Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

On 9/20/2024 at 7:26 AM, bosMan_jr said:

Postujem ovaj prvi deo teksta samo ako imas 55+ godina, ako nemas onda je bezveze piskaranje. 
Ranije smo mi kidali prvih 15 minuta, kad ranije? 1991?

 

Bruka i sramota je situacija sa bekovima, sve ostali je u granicama ocekivanog i naseg domena. 

Imam desetak godina manje, pamtim generaciju 91 i ranije, ali nisam pisao o tome. Pogledaj protiv Barse 1996, protiv Bajerna 2007 gde smo i poveli... pa čak i onda kad smo igrali sa Pižonom, kad nam je tim bio na nivou Radničkog, Zvezda je uvek kad su igrali domaći igrači uglavnom, igrala u transu prvih 15-20 min i neretko dobijala prednost tada, naterala protivnika da se brani, dizala sebi samopouzdanje. Ne znam koliko godina imaš, ovo je bilo prisutno i na tekmama u poslednjih 10-ak godina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ilić nista nije pokazao da bi se I njemu pisali hvalospevi. Pogledati ako ništa drugo bar ove dve zadnje utakmice što je igrao u G.Milanovcu i sad kad je usao protiv Benfike. U Milanovcu nadobudan stav valjda zbog trake oko ruke, non stop prigovara, mlati rukama, a najlošiji je bio na terenu. Non stop je carinio loptu i usporavao napad. Dodjes na ovaj nivo fudbala a i dalje "overavaš" loptom prilikom prijema i predaje po 5-6 puta.

Protiv Benfike je usao u igru i jedan napad pred kraj utakmice kod rezultata 2-1, kada smo krenuli u polukontru sa više igrača, on uzima sut sa 30 metara i naravno daleko od gola, umesto da loptu odloži saigracu na krilo...

 

Protiv bodea tamo je bio nevidljiv , daj boze da je imao dva kontakta sa loptom, ali tu nije igrao na svojoj poziciji jer je Milojević filozofirao i stavio ga na krilo, tako da tu ne snosi neku krivicu.

 

Verujem da će dobijati šansu u prvenstvu,  pa da vidimo ima li šta da pokaže. Ovo do sada je tanko.

Edited by No name
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Perkos2 said:

Ovo je alibi koji koristi mrkela, apsolutno netačno

Možda u FM, a u stvarnosti je veoma teško dovesti ozbiljnog igrača u Srbiju pre kraja prelaznog roka, jer će taj igrač čekati i ponude iz ozbiljnijih liga i da vidi koje ćemo takmičenje igrati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Glazer - Drkusic, Djiga, Spajic - Olajinka, Krunic, Elsnik, Seol - Ivanic - Serif, Silas 

 

To je po meni najlogičniji sastav posle povrede Mimovica i posto se zna da ga nećemo imati verovatno dva meseca najbolje je da to direktno od derbija uigramo. Bar bolje od alternative da nam do sredine novembra krpi Elsnik, Djiga ili neko treći na beku. Naravno zbog bonusa bi morao još Lekovic ili Maksimovic da udje u tim u domaćoj ligi. 

Edited by Milko Miller
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Duarte bi morao da ima prednost u odnosu na Serifa. Momak igra dobar fudbal. Brz, agresivan, dobar u prijemu lopte gde odmah na prvom koraku pravi prednost. Vrlo pismen igrač,  koji se odlično kreće i sa loptom I bez nje. 

Udarni trio bi mi činili Milson -Duarte-Silas....uz podršku Ivanica, ovo bi bila najbolja kombinacija . 

 

Link to comment
Share on other sites

Problem je što Olajinka na vingbeku je možda još veće krpljenje. Igraču koji nema centaršut, dribling, kontrolu lopte, brzinu i generalno teško se snalazi na poziciji krila, dajemo ključeve cele leve strane u ruke i mogućnost da objedini pozicije beka i krila u jednu. Nije dobra opcija po mom mišljenju.

 

Jedan dobar članak koji govori koliko je teško preći iz ofanzivne u defanzivnu poziciju.

https://www.liverpoolfc.com/news/first-team/265296-milner-what-i-have-learned-at-left-back

 

At full-back, you’ve always got to be covering the centre-half. If you’re one-on-one with the winger and he gets past you then ultimately he’s in on goal or in a dangerous position so it’s a different sort of mentality when you are defending.

