Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

9 hours ago, suptil said:

Kakva je sudbina Milsona? Sta mislite? Imajuci u vidu da ce se traziti minuiti za Radonjica da se vrati u formu....

 

Sigurno da ide u drugi plan. Sasvim korektno je odigrao kad god je igrao, čak i protiv Bodea gde nije briljirao on je bio aktivan sve vreme, učestvovao u igri, na kraju krajeva iznudio i penal. Kad zagusti može da promeni ritam, pokrene tim. Meni je gotivan igrač i ne bih se njega tek tako odrekao.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Imaće sigurno minute Milson...Radonjic nije spreman svih 90 min, pa će tu sigurno biti mesta za ulazak sa klupe da se održi intenzitet u igri svežim igračem. 

On je svojim ulaskom u Norveskoj promenio tok utakmice, ovde u BGD odigrao sasvim korektno,  iznudio penal.

Covek nije operisan od fudbala kao Puma, da okreće d.pe konstantno protivniku i igra alibi igru .

Dosta je utakmica u opticaju. 

 

Radonjic i Silas su bas igrači po meri. Ubojita krila koja igraju direktan fudbal,  i koja su opasnost po gol. Krila Poput Kataija, Bena, Pume, taj profil igrača ne treba nikad dovoditi na krilni pozicije. Spori, tromi, igraci koji skupljaju u napadu,  koji svaki napad uspore.

 

Juce je i Ivanic bio dosta aktivniji nego inače, sigurno je dosta doprineo i Krunic sa pravovremenim loptama u prostor. 

Krunic, Elsnik, Ivanic na sredini je sasvim OK. Krila top,Radonjic i Silas. Meni ovo deluje sasvim ok, znajući nas kako znamo da us.remo prelazni rok i da svašta dovedemo pred kraj prelaznog roka 

.

Link to comment
Share on other sites

Seul se dosta popravio od njegovog dolaska u klub. Dobro mogu i razumeti, novi kontinent, druga kultura, pa je kod njega bio kulturoloski sok. 

 

Mimovic je posle Norvezana dobio na samopouzdanju, ali mora da poradi na centrasutima. Cini mi se da nije balvan nalik Gobelji i Gajicu. Imajte u vidu i njegove godine.

 

Druksic mi je ozbiljan igrac. Kupio me sa tim jer zna sa loptom i ima sposobnost da iznese loptu .

 

Lekovica treba forsirati koliko god mozemo. Jbg on je zrtva prejake konkurencije

 

Elšnik, vidi se da zna fudbala, ali me nije kupio svojim igrama. Nije ima neki veci kiks, ali me nije kupio svojom igrom.

Ne odskace puno kvalitetom.

 

Rade Krunic je tata. Kako cita igru svaka mu cast. Poredjenje sa Hvanom je debilno, jer su totalno drugi tipovi igraca. A i Hvan treba da dostigne u karijeri sto je Rade dostigao

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Jerotije Pantic said:

Kakva ce biti.Covjek nije na ovom nivou fudbala i realno je da ne dobije minute.To je bar jasno kao dan ko zna bilo sta o fudbalu. Mozda ce uprava pokusati nesto da opravda sredstva i da pokusa bar malo ublaziti ovaj tezak promasaj i da ga uvalja nekim pacerima ali realno, tesko ce to ici.Milson je smijurija od igraca, sto ga se prije rijese to manja steta za klub.

 

Milson definitivno nije smejurija od igrača, ali ima svoje nedostatke, posebno za fudbal kakav Milojević želi da forsira. Kad je dolazio, sam ja odma napisao da čovek nema top end brzinu i da zbog toga nije toliko opasan na otvorenom prostoru. Ali je zato odličan na malom prostoru usled vrhunske kontrole lopte, driblinga i dobrog prvog koraka (ili prvog dodira). Da bi se koristili ti njegovi kvaliteti, morala bi da mu se pronadje adkvatnija uloga po mom mišljenju. A sad što oni pri dovođenju očigledno nisu razmišljali o tome kako se kvaliteti (i nedostatci) ovog igrača uklapaju u trenerov sistem, to je več drugi par cipela.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Prebacio sam na Benfiku juče pa par mišljenja o utakmici i timu. Bruno Laž je izveo tim u istoj formaciji kao i njegov prethodnik Šmit, 4-2-3-1. Jedina razlika u sastavu koji je izveo Bruno i onaj koji je izveo Šmit pre nego što je dobio otkaz je u pivotu i ofazivnom veznjaku. Umesto Leandra Bariera na zadnjem veznom sada počeo Kokču, on je kod Šmita igrao levo krilo ali kako su nakon njegovog odlaska (30. avgusta) doveli (3. septembra) novo levo krilo iz Galatasaraja, Akturkoglua, Kokču je prešao dole. Ovo ceo sastav čini dosta ofazivnijim jer je Bariera bio mnogo više defanzivno orjentisan dok su sada ostali na Florentinu Luisu kao jedinom pravom pivotu. Drugo promena je da sada igrao Rolhajzer umesto Prestianija gde smo dobili klasičnu promenu jedne desetke drugom. Suštinski Bruno nije menjao mnogo već je izveo malo ofazivniji sastav zbog dolaska Akturkoglua pre svega. Benfika je napadala sa šest igrača juče i pozadi, defanzivnije često ostaju desni bek Bah, pivot Luis i oba štopera.

