici izbace iz takta i izvuku iz vas sve bes i mrznju, sto je suludo. 

Dovoljno je da se bore i da ne blamiraju drzavu, za ostalo treba kvalitet, koji Srbija nema. Tadic mator, Kostic povredjen, Mitrovic penzos liga, Sergej penzos liga, Gudelj stariji nego pre i losiji, bekove nemamo. 

 

Jedini upgrade u odnosu na ranija izdanja su golman i stoperi, Rajkovic je pouzdaniji od Vanje, iako Vanja verovatno moze da brani neke teze suteve, jer je vislji, Rajkovic je jednostavno pouzdaniji i stabilniji i golman, a mozda i licnost. 

Stoperi odlicni , sto je bilo tesko zamisliti, ali jeste tako bilo u ove tri utakmice. 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 2
  • Thanks 3
  • Ha-ha 6
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Pad ove generacije nije krenuo od Portugala. Mi smo u narednih 10-ak meseci osvojili najtežu grupu u našoj diviziji lige nacija. Sto nam je kasnije omogućilo da dobijemo laganu grupu za EP. Zgazili smo svedjane 2x, Slovence 4-1 i ispustili 2-0 kod njih. I u zadnjem kolu smo odigrali perfektno i lagano dobili Norvešku. Upravo tada je bila euforija na vrhuncu. Sto je najgore izašli smo i sa Vlahovicem i Mitrovicem napred, i za žiletom na levom krilu  i sa ilicem i Lukicem u sredini. Čak je i kikser Stefan Mitrovic odigrao svih 90 minuta u odbrani. Stvarno smo super izgledali.

 

 

Po meni, raspad počinje od ona 3-4 minuta protiv Kameruna gde primamo 2 smesna gola - I eto do dan danas nismo odigrali ni jednu solidnu utakmicu. Najtragičnije je sto od toga nije prošlo ni dve godine. Većina igrača se dobro poznaju i kostur tima je bio definisan, osim Tadica, svi u ponajboljim godinama, ali eto… 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Molina23 said:

Znam da tako zvuči, samo sam jako razočaran tim Bog i batina sam ovde pristupom koji provejava od kad je otišao u Arabiju. To za mene nije onaj stari brat Mitro koji diše za tim. Čak jedan lelemud Jović ima više osećaja koliko može i šta treba da radi na terenu i izgleda 3 puta korisnije.

 

Piksi je apsolutni dunster i amater, isto tako nema muda da preseče i zato ide iz kompromisa u kompromis kao i svaki poltron. To je posebna priča. Međutim Mitrović da ima manje ega i više mozga, sam bi tražio izmenu i pustio Vlahovića u vrh napada od poluvremena. I pobedili bi. Danci su nam se pristojno nudili u par navrata al' ko nas jebe. 

Slažem se u potpunosti. Upravo taj nedostatak svesti o svojim trenutnim sposobnostima mi je najcrnji utisak o njegovom učešću na EP. Da stvar bude još gora, nema na klupi čoveka sa autoritetom koji bi to iskontrolisao i koristio ga u optimalnoj meri. Ako de Mitar ne bi složio s tim, onda doviđenja. Ovako em je on bio loš em se Piksi sakrio iza njega i ostalih igrača koje je postavljao ofrlje, kao dete kockice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Srbija jeste nebitna u fudbalu i uvijek će biti, osim ako nas ne usere žestoko neka generacija, ko šta nas je usrao Đoković u tenisu.

 

Ali u nekom zdravom sistemu, i sa limitiranim igračima može da se prebace očekivanja makar povremeno. Kao što je Slovenija prošla grupu a u ekipi ima igrače iz slovenačke lige.

 

Plasman na EP u konkurenciji Bugarske i Crne Gore nikako ne može biti uspjeh.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Počeću od vrha problema a to je FSS gde se usidrilo kuso i repato samo da bi uzeli lovu a o modernom fudbalu tu niko i ne razmišlja.

Takav savez naravno nalazi i selektora koji se lepo uklapa u sve to a selektor je stvarno jedno pasipoljansko seljče koje se uvuklo u guzicu glavnom voždu pa sad sve svoje frustracije iskazuje na mestu selktora pošto mu se jlte može eto ima zaštitu. Ajde što taktički loše stoji u odnosu na druge selktore nego je kvaran kao tri šuplja zuba a s'druge strane kukavica kad treba da se razreši neki veći problem u ekipi. Sinoć je tako džukački kao poslušao glas javnosti da Samardžić počne utakmicu ali ga je spojio sa igračima koji ne mogu jednu loptu prema napred da odigraju i naravno u poluvremenu je on krivac i piksi može da se šepuri " eto vam samardžića". Živkovića i Mitrovića ne bi promenio makar oni statirali na terenu. Znam da ima ugovor i da će ga teško neko promeniti ali srpski fudbal sa njim ne može da ide napred to je vidljivo.

