Jump to content

Srbija na Evropskom prvenstvu 2024


Recommended Posts

6 minutes ago, Bode said:

Prvo, covek pita novinara sa RTS-a "jel Jovic dao gol?"...simulira stanje soka, pa nastavlja da prica bajke.
Posle toga govori kako se nismo predavali na VECERASNJOJ utakmici.
U studiju su konstatovali da je mucenik utucen, ja sam zakljucio nesto drugo.

 

Kadar nevera kad je Piksi pitao Acu informaciju jel Jovic dao gol:lol_2:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, holden c. said:

 

Ne bih da branim SMS-a, samo bih u moru stvari koje ne valjaju sa nasom postavkom spomenuo i izmenu Lukic-Sms. Ovaj drugi ne moze da igra centralnog veznog, on to ni u klubovima nikad nije igrao, da ja makar znam, ofanzivniji je igrac, nema on tu svest da krpi u odbrani kao sto bi trebalo da je ima igrac na toj poziciji. Sergej je po meni mozda i najslabiji nas igrac na ovom prvenstvu, ali svakako ne pomaze ni to sto ga ovaj gura van pozicije.

 

Da se ogradim da nisam gledao ljudski prvih pola sata, ali po meni, voljni momenat nasih igraca danas nije bio los, naprotiv, iako vidim da mnogi ovde ne dele moje misljenje. 

 

Generalno, nisam ni toliko nezadovoljan, ali to je verovatno i do ocekivanja. Jednostavno, na planu taktike i selektora smo poprilicno grozni + su nam neki od igraca na koje se najvise oslanjamo ipak u padu, da bi se realno ocekivao dobar fudbal. Sto se rezultata tice, iskreno bih bio iznenadjen da protiv Danaca izvucemo dobru partiju i prodjemo, ali ono, vidjale su se i vece senzacije, narocito u reprezentativnom fudbalu gde je vecina ekipa ipak relativno skromno. 

Tek što je ušao,da sa tolikim bolom u mošnicama lagano trčkaraš,bar da pokuša da prekine napad,napravi faul,bilo šta.

Da u njemu nema želje,borbe da pomogne ekipi.

Nema to veze sa igranjem van svoje pozicije.

 

Mislim,ta izmena i sliči taktičkom geniju,kao što je selektor Dragan.Imbecilna.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, NikadProtivKaline said:

sta nam odgovara na danska - engleska?

Pobeda Engleza. Ali mi svakako moramo dobiti Dance kako god se ovaj meč završio. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Najgora smo reprezentacija na evropskom prvenstvu. Dosli smo sa jednom idejom,da cekamo prekid da bi bili opasni. Igru nemamo, selektora nemamo, nijednog normalnog beka nemamo. Sve nam se svodi na duge lopte i neke sulude centarsuteve. 

Selektor demagog, prica neke nebuloze, voditelj na Rts-u ucutkuje jedinog coveka koji prica onako kako jeste. Kakva drzava, takav i fudbal. Gomila nicega i ljudi koji su podobni, odredjuju da budemo samo ucesnici. 

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Moram da se ne složim sa kritikama na račun Saše Lukića. U prethodne dve utakmice je bio skroz solidan. I za promenu nije imao samo alibi dodavanja nego je znao i da povuče loptu sam ili da uput oas u dubinu.

Zaboravio sam za Jovića da napišem. Jeste ušao svež, ali ono je pravi odbrambeni pristup jednog napadača, skoro da me je iznenadio s onim startom s obzirom na to kakva je flegma. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

par impresija sa tekme:

- sergeja rodjena majka ne moze da opravda sta on igra u ove dvije utakmice. sve jedan potez sa ove utakmice je bila greska (pas, prijem) a ova letargicnost dok pratis svog igraca u kontri je sramotan kad uzmemo u obzir da si usao na svjezinu sa klupe i uopste igras za reprezentaciju veliko takmicenje gdje treba da se totalno das.
- ne znam kakvi su ortacluci ovde u pitanju ali drzati u isto vrijeme dvije spore devetke na terenu je kriminal. ne snalaze se prosto kad moraju da igraju van pozicije. (citaj: moraju). jedan momenat opisuje citavu situaciju kad mitrovic prima loptu na 40m od svog gola i krece da kreira, gubi je i slovenci su vec u gol sansi.
- ilic i lukic nekonkretni. mnogo sam vise ocekivao od ilica zbog prosle utakmice ali vidi se da ima fudbal u nogama i vjerujem u njega jos uvijek.
- lazar samardzic konkretan i svijez. donio je ono sto je kreten sergej takodje trebao da donese u igri.
- jovic do gola je apsolutno napadacki irelevantan i nepostojeci. 
- gacinovic kriminal
- vadjenje mladenovica, kakav god da je, ima smisla samo u piksijevoj glavi. izvadio ga je jer ima zuti. slovenci su vise napadali na stranu zivkovica nego na mladenovica.
- odbrana solidna 

Edited by nemanjau5
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Dobijamo Dansku...☝️

 

Što prije skontamo da smo u donjem dijelu reprezentacija po kvalitetu...lakše se gleda.

