Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

- Imaš više utakmica nego ranije, što kaže član Amigo iznad minimum 10 u Evropi

- Igrači se češće povredjuju nego ranije

- Utakmice su fizički zahtevnije nego ranije

- Imaš pet izmena i nema smisla da ih ne koristiš i rotiraš igrače u toku utakmice kako bi održao svežinu, samim tim treba ti klupa podjenakog kvaliteta kao i prvi tim

- U proseku timovi imaju po 27-28 igrača. Zvezda ih ima 33 ali na njih bar 5 se ne računa i možda odu do kraja prelaznog roka

 

E sada da li je koncepcijski to uklopljeno kod nas kako treba je druga tema. Ima prenatrpavanja i menadzerskih kombinacija sigurno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Koji timovi? Ne možeš da porediš top engleske klubove koji igraju prvenstvo, dva kupa i Evropu sa Zvezdom i našim prvenstvom koje je podređeno evropskim utakmicama, pa se domaće odlažu.

Mislim da ni Mrkela iz glave ne bi mogao da nabroji sve Zvezdine igrače.

Previše igrača ima i previše se tim izmeni između sezona. Ne znam koje bi ekipe mogle da se uigraju u takvim uslovima.

Edited by pentatonik
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Мџе said:

- Imaš više utakmica nego ranije, što kaže član Amigo iznad minimum 10 u Evropi

- Igrači se češće povredjuju nego ranije

- Utakmice su fizički zahtevnije nego ranije

- Imaš pet izmena i nema smisla da ih ne koristiš i rotiraš igrače u toku utakmice kako bi održao svežinu, samim tim treba ti klupa podjenakog kvaliteta kao i prvi tim

- U proseku timovi imaju po 27-28 igrača. Zvezda ih ima 33 ali na njih bar 5 se ne računa i možda odu do kraja prelaznog roka

 

E sada da li je koncepcijski to uklopljeno kod nas kako treba je druga tema. Ima prenatrpavanja i menadzerskih kombinacija sigurno.

Pričam generalno o uigranosti. Po meni je ovo preglomazan sastav jer su igraci podjednakog kvaliteta i onda se očekuje da svi igraju.

Nema skoro razlike izmedju prve postave i ostatka tima. Svi su tu negde. 

Moje mišljenje je bolje platiti igrača i npr 8 miliona nego dovesti tri igraca od po 2,5 miliona...

 

Doveli smo 12 igraca, ali i dalje ulazi Kanga, katai 90 min, Rodić isto, Micko ulazi da krpi na sredini...o čemu mi govorimo...kakvu uigranosti očekujemo...ništa se ne zna.

 

Recimo na pripremama u Rusiji protiv  Zenita i Argentinaca Lekovic je počinjao meč i igrao jako dobro, dakle dečko je uigravan, I onda počinje prvenstvo njega nema?? 

Kanga nije uopšte ugrao u ove dve jake provere, ali eto njega sinoc....

Postavlja se pitanje čemu služe pripreme....uigravas jedan tim,  ali taj tim ne počne zvanične utakmice...

Još jedan primer je Ilić...na pripremama ni jednom nije igrao na krilu, ali eto juče u zvaničnoj utakmici jeste....

Dalje, golman Guteša je branio na pripremama i to vrlo dobro, ali juče Ilić? Čemu sad ovo...

 

Ja razumem da na pripremama eksperimentise, I da traži tim, ali to raditi u zvaničnoj utakmici nije normalno.

 

Edited by No name
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, pentatonik said:

Nije da pomno pratim transfere pijace, pa možda i pričam napamet, ali koji to normalan klub dovodi 11  novih igrača odjednom, ako sam dobro izbrojao. 

Svi su juče odigrali loše, sem Duartea. Pa i Hvang, za koga i dalje smatram da je prehajpovan ovde. Takvi igrači bi morali nekad da prelome utakmicu kad ekipi ne ide, a ne sećam se da sam to kod njega viđao. Šutevi na gol su jmu ako loši i slabašni. Generalno, ni ti njegovi korneri i slobodnjaci  ništa posebno. To ga možda i odvaja od top igrača evropskog nivoa.

