Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

Bacio sam malo istraživanje o Brunu i ono što mi je prvo zapelo za oko da je prošao omladinske škole Sao Paula i Palmeriasa. Sa Fluminenseom i Santosom, top 4 škole u Brazilu. Verovatno je pokazivao solidan talenat u mladjim kategorijama.

 

Ono što me je iznenadilo je da je sezonu 2022-23 proveo u Saudijskoj Arabiji. Farense je ispao u drugu ligu i pozajmili su ga tamo, e sada da li nije zadovoljio ili se vratio jer je klub opet ušao u prvu ligu ne znam, ali moguće da je ovo prvo zato što je u SA uglavnom sa klupe ulazio u igru. Kako god, Bruno se vratio iz SA i odigrao svoju najbolju sezonu u karijeri. Prilično zanimljivo s obzirom na rekreativni karakter fudbala u Arabiji.

 

Drugo iznanadjenje je njegova Heatmap iz prošle sezone. Jako nekarkaterisčna za jednog napadača. Čak i napadači klubova koji su na dnu i koju su celu sezonu proveli u braneće se kao što je Salernitana, imaju veće prisiustvo u protivničnom sesnastercu (a Faranse je bio sedmi po broju datih golova). Očigledno je da Bruno voli da se kreće dosta po terenu i sudeći po raznim videima na jutjubu ima solidnu brzinu i dobar presing. U poredjenju sa Šerifom, dobijamo igrača koji je bolji tehnički i koji će mnogo više učestvovati u izgradnji napada po svemu sudeći. Ovde dva puta utrčao iz drugog plana:

1. https://www.youtube.com/watch?v=20AY6tmU8y8&ab_channel=VSPORTS-LigaPortugal

2. https://www.youtube.com/watch?v=qcHUeda7pEk&ab_channel=VSPORTS-LigaPortugal

 

spacer.png

 

Na ovoj utakmici protiv Estrele Amadora je imao zanimljivu sekvencu. Prijem lopte glavom koji mu je pomogao da lako osvoji prostor, sprint i onda precizan pas po zemlji. Još na nekoliko hajlatsa je pokazao da ima okej dribling i brzu promenu pravca.

https://www.youtube.com/clip/UgkxoJvcvFeqRqFtwFe1HQnkLCfWIYzZnQgs

 

Deluje zanimljivo, videćemo kako će proći kod nas. Srećno Bruno.

Edited by Мџе
  • Like 8
  • Thanks 7
Link to comment
Share on other sites

Dobro je da je bilo ko dosao u napad, posto smo trenutno na LK nivou. 
 

I dalje fali levi bek koji nece doci.

 

Ekstremno fali krilo koje pravi razliku. Puma je nivo ispod Bukarija, a Ivanic kao krilo je trenutno LK nivo. 
 

Ako ne udjemo u LS oticice i Hvang. Ne bih dovodio zamenu, samo bih povukao Ilica za jednu poziciju nazad.

 

Sve u svemu ako ne dodje krilni naladac top klase, nemamo sta da trazimo.

 

Odlazak Olajinke bi bio veliko pojacanje.

Link to comment
Share on other sites

Heh, zanimljivo pitanje. Rodić ima dobru Heatmap-u u SL. Dosta se kretao po terenu uz levu strane ali kako naša liga nije neki reper, zanimljiva je Rodićeva Heatmap-a iz LŠ-a (na 6 utakmica proveo 70 minuta u proseku) i ona izgleda očajno:

 

spacer.png


Ovo je zanimljivo da se uporedi sa levim bekom Jang Bojsa, Garsijom. Garsija je na zimu prešao u Marsej i on je prosečno proveo 84 minuta na 6 utakmica u ligi šampiona i njegova heatmap-a izgleda ovako:


spacer.png


E sada može biti da je Rodić imao više defanzivnih zadataka ali kada se pogleda statistika, Garsija je u ligi šampiona osvojio 47% svojih duela, 5,5 po utakmici dok je Rodić osvojio 58% duela iliti 4,3 po utakmici. Garsija je 7,3 puta po utakmici vraćao loptu u posed svoje ekipe dok je Rodić to radio 2 puta u proseku. Garsija je još imao 2,3 uspešna uklizavanja po utakmici dok Rodić 1,5 itd. 
 

Eto da se vidi statistički koliko nas Rodić košta u Evropi i koliko je statičan na terenu. Mislim nije da nije bilo jasno i golim okom.

  • Like 17
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Kada će se Seol priključiti timu,zna li se sta ?

Juče naš vezni red nista nije uspeo da iskreira protiv jedne agresivne ekipe. Ilić nije uspeo licem ka golu da se okrene.  Dalsio se spušta nisko do štopera, ni on nije uspeo nista. Puma ni jednom nije uspeo da probije i izdrži duel.

Šerif je upropastio nekoliko izglednih prilika posle našeg presinga. Nekoliko kontri je upropastio pre svega zbog prijema lopte.

Napad sa krila nismo ni imali, kroz sredinu se nije moglo. Odbrana solidna.

