Jump to content

Euroleague transfer market 2024/25


Recommended Posts

On 8/9/2024 at 2:50 AM, Nate said:

Kakav jenigrac cordinier! Al dzabe fok je igrao u nanteru nije imao evroligasko iskustvo da bi se kvalifikoavao za pojacanje cz. Steta!

 

Prve sezone u Virtusu je bio dosta tanak. 6,6 poena, 23% za 3, podjednak broj asistencija i izgubljenih lopti... Nisam ga primetio ni toliko defanzivno tada kao sto se isprofilisao ove sezone u veoma dobrog defanzivca a pride i poboljsao napad.

 

Zvezdini navijaci ga ne bi trpeli ni 2 meseca verovatno a kamoli cele sezone pa jos da ga ostave i za narednu nakon onakivih brojki.

 

Sto se tice kvalifikovanja da neko ko nije igrao El da ne bi dosao u Zvezdu to je isto bezvezan komentar jer svake sezone su dolazili neki igraci koji nisu igrali Evroligu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Brat od Korneta said:

Zvezdini navijaci ga ne bi trpeli ni 2 meseca verovatno a kamoli cele sezone pa jos da ga ostave i za narednu nakon onakivih brojki.

 

Pošto navijači odlučuju o tome da li će neki igrač da ostane u Zvezdi ili ne? 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Guru said:

 

Pošto navijači odlučuju o tome da li će neki igrač da ostane u Zvezdi ili ne? 

 

Ne nego apostrofiram na to kako vole ljudi da su generali posle bitke i nakon dobre sezone Kordinijea znaju da je dobar a kad je dosao iz Nantera cele te sezone je bio ispod prosecan igrac niko nije pisao o njemu niti ga predlagao da dodje iako je bio tu u El. Holins igrao i bolju odbranu od njega, nije ga isao sut na pocetku bukvalno svaki 3. covek ga psovao oko mene. Vise je fokus ovde na nama, posto mi komentarisemo iz perspektive navijaca i posto nas klub ne mozemo da promenimo i politiku poslovanja barem mozemo sami sebe da menjamo. Ili mozda i ne mozemo ali eto ja sam da svoj doprinos mozda pomognuvsi forumasu od iznad pa ce mozda da skapira da nije Kordinije bio neki zabod nakon prve sezone i da mi skapiramo da generalno nemamo strpljenja ni za koga (sto vredjajuci u hali sto nipodavstavajuci na forumu) ko ne "eksplodira" odma, a neretko i osporavaju cak i pre nego sto vide uzivo nekog igraca. Poslednji primer Bolomboj a bilo ih je jos ranije.

 

Tako da nakon odredjenih primera pokusavam da pomognem da se skapira da je strpljenje vazno i da se mora dati sansa i istrpeti svakom ko je doveden i po meni ni trebalo podrzati svakog, naravno do odredjene granice. Neko nece opravdati to strpljenje tipa Nejpir al ima igraca koji su bili cekani i isplatili se. Kao na primer i Radonjic kad se masovno i vecinski vredjao i terao pa ga je klub istrpeo pa smo dobili najtrofejnijeg trenera u istoriji kluba i vise nego korektne El sezone sa njim sveukupno gledajuci.

 

Takodje jos jedna netacna stvar, maltene svake sezone su dolazili igraci koji nisu imali El iskustvo tako da je bezvezno pisati to sto nema veze sa istinom. Plavsic, Jago, Smart, Simonovic, Adams, Holand, Volden, Rit, Teri, Hol, Lorenco, Lukas. Samo iz poslednjih 5 sezona ima po 2 prosecno i svi su dobijali manje ili vise sansi. Neki su opravdali neki nisu, sve je to normalno i s tim zive i drugi klubovi koji dovode 'ispod radara'.

Link to comment
Share on other sites

Plate u Makabiju:

Džordan Lojd $1.2 miliona

Roman Sorkin $850.000

Venjen Gabrijel $750.000

Rokas Jokubaitis $700.000

Tamir Blat $650.000

Hasijel Rivero $600.000

Deril Mejkon $500.000

Levi Rendolf $500.000

Džon Dibartolomeo $400.000

Džejlen Oar $400.000

Džejk Koen $350.000

Rafi Menko $300.000

 

 

Istovremeno, platni saldo je objavio i gradski rival Makabija – Hapoel iz Tel Aviva.

Najplaćeniji u crvenom delu Tel Aviva su Patrik Beverli (1,8 miliona), Džonatan Motli (1,1 milion) i Ben Bentil ($750.000). 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, MarioKempes said:

To su javne plate, ko zna šta sve ima iza zatvorenih vrata.

Iznenađen sam ako npr Jokubaitis nije mogao nigde da ubode bolje od 700k ili ako je Motli sišao u EC za milion.

 

Mislim da je i u prošlim godinama bilo dosta čudno niskih cifri, koje su objavljivali Maccabi i kompanija. Još sad u sve to treba uključiti i faktor države koja je u ratu. I to je sigurno razlog da stranci tamo idu samo za ozbiljnu lovu.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, MarioKempes said:

To su javne plate, ko zna šta sve ima iza zatvorenih vrata.

Iznenađen sam ako npr Jokubaitis nije mogao nigde da ubode bolje od 700k ili ako je Motli sišao u EC za milion.

Мени је чудно да Јокубаитис може и толико да убоде

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/16/2024 at 10:55 AM, Miki28 Teoljub said:

Plate u Makabiju:

Džordan Lojd $1.2 miliona

Roman Sorkin $850.000

Venjen Gabrijel $750.000

Rokas Jokubaitis $700.000

Tamir Blat $650.000

Hasijel Rivero $600.000

Deril Mejkon $500.000

Levi Rendolf $500.000

Džon Dibartolomeo $400.000

Džejlen Oar $400.000

Džejk Koen $350.000

Rafi Menko $300.000

 

 

Istovremeno, platni saldo je objavio i gradski rival Makabija – Hapoel iz Tel Aviva.

Najplaćeniji u crvenom delu Tel Aviva su Patrik Beverli (1,8 miliona), Džonatan Motli (1,1 milion) i Ben Bentil ($750.000). 

 

Davidovac i Dobrić kad vide ovo:

 

money-crying.gif

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Očekivano je bilo da Garuba potpiše za Real sve i da je Yabusele ostao. Nije to direktna zamena za Yabuselea jer Garuba njegov ofanzivni repertoar može samo da sanja. Mislim da je iznenadni odlazak Yabuselea u NBA dosta uzdrmao Real i pretpostavljam da će Ibaka i Deck dosta krpiti poziciju PF a da će Garuba pre svega biti back up 5 i ne vidim ga u petorkama sa Tavaresom. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...