Stavljanje Kataia u tim u utakmicama ovog tipa ima smisli. S tim da ne gra celu ili da uđe u drugom poluvremenu.

Prosta je tu računica, dovode se igrači preko raznih menadzera i kombinacija, skoro se uopšte ne pita struka kod većine transfera, kad svi stignu onda je muka za trenera kako da  nekog ubaci a kako da nekog izbaci a da se ne zameri, miti, žiki, lazi, mazi. Naravno pare im ne prave problem pošto ih obezbeđuje AV direktnim naredbama firmama i pojedincima da uplate terzi na račun. Nikakvog tu plana nema.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@No name To je drugi problem, pretumbavanje igrača i pozicija. Ruku na srce ako ćeš nekad da probaš nešto novo to je onda na pripremama i možda na početku prvenstva. Nego, na mečevima u avgustu će se najviše videti šta i kako.

 

@pentatonik Svi šampioni u okolnim državama a verovatno i šire imaju tolike sastave s tim što neki imaju više stranaca i manje mladjih igrača u odnosu na nas. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, No name said:

Ne menja činjenicu. Ostale utakmice igra protiv željeznicara, jedinstva,Tekstilca, lucana, imt -a, ...dakle ovakve utakmice bi trebalo da posluže kao jači trening i priprema za Evropske, toliki je odnos snaga i uslova u kojima igraju igrači CZ I 80% ostatka lige.

Igrač mora da ima kontinuitet a ne da se prave prevelike pauze izmedju utakmica.  Igrači u bundes ligi, primeri, seria,a...igraju svake nedelje jake utakmice punom snagom u svojoj ligi pa sve to ponove i u Evropskim utakmicama pa im ništa ne fali. Nema rotacija beskonacnih svako kolo po 5-6 igrača, već se zna prvi tim, prve rezerve... Samo se ovde "štekaju" igrači da se ne umore da se ne preforsiraju. Igrač ako je zdrav treba da igra.  

 

 

Ima logike sto pricas al opet zamisli da nam je recimo Sremcvic jedini rezervni spic i da se povredi Serif pa da gledamo Sremcevica u LS jer nema ko drugi da igra, a decko ne moze u nasoj ligi da napravi razliku. Juce bolje da smo imali Elsnika na terenu a Kataia na klupi, Milsona na terenu a Pumu na klupi. Gde bih se ja slozio sa tobom to su igraci poput Kabica, ne vidim poentu da su na platnom spisku. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Perkos2 said:

Prosta je tu računica, dovode se igrači preko raznih menadzera i kombinacija, skoro se uopšte ne pita struka kod većine transfera, kad svi stignu onda je muka za trenera kako da  nekog ubaci a kako da nekog izbaci a da se ne zameri, miti, žiki, lazi, mazi. Naravno pare im ne prave problem pošto ih obezbeđuje AV direktnim naredbama firmama i pojedincima da uplate terzi na račun. Nikakvog tu plana nema.

Ma jasno mi da su ovde sportski rezultati podređeni kombinacijama, ali ovo je otišlo u krajnost. Pritom, većina tih igrača su prosek ili ispod i nikakvu razliku ne donose.

Neko je već postavio pitanje čemu pripreme. Pa uglavnom ničemu sem fizičke kondicije. Dosta igrača ode posle priprema, a dosta ih dođe posle. Plus deo povređen. Koja je onda poenta uigravanja na pripremama. 

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima. Čitao sam neko vreme forum, pa konačno reših da se malo uključim u diskusiji.

 

Elem, ulupali smo u tim 15 miliona, a uspeli smo da nam isti bude slabiji bar duplo od prošlogodišnjeg. Stvarno treba umeti i to. Svaka čast za Terzu, Marina i Miloja. Najveći problem, a to je neko lepo primetio pre mene, je gomila igrača sličnog kvaliteta koji se po ničemu ne odvjajau.

 

Puma je recimo 3 klase lošiji od Bukarija. Nije brz kao Osman, ne pravi nikakvu prednost i ne ume da predribla. Crna verzija Srnića. Dalsio je pogubljen načisto, ne znam šta su gledali kad su njega dovodili. Lik ima 28 godina a vrh karijere mu je bio Kipar. Nešto slično kao Žander svojevremeno. Duarte i mali Jovanović jedini koji su pokazali neki kvalitet od pojačanja. Treba da vidimo još Milsona i ovog Korejca na levom beku. 

