Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

40 minutes ago, NikadProtivKaline said:

kada cemo zavaljati maksimovica:

1. sad odmah, gvozdje se kuje dok je vruce

2. na polusezoni

3. na prolece?

Na leto posto je maloletan.

7 minutes ago, Čočo said:

Nisam gledao juče. Je l Milson kreće da pokazuje nešto? 

Pokazuje on od kad je dosao da je odlican igrac ali smo mi prenatrpani na krilu

Link to comment
Share on other sites

Ukoliko se ukaže prilika da se Maksa proda u neku dobru ekipu lige koja je dobra odskočna daska, tipa Holandska ili Francuska, za nekih 20 miliona i 25% od naredne prodaje, onda ga treba prodati. Zašto? Zato što kod nas on ne može mnogo da napreduje. Ja bih voleo da nije tako, ali naša liga je slaba.

On će je već za godinu dana prerasti.

Ali on ne treba odmah da ide u veliki i bogat klub.

Neki Lion, Ajax, Fejnord, PSV... ne znam, tako nešto je odlično za njega. Red Bul Salcburg bi bio isto pogodak jer fantastično rade sa klincima.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Čočo said:

Nisam gledao juče. Je l Milson kreće da pokazuje nešto? 

Igrao je dobro, mada nije neki reper IMT. On je ulaskom u Bodeu promenio tok meča, mi smo bili dosta konkretniji , više napadački orjentisani . U Revansu ovde isto jako dobar. Protiv Benfike je usao u igru i dao gol.

Ima on štofa. Neko se brzo , neko sporije prilagodi, ali kod njega ima materijala. 

On mora imati prednost u odnosu na Olajinku. Nije realno da je starter Olajinka a da ovaj greje klupu.

Edited by No name
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 10/7/2024 at 2:54 PM, JPM said:

Ukoliko se ukaže prilika da se Maksa proda u neku dobru ekipu lige koja je dobra odskočna daska, tipa Holandska ili Francuska, za nekih 20 miliona i 25% od naredne prodaje, onda ga treba prodati. Zašto? Zato što kod nas on ne može mnogo da napreduje. Ja bih voleo da nije tako, ali naša liga je slaba.

On će je već za godinu dana prerasti.

Ali on ne treba odmah da ide u veliki i bogat klub.

Neki Lion, Ajax, Fejnord, PSV... ne znam, tako nešto je odlično za njega. Red Bul Salcburg bi bio isto pogodak jer fantastično rade sa klincima.

Koliko ima, 17 godina?
1.
Mislim da od svih talenata koji iz exyu odu van prije nego odigraju barem jednu do dvije sezone u domaćoj ligi (kao članovi uže rotacije), ili prije nego navrše barem 19 godina, propadne (ne ostvari puni potencijal) sigurno nekih 80%.

Spoiler

U tu grupu npr. spadaju Halilović (Barcelona), Ćorić (Roma), Brodić (Club Brugge), Murić (Ajax), Perica (Chelsea), Jovićević (Real Madrid), Tadić (Bayer Leverkusen), Palaversa (Man City), Balić (Udinese), Delač (Chelsea), Sluga (Juventus).... Na žalost nisam upoznat sa flopovima iz drugih exyu republika
Olić (Inter, Hertha) je uspio nakon što se vratio kući, pa van otišao zreliji...
Livaja (Inter) je uspio godinama kasnije....
Oni koji su ipak uspjeli, iako jako mladi i bez iskustva, su Šeško, Perišić, Babić, Vušković, Jedvaj, Pandev, Ilić, Đuričić, Nastasić, Vučinić, Elmas, Brekalo, Džeko, Gudelj, Salihamidžić, Pašalić...
Uspjeli su i Vlahović, Pavlović, Bradarić, Vlašić, Mitrović, Jović, Kovačić, Gvardiol..., ali oni spadaju u skupinu igrača koji su, iako mladi, skupili dovoljno iskustva igranja na seniorskom nivou prije transfera van.

