Jump to content

VN KANADE 07-09.06.2024


Recommended Posts

Posted (edited)

Lagano...

 

Debili. Cim se malo trgnu vozaci i urade nesto dobro - magarci zaseru.

 

Za koji moj cuvate gume. Sutra ce ionako kisa biti...

Edited by Downforce
Link to comment
Share on other sites

Ric odlucio da odveze dobre kvalifikacije u inat Vilnevu i njegovoj izjavi 🙂

 

Rasel na polu, ajd bar malo zanimljivosti. Sutra se nadati kisi i da ce ista izmesati karte. Dobro je da imamo sacuvan set guma. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jel ikada zabeleženo da jedan tim uništava konkurenciju u predsezonskim testovima i dominira u prve 4 trke, a da onda "zaboravi" kako se pobeđuje? Nešto čudno se dešava sa Red Bulom i ovim naglim padom u rezultatima. Nakon one režije u Majamiju Red Bul ne može da se sastavi. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Drago said:

Jel ikada zabeleženo da jedan tim uništava konkurenciju u predsezonskim testovima i dominira u prve 4 trke, a da onda "zaboravi" kako se pobeđuje? Nešto čudno se dešava sa Red Bulom i ovim naglim padom u rezultatima. Nakon one režije u Majamiju Red Bul ne može da se sastavi. 

 

Jbg kao prvo Njui se povukao u drugi plan, kao drugo ostali timovi su ove godine iskopirali njihov koncept i trebalo im je par trka da se useme i da nauce sta i kako radi. Plus verovatno i to sto ima boljih motora od Honde na gridu...

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Radoye said:

 

Jbg kao prvo Njui se povukao u drugi plan, kao drugo ostali timovi su ove godine iskopirali njihov koncept i trebalo im je par trka da se useme i da nauce sta i kako radi. Plus verovatno i to sto ima boljih motora od Honde na gridu...

 

Njuiju svaka čast za sve, verovatno najbolji dizajner ikada ali ponekada ljudi preteruju sa njegovim uticajem. Ne čini ekipu jedan čovek, u tom Red Bulu je zaposleno desetine dizajnera koji znaju kako su svi oni šampionski automobili dizajnirani i podešavani. Ne mogu preko noći sve da zaborave.

 

Što se tiče kopiranja pa kopirali su ranije i Mercedese i Ferarije i Williamse pa i Red Bulove u njihovim dominantnim sezonama pa nisu tolikom brzinom istopili razliku. 

 

Honda teško da je problem jer se Toro Roso pokazao vrlo dobro na ovoj snagaškoj stazi.

 

Vrlo čudna sezona, ne mogu da se setim ni jedne slične u poslednjih 30-tak godina. Najsličnija je 2009. ali porediti maleni Brown GP i ogromni Red Bull nema smisla.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih bio jako srecan da Rikardo do kraja zadrzi P5, ali bliska istorija mi ne da prava na optimizam. Plus, mnogo bolji bolidi su odmah iza, poput AM (izgledaju sjajno ovog vikenda, konkurisali su i za 2.red na startu) i Luisova mečka. 

 

Da ne pominjem Jukija kamikazu koji uvek startuje odlicno i agresivno. Najgore za Denija bi bilo da ga bas Juki pretekne.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
3 hours ago, Drago said:

 

Njuiju svaka čast za sve, verovatno najbolji dizajner ikada ali ponekada ljudi preteruju sa njegovim uticajem. Ne čini ekipu jedan čovek, u tom Red Bulu je zaposleno desetine dizajnera koji znaju kako su svi oni šampionski automobili dizajnirani i podešavani. Ne mogu preko noći sve da zaborave.

 

Kada ekipa doživi zenit kao Red Bull to je pravo vreme za inženjere da se nude drugim timovima. Nije otišao samo Newey, Alpina je npr uzela jednog od glavnih aerodinamičara i sportskog direktora verovatno, McLaren Rob Marshalla, Aston Dan Fallowsa Mercedes neke druge ljude, Ferrari.. Red Bull je izgubio sigurno trećinu najboljih inženjera to je moralo da se oseti. Pre par godina se to desilo Mercedesu i evo rezultata...

Možda malo poznato, ali Newey je aktivno učestvovao u setapovanju tokom celog vikenda. 

 

3 hours ago, Drago said:

 

Vrlo čudna sezona, ne mogu da se setim ni jedne slične u poslednjih 30-tak godina. Najsličnija je 2009. ali porediti maleni Brown GP i ogromni Red Bull nema smisla.

 

Po meni je 2012. bila vrlo čudna sezona. Prvih pet trka,  pobedilo pet različitih timova

 

Edited by alpiner
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alpiner said:

 

 

Po meni je 2012. bila vrlo čudna sezona. Prvih pet trka,  pobedilo pet različitih timova

 

 

Meni je ta sezona bila poslednja fenomenalna jer je čak 5 timova od starta sezone pa do kraja konkurisalo za pobede. Niko se od starta nije nametnuo kao apsolutni favorit.

 

Ova sezona je čudna jer imamo Red Bul koji je bio miljama ispred svih i u roku od mesec dana ga je konkurencija sustigla pa i prestigla. Ovakav start sezone su imali Ferari 2002. i 2004. godine, Red Bul 2011., 2013., 2022. i 2023., Mercedes 2014, 2016, 2019 i 2020. godine i njihovi rivali su uspeli da ukradu poneku pobedu tek krajem sezone kada su ovi osigurali titule. 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Drago said:

Ova sezona je čudna jer imamo Red Bul koji je bio miljama ispred svih i u roku od mesec dana ga je konkurencija sustigla pa i prestigla. Ovakav start sezone su imali Ferari 2002. i 2004. godine, Red Bul 2011., 2013., 2022. i 2023., Mercedes 2014, 2016, 2019 i 2020. godine i njihovi rivali su uspeli da ukradu poneku pobedu tek krajem sezone kada su ovi osigurali titule. 

 

Da na početku je izgledalo da se smrzneš, ali što reče Radoje:

15 hours ago, Radoye said:

 

 ...ostali timovi su ove godine iskopirali njihov koncept i trebalo im je par trka da se useme i da nauce sta i kako radi. 

Nekoliko inženjera koji su direktno radili na ovom bolidu ne sme da radi na njegovom daljem razvoju zbog odlaska i gardeninga. To je moralo da se oseti.

 

Mislim i da Red Bull nikako ne treba otpisati, izgleda da im odgovaraju više temperature...ne znači da neće izdominirati tokom leta u Evropi.

 

 

Kvale od juče su nam pokazale da su neki spremili auto za kišu. Gasley sigurno jeste.

 

Očekujem jak McLaren danas i navijam za Piastria. O njemu će se puno pisati u budućnosti i moram priznati boleo me njegov odlazak iz naše kuće. On je trenutno na najboljem mogućem mestu, a mi u ... greota za takav talenat. Sva sreća u biografiji će jednog dana pisati "Otišao iz poredice", a ne "Živeo godinama sa nesposobnim roditeljima". Svaka čast i Weberu na pravim savetima. 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...