 

Odbrana nam je smehotres. Rodić i Spajić su bivši igrači, izraubovani povredama. Sa njima u Evropi svaka utakmica je zagarantovanih 3+. Isto onaj mali Mimović. Gledam ga i poredim sa Nedeljkovićem. Razlika nebo i zemlja. Lik je pogrešio hiljadu dodavanja i to onih najosnovnijih. U odbrani ne zna gde stoji, u par navrata je toliko stajao loše i daleko od svog igrača da je prava sreća što Mladost nije znala da iskoristi poklon. Užas. Ðiga ima dobro telo, visok je, dug korak i sve to, ali na tu visinu zapanjujuće je kako ne ume da igra glavom.  Uz to je sklon kiksevima i baš kao i Mimović vrlo često se gubi i ne zna da se postavi te ostavlja ogromne rupe. Ali i kao takav, deluje mi da su on i Stojić trenutno najmanje loš štoperski par.

 

Jedini igrač koji odskače kvalitetom je brat Hvang, ali to i nije neka mudrost za konstatovati. Tačno se u svakom njegovom potezu vidi suva klasa. Šeta što je okružen prosecima oko sebe i što vrv ide do kraja prelaznog roka. 

 

Kanga, Katai, Ilić su igrači za rotaciju i ništa više. Uz dužno poštovanje Magiku, prošao je odavno on svoj zenit i trebao bi da se pomiri da je igrač s klupe koji bi samo tako mogao da pravi razliku. 

 

Treba videti i šta je sa Mirkom. On je povređen, al navodno i želi da ide. 

 

Uglavnom jako čudno sklopljen roster, sa gomilom proseka i gomilom nejasnih uloga unutar tima. A na sve to dovodi se još igrača, a najmanje tamo gde nam trebaju. Realan kvalitet ovog trenutnog rostera je LK.

 

I za kraj, parola. Šta da se kaže, osim da grupa probija dno konstantno. Mislio sam da posle parole o Jovani Jeremić i ono da država zaustavi iseljavanje, neće biti gorih parola, al zajebah se. Ono od sinoć je bilo baš dno, što se vidi i po reakcijama. Uopšte me ne čudi da je sve manje ljudi na severu, a biće ih još manje sa ovakvim potezima. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Taj Sever poslednjih godina je, nevezano za parole, generator antifidbalske atmosfere na stadionu. Ajd što je previše upliva politike, nego ono što dolazi sa severa je sve samo ne fudbalsko navijanje. To je više neki autistični performans za sebe koji ni na koji način ne prati dešavanja na terenu sa spremljenim repertoarom pesama bez ikakve spontanosti. Čak nema ni prirodne navijačke reakcije na gol, sem na Zapadu i Istoku. Govorim o domaćim utakmicema,  pe svega. 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, CuaTheTime said:

Obicno se to desava kad ga trener gura na poziciju koju NE MOZE DA IGRA

Zar nije baš Milijević tražio da se on dovede jer ga je ranije trenirao?

Edited by pentatonik
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, No name said:

Pričam generalno o uigranosti. Po meni je ovo preglomazan sastav jer su igraci podjednakog kvaliteta i onda se očekuje da svi igraju.

Nema skoro razlike izmedju prve postave i ostatka tima. Svi su tu negde. 

Moje mišljenje je bolje platiti igrača i npr 8 miliona nego dovesti tri igraca od po 2,5 miliona...

 

Doveli smo 12 igraca, ali i dalje ulazi Kanga, katai 90 min, Rodić isto, Micko ulazi da krpi na sredini...o čemu mi govorimo...kakvu uigranosti očekujemo...ništa se ne zna.

 

Recimo na pripremama u Rusiji protiv  Zenita i Argentinaca Lekovic je počinjao meč i igrao jako dobro, dakle dečko je uigravan, I onda počinje prvenstvo njega nema?? 

Kanga nije uopšte ugrao u ove dve jake provere, ali eto njega sinoc....

