Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

Ma nije blamiranje, ovi su Sitijeve klince u Mancesteru razbucali. Druga dimenzija potpuno, trka ferarija i trabanta.

 

Jbg, nasi do tog Cempionsipa mogu samo na menadzeru da dobace. Videlo se i protiv Benfike da samo Maksimovic moze da parira i golman je ok, ovo ostalo dva dinara ne vredi. Izuzetak je Jovanovic, ali on bi radije bio u gepeku Bake Praseta nego igrao fudbal.

 

Pritom uopste ne sumnjam da je Milijas dunstercina...

Edited by fradler
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, No name said:

Pored Milijaša mi "gajimo" i vujadina Savić koji će možda jednom doci do ovoga da bude samostalan, a ne treba ti veća tragedija od toga . Još samo da onu mrcinu rodica priključe da bude kondicioni trener, ako se ikad okane igranja u zvezdi i to bi bio šlag na torti.

Ma ja protiv Vujadina nemam nijedan problem da bude u strucnom stabu (isto kao Rodic da radi sa bekovima ako oce on) posto je Supic trener golmana

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Ikac said:

 

Ovo je uglavnom najavljen sastav: Sommer; Pavard, De Vrij, Bastoni; Dumfries, Zielinski, Calhanoglu, Mkhitaryan, Carlos Augusto; Taremi, Arnautovic.

Aćerbi je jedva završio prošli meč, tako da je De Vrij in. Barela povređen, tu je Zielinski. Ne znam šta je sa Di Markom, Martinesom i Tiramom.

Inzagi je lud ako počinje sa panjem arnautovicem. Teška štetočina u ovoj fazi karijere. Karlos Augusto je tanji od dimarka napred ali jači je u odbrani. Ostalo manje više standardno. Barela se nije oporavio od operacije. Taremi je odličan napred. Pitanje je koliko Arnaut može da ga uspori i udavi i koliko će puta da kiksne bastoni. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, fradler said:

Ma nije blamiranje, ovi su Sitijeve klince u Mancesteru razbucali. Druga dimenzija potpuno, trka ferarija i trabanta.

 

Jbg, nasi do tog Cempionsipa mogu samo na menadzeru da dobace. Videlo se i protiv Benfike da samo Maksimovic moze da parira i golman je ok, ovo ostalo dva dinara ne vredi. Izuzetak je Jovanovic, ali on bi radije bio u gepeku Bake Praseta nego igrao fudbal.

 

Pritom uopste ne sumnjam da je Milijas dunstercina...

 

Sitijeva skola nije u top 5 u Engleskoj, bukvalno nije reper ni za sta. Njima su u fokusu igraci od 18-21 godine, a ne od 15-18. 

 

Bila je ta prica i prosle godine kad su nama za omladince igrali Nedeljkovic, Mijatovic i Maksimovic. Isto bila prica - ma gde, ne mogu ovi klinci da dobace, nije to do Milijasa, isto to ferari i fica. Bas takvi komentari su bili i za Nedeljkovica i za Mijatovica koji su dve nedelje kasnije bili medju boljima u LS za seniore.

 

To da ovi Zvezdini klinci nemaju kvalitet prosto nije istina. 

 

Uz Maksimovica, talentovani su i Kostov i Milosavljevic, igraci za lige petica. Talentovan je i mali Lane. Sljivic i Sremcevic stagniraju, ali i oni imaju kvalitet. Plus povredjeni Avdic, plus sa klupe Rankovic, Djordjevic i Vasilic.

 

Zvezda dovodi najtalentovanije sto postoji u Srbiji jer moze da plati i dete od 10 godina, sto se i radi. Sve manje ce se desavati neki Matija Popovic ili Mihajlo Cvetkovic. Ovo sto vidimo u Zvezdi od omladinaca je najtalentovanije sto Srbija ima i netacno je reci da oni ne mogu da pariraju Benfici.

