Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

9 hours ago, Barkley#34 said:

Kako može liga da bude kriva za Krunićeve greške kad je u njoj tek mesec dana?

 

Jeste nam liga takva kakva jeste ali ne može se iskoristiti kao argument za sve. Kako takve greške ne pravi Ivanić nakon milion sezona u istoj? Ili Hvang koji je peglao godinu dana po našim oranicama?

Zapravo si u pravu sto se tice Krunica, pa i Elsnika koji je takodje novajlija. Za njihove greske je tesko pronaci opravdanje.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, СтелаРоса said:

 Ima naravno i do slabe lige koju igramo gde imamo beskonacno vremena da obradimo loptu, namestimo se pa natenane krenemo napred, ali jbg ulozis nikad vise novca u tim i dobijes greske na nivou Omege Robertsa i Jovana Krnete.
 

Golove koje smo primali u ls, u nasoj ligi dajemo na iste greske

Link to comment
Share on other sites

Najjači komentari na osvrt igre i amaterskih grešaka Radeta Krunića je to kad pročitaš...

"Igrao je odlično dok nije napravio grešku". Jbt kao da pričamo o pionirima u nekoj opštinskoj ligi,

a ne o profesionalnom fudbaleru koji je igrao u ozbiljnim timovima i ozbiljnim ligama i koji nas je sa

tim svojim greškama direktno košta boljeg rezultata i utiska generalno.

Šta znači to igrao je odlično dok nije napravio grešku?

Na takve greške se ukazuje kad počinješ da treniraš,a ne da se govore jednom prekaljenom profesionalcu.

Majstor je direktno kriv za 3 gola u ova dva kola (2 Benfika i 1 Inter) ali ako izuzmemo te amaterske i debilne greške odigrao je sjajno.:ajme:

 

Imam utisak da se on ponaša arogantno,prepotentno i nabeđeno,kao da nas časti svojim prisustvom na terenu.

Ono što je davao Hwang CZ, potonji neće za dva života.Iako je potrebno vreme da sve legne i igrač se adaptira,

već sad mi se ne sviđa stav Krunićev i na terenu ali i van njega,gde on zajedno sa kapitenom daje izjave kao da su oni bili

na tribinama u ova dva kola LŠ i kao da nisu napravili ni jednu grešku.Alibi priča,alibi odgovornost kao najiskusniji.

 

Neka pogledaju konkretnu,direktnu igru malog Makse,igru sa mudima i sa stavom u 17 god. ali i neka premotaju izjavu klinca.

Imaće šta da nauče starije kolege.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Vratih se sa putesestvija po Milanu. Bilo je lepo biti Zvezdin simpatizer na Meazzi, bez obzira na krajnji rezultat.

 

Sto se tice same utakmice, mali Maksimovic, svaka cast decko, to je pravi igrac.

 

Nazalost, glavni i jedini utisak utakmice, Rade Krunic. Kakva izdaja i protiv Benfike j protiv Intera.  9 godina covjek igrao Seriu A, i da nas ovako zakopava. Nevjerovatno.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, CuaTheTime said:

Jeste igrac za zvezdu za LS.

Necu ulaziti u pricu o njegovim kvalitetima, vise puta sam ga gledao i svakako nije macka u dzaku.

Ono sto je napravio u prva dva meca Ls baca u bunar sve dobro sto je napravio ili deluje da je napravio.

Neverovatne greske igraca takvog iskustva i renomea, to su stvari koje ozbiljan fudbaler ne dozvoljava sebi a Radetu se u oba meca upravo to desilo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, akisaki said:

Ja hocu reci da Rade Krunic nije igrac za Zvezdu u LS.

Za LS ovde niko nije, niti imamo finansije da pravimo stvarno konkurentan tim za to takmičenje. Ovo je tim za Ligu Evropu. Tako jedan Elsnik ili Spajić mogu da izgledaju odlični u revanšu protiv Bodo Glimta, ali protiv italijanskog prvaka već vidiš da tu dosta fali za sam evropski vrh. 

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mi jak tim i igrače moramo da stvaramo uigravanjem i vremenom, druge nema. Eto primera sjajnog Đige koji je od rendom talenta iz druge Francuske i klupe Bazela došao do nivoa da može se pegla sa bilo kime po LŠ. I to za jednu sezonu. Već sada možemo da pakujemo tim za leto, ako znaš da ćeš npr. sigurno ostaviti Maksimovića, Elšnika, Mimovića, Drkušića, Seola, dati više prostora Prucevu, Lekoviću itd, to je već solidna baza igrača koja može da raste i u LŠ.