Od karakteristika tima igrači su dosta niski, u proseku su svi 170cm+, jako tehnički potkovani sa odličnom kontrolom lopte.  Baš su zajebana ekipa u smislu kreacije i individualnih poteza, pogotovo četvorka Kokču, Akturkoglu, Rolhajzer i naravno Di Maria. Dodao bih samo da uglavnom napadaju sa desne strane. 

 

spacer.png 

 

Primetio sam dva problema koji imaju u igri iako bazirano na jednoj utakmici i nekoliko hajlatsa.

1. Kako sam gore napisao da desni bek Bah često ostaje pored aut linije i više defanzivno, levi bek Alvaro sa druge strane je dosta ofanzivan i često ulazi u sredinu terena. To ostavlja mnogo prostora pozadi i ja mislim da su svi protivnički golovi u ovoj sezoni padali sa te njihove leve strane. Ili zato što brza krila iskoriste prostor koji im je ostavljen ili zato što imaju problema u build-up sa te strane jer kada se izvrši visok presing, Otamendi i Alvaro se često pogubi.

 

Sa utakmice juče, levi bek je igrač koji ima prvi loptu, sa brojem 3 na leđima koji dosta ofanzivno igra i često ostavlja rupe u odbrani.

spacer.png

 

 

2. Poprlično su mekani u duelu. Verovatno zbog konstitucije većine igrača (pa i štopera) i akcenta koji stavljaju na kontrolu lopte i tehničku igru mi moramo da odgovorimo sa fizikalijama i čvrstom igrom. Imaju sve što tehnički potkovane ekipe imaju, fluidnost, visok tempo u napadu, dobra individualna rešenja i na to bi najbolje odgovoriti sečenjem igre i skupljanjem terena sa nižim blokom. 

 

Neka moja pretpostavka kako ćemo izaći i igrati u četvrtak. S tim da je ovo tim za koji verujem da će Miloje izabrati dok bi ja tu umesto Olajinke voleo da vidim Milsona i umesto Spajića, Drkušića. Naša igra će morati da se bazira na kontrama u ofanzivi i niskom bloku u defanzivi. Benfika pored ovog prvog tima imao još ceo jedan sastav kreativnih i fluidnih igrača. Na klupi su im juče bili talentovani Šjelderup, Prestiani, Amduini, Kabral, Beste itd. Ovo je ekipa za dve klasa bolje od naša i bez revanša sada nema kalkulisanja ni kod gostiju. Moraćemo da odigramo zrelo i uz brzu tranziciju u napadu i čvrstu igru u odbrani da iskoristimo njihove mane i anuliramo prednosti.

 

spacer.png

 

 

I za kraj napad koji ide preko desne strane gde se vidi fluidnost lopte i dobra utrčavanja igrača.

spacer.png

  • Like 15
  • Love 2
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Мџе said:

Prebacio sam na Benfiku juče pa par mišljenja o utakmici i timu. Bruno Laž je izveo tim u istoj formaciji kao i njegov prethodnik Šmit, 4-2-3-1. Jedina razlika u sastavu koji je izveo Bruno i onaj koji je izveo Šmit pre nego što je dobio otkaz je u pivotu i ofazivnom veznjaku. Umesto Leandra Bariera na zadnjem veznom sada počeo Kokču, on je kod Šmita igrao levo krilo ali kako su nakon njegovog odlaska (30. avgusta) doveli (3. septembra) novo levo krilo iz Galatasaraja, Akturkoglua, Kokču je prešao dole. Ovo ceo sastav čini dosta ofazivnijim jer je Bariera bio mnogo više defanzivno orjentisan dok su sada ostali na Florentinu Luisu kao jedinom pravom pivotu. Drugo promena je da sada igrao Rolhajzer umesto Prestianija gde smo dobili klasičnu promenu jedne desetke drugom. Suštinski Bruno nije menjao mnogo već je izveo malo ofazivniji sastav zbog dolaska Akturkoglua pre svega. Benfika je napadala sa šest igrača juče i pozadi, defanzivnije često ostaju desni bek Bah, pivot Luis i oba štopera.

