Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

2 hours ago, McLeod said:

Dok vas citam imam utisak da apsolutno nikakav fudbal van Zvezde u domacoj ligi ne gledate, gde se trpa nejac, pa nemate nikakvu predstavu o stvarnoj snazi tima i tezini evropskih utakmica.

 

Kao da nikad nisu zategli Bodo 2+pp.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Drago mi je zbog Mimovića, a nema ko se se sem nas trojice-četvorice nije ovde nije po njemu posrao, iako dečko praktično tek zagazio u seniorski fudbal. 

S druge strane, toliko se diže u nebesa Hvang ko da je Toni Kros, a ni u jednoj važnoj utakmici ništa posebno nije pokazao. Niko da se osvrne na njegovu igru. Gubio je i on danas lopte, traljavo šutirao, Hauge je ko zijalica pravio slalome ispred našeg šesnaesterca. Ako ništa, Hvangovi fanovi ne moraju da strahuju, taj se u Ligu petice prodati neće skoro.

Ali nema veze, najlakše udariti standardno po opštim mestima Rodić, Spajić, itd. Nije da ih branim, ali svi koji su počeli utakmicu su bili loši ili očajni, sem Đige.

Da se ne ponavljam za Olajinku, ali hoću ipak, i dalje mislim da je drvo. Ivanić nikakvu razliku ne donosi na terenu, izvikan igrač do krajnje mere, spor i nemotivisan.

Za ostale više-manje rečeno.

Očigledno nije ni do igrača. Možda i najsramotnija Zvezdina utakmica u Evropi poslednjih godina, zahvaljujući Milojeviću, prvenstveno. 

Naši treneri su najveća katastrofa napeg fudbala. Ako je tačno šta su rekli komentatori na Areni, da za Bodo Glimt igraju tri igrača rođena u tom gradiću, a da Zvezdina škola koja uz to pokupi iz Srbije, RS i CG toliko mladih igrača, svake prestupne izbaci nekog prvotimca, šta više da pričamo.

Ma i da prođemo nekako s ovakvom igrom u LŠ, koji će nam k to. Samo se bruka i sramoti ime kluba ovakvim igrom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Opet vam to pričam, šta znači krenuti napred. Ne razumem šta znači krenuti napred. Imali smo plan, nismo mogli, niti želeli da se jurimo sa njima. Kada ste u malo nižoj zoni, nemate prostor da dođete do toga."

Izjava milojevica 

 

 

Pa naravno da ne zna šta znači krenuti napred, kad se u našoj akademiji fudbala isključivo uci, dupli blok, zadnji vezni, defanzivno orjentisan i ostale stvari. 

Zvezda mora da odskoci od ovakvih trenera koji su ostali u nekoj 81 godini. Nije slučajno dobio nogu u dupe na Kipru, izbačen od veleža.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, No name said:

Opet vam to pričam, šta znači krenuti napred. Ne razumem šta znači krenuti napred. Imali smo plan, nismo mogli, niti želeli da se jurimo sa njima. Kada ste u malo nižoj zoni, nemate prostor da dođete do toga."

Izjava milojevica 

 

 

Pa naravno da ne zna šta znači krenuti napred, kad se u našoj akademiji fudbala isključivo uci, dupli blok, zadnji vezni, defanzivno orjentisan i ostale stvari. 

Zvezda mora da odskoci od ovakvih trenera koji su ostali u nekoj 81 godini. Nije slučajno dobio nogu u dupe na Kipru, izbačen od veleža.

 

Pa taktičar je u pravu, ni ja ne razumem kako bi se moglo krenuti napred ako je taktika bila da svi igrači budu u duplom bloku na 40 metara. 

 

To što su Norvežani mogli da daju još tri gola bez problema do 65. minuta, ali zato sem greške Mimovića nisu imali šansi nakon što smo zaigrali ofanzivnije taktičar nažalost neće primetiti.

 

 

Tako da ostaje da poslušamo taktičara 

 

Quote

Daćemo sve od sebe, nikad nisam obećavao nikom. Daćemo sve, videćemo uz Božiju pomoć šta će se desiti.

I počnemo sa molitvama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, pentatonik said:

Drago mi je zbog Mimovića, a nema ko se se sem nas trojice-četvorice nije ovde nije po njemu posrao, iako dečko praktično tek zagazio u seniorski fudbal. 

