Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

16 minutes ago, Knipex said:

Katai zbog starih zasluga, Rodić Zbog Terzića. Mimović zbog kombinacije.

 

Starter može da bude mali Jovanović bez problema. Može da bude i Knežević. 

 

Očigledno je da mora da se dovede još jedan bek jer i kada bude počeo da igra Seol fali nam još jedan pošto Mimović ne može to da iznese. Mijailović može da krpi na manjim utakmicama, ali čim dođe neka malo jača biće propast.

 

 

Slazem se ja sa tobom dosta, ali probaj da sastavis nasih 11 ako stavis Knezevica u prvu postavu ko bi po tebi otisao na klupu? Mali Lane ako igra onda ide Puma na klupu sto bih ja recimo uradio, al Knezevic ako igra na klupu mora neko iz sredine terena sto je nerealno. Ne znam kakve koristi ima Terza od toga da Rodic igra? A slazem se da je katastrofa sto je uopste Rodic tu al mi drugog levog beka nemamo sto je katastrofa.

16 minutes ago, Knipex said:

Katai zbog starih zasluga, Rodić Zbog Terzića. Mimović zbog kombinacije.

 

Starter može da bude mali Jovanović bez problema. Može da bude i Knežević. 

 

Očigledno je da mora da se dovede još jedan bek jer i kada bude počeo da igra Seol fali nam još jedan pošto Mimović ne može to da iznese. Mijailović može da krpi na manjim utakmicama, ali čim dođe neka malo jača biće propast.

 

 

Slazem se ja sa tobom dosta, ali probaj da sastavis nasih 11 ako stavis Knezevica u prvu postavu ko bi po tebi otisao na klupu? Mali Lane ako igra onda ide Puma na klupu sto bih ja recimo uradio, al Knezevic ako igra na klupu mora neko iz sredine terena sto je nerealno. Ne znam kakve koristi ima Terza od toga da Rodic igra? A slazem se da je katastrofa sto je uopste Rodic tu al mi drugog levog beka nemamo sto je katastrofa.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Knipex said:

Katai zbog starih zasluga, Rodić Zbog Terzića. Mimović zbog kombinacije.

 

Starter može da bude mali Jovanović bez problema. Može da bude i Knežević. 

 

Očigledno je da mora da se dovede još jedan bek jer i kada bude počeo da igra Seol fali nam još jedan pošto Mimović ne može to da iznese. Mijailović može da krpi na manjim utakmicama, ali čim dođe neka malo jača biće propast.

 

 

Mimovic je dobar bek ali nije kvalitet Koste, nikakva kombinacija

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Neka je srećno Elšniku i nama sa njim. Do sada se ne sećam da smo imali lošeg igrača a da je Slovenac. Čak nam je i trener jedan od boljih u ovom veku bio Slovenac. Da njega nije bilo sad verovatno ne bi bili tu gde jesmo. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, CuaTheTime said:

Mimovic je dobar bek ali nije kvalitet Koste, nikakva kombinacija

Niski su kriterijumi ako je Mimovic dobar bek. Momak osnove fudbala ne poseduje,  prijem i posebno predaja lopte. Kvalitet tima u Jsl je drastično slabiji jer propozicije favorizuju mladost a ne kvalitet.   Mimovic igra jer je mlad a ne zato što ima kvalitet. Ovo pravilo je suludo. Zašto na silu da se gura neko samo zbog godina, ako je recimo onaj sa 25 bolji igrač. Zašto klubovima treba pravilo da bi stavili mladog igrača, ako oni to ne urade sami...Po meni glupost. Mi bi recimo možda imali jednog mladog igrača, I drugi klubovi npr, ali sad moraš dva da imaš,  t.j da ih iskopaš ako nemaš . 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, No name said:

Niski su kriterijumi ako je Mimovic dobar bek. Momak osnove fudbala ne poseduje,  prijem i posebno predaja lopte. Kvalitet tima u Jsl je drastično slabiji jer propozicije favorizuju mladost a ne kvalitet.   Mimovic igra jer je mlad a ne zato što ima kvalitet. Ovo pravilo je suludo. Zašto na silu da se gura neko samo zbog godina, ako je recimo onaj sa 25 bolji igrač. Zašto klubovima treba pravilo da bi stavili mladog igrača, ako oni to ne urade sami...Po meni glupost. Mi bi recimo možda imali jednog mladog igrača, I drugi klubovi npr, ali sad moraš dva da imaš,  t.j da ih iskopaš ako nemaš . 