2. Ne postoji šansa da bilo koji od navedenih klubova iz Eredivisie ili Ligue 1 da 20M i 25% od idućeg transfera za klinca iz, kako sam kažeš, slabe lige. Po meni, najbolje je da još 2 sezone igra u Zvezdi (Europa, reprezentacija, domaća liga kakva god da je, ipak je profi nogomet), bude među najboljim igračima u klubu i ligi, i tek onda da ide prodaja. Red Bull je ono što bi vas zadovoljilo, ali ne Salzburg. Po mom mišljenju, najbolji klub za prodaju mladog igrača je Leipzig. Kada prodaješ u Leipzig, dobiti ćeš onoliko koliko igrač vrijedi (klub koji plaća pošteno), jer uzimaju sve u obzir. Oni će dati 20%, možda i 25% od idućeg transfera. Uz to stave hrpu bonusa (od kojih su mnogi lako ostvarivi) za nastupe (u Bundesligi, Ligi prvaka....), trofeje, golove, asistencije..... Ako ne uspije kod njih jbg, nećeš ni ti zaraditi. Ali ako uspije, oparit ćeš se zajedno s njima. Iako, ako dolaze po njega, znaju zašto dolaze i što žele s njim. Tako da je uspjeh puno izglednija opcija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja se plašim da on ne propadne kod nas. Slažem se da je generalno bolje da odigra par sezona u matičnom klubu, ali mi zaista nemamo šta da ponudimo tom momku, par derbija i ovo je sad super što igra ligu šampiona, ali van toga šta?

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, JPM said:

Ja se plašim da on ne propadne kod nas. Slažem se da je generalno bolje da odigra par sezona u matičnom klubu, ali mi zaista nemamo šta da ponudimo tom momku, par derbija i ovo je sad super što igra ligu šampiona, ali van toga šta?

Kad bude igrao u prvih 11 svaku utakmicu domaće lige, i većinu tih utakmica bude dominirao, tada stvarno više nema šta tražiti kod vas. Možda to već je slučaj, ne znam. Ali dok to nije slučaj, on svakako raste i razvija se. Klinac od 17 godina, koji igra ofanzivnog veznog protiv odraslih ljudi, neće dominirati nakon mjesec-dva dana. Osim ako se ne radi o svjetskoj klasi.
Jer šta ako ode u npr. Lille ili PSV i ne snađe se na prvu? Pa jednu presjedi, dvije uđe 20 minuta, jednu počne pa ga izvadi u 70. min, pa onda presjedi 2.....
Kakva god da je liga, bolja je od one u kojoj neće igrati stalno. Možda će igrat non stop gdje god da ode, ali ko mu to garantira? Rijetki su slučajevi da Balkanerosi bez iskustva odu u zapadne lige i upadnu u 11. Pogotovo u nekom jačem klubu. Austrija, Belgija, Švicarska...tamo i vjerujem igrao. Ali oni ne plaćaju puno. Grčka, Turska nema smisla. Portugal je krvava borba za minutažu u 3 velika....

Edited by Bugl Khan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bugl Khan said:

Kad bude igrao u prvih 11 svaku utakmicu domaće lige, i većinu tih utakmica bude dominirao, tada stvarno više nema šta tražiti kod vas. Možda to već je slučaj, ne znam. Ali dok to nije slučaj, on svakako raste i razvija se. Klinac od 17 godina, koji igra ofanzivnog veznog protiv odraslih ljudi, neće dominirati nakon mjesec-dva dana. Osim ako se ne radi o svjetskoj klasi.

 

Ne znam da li je svetska klasa, možda je ovo što ga upoređuju sa Mesijem kontraprodiktivno, ali on je derbi odigrao odlično. Izuzetno zrelo, bez ikakvih komplikovanja, primao lagano loptu, predavao, širio prostor, izuzetno jednostavno ali opet maestralno. Bukvalno skoro pa nepojmljivo za nekog klinca da ima takvo razumevanje šta je važno i šta se traži u timskom sportu.

E sad, očigledno su ga Interovi stegli, mada je i tu imao nekoliko odličnih poteza, otvaranja na stranu, pa i šuteva.

Dečko je stvarno dobar. Da ne preterujem sa hvalospevima, videćemo ali ovo što sam video je stvarno dobro. Vaš Modrić je bio tako pametan u tom dobu, naravno bio je fizički slabašan, ali to je ta pamet. Maksa nije baš ista pozicija, ofanzivniji je od Modrića, ali ja gledam shvatanje fudbala kod nekoga i to je tu negde, za to doba naravno.