S druge strane, toliko se diže u nebesa Hvang ko da je Toni Kros, a ni u jednoj važnoj utakmici ništa posebno nije pokazao. Niko da se osvrne na njegovu igru. Gubio je i on danas lopte, traljavo šutirao, Hauge je ko zijalica pravio slalome ispred našeg šesnaesterca. Ako ništa, Hvangovi fanovi ne moraju da strahuju, taj se u Ligu petice prodati neće skoro.

Ali nema veze, najlakše udariti standardno po opštim mestima Rodić, Spajić, itd. Nije da ih branim, ali svi koji su počeli utakmicu su bili loši ili očajni, sem Đige.

Da se ne ponavljam za Olajinku, ali hoću ipak, i dalje mislim da je drvo. Ivanić nikakvu razliku ne donosi na terenu, izvikan igrač do krajnje mere, spor i nemotivisan.

Za ostale više-manje rečeno.

Očigledno nije ni do igrača. Možda i najsramotnija Zvezdina utakmica u Evropi poslednjih godina, zahvaljujući Milojeviću, prvenstveno. 

Naši treneri su najveća katastrofa napeg fudbala. Ako je tačno šta su rekli komentatori na Areni, da za Bodo Glimt igraju tri igrača rođena u tom gradiću, a da Zvezdina škola koja uz to pokupi iz Srbije, RS i CG toliko mladih igrača, svake prestupne izbaci nekog prvotimca, šta više da pričamo.

Ma i da prođemo nekako s ovakvom igrom u LŠ, koji će nam k to. Samo se bruka i sramoti ime kluba ovakvim igrom.

Mimovic jeste dao gol, svaka cast na tome ali je odigrao da kazemo prosecnih 20minuta.

Imao ogroman kiks koji samo cudom nije gol, tj Djiginim cudom. Ispadao po strani... 

Da nije dao gol opet bi ga svi pljuvali. 

Kapiram ja i tvoju poentu da je mlad iskistvo, ali nije od decko kriv sto su ocekivanja velika i sto ga Terza gura u vatru po modelu Nedeljkovica da zgrne pare.

Doveden je desni bek i gura se na levog da bi Mimovic igrao. 

Link to comment
Share on other sites

Problem je svuda pomalo.

 

Milojevic je jednostavno slab trener za ovaj nivo fudbala. On je bukvalno veceras pokazao da od 2017. godine nije napredovao pedalj, a ta i ova Zvezda su dva sveta. On je tad bukvalno imao ekipu koja je jedino tako mogla da igra, dupli blok, lozenje, gol iz nicega, iz prekida. Danas ima igrace koji kostaju nekoliko miliona evra, i koji su profilno uglavnom ofanzivno orijentisani, za razliku od tog vremena kad smo imali tri ofanzivna igraca u 11 - Kanga, Radonjic i Boaci. Cak je i Srnic igrao neko defanzivno krilo, a Krsticic kao klasican zadnji vezni bio osmica. 

 

Naravno, niko njemu sad nece dozvoliti da u Zvezdu dovodi takve igrace, ali to valjda jasno govori da nije prosto trener za nas.

 

Problem su i ovi igraci koji su dovedeni zbrda, zdola, bez detaljnijeg skautinga u smislu karaktera. Ova ekipa je puvanjak bukvalno. Ne mogu da zamislim situaciju u kojoj ludi Kanga dozvoljava da 45 minuta ne primi loptu i gde se nijednom ne spusti da je primi od stopera. Elsnik i Ivanic su sramotno odigrali, i bukvalno jedine kontakte s loptom su imali kad im Hvang koji je trcao za obojicu, to distribuira. Olanjinka nece da trenira, pa ga vracas u 11, bukvalno pokazujes direktno da je neko veci od kluba, kao da je u pitanju Messi, a ne krilo sa odvratnom tehnikom. 

 

Ekipa nam je kao kad krenu regeni na FM da ti se pojavljuju, pa te smori sejv. Mi smo ranijih godina uvek imali neke garante za nesto - Kanga, Katai, Borjan, Dragovic, Radonjic, Boaci. Tim igracima sad jeste istekao rok trajanja, ali mi nove nismo uspeli da nadjemo. Ivanic je jedini ostao od tih da ima kakvu takvu ulogu, ali i on je u downu i nije vise ni kvalitet za 11. Nama je bukvalno najvece ime u ekipi uz Hvanga koji ce verovatno otici - Spajic. Ej, Spajic. Ostali su neki nasumicni igraci sastavljeni bez ikakvog osecaja za fudbal. Sva sreca pa smo doveli ovog Drkusica koji karakterno deluje da moze da podigne citavu ekipu, ima taj neki "ludi stoper" vibe. 