 

Pravilo o bonusima i prici da je to zbog razvoja srpskog fudbala je smesna prica. Pravilo o bonusima sluzi samo za dobrobit menadzera da se mladi igraci stave u izlog(na silu) i prodaju. Na poslednja dva svetska prvenstva nasa reprezentacija je dva puta igrala protiv Svajcarske oba puta su nas dobili i nadigrali a Svajcarska liga nema pravilo o broju strancaca, bonusima i ostalim glupostima i reprezentacija iz takve lige nas odluci od fudbala. I kada nije bilo pravilo o bonusima nama su u prvoj postavi igrali Grujic, Ristic, Luka Jovic tako da klinci ako imaju kvalitet svakako ce igrati. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sposobnim menadžerima,  trenerima ne treba nikakvo pravilo koje bi ih usmerilo da i bez pravila uvedu u tim mladog igrača ako on poseduje kapacitet i kvalitet da odgovori obavezama. Dobro se zna da će pre biti prodat mlad igrač nego onaj u godinama. Ovde se radi o guranja na silu .

Mi smo sad prinuđeni da gledamo pojedine "bonuse" koji apsolutno ne ispunjavaju osnove za ovaj nivo. Ranije je to bio Velja Nikolić ako se ne varam, Lučić, sada Mimovic...Pustite trenerima izbor, da ako hoće da uvedu mladog igrača to učine sopstvenom željom, a ne nametnutim rešenjem. Isto tako pustite one koji hoće da igraju bez mladih igraca , već se oslanjaju na iskusne da urade tako. Ovo pravilo nigde ne postoji. 

 

Mi smo sada konkretno slabiji u prvenstvu jer moramo da trpimo pojedince koji neće igrati Evropske i Derbi utakmice. Mimovic neće siguran sam igrati u Evropi  kao što nije ni igrao, ali on se naprasno gura zbog godina a ne kvaliteta. Apsolutno ne bi imao ništa protiv da on igra da ima kvalitet ili da je blizu osnovnog kvaliteta da bi igrao. Ali on se gura na silu i ako je svakom laiku jasno da ne ispunjava minimum kvaliteta. Kako je u ostalim klubovima ne smem ni da zamislim. 

Edited by No name
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, No name said:

Niski su kriterijumi ako je Mimovic dobar bek. Momak osnove fudbala ne poseduje,  prijem i posebno predaja lopte. Kvalitet tima u Jsl je drastično slabiji jer propozicije favorizuju mladost a ne kvalitet.   Mimovic igra jer je mlad a ne zato što ima kvalitet. Ovo pravilo je suludo. Zašto na silu da se gura neko samo zbog godina, ako je recimo onaj sa 25 bolji igrač. Zašto klubovima treba pravilo da bi stavili mladog igrača, ako oni to ne urade sami...Po meni glupost. Mi bi recimo možda imali jednog mladog igrača, I drugi klubovi npr, ali sad moraš dva da imaš,  t.j da ih iskopaš ako nemaš . 

 

Aha Mimovic je los bek, dosta sam cuo.

Imali smo zadnjeg veznog u omladinskoj skoli ali je neko odlucio da je dobra ideja dati ga ofki

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, No name said:

Sposobnim menadžerima,  trenerima ne treba nikakvo pravilo koje bi ih usmerilo da i bez pravila uvedu u tim mladog igrača ako on poseduje kapacitet i kvalitet da odgovori obavezama. Dobro se zna da će pre biti prodat mlad igrač nego onaj u godinama. Ovde se radi o guranja na silu .