Postavlja se pitanje čemu služe pripreme....uigravas jedan tim,  ali taj tim ne počne zvanične utakmice...

Još jedan primer je Ilić...na pripremama ni jednom nije igrao na krilu, ali eto juče u zvaničnoj utakmici jeste....

Dalje, golman Guteša je branio na pripremama i to vrlo dobro, ali juče Ilić? Čemu sad ovo...

 

Ja razumem da na pripremama eksperimentise, I da traži tim, ali to raditi u zvaničnoj utakmici nije normalno.

 

U centar...."famozne pripreme" mogu misliti kako to izgleda.

Juče nam je dupe"spasao" Duarte. Čovek nije ni minut proveo na pripremama sa timom.

Ono sto mi generalno smeta kod Milojeve Zvezde to je sto nema onog prepoznatljivog jurisa na Marakani u prvih 15-20 minuta. Da se odigra presing, da se protivnik koji je 2 koplja ispod nas sabije u 16 metara i da se bunker ekipe otvore ranim golom...nego sve nesto kilavo.

Dalje...pola foruma je videla da Puma i famozni Mimovic ne funkcionisu jer obojica idu u sredinu, da li je moguce da Miloje i strucni stab to ne vide? Ja mislim da to nije moguće, da su neke druge stvari u pitanju.

Treće...severna tribina. Ne pratim nesto navijacku scenu u Evropi i svetu, ali mislim da se ni jedna tribina u istoriji nije srozala poput ove. Toliko.

Edited by Thor
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, pentatonik said:

Zar nije baš Milijević tražio da se on dovede jer ga je ranije trenirao?

Da, ali Dalsio nije zadnji vezni kao sto nije ni Hvang. 50% su losiji igraci kad igraju kao zadnji vezni.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, atmsfr lnČ said:

Dalsio je u Apoelu znao da igra i krilo, na 6ici je bas nesnadjen imao je juce nekoliko bas panicnih reakcija ispred i u nasem sesnestercu

Kod Milojevica je igrao desno krilo, tako se i zavrsilo.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, magiko said:

Od juce sto se tice fudbala, islljucivo navijam protiv Zvezde u svim takmicenjima. Sve oko fudbalskog kluba je toliko gadno da nema reci da se opise

Zasto bi navijao protiv Zvezde? Zbog nekoliko stotina njih i debilne uprave? Sad da ne navijam za reprezentaciju zbog Pilsija ili Danilovica, Tomasevica.

Zvezda je moj, naš klub. 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, magiko said:

Od juce sto se tice fudbala, islljucivo navijam protiv Zvezde u svim takmicenjima. Sve oko fudbalskog kluba je toliko gadno da nema reci da se opise

Ne bi da ispadne da branim bilo koga ali imas zapad i istok pa tamo mozes ici i iskazati nezadovoljstvo. Ali je ipak lakse na internetu 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, CuaTheTime said:

Ne bi da ispadne da branim bilo koga ali imas zapad i istok pa tamo mozes ici i iskazati nezadovoljstvo. Ali je ipak lakse na internetu 

Ovaj forum i sluzi za diskusije vezane za klub, tako da iskazati svoje nezadovoljstvo ovde je skroz ok, ne vidim problem. A to da li i kako izrazavam to nezadovoljstvo van foruma ti ne znas, a iz tvog posta rekao bih da mislis da samo na internetu to radim, sto je tvoje misljenje i to je ok. Ali evo sada cu ti reci, radije cu platiti benzin i otici na proteste danas, 29., 30., jula, 5. avgusta nego otici na utakmicu na istok ili zapad

Edited by magiko
  • Like 5
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

 Klub nema nikakvu strategiju.  Živi se od danas do sutra,  od prelaznog roka do prelaznog roka. 

Umesto da nadogradiš postojeći igrački kadar sa nekoliko igrača, ne 12 kao mi, već da gledaš da dovedeš igrače koji će činiti tim bolji nego što jeste ti dovedeš iste ili slabije igrače ( Puma / Bukari)...i tako probaš na kvantitet da dodješ do boljitka.

 

Pogledajte samo šta je radjeno na pripremama. 