 

Sto se revansa tice, Bode je takticko-tehnicki ekipa koja je ispred nas. Ne verujem da ce da propuste ovu sansu. Cenim 1:1 ili 2:2. Nismo mi kvalitet svakako za LS, a mislim da necemo ni u LE proci grupu s Milojevicem. Ne ume on ovo, a nije ovo svakako ni neki tim. 

Edited by Markoss
  • Like 20
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Interesantno je da Ivanic kad god je Milojevic trener najlosije izgleda... Ovo je zalosno i pomisliti a ne reci,mozda je i dobro sto smo veceras izgubili minimalno, makar smo u situaciji da moramo da napadnemo i da igramo fudbal. Svo zivotno posyovanje za Vladana Milojevica sto je uradio u nasem klubu al jednostavno on nije za ovo. Uci cemo mi u ligu samoiona gotovo sam siguran, al taj famozni korak dalje sa nasim bratom Milojem ne mozemo dostici. To sto je bodo dobijal Rome 6-1, Ajaxe i dosta kvalitetnih ekipa, nas trener tesko da ce moci. Ponovo kazem napravio je istorijske uspjehe ali nije za korak dalje,jednostavno nije

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Igor_ said:

Mimovic jeste dao gol, svaka cast na tome ali je odigrao da kazemo prosecnih 20minuta.

Imao ogroman kiks koji samo cudom nije gol, tj Djiginim cudom. Ispadao po strani... 

Da nije dao gol opet bi ga svi pljuvali. 

Kapiram ja i tvoju poentu da je mlad iskistvo, ali nije od decko kriv sto su ocekivanja velika i sto ga Terza gura u vatru po modelu Nedeljkovica da zgrne pare.

Doveden je desni bek i gura se na levog da bi Mimovic igrao. 

Ma nije zbog što je dao gol, nije mu to primarni posao ionako. Više zbog njega, da malo dobije samopouzdanja.

Pomenuo sam ga jer vidim da već počeo trpati u koš kao neki škart. Moš misliti, ultra talentu Seulu treba adaptacija i njega ćemo da mazimo ovde, al zato odmah znam da Mimović nije za Zvezdu. Možda zaista i ne bude. Meni je ovde više fenomen tih nekih dvostrukih standarda. Evo i Elšnik odigrao krš utakmicu, pa ni za njega ne vidim nešto posebno da se kritikuje. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Perkos2 said:

Sad prvo što očekujem je da odložimo utakmicu naše lige

Već je odložena i pre prve utakmice... Suštinski nije ni bitno, jer nam sasvim sigurno sastav iz te utakmice ne bi igrao u revanšu... Mnogo bi bilo da u dve uzastopne utakmice bude istih 11 u startnoj postavi...

Link to comment
Share on other sites

Upravo tako mi smo Miloja kao trenera prerasli pre jedno 3-4 godina sto kaze Markos u prvom mandatu je bio idealan za onaj tim sada se prosto vidi da ne zna sta ce sa ovim igracima pa improvizuje dok traje utakmica a i danas je zakasnio sa izmenama.

Utisak mi je da smo mi prosle godine na Etihadu lakse resavali presing Sitija nego veceras, vidi se da nema pojma sta da radi u build up-u vec je vecina improvizacija igraca. Da mu nije bilo Djige nasa epizoda u LS bi se veceras jos zavrsila, ovako sam blagi optimista. Ne mogu da se slozim sa ljudima koji su pisali da je to ista ekipa kao kod kuce sto igraju to su pokazali u utakmici sa Jagielonijom u prvom mecu nisu bili ni pola ekipe od meca u revansu i ovom veceras bas su se namucili tada.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Zadnji vezni said:

Ja bih iskreno voleo da čujem tvoj zaključak prvog poluvremena ovog dvomeča,tj. Ili komentar ove prve utakmice?

 
Baš kao što si napisao tek je “prvo poluvreme” i ovim dvomečima ne treba suditi kao ligaškim utakmicama. Verujem da treneri u pripremi ovih utakmica uzimaju u obzir i revanš. 
 