Ajmo penzioneri u inat logici i zdravom razumu da dobijemo Dansku...💪😃

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Preterujete sa kritikama, Javor je sasvim solidno izgledao u prvom poluvremenu, za svoje standarde, uz uobičajene Superliga greške. Posle je falilo malo više iskustva. :classic_biggrin:

 

Šalu na stranu, sve počinje i završava sa Piksijem. Posle meča je od loših stvari istakao veliki broj promašaja. Ako on ne primećuje koliko smo bedni bili u prvom, koliko sporo odigravamo, uz deset dodira po igraču, da nam je postavka go penis, i tako dalje, o čemu više da pričamo i čemu da se nadamo?

 

Da istaknem još jednom iznenađujuće dobru igru odbrane, u totalu, bilo je nekih grešaka i nesigurnosti, naravno. Što napisa BB, za očekivati je neku brljotinu u trećem meču.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Piksijeva kafanska ideja sa dva napadača je na nivou WTF. Oni mogu unutar 16 i to je to, a žrtvujemo radi toga protok lopte na sredini. Još jednom ću reći, Samardžić bi trebalo da igra od starta, on i Tadić iza tog jednog napadača, verovatno Mitra, jer Vlahovića bi mogao mirne duše da klupira posle današnje predstave. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Piksi je najgori trener na prvenstvu. Svojim reakcijama pridodaje citav dojam da on apsolutno nema pojma kako da utice na igru i da prati utakmicu kao svaki kezualni gledalac.
I da smo daleko najsporija repstacija na prvenstvu. nasa transformacija iz odbrane u napad je nepostojeca i mislim da nismo u stanju kontranapad da napravimo.

Edited by nemanjau5
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, cabke said:

Dobijamo Dansku...☝️

 

Što prije skontamo da smo u donjem dijelu reprezentacija po kvalitetu...lakše se gleda.

Ajmo penzioneri u inat logici i zdravom razumu da dobijemo Dansku...💪😃

Ja sam nešto u tom fazonu..

Pre EP sam imao osećaj da će nam teže biti protiv Slovenije nego Danske iako su ovi drugi po meni za klasu bolji.

Sad, ovaj gol u zadnjoj sekundi psihološki mora da nas digne. Ja bih krenuo sa Samardžićem umesto Mitra, pa Mitra ubacio zadnjih pola sata..

Idealno bi bilo da idemo kao treći 🙂

Edited by mister-no
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Barkley#34 said:

Da istaknem još jednom iznenađujuće dobru igru odbrane, u totalu, bilo je nekih grešaka i nesigurnosti, naravno. Što napisa BB, za očekivati je neku brljotinu u trećem meču.

Bilo je i ovde pogotovo na pocetku gde Pavlovic(?) dva puta predaje direktno Slovencima loptu. Da su oni malo kvalitetniji i brzi bilo bi ozb problema.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Don Dusko said:

Bilo je i ovde pogotovo na pocetku gde Pavlovic(?) dva puta predaje direktno Slovencima loptu. Da su oni malo kvalitetniji i brzi bilo bi ozb problema.

Imao je i Lukić jedno WTF dodavanje na desnom boku kad je Žile spašavao. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Dusko said:

Bilo je i ovde pogotovo na pocetku gde Pavlovic(?) dva puta predaje direktno Slovencima loptu. Da su oni malo kvalitetniji i brzi bilo bi ozb problema.

Ma bio je i onaj nesporazum Veljkovića i Rajkovića i još nekih sitnijih grešaka, ali u totalu su dobri i sigurni. Recimo, kod gola Slovenije su sjajno pokrili svoje igrače ali ne mogu sve. Mislim da su te greške u dodavanjima dobrim delom posledica toga što ne znaju šta će s njom jer je imaju duže nego što je normalno, a sve zbog lošije igre onih ispred.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ima još sličnih situacija po grupama. Hrvati i Albanci po bod i tu bi mogli i ostati. Kao i Škoti i Mađari, 1 i 0 bodova i  tu bi mogli i ostati. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...