 

Dovesti Krunića kao Krunića ne može biti fejl, međutim ako dovedeš da radi nešto što je radio neko drugi i još fizički nespreman, to već nije do njega nego do tajminga i opšte procene igrača. Mogao se pojuriti i neki Sanogo sa boljom tehnikom kao klasični zadnji vezni koji će da radi i prljav posao i spaja linije, očigledno to nikom palo na pamet. 

Edited by Molina23
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Molina23 said:

Mi jak tim i igrače moramo da stvaramo uigravanjem i vremenom, druge nema. Eto primera sjajnog Đige koji je od rendom talenta iz druge Francuske i klupe Bazela došao do nivoa da može se pegla sa bilo kime po LŠ. I to za jednu sezonu. Već sada možemo da pakujemo tim za leto, ako znaš da ćeš npr. sigurno ostaviti Maksimovića, Elšnika, Mimovića, Drkušića, Seola, dati više prostora Prucevu, Lekoviću itd, to je već solidna baza igrača koja može da raste i u LŠ.

 

Dovesti Krunića kao Krunića ne može biti fejl, međutim ako dovedeš da radi nešto što je radio neko drugi i još fizički nespreman, to već nije do njega nego do tajminga i opšte procene igrača. Mogao se pojuriti i neki Sanogo sa boljom tehnikom kao klasični zadnji vezni koji će da radi i prljav posao i spaja linije, očigledno to nikom palo na pamet. 

Ovo sto si ti napisao ima logike da je ovo ozbiljan klub i da mi znamo ko ce nam biti trener sledece sezone (kolko vidim terza je poslao botove da vredjaju Miloja posle svakog poraza)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A šta je fora sa ovim smajlijima koji padaju od smjeha a koji se stavljaju na nečiji normalan komentar? Meni je to isto kao da nekome napišeš "ti si debil" samo što nisi to napisao već staviš smajlija.

Inače, ako se dobro sjećam, nama je Milson poslije Hwanga najskuplje pojačanje u istoriji. Momak nije sakupio do sada 2 utakmice (bar takav utisak stičem).

OK, nije možda pokazao ono što se od njega očekuje ali ako si već dao tolike pare za njega (a za naše uslove to jeste kinta), valjda onda moraš stajati iza te odluke i pustiit ga da igra bar 3 utakmice u kontinuitetu a ne klupirati ga poslije ionako minimalne minutaže. Ja razumijem zbog čega tolika krila, završe jedno pa iskoči bolje za koje misle da se ne smije propustiti pa daj onda i to drugo ali to je totalno neozbiljno. Em ih moraš prodavati u istom prelaznom roku, em nemaš para za druge pozicije, em ti ljudi koje platiš poprilično sjede na klupi.

Prvo poluvrijeme protiv Intera meni uopšte nije izgledalo loše. Ono, ganjali se, remplali. Sve to pada u vodu kad imaš onakvo drugo plv. Ne znam šta misliti za Krunića. Preozbiljna je to karijera da bi mu se trebalo naglašavati da ne mulja loptu 20m do gola. Možda mu je to feler neki koji je isplivao sa godinama, jebem li ga.

Nemam pojma, sve više mi se čini da se približavam razmišljanjima onih koji kažu da je za nas LE a ne LŠ. Početak protiv Intera mi baš izazvao tahikardiju, anksioznost, nervozu, strah..gledam samo sa koje strane će ući.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, CuaTheTime said:

Ne pravdam ga za te greske nego mi je muka vise da slusam price kako neko nije igrac za zvezdu nakon greske koje naprave

Neka manje pravi greške pa ćeš manje da slušaš priče. Igrači su izuzetno plaćeni i da budu hvaljeni ali i kritikovani, nije igranje fudbala posao bez stresa 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Milko Miller said:

Za LS ovde niko nije, niti imamo finansije da pravimo stvarno konkurentan tim za to takmičenje. Ovo je tim za Ligu Evropu. Tako jedan Elsnik ili Spajić mogu da izgledaju odlični u revanšu protiv Bodo Glimta, ali protiv italijanskog prvaka već vidiš da tu dosta fali za sam evropski vrh. 

Pa kako onda kad se napise da nismo za LS, ljudi se silno uvrede i kazu da jesmo, Liga Evrope je drugorazredno takmicenje itd. 

 

Znaci nismo za LS. I ne, necemo postati tim za LS tako sto cemo igrati svake godine, pa cemo kao sticati neko iskustvo dobijanjem po nosu gde god se pojavimo.