 

Link to comment
Share on other sites

Moje pitanje bi bilo ako je Radonjić povređen i nespreman iz kog razloga je na klupi uopšte? Ako već treba da po zasluzi bude na klupi nek to bude Katai, ostala nam je jedna izmena, ako imamo igrača kojeg može da usere nešto to je on, pa nek igrao 5 minuta.

 

I ja sam uz Vengera, u nekoj perspektivi bolje je da igra Ilić, prekjuče je bilo bolje da igra Kanga, pogotovo ako se išlo na to da Elšnik igra beka. Nama su na početku falila muda, gabonskom šamanu to nikad nije falilo.

 

Za bekovsku situaciju kriv je Terzić, njegovi poltroni su mi manje bitni, oni rade šta gazda kaže. Ali budimo realni, ako već nemaš beka na klupi, ulazi štoper i igra beka. Setimo se samo koliko puta su Ves Braun, Džon O'Šej, a kasnije Fil Džons i Smoling igrali desnog beka kad su primarni igrači na tom mestu bili povređeni. Zamisli Fergusona da mu se povredi Nevil i stavi Skolsa na beka prvi put u životu i još uvede Darona GIbsona.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bih stavio Drkušića na desnog beka jer mi deluje da je dovoljno pokretljiv i komforan sa loptom, štoperski tandem ne bih dirao jer su se solidno uigrali i naravno Seol levo. Onda bih kada smo u posedu svakako formirao back three Drkušić-Djiga-Spajić, Krunić bi mi bio single pivot, a ako zatreba double pivot Seol bi se uvlačio u sredinu. Milson i Silas bi držali širinu po krilima, Ivanić i Elšnik bi bili ulozi ofanzivnih veznih i Šerif ili Duarte kao najistureniji. Za derbi bih samo ubacio Šljivića ili Maksimovića umesto Elšnika, možda pre Šljivića jer je ipak iskusniji i fizički dosta jači.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Ikac Milner, Delf, Zabaleta, Zinčenko, Kliši, Sanja, Alaba, Lam i Aleksandar-Arnold su bivši vezni igrači (što u seniorima, što u mladjim kategorijama). Jednostavno očekivanja od beka su se promenila u odnosu na vreme koje ti spominješ. Najbolje svedoči da su drugi i treći najbolji asistenti premijer lige u sezoni 2019/20 bili levi i desni bek Liverpula. S tim da je Pep prekrenuo taj trend i sada igra sa 4 štopera pozadi ali to je iz posebnih razloga.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Мџе said:

@Ikac Milner, Delf, Zabaleta, Zinčenko, Kliši, Sanja, Alaba, Lam i Aleksandar-Arnold su bivši vezni igrači (što u seniorima, što u mladjim kategorijama). Jednostavno očekivanja od beka su se promenila u odnosu na vreme koje ti spominješ. Najbolje svedoči da su drugi i treći najbolji asistenti premijer lige u sezoni 2019/20 bili levi i desni bek Liverpula. S tim da je Pep prekrenuo taj trend i sada igra sa 4 štopera pozadi ali to je iz posebnih razloga.

To je sve tačno i lepo, ali ti ljudi su znali da će to da igraju na dan utakmice. Da se stručni štab pripremao za slučaj povrede beka, Elšnik bi odmah prešao tamo, a Ivanić vratio nazad dok ne uđe rezervni igrač na Elšnikovu poziciju.

 

Ne kažem da ne može vezni, nego je čini se više nego očigledno da su to smišljali na licu mesta, što znači da smo na utakmici igrali nešto što nikad nije trenirano. Plus smo izgubili igrača na sredini koji može da se nosi sa Benfikom, što Dalsio ne može.

 

Poštujem šta je do sad rezultatski odradio Milojević, ali ovo je stvarno bilo amaterski. Još gore nego kad je ubacio Žandera (koji isto nije bek) umesto Rodića u situaciji kad smo ušli u svojih 16 protiv Olimpijakosa koji je bunario, dok je imao Pankova na klupi. Ne znam kako nekima nije jasno da to što je neko imao uspehe ne znači da ne može da pogreši. Kod mene je uvek za sve loše najkrivlji Terzić, ali za ovo protiv Benfike dobar deo ide na stručni štab.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...