 

Ruku na srce, Milijasu je problem i to sto ovi prvotimci deluju kao da su dosli ovde da odigraju za sebe, ali mi ga ni najmanje nije zao, s obzirom na to da stvarno jeste dunstercina. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Small Owl said:

Ne kontam u čemu je fora drẓ̌ati na klupi lika koji to ne ẓ̌elite da radi I uz to loṣ̌e to radi? U čemu je caka?

Pa on zeli da bude na klupi, ali prosto ne zna. Rezultate cak na strani, to i nije toliko bitno. Ne znam ko je od mladih igraca postao znacajno bolj pod Milijasem. Tu Nedjic glavni posao radi. Mislim jasno je da ga samo i ime jos drzi na klupi, sad je jos samo pitanje koliko dugo.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Carl Johnson said:

Palmer, Brahim Diaz, Foden, Frimpong, Sanco, Tripije…

 

Palmer, Foden i Frimpong su odrasli u Mancesteru (Frimpong se preselio s porodicom u Englesku i to ne zbog Sitija, ako se dobro secam price), ziveli na 10 minuta od stadiona Sitija. Dakle, nisu selektirani i dovedeni sa 12, 13, 14 godina, vec su tu od sedme godine. Dakle, Siti je samo imao srece da se ta deca rode u Mancesteru, a ne Londonu, jer da su rodjeni u Londonu, u Sitiju ne bi ni obratili paznju na to da oni postoje. 

 

Svaka cast trenerima Sitija na tome sto su od njih napravili dobre fudbalere, ali je moja poenta da je njihova transfer politika usmerena na igrace od 18-21 godine. U njihove omladince je ulozeno bara-bar kao u Zvezdine, cak mozda i manje. 

 

Primer Tripijea ti je odlican, koji je u Sitijevu akademiju dosao davne 1999. godine. Kao da ti kazem da je Teleoptik pre fuzije s Partizanom imao jaku skolu i dam ti primer Dejana Stankovica. Ili da Sloboda iz Uzica ima najjacu skolu fudbala u Srbiji jer je najbolji srpski stoper Nemanja Vidic ponikao tamo. 

 

Legit primeri za pricu oko Sitijeve skole i toga koliko ih zanima selektiranje su samo Brahim i Sanco koji su dosli sa 15 godina i koji su praceni, placeni. Danas, odlicni igraci, prvi vise od drugog, ali svakako mislim da Junajted, Arsenal, Liveprul, Celzi i Totenhem imaju vise primera tog tipa. Mozda i jos neki klubovi tipa Vila. 

 

Ali ok, ako je lakse da se misli da Zvezdina deca nemaju pojma, iako Zvezda kao klub ima maksimalnu logistiku da dovede svako dete iz Srbije te da za klinca 2009. plati obestecenje, te da talentovani strucnjak Milijas samo nema srece da ima dobru generaciju, onda ok. Bice Miki kep tu i dogodine, to je bar sigurica. 

Edited by Markoss
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Večeras će biti pakleno teško doći do pozitivnog rezultata.

Dve stvari mi se sviđaju, prvo što su nas na neki način potcenili i ulaze u utakmicu sa nekoliko bitnih igrača na klupi, drugo što će Maksimović biti starter (pokidaj mali!).

 

Samo hrabro od starta i idemo do dobrog rezultata!

Link to comment
Share on other sites

Možda je Maksimović starter na derbiju i protiv Intera, al' zato Miloje ziheraš nije smeo da ga stavi u startnu postavu kada je bilo najvažnije - protiv Železničara na Marakani. 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Mozda je ovo najbolji sastav u ovom momentu ako se izuzme Olajinka. Njega ne bih izveo.
Jako mi je drago zbog Maksimovica.
A i Ndiaje je logican potez posle 3 gola u derbiju, sa svim svojim manama.
Zadnja linija je najbolje moguce resenje u ovom momentu, fala k...u!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...