 

Nije mi jasno guranje šljivica levo? Pojeli su ga. Nama treba ozbiljan krilni igrac, trkač, sposoban da probije po strani. 

Opet smo navukli solidan broj igrača, ali malo kvaliteta. Svi će čekati da igraju, neki će se gurati silom prilika da bi se prodali, a kakvi će rezultati biti videćemo.

Čini mi se da ponovo nemamo definisan prvi tim, pa će ponovo biti bezbroj tumbanja, pomeranja, rotiranja.

 

Bahar je prošle godine imao definisan tim na pripremama, a onda se sve raspalo početkom takmičenje. Nije se znalo ko sta i ko gde igra, ko je startna postava.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Čočo said:

Bruno Duarte novi napadač Crvene Zvezde. Brazilac, platili smo 2 miliona. Igrao za Faranse, portugalska liga. Prošle sezone dao 13 golova. 

 

Farense, Famalicao, Tondela... Mi kao da skautiramo isključivo u tom delu sveta, odnosnu u donjem domu portugalske lige. 

Meni po highlightsima ne izgleda ništa specialno. Solidan finišer. Pogotovo mi se svidja u skoku, koji mu je verovatno najjača strana. Fizički jak, izvlači se dosta nazad da prima loptu i pokušava upošljavati krila koja utrčavaju. Ali ako če nam ta krila biti Ivanić i Katai, to nema nikakvog smisla. Ne izgleda mi naročito brz. Kontrola lopte/tehnika na zadovoljavajučem nivou, ali ništa preko toga. Kad bi morao da ga uporedim sa nekim poznatijim igračem, rekao bi Aleksandar Mitrović za ultra siromašne. Taman tako za neki Farense.

 

Mislim da če biti solidan strelac u domačoj ligi. Možda i ostavi pozitivan utisak. Ali to če delimično biti i zbog naših niskih standarda, uzimajuči u obzir čega smo se sve nagledali u našem dresu zadnjih x godina. Pogotovo na toj poziciji. Al da je neka fantazija od igrača, mislim da nije.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Super je Duarte, mozda i Djukanovic ali pitanje svih pitanja je da li cemo zadrzati Hvanga.

 

Mi delujemo slabije nego prosle sezone, bez Brus lija , slabiji smo duplo.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ab1995 said:

Buljuk prosječnih igrača smo doveli... biće to vjerovatno dovoljno za titulu... U Evropi će ove sezone biti loše, iz više razloga...

Sto jel'te govori o ambicijama bagre koja jase i tome sta nas ceka u bliskoj buducnosti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako pandan Duarteu može biti Mitrović. Po konstituciji, visini i kretnjama više podseća na Luku Jovića.

Govoriti u kategorijama fantazija od igrača, kad je reč o strancima, je takođe neka vrsta fantazije za ove budžete. Takav igrač može nekim slučajem da dođe samo iz omladinaca, ali će i taj biti brzo prodat.

Ovaj dečko ima i neko iskustvo igranja Evrope, dao je i gol (ili dva) Arsenalu dok je igrao u Vitoriji.

Talenat i potencijal je imao, mada verovatno ima i razlog zašto nije otišao koji stepenik više u karijeri. U tom slučaju ionako ne bi bio dostupan Zvezdi.

 

Edited by pentatonik
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Markoss said:

Serif Endiaje - zlocin koji traje. Mislim da je Pedja Sikimic imao bolju tehniku od ovog senegalskog drveta koje sem genetike da je brz i jak, ne poseduje nista. Da je rodjen u Srbiji, igrao bi petu ligu kolika je neznalica.

 

Sad dobija idealnu loptu i ne ume u vazduhu da je primi. 

 

Bukvalno decko 1 od 5 prilika realizuje. Neki Pesic bi dao 15 golova vise, a drvo je, da ne pricam o ozbiljnom igracu. 

da je rodjen u italiji zvali bi ga pipo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je za ekipu koja ima velike šanse da igra LŠ ova pojačanja su nedovoljna ako ispadne na kraju da su glavna pojačanja. Duarte možda bljesne, on je fer pokušaj po mom mišljenju, ali je previše nesigurno da on bude jedina opcija pored Šerifa koji je pokazao da evoprski fudbal na najvišem nivou, kakav je u LŠ i sadašnjoj LE, ne može da igra. Verujem da bi Šerif bio super opcija za tim koji igra Konferenciju. Ali nama trebaju igrači koji igraju konzistentno u dobrim ligama da budu zvezde ekipe, da nas dovedu na novi nivo. Mislim da imamo dovoljno novca da dovedemo barem dvojicu takvih igrača. Po meni dva jako dobra pojačanja bi bila:

 

1. Anton Mirančuk na desetki - https://www.transfermarkt.com/anton-miranchuk/geruechte/spieler/255451

2, Muhamed Konate na devetki - https://www.transfermarkt.com/mohamed-konate/profil/spieler/457743

 

Oba slobodna, oba dokazana u jakim ligama, za obojicu vredi izdvojiti veliki novac za plate. Ako ne dva onda barem jedan takav igrač. Mislim Mirančuk je moj vlažni san, lider jedne od top 5 ruskih ekipa. Čovek koji igra svaku sezonu na visokom nivou. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, pentatonik said:

Ne znam kako pandan Duarteu može biti Mitrović. Po konstituciji, visini i kretnjama više podseća na Luku Jovića.