Od karakteristika tima igrači su dosta niski, u proseku su svi 170cm+, jako tehnički potkovani sa odličnom kontrolom lopte.  Baš su zajebana ekipa u smislu kreacije i individualnih poteza, pogotovo četvorka Kokču, Akturkoglu, Rolhajzer i naravno Di Maria. Dodao bih samo da uglavnom napadaju sa desne strane. 

 

spacer.png 

 

Primetio sam dva problema koji imaju u igri iako bazirano na jednoj utakmici i nekoliko hajlatsa.

1. Kako sam gore napisao da desni bek Bah često ostaje pored aut linije i više defanzivno, levi bek Alvaro sa druge strane je dosta ofanzivan i često ulazi u sredinu terena. To ostavlja mnogo prostora pozadi i ja mislim da su svi protivnički golovi u ovoj sezoni padali sa te njihove leve strane. Ili zato što brza krila iskoriste prostor koji im je ostavljen ili zato što imaju problema u build-up sa te strane jer kada se izvrši visok presing, Otamendi i Alvaro se često pogubi.

 

Sa utakmice juče, levi bek je igrač koji ima prvi loptu, sa brojem 3 na leđima koji dosta ofanzivno igra i često ostavlja rupe u odbrani.

spacer.png

 

 

2. Poprlično su mekani u duelu. Verovatno zbog konstitucije većine igrača (pa i štopera) i akcenta koji stavljaju na kontrolu lopte i tehničku igru mi moramo da odgovorimo sa fizikalijama i čvrstom igrom. Imaju sve što tehnički potkovane ekipe imaju, fluidnost, visok tempo u napadu, dobra individualna rešenja i na to bi najbolje odgovoriti sečenjem igre i skupljanjem terena sa nižim blokom. 

 

Neka moja pretpostavka kako ćemo izaći i igrati u četvrtak. S tim da je ovo tim za koji verujem da će Miloje izabrati dok bi ja tu umesto Olajinke voleo da vidim Milsona i umesto Spajića, Drkušića. Naša igra će morati da se bazira na kontrama u ofanzivi i niskom bloku u defanzivi. Benfika pored ovog prvog tima imao još ceo jedan sastav kreativnih i fluidnih igrača. Na klupi su im juče bili talentovani Šjelderup, Prestiani, Amduini, Kabral, Beste itd. Ovo je ekipa za dve klasa bolje od naša i bez revanša sada nema kalkulisanja ni kod gostiju. Moraćemo da odigramo zrelo i uz brzu tranziciju u napadu i čvrstu igru u odbrani da iskoristimo njihove mane i anuliramo prednosti.

 

spacer.png

 

 

I za kraj napad koji ide preko desne strane gde se vidi fluidnost lopte i dobra utrčavanja igrača.

spacer.png

Drkusic nije doveden da sedi na klupi,sigurno ce igrati a i treba da igra jer je kvalitet. Mislim da ce Mimovic na klupu,dakle Glazer,Djiga,Spajic,Drkusic,Seol,Krunic,Elsnik,Ivanic,Silas,Radonjic,Duarte. Eventualno Olajinka umesto Radonjica jer je defanzivno odgovorniji,pa da Radonja udje kad se umore.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nećete zameriti na mojem spamovanjem sa gifovima ali moram da postavim još par njih sa jučerašnje utakmice. Već sam juče napisao da mi se dopalo kako se Mirko kretao, bilo je to i dalje u njegovom pamučnom-svilenkastom stilu ali se dobro postavljao i oduzimao lopte kao u ove dve situacije dole. Jako je bitno da za LŠ popravi defanzivu pored kreative koju poseduje.