 

Golman Gutesa je branio odlično i uigravan, sada ga u zvaničnoj utakmici nema?

 

Lekovic je počeo i igrao vrlo dobro na poziciji stopera, postigao i gol Zenitu, njega u zvaničnoj utakmici nema.

 

Stojić je igrao na pripremama,  igrao i protiv Uba, juče je sklonjen, da bi igrao Spajic koji nije prošao pripreme? 

 

Kanga nije igrao na pripremama,  malte ne prezaljen igrač, juče u zvaničnoj utakmici ulazi u igru. 

Katai je počeo sa klupe na pripremama,  ali u zvaničnoj utakmici počinje u startnoj.

Micko je prekomandovan na beka, igrao je beka kod Bahara, I Milojevica i u prvenstvu u i LŠ, ali juče ulazi na zadnjeg veznog. 

Ilić na pripremama igra u veznom redu, uigravan na toj poziciji,  juče na levom krilu....Gomila nelogicnosti.

Odgovrno tvrdim da nikakve uigranosti , sinhronizacije među igračima neće biti pod Milojevicem. 

Njemu se ne zna kostur tima oko kojeg gradi igru i tu je jedan od problema. 

 

Pitao bi Milojevica zašto je tim prestao da igra presing kada je to radio na pripremama I u prošloj polusezoni? 

Šta planira sa Pumom koji igra desno , koristi samo levu nogu, i konstantno skuplja i ulazi unutra, a isto to radi i desni bek mimovic? Sta je plan sa igračima po strani koji idu u levo? 

Rodić,  Katai? 

Neka se oglasi javno ako ova dvojica moraju da igraju i kaže šta je u pitanju, a ne da nas jbe u mozak sa ova dva penzionera , sa snagom za 15 min fudbala. Katai 90 min bez izmena...rodić 80 +.  Ovo nije normalno...2024 g, u timu juče Mijailovic , Katai, Rodić, Kanga a doveli 12 igrača...još da se pojavi Žule, Gobelja,Milun, Velja nikolić da se vratimo 10 g u nazad. 

O drkeli ,marinu , I terzicu bi ima što šta da kažem. 

 

 

 

 

 

 

Edited by No name
Link to comment
Share on other sites

Dalsio je prvenstveno centralni vezni,tzv. osmica.

To što mora da igra zadnjeg veznog je isključivo greška trenera i sportskog sektora.

Pisao sam nekoliko puta da mi bez ozbiljnog zadnjeg veznog nemamo šta da tražimo u LE,a da ne spominjem LŠ.

Nedostatak igrača na toj poziciji je sve očigledniji i u domaćem prvenstvu.

 

Još nešto,guranje Luke Ilića na krilo je imbecilan potez.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, magiko said:

Od juce sto se tice fudbala, islljucivo navijam protiv Zvezde u svim takmicenjima. Sve oko fudbalskog kluba je toliko gadno da nema reci da se opise

Ako to mislis zbog parole, kapiram da si ljut sa razlogom jer je parola sramna. Sa druge strane ova tema na forumu nije politika nego FK Zvezda pa ako te politika vise zanima tamo pisi o tim stvarima. Bez ljutnje al nisi ti nikakav navijac ako mozes tek tako da ptestanes da volis klub... Ko sebe ne pronadje u recima Ljube Tadica taj i nije Zvezdas a znste na koje njegove reci mislim...

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Glavni problem je da je Mimovic igrao na desnom beku. Ako igra Mimovic onda tu treba zadnji vezni da stabilizuje sredinu, ako igra Mijailović onda i mozes da igraš sa dva centralna vezna kao sto su Dalsijo i Hvang. Problem je samo sto Mijailović nije taj kvalitet koji nam je potreban za Evropu. I u bukvalnom smislu, a i sto ipak nema osecaj da bude igrač na strani terena. Jednostavno je naviknut da bude u sredini. Pre godinu dana prve minute u karijeri proveo na toj strani, prekasno da igracu od 30 godina fundamentalno menjas ulogu u timu. Nama je potreban tu neki Kimih za sirotinju jer je neozbiljno imati Mijailovica a tek Mimovica na toj poziciji u Evropi. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...