Mi smo sad prinuđeni da gledamo pojedine "bonuse" koji apsolutno ne ispunjavaju osnove za ovaj nivo. Ranije je to bio Velja Nikolić ako se ne varam, Lučić, sada Mimovic...Pustite trenerima izbor, da ako hoće da uvedu mladog igrača to učine sopstvenom željom, a ne nametnutim rešenjem. Isto tako pustite one koji hoće da igraju bez mladih igraca , već se oslanjaju na iskusne da urade tako. Ovo pravilo nigde ne postoji. 

 

Mi smo sada konkretno slabiji u prvenstvu jer moramo da trpimo pojedince koji neće igrati Evropske i Derbi utakmice. Mimovic neće siguran sam igrati u Evropi  kao što nije ni igrao, ali on se naprasno gura zbog godina a ne kvaliteta. Apsolutno ne bi imao ništa protiv da on igra da ima kvalitet ili da je blizu osnovnog kvaliteta da bi igrao. Ali on se gura na silu i ako je svakom laiku jasno da ne ispunjava minimum kvaliteta. Kako je u ostalim klubovima ne smem ni da zamislim. 

Apsolutno tacno i sto je najgore u Evropi ce desnog beka igrati Mijailovic i pazi sad ne moze neko ni da kaze pa dovedi neku klasu na desnom beku, jer ako dovedes nekog top igraca na desnom beku treba da mu objasnis i ubedis da dodje i da sedi na klupi celo prvenstvo jer Mimovic mora da igra jer je bonus. Pa ako neko misli da je moguce da se dovede top desni bek i da mu se kaze igraces u Evropskim mecevima u prvenstvu neces onda ok. Pravilo o bonusima bukvalno i koci Zvezdu da napravi bolji tim, kao sto kazes to nigde u svetu nema imali su Rumuni to pravilo i hoce da ga ukinu jer im nista nije donelo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovaj tim ima potencijal za daleko bolji fudbal od trenutnog.

 

Duarte je vrh pojačanje , ili znaš ili ne

znaš.

Zamena Serif, a po krilima Milson, Ivanić i Jovanović, pa i Puma i Olayinka. U vezi Hvang, Elšnik , Ilić i dodati još jednog def veznog. Ili će to da popuno sa Mićkom ili Kangom po potrebi , Dalsiom ili nekom drugim.

 

Fali Drkušić pozadi, kombinacija Djiga Spajić/Stojic ne uliva bas poverenje, ali prelazni rok traje još dosta, tako da je svašta moguće.

 

Ostaje samo da se vidi da li Milojević može da izvuče najbolje iz ovog tima.

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Knipex said:

@Ljubitelj baklave 

A bekovi nisu ni bitni jel, pravimo revoluciju u fudbalu i igramo bez bekova?

Ko se još,, loži" na bekove? Pa levog beka smo čekali 5 godine. Polako sad je tek na red došao desni kad smo doveli levog. Znači tamo negde 2029.možemo da se ložimo i na desnog beka. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kada sam igrao fudbal , trener za onog što je najslabiji u timu , što bi se reklo ne zna ništa,  on ga stavi na beka, I kaže ne prelazi pola terena 😁

@Čočo i ovog što smo doveli iz Koreje, ni traga ni glasa o njemu. Gurnuce ga za jedno mesec dana koju utakmicu u ligi, dok će rodić orgijati evropske i jače utakmice. 

Posle prve slabije utakmice biće "pa eto vidite da nema boljeg od rodica...I kod Bahara je Rodić igrao derbi i utakmice LŠ...pripreme je preskočio. 

 

Spiskali milione, doveli 12 igrača,  ali Rodić,  Katai, Kanga, Mijailović  i dalje igraju. Umetnost nema sta.

Edited by No name
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Мало екипа изгледа набацано, доста везњака.

Хванг, Далцио, Елшник, Иванић, Канга и Илић... 6 играча на 2 позиције.

 

Не вреди, док не буде у Статуту Клуба писало САМО 25 играча може бити у првом тиму.

До тад ћемо имати 40 на платном списку. Мислим да смо сад око 35.

Опет испашта по ко зна који пут квалитет екипе због проточни бојлер играча. Уместо да се плати један добар штопер, ми плаћамо нпр Дегенека и Стојића.

 

Дођеш пред тренера и кажеш му: 2 голмана, 18 играча и 5 клинаца. Бирај.

