Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

To i jeste problem s Glazerom. Procenjuje šuteve praktično pre i nego što se dese. To ima smisla kad si blizu igrača koji šutira ili kod penala.

Zato i prima takve golove iz daljine. Na stranu žabica, kod ovog poslednjeg se predaleko bacio, pa ga je lopta preskočila preko sredine tela. Ruka mi je bila daleko od lopte i dodirnuo ju je taman toliko da je skrene u gol.

Link to comment
Share on other sites

On 10/9/2024 at 8:39 AM, JPM said:

 

Ne znam da li je svetska klasa, možda je ovo što ga upoređuju sa Mesijem kontraprodiktivno, ali on je derbi odigrao odlično. Izuzetno zrelo, bez ikakvih komplikovanja, primao lagano loptu, predavao, širio prostor, izuzetno jednostavno ali opet maestralno. Bukvalno skoro pa nepojmljivo za nekog klinca da ima takvo razumevanje šta je važno i šta se traži u timskom sportu.

E sad, očigledno su ga Interovi stegli, mada je i tu imao nekoliko odličnih poteza, otvaranja na stranu, pa i šuteva.

Dečko je stvarno dobar. Da ne preterujem sa hvalospevima, videćemo ali ovo što sam video je stvarno dobro. Vaš Modrić je bio tako pametan u tom dobu, naravno bio je fizički slabašan, ali to je ta pamet. Maksa nije baš ista pozicija, ofanzivniji je od Modrića, ali ja gledam shvatanje fudbala kod nekoga i to je tu negde, za to doba naravno.

Modrić je postao legenda, videćemo za Maksu.

 

Spoiler

Mislim da si nešto pomješao. U njegovim godinama Luka nije prismrdio 1. momčadi. S 18 je bio u Premier Ligi BiH, s 19 u Zaprešiću.

Al da vam ne spamam topic

Link to comment
Share on other sites

Pa Vanderson je više defanzivan u poredjenju sa Kajom tako da možda i ne bi bilo potrebe za Olajinkim defanzivnim specijalima na levoj strani. Mada, verujem da će izaći ista postava kao protiv Intera samo se nadam u 4-2-3-1 varijanti sa Vanjom na desnom beku. 

 

Za neku fluidniju i bržu Zvezdu na terenu potrebno je više taktičkog rada i rizika na terenu. To bi izgledalo nekako ovako sa dosta rotacija u pozicijama kako bi se zbunila odbrana. Npr. da se Milson i Bruno rotiraju kako bi Duarte povukao svog čuvara i otvorio prostor za Maksimovića da uleti na njegovo poziciju. Ili trostruka rotiacija između Bruna, Silasa i Maksimovića kako bi se eventualno otvorio prostor za Silasa u špicu gde bi Milson stajao blizu gol linije i odvukao čuvara ili ako bi desni bek Monaka zatvorio prostor da se lopta distribira usamljenom Milsonu itd. Ali ipak verovatno duge lopte na Šerifa sa Andrijom i Elšnikom koji bi skupljali druge lopte.

 

spacer.png 

 

spacer.png

 

 

Mačka

spacer.png

 

Edited by Мџе
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bugl Khan said:

 

  Hide contents

Mislim da si nešto pomješao. U njegovim godinama Luka nije prismrdio 1. momčadi. S 18 je bio u Premier Ligi BiH, s 19 u Zaprešiću.

Al da vam ne spamam topic

 

Nisam pomesao, bas u tim godinama su igrale mlade reprezentacije Srbije i Hrvatske. Tu sam vec video Lukinu pamet.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa ako Drkušić mora da odsustvuje to onda verovatno znači Prucev na desnom beku a to dalje znači mnogo promaje po toj strani. Možda bi bilo dobri zameniti pozicije Olajinki i Silasu kako bi se desna strana izbalansirala malo.

 

U svakom slučaju duplo golo zbog loše selekcije iz roka u rok i ne dovodjenje levog beka. Pripadne muka od svih ovih prinudnih improvizacija gde će jedini rezultat biti da smo dobili specijalca u vidu Olajinke koji će igrati gde god zatreba. Ne gine nam još jedan poraz sa nekoliko golova razlike u mreži.

Edited by Мџе
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

A ko će da bude odgovoran ako ne trener? Milojević je mogao da izvrši pritisak na Terzića da mu dovedu još jednog beka kada je svima bilo jasno da smo tu na tankom ledu. Mogao je javno da ga potkači nekom uvijenom rečenicom da očekuje još pojačanja na bekovskim pozicijama kao što je Arteta uradio sa Krenkijem jedne sezone kada je insistirao na novcu za prelazni rok jer treneri znaju da će se kola na kraju slomiti o njih, neće o upravi. Sa druge strane, videlo se pre Intera da Krunić ima problema sa iznošenjem lopte a da je Spajić slab na lopti. 

 

Vladan je iskusan, prošao dosta već kao trener. Trebalo bi da zna bolje i da ne dozvoli da mu se ove stvari dešavaju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Мџе said:

A ko će da bude odgovoran ako ne trener? Milojević je mogao da izvrši pritisak na Terzića da mu dovedu još jednog beka kada je svima bilo jasno da smo tu na tankom ledu. Mogao je javno da ga potkači nekom uvijenom rečenicom da očekuje još pojačanja na bekovskim pozicijama kao što je Arteta uradio sa Krenkijem jedne sezone kada je insistirao na novcu za prelazni rok jer treneri znaju da će se kola na kraju slomiti o njih, neće o upravi. Sa druge strane, videlo se pre Intera da Krunić ima problema sa iznošenjem lopte a da je Spajić slab na lopti. 

 

Vladan je iskusan, prošao dosta već kao trener. Trebalo bi da zna bolje i da ne dozvoli da mu se ove stvari dešavaju. 

Ovo pises kao da je ovo ozbiljan klub

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, CuaTheTime said:

Ovo pises kao da je ovo ozbiljan klub

Pa ako nije ozbiljan klub, onda ni on kao trener nije ozbiljan. 

Ne razumem sto ljudi imaju potrebu da brane trenera a svaki izgovor je Terzic. 

Ako ti kao ozbiljan trener pristanes na muljanje sa Terzom, da ti dovodi 20 krila a 1 beka i slicno, onda ti mozes u isti kos sa svima njima, i totalno je legitimno da ga bilo ko kritikuje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/12/2024 at 4:42 PM, JPM said:

 

Nisam pomesao, bas u tim godinama su igrale mlade reprezentacije Srbije i Hrvatske. Tu sam vec video Lukinu pamet.

Misliš na SCG utakmicu, tri gola Vučinića 2005. godine? Ja bio na Marakani sa drugarima, par dana pre 13. rođendana. Nas dvojica koji smo se iz odeljenja ložili na fudbal oduševio Modrić, iako su svi u školi pričali o Kranjčaru i Eduardu. Doduše Kranjčar je već bio poznat, mogao si i da ga dovedeš u FM Manageru u Zvezdu, pa te kao smaraju navijači.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...