Meni je najzanimljivji deo bio pre utakmice, na konferenciji, gde je Miloje, netipično otvoren i iskren, pričao kako ekipa nije uigrana i kako je Bode u jakom momentu i čak spominjao šampanjac. Izgledalo je, barem meni, da to nije iz pijeteta već da iskreno misli. Kada ga je novinar pitao kakvu reakciju javnosti očekuje ako izgubimo, kiselo se nasmejao i rekao “Pa znate naš narod” a očekivao bih “Pa znate kako, ne mislimo o porazu”. Zato moram da se vratim na jedan moj post od pre par nedelja gde sam celo popodne proveo gledajući Milojeve utakmice na Kipru i čitajući stare članke o njemu na ovom sajtu https://m.24sports.com.cy/gr/ 

 

Kao i tada i sada mislim da je Miloje u biti ili ne biti sezoni i da oseća ogroman pritisak. Kada se uzme u obzir da pripreme nisu dobro odradjene, da neki transferi kasne i da je dosta grešio sa izborom igrača u ligi, razumem njegovu taktiku. Nema poverenje u svoj rad i ovu ekipu i cilj je verovatno bio nerešen rezultat ili minimalan poraz. Otud i njegove “ofanzivne” izmene na 2-0 a ne 1-0.

 

Što se “drugog poluvremena” tiče, ono što sam video protiv Jagelonije je sa Bode ne igra isto kod kuće i u gostima. Što verovatno ima dosta veze sa podlogom i klimom. Zbog tih uslova, Milojevog karijernog momenta i osam novih dana da se tim uigra očekujem bolju našu utakmicu kod kuće za koju mislim da će se završiti pobedom. Kojom, stvarno ne znam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Steve Gerrard said:

Interesantno je da Ivanic kad god je Milojevic trener najlosije izgleda... Ovo je zalosno i pomisliti a ne reci,mozda je i dobro sto smo veceras izgubili minimalno, makar smo u situaciji da moramo da napadnemo i da igramo fudbal. Svo zivotno posyovanje za Vladana Milojevica sto je uradio u nasem klubu al jednostavno on nije za ovo. Uci cemo mi u ligu samoiona gotovo sam siguran, al taj famozni korak dalje sa nasim bratom Milojem ne mozemo dostici. To sto je bodo dobijal Rome 6-1, Ajaxe i dosta kvalitetnih ekipa, nas trener tesko da ce moci. Ponovo kazem napravio je istorijske uspjehe ali nije za korak dalje,jednostavno nije

Ja Ivanica ne pamtim da je odigrao dobru utakmicu jedno 2 sezone, mozda mu se omakla neka u prvenstvu. Nije do Miloja to da budemo posteni decko je vec dugo u slobodnom padu sa formom Luka Ilic kao starter mi je tu no brainer.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To sto je Bahar imao bolje izlete u Evropi (gde i dalje nije nista zapazeno uradio) u odnosu na Milojevica, a Zvezda daleko lose i nesigurnije delovala u domacoj ligi u odnosu na vreme od kad je Milojevic ponovo dosao, deluje kao kad bi hvalili kucu koja ima velelepnu terasu na trecem spratu, a temelj se odronjava i propada, u odnosu na neku stabilniju koja ne izgleda tako lepo. Milojevic je doveden pre svega da ucvrsti dominaciju u domacoj ligi, i tu je napravio kosmicki pomak u odnosu na Bahara gde je Zvezda delovala klimavo kao babin zub protiv svakog protivnika u domacoj ligi. Evropa je samo bonus, ali ovde nije stvar o treneru, nego o politici dovodjenja losih ili ispodprosecnih igraca za napumpane cifre, da bi se na istim zaradilo, na ustrb domacih igraca koji nisu nista losiji. Olajinka recimo, taj igrac nema ni voljni momenat, nema ni iznad prosecnu brzinu, jedino ga neka solidna tehnika drzi u timu, a siguran sam da bi ga neki klinac domaci presisao da mu se da sansa na par utakmica za redom.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zvezdan said:

I da se prodje ovaj Bodo, ja ne znam sta cemo mi u LS sa ovakom igrom..

 

Kakva god da je Zvezdina igra opet ce biti medju par najlosijih timova u ls.

70-tak miliona koliko je procenjen tim ne moze biti konkurentan.

Kakve zverke od timova se tamo takmice, mi nikad vise ne mozemo biti konkurentni.

 

Ako udjemo u ls svesni smo svi da je do treceg mesta u grupi skoro pa nemoguce doci ali ima jedna bitnija stvar a to je novac koji se dobija za ucesce.

 

Edited by nunilo
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, nunilo said:

 

Kakva god da je Zvezdina igra opet ce biti medju par najlosihijih timova u ls.

70-tak miliona koliko je procenjen tim ne moze biti konkurentan.

Kakve zverke od timova se tamo takmice, mi nikad vise ne mozemo biti konkurentni.

 

Ako udjemo u ls svesni smo svi da je do treceg mesta u grupi skoro pa nemoguce doci ali ima jedna bitnija stvar a to je novac koji se dobija za ucesce.