Од овог имамо само Глазера и Илића, уз 5 клинаца Шљивић, Максимовић, Мимовић, Јовановић и Лековић. Само немамо 18 играча, него 28.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Koncepcijski 25 igrača nije dovoljno za Zvezdu tj. za moderan fudbal uopšte. Kažem koncepcijski jer ne ulazim sada zašto imamo toliko veznjaka i krila a nemam bekove, što je logično loše, već da ne možeš u današnjem fudbalu da funkcionišeš sa 25 igrača. Mi smo završili pripreme, počeli prvenstvo i već tri igrača koja su konkuretna za prvi tim (Seol, Ivanić i Glazer) su van ekipe zbog povrede. Dovoljno da iz tima ispadnu još 2 igrača i ti ako imaš samo 25 igrača onda to znači veliki problem. A to je da moraš da se krpiš. A videli smo protiv Mladosti kako te improvizacije funkcionišu. Čak i seljačka ekipa kao Lučanci dovede modernog, brzog beka kao Endiaje i kazni te dva puta a mogli su i više. A šta onda očekivati protiv boljih ekipa kao što su Partizan, Vojvodina, TSC i Čukarički? Znači ne možeš da se krpiš ni u prvenstvu a da ne spominjemo osam utakmica u LŠ ili LE. 

 

Na povrh svega danas imamo 5 zamena i 12 igrača koji sede na klupi. To je još jedan poziv da imaš veći broj kvalitetnih igrača jer te iste može da iskoristiš u toku utakmice, bukvalno neračunajući golmana možeš da zameniš pola tima. A svakako moraš da imaš više opcija po poziciji za drugačije modele igre npr. kada totalno napadaš, kada se braniš, kada igraš na kontre itd. jer drugačiji igrači imaju drugačije prednosti i zadatke. I onda ti treba 12 kvalitetnih zamena.

Na primer, u videu dole Ćabi Alonso objašnjava kako je stajao kada je u Liverpulu u paru igrao sa Maskeranom a kako sa Džerardom (nije isto):

 

Zvezda nije izbalansiran tim ali ti veliki roster omogućava da igraš bolji fudbal i da imaš veliku prednost u odnosu na ekipu sa manje igrača.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ma super. U rosteru imamo 35 igrača a od toga samo jednu šesticu, koja nam zapravo igra desnog beka !!!  

A od desnih bekova imamo jednog klinca bez ozbiljnog seniorskog fudbala!

 

Od odbrambenih igrača uključujući i bekove i štopere, levom nogom igra samo Rodić!

 

Od štopera smo doveli Stojića, vratili Lekovića, a Spajiću dali letnji raspust.Vratio se posle priprema. Dok nađemo dvojicu kompatibilnih, dok se uigraju, Plej Of ode u tri lepe......

 

Ukupno doveli 11-12 igrača!

 

Terza Mađija, nema šta... 

  • Like 5
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Postoje ljudi sa protekcijama poput rodica koji mogu da ne odrade pripreme prosle godine i da igraju posle uredno od prvog kola, a kako igra i koliko ima snage svi dobro znamo. Slična priča je i Spajic...komotno covek odsustvovao sa priprema, ali evo ga u prvom timu. Dakle jedan tandem je uigravan u Rusiji , da bi se sad to sve razbilo i u prvi tim uveo igrač koji nije prošao pripreme nego  lelemudao jer mu se može.

Katai nije bio prva opcija na pripremama,  već je ulazio u igru, ali eto njega u zvaničnoj utakmici kao starter. Dajte mu da obori sve te rekored i da se skloni više. Muka mi je od njega i rodica. Da dovedes Milojeviću mbape-a, i ostale svetske zvezde, ruka dajem da bi u timu opet bio Rodić,  katai, kanga, mijailovic. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Мџе said:

Koncepcijski 25 igrača nije dovoljno za Zvezdu tj. za moderan fudbal uopšte. Kažem koncepcijski jer ne ulazim sada zašto imamo toliko veznjaka i krila a nemam bekove, što je logično loše, već da ne možeš u današnjem fudbalu da funkcionišeš sa 25 igrača. Mi smo završili pripreme, počeli prvenstvo i već tri igrača koja su konkuretna za prvi tim (Seol, Ivanić i Glazer) su van ekipe zbog povrede. Dovoljno da iz tima ispadnu još 2 igrača i ti ako imaš samo 25 igrača onda to znači veliki problem. A to je da moraš da se krpiš. A videli smo protiv Mladosti kako te improvizacije funkcionišu. Čak i seljačka ekipa kao Lučanci dovede modernog, brzog beka kao Endiaje i kazni te dva puta a mogli su i više. A šta onda očekivati protiv boljih ekipa kao što su Partizan, Vojvodina, TSC i Čukarički? Znači ne možeš da se krpiš ni u prvenstvu a da ne spominjemo osam utakmica u LŠ ili LE. 

 

Na povrh svega danas imamo 5 zamena i 12 igrača koji sede na klupi. To je još jedan poziv da imaš veći broj kvalitetnih igrača jer te iste može da iskoristiš u toku utakmice, bukvalno neračunajući golmana možeš da zameniš pola tima. A svakako moraš da imaš više opcija po poziciji za drugačije modele igre npr. kada totalno napadaš, kada se braniš, kada igraš na kontre itd. jer drugačiji igrači imaju drugačije prednosti i zadatke. I onda ti treba 12 kvalitetnih zamena.

Na primer, u videu dole Ćabi Alonso objašnjava kako je stajao kada je u Liverpulu u paru igrao sa Maskeranom a kako sa Džerardom (nije isto):

 

Zvezda nije izbalansiran tim ali ti veliki roster omogućava da igraš bolji fudbal i da imaš veliku prednost u odnosu na ekipu sa manje igrača.

 

 

 

 

1. Глазер, Илић, Гутеша 

 

2. Сеол, Мимовић

4. Спајић, Стојић, Милосављевић

5. Ђига, Лековић, Дегенек

3. Родић, Радојевић

 

6. Мијаиловић, Кнежевић

8. Хванг, Далсио, Канга, Шљивић

10. Иванић, Елшник, Илић, Максимовић

 

7. Пума, Јовановић, Лучић, Пруцев

11. Милсон, Олајинка, Катаи

9. Шериф, Дуарте, Сремчевић

 

Мислим да никога нисам прескочио, мени је ово превише играча. И да узмемо да није превише, него да је ово око 30 ок. Неке позиције су прејаке, попут позиција 8 и 10, а неке позиције нису ни Лига Конфенерција. Одбрана нам је скандалозна... а и ”скандалозно” је блага реч.

Link to comment
Share on other sites

@BB7 Pa slažem se. Tim nije izbalansiran. Potrebno je nešto uraditi sa Degenekom, Kangom, ivanićem, Olajinkom, Kataijem itd. i dovesti pojačanja u odbrani. 

 

@The_Big_S Ne znam kakvu bi klasičnu šesticu hteo. Klasične pozicije u današnjem fudbalu se ne praktikuju. Kao što vidiš na GIF-u dole, u pitanju je prošlosezonski tim Intera gde se igrači konstantno rotiraju i preuzimaju drugačije uloge/pozicije. Štoperi i bekovi postaju šestice i osmice, šestice i osmice se vračaju pozadi, napadač se vraća u sredinu da stvori višak itd. sve zbog visokog presinga. Nama trebaju igrači koji igraju dvosmerno, i pozadi i napred, centar-halfovi sa dobrom igrom nogom da uđu u sredinu, sredina sa dobrom igrom pozadi da pokriju rupe itd. Nešto što ja mislim da smo dobili sa pojačanjima u ovom prelaznom roku, ali vreme će pokazati.

 

spacer.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, CuaTheTime said:

Ako vec ne planiramo da dovodimo sesticu i da igramo dupli pivot sa Hvang-Dalcio(Bolje Mijailovic) treba nam brzi stoper od Spajica

Kako promeniti kapitena

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, CuaTheTime said:

Ako nije dovoljno dobar za prvi tim ne treba da igra, stop zadrzavanju igraca koje niko nece

To ne ide baš tako ka na igrici, "nema trgovina sa živi ljudi"

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...