Govoriti u kategorijama fantazija od igrača, kad je reč o strancima, je takođe neka vrsta fantazije za ove budžete. Takav igrač može nekim slučajem da dođe samo iz omladinaca, ali će i taj biti brzo prodat.

Ovaj dečko ima i neko iskustvo igranja Evrope, dao je i gol (ili dva) Arsenalu dok je igrao u Vitoriji.

Talenat i potencijal je imao, mada verovatno ima i razlog zašto nije otišao koji stepenik više u karijeri. U tom slučaju ionako ne bi bio dostupan Zvezdi.

 

 

Po konstituciji i visini mislim da je taman negde izmedju Mitrovića i Jovića. Mada, gledati u centimetre i kilograme po meni baš i nije najbolji način za poredjenje, več na kakav način čovek igra. Meni je Jović klasičan trpač u 16, koji ne pomišlja da uradi išta drugo (barem ova modernija post-Frankfurt verzija). Duarte je duel igrač, koji radi dosta prljavog posla i dobar je u igri sa glavom, a da ujedno nije totalna taraba kad treba gurnuti loptu u gol, kao Ndiaye. Zato mi je bliži Mitroviću (ne ovoj verziji sa Eura).

Mislim da smo prerasli priču, da je bolji igrao bi za x tim u y ligi. Trenutno se u klubu troše ozbiljne pare na pojačanja, a na tržištu ima mnogo kvalitetnih igrača, koji nikad neče imati mestu u nekim top timovima. E to je ta grupa igrača, gde bi mi morali da tražimo naša pojačanja. Duarte je po mom mišljenju nivo ispod toga, ali kao što sam rekao, verovatno če ipak dobiti prolaznu ocenu when its all said and done, obzirom ko nam je sve igrao u špicu.

 

16 minutes ago, CuaTheTime said:

Dajte ljudi kakav Katai, igrace isto kao i prosle sezone od 60-70 minuta

 

I ja mislim da je takav plan. Ali čini mi se da oni tu žele Radonjića. A kad izvise (što je sasvim moguče), alternativa u zadnjem minutu prelaznog roka bi mogao biti neki novi Van la Para. I onda tako dodje oktobar, Puma povređen (pu pu pu), novi Van la Para je isti ko stari van la Para, i eto ti ga Sale Magiko u prvoj postavi.

Link to comment
Share on other sites

Potpisujem da bi dobar deo ljudi sa foruma doveo manje balvana od visevekovnih nasih strucnjaka. Jbt, kao da ih kupuju na rinfuzu, kao da ih lopatama tovare u produvali kamion zvani Zvezda. Kako posle svega neko da kaze "nemojmo odmah da napadamo, sacekaj da vidimo, da ne mracimo odmah..." S vremena na vreme neko na drustvene mreze okaci spisak svih "fudbalera" koji su se motali kod nas. To je horor zivi, kamara panjeva kojih se vise i me secamo. Neki jedva da su skrpili desetak utakmica. A to su pare, pare, pare koje je NEKO maznuo. Ogromne pare.

Najgore je sto se taj spisak apdejtuje stalno. Osvezava se tokom cele godine, dopunjuje kao kredit telefona tinejdzerke.

  • Like 3
  • Love 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Мџе said:

 

1. Anton Mirančuk na desetki - https://www.transfermarkt.com/anton-miranchuk/geruechte/spieler/255451

2, Muhamed Konate na devetki - https://www.transfermarkt.com/mohamed-konate/profil/spieler/457743

 

Oba slobodna, oba dokazana u jakim ligama, za obojicu vredi izdvojiti veliki novac za plate. Ako ne dva onda barem jedan takav igrač. Mislim Mirančuk je moj vlažni san, lider jedne od top 5 ruskih ekipa. Čovek koji igra svaku sezonu na visokom nivou. 

Nemaju nijedan razlog da dodju u Srbiju

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I onda se cudite sto prodaju Nedeljkovica i Mijatovica, pa naravno, moraju da pokriju brljotine iz ranijih propalih kupovina, bacis 2 mil na Motiku, pa evo sad dali 2 mil za Sremcevica, to je vec skoro 5 mil i onda se cudite sto prodaju sve sto stignu. 

Plan ne postoji, skauting kao postoji, a zapravo je vise promasaja nego sto potrefe nesto. 

 

Sve i da ovaj Duarte bude pojacanje, opet stoji da su bacili silne milione kroz prozor. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Igraci poput Donalda, Le Taleka, Ibanjeza, Boacija, Huga Vijeire bi nam danas bili velika pojacanja, a njih smo doveli pre skoro 10 godina u momentu kada nismo znali sta je evropsko takmicenje. Mislim da to dovoljno govori o nasem skautingu prethodnih godina. Nas su izvukli u tom periodu Marin, Dragovic i Katai koji su dosli jer su Zvezdasi, a ne jer ih je neko iz kluba pronasao. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...