 

Nema više trećeg mesta u grupi, Liga šampiona se ove sezone igra po drugačijem principu.

Link to comment
Share on other sites

Srnic se nadavao golova kao i Mimovic pa je ostao dunster. Poredjenje sa Nedeljkovicem je tek komedija. Videcemo da li ce Mimovic iduceg augusta ubeleziti neke minute u najjacoj ligi na svetu

1 minute ago, Brajan Danston said:

Nema više trećeg mesta u grupi, Liga šampiona se ove sezone igra po drugačijem principu.

Nema ni gola u gostima al to ovom dunsteru nisu javili.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Brajan Danston said:

Nema više trećeg mesta u grupi, Liga šampiona se ove sezone igra po drugačijem principu.

 

Iskren da budem nisam ni pogledao ali ne menja cilj a to je ucesce u ls da bi se uzeo novac.

Link to comment
Share on other sites

Пролазите ово 100%. Није Боде овог пута ништа посебно. Није ни Звезда руку на срце, али они (Норвежани) су већ одрадили утакмицу кући и пропустили шансу, а ви имате реванш тако да мислим да пролазите са два, три гола разлике.

 

Види се реално када имате екипу испред себе која је просто тежак противник за вас. То се видело против Бојса, то се видело и против Макабија. Бодо то сада није. Бодо је ово вечерас требао да добије са три разлике да је заиста нека опаснија екипа. Реално, Звезда је била толико очајна да је реално било да се добије са три разлике рутински. Јајнг Бојси, они од прошле сезоне, би ову утакмицу добили рутински са три разлике.

 

Нису они лоши лоши. Има ту и потеза, и комбинаторике и идеје.. јесу ту више показали од Звезде, али те неке завршне моменте где су имали су катастрофа реализовали. Не само зицере што су промашили, већ и неке простије лопте у празан простор где да је било више концентрације са њихове стране сигурно би били опаснији, јер Звезда оставља много простора. Оне лопте њихове које су ишле из средине на крила где се прескочи први најближи играч а лопта иде до даљег су им пролазиле као од шале. Значи баш доста простора су имали. Срећом по Звезду Ђига је одиграо одличан меч па је доста тога позатварао оно што је могао.

 

Не слажем се да је Звезда била боља ни од тог фамозног 70-ог или ког већ минута. Него је у тим тренуцима постигла гол, и мало подигла дефанзивну линију па је то изгледало мало боље у односу на оно очајно што је већ било. Иначе и у тим тренуцима Боде је успевао неким wtf одлукама да усере неке полуконтре и контре. 

 

Оно што ми је баш утисак целог меча био је да је Звезда физичли јача од ове екипе Бодеа. Не знам можда грешим ту, али делује ми да су слабо који дуел могли добити и да је доста ничијих лопти припало вама. Само што Боде игра брз фудбал са лоптама у празан простор па то и није толико утицало. Али нисам видео скорије неку европску екипу да је слабија физички од Звезде.

 

Тако да када се све узме у обзир, њихова гостовања, Звездин стадион, квалитет који је ту негде са њима све то показује да је реално да Звезда прође овај двомеч. 

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

Ovo je toliko besmislen i loš tim da nema smisla nešto duže pisati. Prvo što nemamo golmana. Ilić hvaljen na forumu kao odlično pojačanje a njemu je prava mjera neki Voždovac ili Radnički. Rodić i dalje ordinira po lijevoj strani, Spajić kapiten stub odbrane. Seol defanzivno igrač manje. 

 

Vezni red potpuno nekompatibilan. 6 igrača na jednoj poziciji a nemaš zadnjeg veznog. Ilić igra desno krilo? Olajinka operisan od fudbala. I Šerif koji nikad neće naučiti da igra fudbal, i to ne mogu promijeniti golovi i povremeni bljeskovi u domaćoj ligi. 

 

I šta ćemo mi u LŠ? Da nas svi tamo odvale od fudbala. Da gledamo bunkere 90 minuta, jer Milojević drugačije ne zna. 

Link to comment
Share on other sites

Јел сад беше уместо против 3 (у групи) свака екипа игра против 5 различитих клубова у ЛШ? Јел тако неки систем?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, dzoneee said:

Јел сад беше уместо против 3 (у групи) свака екипа игра против 5 различитих клубова у ЛШ? Јел тако неки систем?

Igra se 8 utakmica svaka sa drugim timom. Izvlace se po 2 ekipe iz svakog sesira od 4

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...