Modrić je postao legenda, videćemo za Maksu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, JPM said:

Ja se plašim da on ne propadne kod nas. Slažem se da je generalno bolje da odigra par sezona u matičnom klubu, ali mi zaista nemamo šta da ponudimo tom momku, par derbija i ovo je sad super što igra ligu šampiona, ali van toga šta?

Hoćeš da kažeš da će ga terza i banda prodati da njemu učine a ne da sebi strpaju što pre lovu u džep. Svaki mladi igrač pa i Maksimović trebalo bi da igra dve sezone najmanje u Zvezdi pa da tek pređe u neki klub ranga Hernvena ili Tventea gde bi barem još dve sezone igrao i polako pokazao da li može da igra značajnu ulogu u ligama petice. Plašim se da će pre biti još jedan brzopotezno prodat igrač pa će kao Luka Ilić sad obnavljati karijeru u Zvezdi za neku godinu.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, JPM said:

 

Ne znam da li je svetska klasa, možda je ovo što ga upoređuju sa Mesijem kontraprodiktivno, ali on je derbi odigrao odlično. Izuzetno zrelo, bez ikakvih komplikovanja, primao lagano loptu, predavao, širio prostor, izuzetno jednostavno ali opet maestralno. Bukvalno skoro pa nepojmljivo za nekog klinca da ima takvo razumevanje šta je važno i šta se traži u timskom sportu.

E sad, očigledno su ga Interovi stegli, mada je i tu imao nekoliko odličnih poteza, otvaranja na stranu, pa i šuteva.

Dečko je stvarno dobar. Da ne preterujem sa hvalospevima, videćemo ali ovo što sam video je stvarno dobro. Vaš Modrić je bio tako pametan u tom dobu, naravno bio je fizički slabašan, ali to je ta pamet. Maksa nije baš ista pozicija, ofanzivniji je od Modrića, ali ja gledam shvatanje fudbala kod nekoga i to je tu negde, za to doba naravno.

Modrić je postao legenda, videćemo za Maksu.

Pogledat ću highlightse od početka sezone. Zanima me sad baš.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Perkos2 said:

Hoćeš da kažeš da će ga terza i banda prodati da njemu učine a ne da sebi strpaju što pre lovu u džep. Svaki mladi igrač pa i Maksimović trebalo bi da igra dve sezone najmanje u Zvezdi pa da tek pređe u neki klub ranga Hernvena ili Tventea gde bi barem još dve sezone igrao i polako pokazao da li može da igra značajnu ulogu u ligama petice. Plašim se da će pre biti još jedan brzopotezno prodat igrač pa će kao Luka Ilić sad obnavljati karijeru u Zvezdi za neku godinu.

 

Ne, nisam se bavio Terzom, on će svejedno učiniti sebi i Maši za nov Mercedes. Ja sam se u postu ponadao da će za njega doći dobra ponuda kako ga mi nebismo uništili. Da je normalna situacija u klubu, zemlji i fudbalu uopšte, ja bih voleo da Maksa ostane do 23-24 godine barem, ali znajući da od toga nema ništa, barem se nadam da će ga uzeti neki klub koji će ga:

1) Pošteno platiti.

2) Dati mu poštenu šansu.

 

Jer ja odavno nisam video klinca da ovako pametno donosi odluke na terenu. Ja verujem da možda ima talentovanijih driblera od njega, ali ceo paket koji Maksa može da pruži je po meni nešto što posle Piksija nije viđeno, od srpskih igrača.

Link to comment
Share on other sites

Ma prodace ga na keca na prvu ponudu. Ranije smo prodavali investicionim fondovima , sada nismo u takvoj buli, ali svejedno oticice na prvu ponudu već sad na zimu. 

Imali smo primer Nedeljkovića koji je prodat u Aston vilu ili Mijatovica , koji su otišli posle pola godine u jednom prelaznom roku. 

I Djigu će oni prodati vec sad na zimu.

 

Ali zato samo ih  treba čekati da vidimo sta planiraju sa mrcinom Rodicem kome ističe ugovor u junu. Da li će opet da mu daju ugovor ....Isto i Katai...Ivanica treba prodati ako je to moguće i njemu čini mi se ističe ugovor.  Non stop je povređen i malo malo pa ne igra. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...