O igračima generalno nema mnogo novog da se kaže, neki su poluspremni, neke stižu godine ali ajde voljni momenat sem u par situacija je uglavnom bio dobar. Vidljivo je da smo tektički i tehnički u zaostatku za evropskim igračima a isto tako je vidljivo da mali broj naših igrača radi na sebi tj na otklanjanju svojih mana. Izgleda da je cilj samo da se uzme lova i čeka penzija.

Rajković je bio odličan, ono sinoć što je odbranio Eriksonu retko ko brani, svaka čast na sve tri utakmice

Odbrana više nego dobra, plašili smo se njihove igre ali su i borbenošću i disciplinom i znanjem pokazali da se na njih može računati još dugo vremena.

Bočne igrače nemamo tu komentar nije potreban

Vezni red nam je rak rana i glavni razlog uz spoljne igrače što nemamo igru, gudelj je tu da kvari igru, Ilić je još zelen a i sklon nekim čudnim greškama, Sergej u nekom svom filmu, Lukić jedini može da da doprinos ali isključivo na poziciji zadnjeg veznog, svako guranje napred je samoubistvo. Samardžić je malo igrao ali vidi se da ima potencijal, kod piksija šansu dobiti neće pa ne znam da li možemo tu nešto da očekujemo. Tadić zna ali više ne može da doprinese koliko treba. 

Napadači su nam glavno oružje ali da bi bili efikasni treba im se doturiti lopta u fazu napada, po meni dupliranje ih samo sputava a ono sinoć sa tri centrfora je taman za trenera nekog Pukovca a ne selektora ekipe na EP.   

Na kraju osvrnuću se i na nas navijače, u značajnom broju se pratila reprezentacija ali bez ikakve organizacije i ikakve podrške sa tribina. Bitno je da su se otimale zastave od pijanih Engleza, tražili zalutali Albanci i srbovalo po 10 sati po Minhenu a kad počen utakmica tajac i psovke na račun igrača i piksija. 

Generalno nismo za ovaj nivo fudbala i svaki odlazak na veliko takmičenje je veća šteta nego korist pošto ništa naučili nismo iz prethodnih situacija.

 

  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ni malčice me nije dotaklo ispadanje reprezentacije SNS-a. Po izjavama se vidi veliki uticaj Vučića na Piksija. Poraz se pretvara u pobedu. Nadam se samo da diktator neće uleteti i u avion košarkaša, a osećaj sa kojim pratim košarkaše nikada nisam imao za fudbalere. Sada imam samo gađenje i za klupski i za reprezentativni fudbal, naprednjački smrad je nepodnošljiv. 

 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ako su mogli Muslina da smene posle kvalifikacija, morali su i Stojkovića, pošto smo mi neuspeh doživeli već u kvalifikacijama. 

 

Mi smo slaba reprezentacija, nama jedino Vlahovic igra u iole ozbiljijem timu, ostali su po raznim Al Sababima, Al Hilalima, Verderima i prosečnim serija a timovima. 

 

O komentarima selektora ne bih, mislim da i nema potrebe. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Fascinantno da Piksi tvrdi da smo bili ravnopravni i da je utakmica bila otvorena a posteno smo nadigrani u utakmici gde protivniku nije bila potrebna pobeda.


Pretjeruješ. Bio je to klasični cripple fight, s tim da su Danci bili nešto bolji u prvom poluvremenu ali su se zato zadnjih 20 min povukli kao da igraju protiv Brazila. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, neko me sabotira said:


Pretjeruješ. Bio je to klasični cripple fight, s tim da su Danci bili nešto bolji u prvom poluvremenu ali su se zato zadnjih 20 min povukli kao da igraju protiv Brazila. 


Brate, ne preterujem, bili su mnogo konkretniji, kvalitetniji i tezili su ka tome da pobede, mi ne. Mi smo mislili da ga umuljamo u zadnjih 15min.

Cisto fudbalski smo nadigrani po svim parametrima. U jednom trenutku je statistika suta bila 10-1 i korneri 5-0...sto je najjace, bio je 60. minut.
 

U zivotu nisam video da ekipa koja ima realne i izgledne sanse za prolaz protiv ekipe sa kojom moze da igra odigra ovako kukavicki i lose pripremljeno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bilo je i nakon Slovenije novinarima koji su pratili Srbiju u Augzburgu prilično jasno da selektor sprema nekolicinu promena, pa i čitav eksperiment za finale grupne faze, ali žrtvovanje Tadića još jednom se ispostavilo kao hazarderski potez.

To je iznenadilo i samog kapitena.

"Nismo znali postavu do sat i po pred utakmicu, malo sam bio iznenađen, ali dobro, momci su tu, moraju da odgovore zahtevima i to je to", rekao je Tadić kratko se nadovezavši na novinarsko potpitanje o tome koliko je puta u karijeri imao situaciju da saznaš postavu na sat i po pred utakmicu: "Pa, ne baš puno puta"

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...