 

spacer.png

 

spacer.png

 

I jedan trougao između Olajinke, Mimovića i Krunića. Olajinka odlično funkcioniše sa Mimovićem dok je Silas i juče pokazao da mu leva noga nije jača strana i kao inverted winger koji ulazi u sredinu, ja mislim da bi mu leva strana terena bi mu više odgovarala, kao i Olajinki desna (zbog Mimovića).

spacer.png

 

 

Kao neko ko sam kritikovao Mimovića moram da ga pohvalim da je odigrao vrhunsku utakmicu. Čudo koliko samopouzdanje može da preokrene stvari ali nije samo do toga. Došlo je i do taktičke promene pa Mimović ne ulazi više često u sredini gde ima više protivničkih igrača i lakše je izgubiti loptu, i gde je takođe zahtevnije da se vratiš u poziciju ako tvoj tim izgubi posed. Za usporedbu, njegove mape igranja loptom protiv Napretka i Mladosti:

spacer.png.  spacer.png

 

I za kraj mora da se radi na centaršutevima i prekidima, nije dovoljno da oni samo idu u odgovarajuću zonu već da idu i na odgovorajućeg igrača. Robertson iz Liverpula je najbolje opisao to: "A lot of balls into the box looked like good crosses but actually weren't, because while they were going into good areas, they weren't necessarily finding a teammate. They were flashing across goal and the crowd would get excited, but no one was getting on the end of them. I look upon those deliveries as being about style rather than substance. My second season at Liverpool was really important to me because I started to find more accuracy, and that allowed me to actually pick out people when they were in good positions. I went from hoping that someone would get on the end of a cross to believing that I was capable of finding someone with a cross. That might not sound like a big difference, but it changed things enormously for me.”

 

Edited by Мџе
  • Like 16
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Dzistrou said:

Moja dva centa o aktuelnoj situaciji.

 

Jezivo smo neuigrani. Biće ok za par nedelja. Mesa ima u svim linijama tima.

 

 

Istina je da smo neuigrani ali juce je bilo dosta situacija zbog zelje igraca pre svega Silasa da se odmah pokaze kad se sutiralo a bilo opcija za dodavanje, bas je nekoliko puta preskocio Duartea koji bi bio u 100% sansi i sutirao a generalno nije sebican igrac. Svakako ce trebati jedno mesec dana da sve legne na svoje mesto ali mene je juce bas odusevio potencijal ekipe, potpuno smo drugacije izgledali nego pre pauze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, MiskoNis said:

Drkusic nije doveden da sedi na klupi,sigurno ce igrati a i treba da igra jer je kvalitet. Mislim da ce Mimovic na klupu,dakle Glazer,Djiga,Spajic,Drkusic,Seol,Krunic,Elsnik,Ivanic,Silas,Radonjic,Duarte. Eventualno Olajinka umesto Radonjica jer je defanzivno odgovorniji,pa da Radonja udje kad se umore.

 

Nije doveden da pegla klupu ali je verovatno i doveden jer planiraju Đigu da prodaju u zimskom prelaznom roku. Greška bi bila ostaviti Mimovića na klupi. Momak je za mene najprijatnije iznenađenje, gledam ga juče kako mirno iznosi loptu, nema panike u određenim situacijama, nema viška poteza, sve radi onako kako treba. Po mom mišljenju mi ćemo protiv Benfike izaći u istom sastavu kao protiv Napretka, samo što će Spajić i Điga zameniti Drkušića i Lekovića.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, atmsfr lnČ said:

Spajic je ja mislim povredjen a i svakako ce tesko pre Vanje i Djige da igra.

 

Ako je Spajić povređen onda sigurno Drkušić, ako bude spreman onda će igrati. Nema šanse da posle utakmice karijere koju je odigrao bude na klupi. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, atmsfr lnČ said:

Inace Kanga nas otpratio sa instagrama i obrisao sve slike u nasem dresu ... Kakav degen 😂

 

Gde traje jos prelazni rok, nzm gde bi mogli da ga isporucimo

U Emiratima, možda ga Cokna želi. Mislim da je i bilo neke priče da bi mogao na bliski istok prošle sezone. Ali verujem da će na kraju da se smiri opet i da ne ide nigde. 

Link to comment
Share on other sites

Je li od Mituljikića bolji ovaj što je u OFK? Gledao sam ih oba danas, ovaj u OFK danas mi bolje odigrao nego onaj što je u NP. Obojica ušla s klupe.

Ado i dalje neubedljiv, jedino što mi se čini da je smršao.

Knežević danas ništa posebno. I deluje mi da se više kurči među svojim igračima nego kad je u Zvezdi.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Don Dusko said:

Ajde prvo da prebrodimo Benfiku lako cemo za Partizan.

 

 

Mi imamo mnogo ozbiljnije utakmice od Partizana.

Moze da se diskutuje.

Partizan je toliko slabiji da u taj mec mora da se udje jako i bez kalkulacija, kojima je nas Miloje vrlo sklon.

To je derbi, to je mec koji mora da se dobije u trenutnim okolnostima, da budu pobedjeni i nadigrani kao prosle sezone.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...