Link to comment
Share on other sites

One koji su konkurisali za tu istu LŠ mi smo pobedili, tako da smo na pošten način ušli tu. Iako smo svi svesni da smo poslednja četvrtina ove lige šampiona.
 

Neverujem da ćemo skorije dočekati da imamo vlasnika ili super sponzora koji će nam davati desetine miliona eura godišnje pa da imamo prilike na taj način da napravimo konkurentan tim. Naša jedina šansa sa te finansijske strane je da igramo LŠ svake godine.
 

Moramo stvari da gledamo dugoročno. Ja nemam problema da gledam još tri-četiri sezone ponižavanja u LŠ ako će to značiti da one pete sezone imamo tim koji će biti u prvih 24. Već smo prešli dug put i zašto stati sad. Od tima koji je bio kvaliteta donjeg doma LK do tima koji je deo donjeg doma LŠ. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Slazemo se oko ulaganja, Zvezda nikada nece moci da ulaze pare koje ulaze Inter, Siti, Liverpul, pa i klubovi kao sto je Benfika. Niti je ikada mogla. Ni 80ih Zvezda nije mogla ni izbliza da parira finansijski bilo kom klubu u zapadnoj Evropi, ali rezultatski je bila konkurentna. Zato sto je kao klub imala organizaciju i dobru selekciju.

 

Vec sam obrazlozio pre neki dan zasto mislim da mahnitno jurenje Lige sampiona po svaku cenu nije put za razvoj na duge staze. Po meni je mnogo prirodnije da klub raste kroz Ligu Evrope.

 

Sto ne znaci da treba da predamo mec u plej ofu. Ali znaci da treba da srezemo troskove, da manje placamo strane igrace, a da pravimo dugorocniji plan sa klincima. Neces morati da prodas Mijatovica da bi platio plate Milsonu, Hvangu, Silasu. 

 

Mi jurimo strance koji nam donose instant rezultat u vidu ulaska u grupe LS. Onda prodajemo decu da isplatimo te strance koje cemo isto tako prodati u sledecem prelaznom roku jer im ne pada na pamet da se ovde zadrzavaju duze od sezone. A deca koju prodamo mozda ne mogu da nas uvedu odmah sami u LS, ali mogu da igraju slabija takmicenja i razvijaju se uz neki dugorocni plan za njih i za ceo tim.

Edited by Venger
Link to comment
Share on other sites

Može itekako da se igra u LŠ, nemoj da se ovde provlače opravdanja. Češka Sparta ima manji budžet pa igra vrhunski fudbal i uzima bodove. Znali smo mi da uzmemo 3 boda Liverpulu,  da igramo remi sa Napolijem koji je bio u to vreme odlična ekipa, I sve to sa skromnijim igracima i manje plaćenim. 

 

Sa Benfikom ovde je moglo da se igra itekako . To sto imamo krunica koji je došao ovde da se zaje.ava, da glumi driblera, to je naš problem i onih koji su ga doveli da bar zameni na dostojan način Hvanga ako već ne može da unapredi igru. Ali njega boli ćoše, on je dobio milionsku platu, ugovor na 3 godine, i može mu se da dribla na 20 m od gola, da carini loptu, da otvara kontre protivniku. Za 6 primljenih golova u LS, dotični je direktni krivac za tri. 

Link to comment
Share on other sites

@Venger Nemoguće je uporediti ta dva perioda. Fudbal danas i tada kao dva sporta tako da ne bih širio temu nepotrebno. 

 

Klub bolje raste sa više novca nego sa manje. Plus nije tu samo do novca od nagrada već i do drugih varijabli kao npr. to da ćeš više zaraditi prodajom ako se igrač kao Maksimović dokaže u LŠ nego u LE, da ćeš bolje strance dovoditi ako igraš LŠ a ne LE, bolje ugovore češ ispregovarati sa sponzorima ako igraš LŠ a ne LE, više zarade od karata itd. 

 

Ja ne znam nijedan klub koji se oslanja samo na decu. Ima onih sa boljom omladinskom školom pa imaju veći upliv svoje dece u prvi tim ali nema smisla oslanjati se samo na školu kada je tržište igrača nikada veće i sada svaki kontinent pravi fudbalere. Neka pitanja koja mi padaju na pamet u tvojoj koncepciji je šta ćeš raditi kada naiđe loša generacija igrača? Šta ćeš raditi kada ta deca sama budu insistirala da idu, kako ih zameniti? Šta ćeš raditti ako promašiš Evropu za malo, kako pokriti troškove a ne prodavati jer onda razbijaš ceo koncept? Ceo koncept zvuči romantično ali mislim da nije realno iskreno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...