Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

Taj Generation Foot je filijala Meca, tako da sve sto valja ide tamo, imaju 5,6 u prvom timu igraca odatle. To je vec uigrani princip koji je prakticno za neke druge klubove nemoguce da se umesaju, tako da nam je taj mali verovatno od 15 godine bio nedostupan.

 

Mec je uzeo i Amaru Diufa vec sad, dete 2008. godiste, iz iste akademije, koji je najtalentovaniji Senegalac jos od Manea. 

 

Hocu reci da za skautingom u Africi kasnimo bar 10 godina. Sve bolje akademije vec imaju klubove iz Evrope sa kojima saradjuju, u smislu toga da im ti klubovi finansiraju rad, a da im oni stancaju klince. Naravno, sigurno da postoji neka akademije od koje bi mogli imati koristi, ali je cak sad mozda i logicnije da nadjes nekog menadzera koji radi u Africi i da kroz njega napravis dogovor da ti salje najbolje svoje igrace. Akademije su preskupe u tom smislu, makar danas, nekada i nisu bile, ali tad nikom u Zvezdi nije ni padalo na pamet da radi to. 

  • Like 9
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Markoss said:

Taj Generation Foot je filijala Meca, tako da sve sto valja ide tamo, imaju 5,6 u prvom timu igraca odatle. To je vec uigrani princip koji je prakticno za neke druge klubove nemoguce da se umesaju, tako da nam je taj mali verovatno od 15 godine bio nedostupan.

 

Mec je uzeo i Amaru Diufa vec sad, dete 2008. godiste, iz iste akademije, koji je najtalentovaniji Senegalac jos od Manea. 

 

Hocu reci da za skautingom u Africi kasnimo bar 10 godina. Sve bolje akademije vec imaju klubove iz Evrope sa kojima saradjuju, u smislu toga da im ti klubovi finansiraju rad, a da im oni stancaju klince. Naravno, sigurno da postoji neka akademije od koje bi mogli imati koristi, ali je cak sad mozda i logicnije da nadjes nekog menadzera koji radi u Africi i da kroz njega napravis dogovor da ti salje najbolje svoje igrace. Akademije su preskupe u tom smislu, makar danas, nekada i nisu bile, ali tad nikom u Zvezdi nije ni padalo na pamet da radi to. 

 

Jasno sve. Znam ja da neki tamo več imaju dobro razradjene sisteme. Moja poenta je više bila, da nije toliko teško uočiti igrača koji zna da igra fudbala. Ako to ovako usput uspe meni, koji se time ne bavim profesionalno, onda bi još puno bolje rezultate trebao da ima neko ko za to prima platu. 

b1: Verovatno nije skroz nemoguče. To je ustvari isto kao da kupuješ igrača iz Metzove akademije ili B ekipe. Ok, u ovom slučaju možda da, jer predpostavljam da je bio krunski dragulj te generacije. Ali kad bi se poslala dobra ponuda, a Metz nebi imao neki ozbiljan plan za igrača, verovanto mogu da se dovode igrači Generation Foota.

 

b2: ovaj način mi se nikad nije mnogo sviđao. Svaki menadžer štiti svoje interese, a svoj procenat zaradjuje tako što igrača po mogučnosti proda iznad njegove realne vrednosti. Zato mislim da nema smisla mnogo se oslanjati na njih u potrazi za pojačanjima.
Klub mora da ima tim ljudi koji traži kvalitetne igrače ispod radara. A tek kad takve igrače pronadješ videti sa njihovim menadžerima kako i šta
 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ako taj igrač nije u planu Meca onda verovatno nije ni za nas. Nije Mec PSŽ jbg. Ispod radara je doveden Azarov koji je imao jako dobru sezonu u Šahtjoru. E sada zašto nije uspeo kod nas je neki verovatno neki drugi problem. 
 

Opet danas svudge imaš dobro platežnih klubova i svi imaju neki skauting. Mislim da je jako teško izboriti se tu. A treba biti i vizionar. Neka Terzić uspostavi saradnju sa nekom korejskom agencijom ili klubovima i dovodi svaki rok nekog igrača odatle. Kapiram da bi svaki drugi bio pogodak. 
 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kao što se i pretpostavilo Kabic se vraća sa pozajmice u Torinu. Ovo se već unapred znalo,  pisao sam već o tome da se dovodi samo da bi se dovelo bez nekog plana . Plaćen 800.000 i 20 % od naredne prodaje Vojvodini. Postavlja se pitanje da li je konsultovan  trener kada je dovodjen Kabic...covek je odigrao ukupno 180 minuta...ovaj očajnički potez da ga uvale negde naravno da nije uspeo...i to otkup 2.miliona...i da ga uvale negde za tih 2 mil, dok odbiješ da je plaćen 800.000, da deo ide Vojvodini ,  da je ovde primao platu, I ostale troskove , pa razne provizije prilikom transfera, tačno ostane za rezervoar goriva za madjiju i drkelu. Plićari klasični.

Sad neka ga vode na pripreme, a onda proslede u ofk kod Babovica i Konstandina.

 

Ista će proći i Sremcevic.  I tu su isisali pare iz kluba , plativši igrača iz Lučana 2.miliona.  Njemu je preporuka sto je ukupno dao 4 gola u JLS od toga jedan zvezdi.   Tako je nekad dovodio i Dzajic.  Onjilo dao gol za Javor,MOZE PAKUJ. Omega Roberts odigrao dobro za Smederevo protiv zvezde, i on može..

 

Bitno je da se kaže da se dovelo. A koga , manje  je važno. 

Kvantitet je tu. Magacin radi. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Видим спомиње се долазак малог Цветковића, зна ли @Markoss нешто више о томе?

 

Такође, видим провлачи се по твитеру то да је мали гробар, па да ли и то може утицати на трансфер?

Link to comment
Share on other sites

On 6/11/2024 at 10:47 PM, Мџе said:

A treba biti i vizionar. Neka Terzić uspostavi saradnju sa nekom korejskom agencijom ili klubovima i dovodi svaki rok nekog igrača odatle. Kapiram da bi svaki drugi bio pogodak

A jbg sad, ispade ta Juzna Koreja jaca od Brazila. Jeste im fudbal u usponu, ali daleko od toga da svaki drugi igrac tamo valja.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

On 6/11/2024 at 2:49 PM, fradler said:

Olajinku za 6 milki bi valjalo upakovati sa masnicom, ubaciti u prvi avion i poslati Lucica gratis. Ali ta prica mi smrdi na Tvorzin damage control i placen burek ceskim novinarima, da ne bude da smo pustili bas svakog za kojeg je postojalo interesovanje. Evo sa cime legenda planira da napadne LS:

 

spacer.png

 

Jos ako upadne Annan umesto Seola... Ekipa koja je zrela za neizvesno krljanje sa Stanojevicem u domacem blatu i koja objektivno ni u LK nema sta da trazi.

Ovaj Puma klasična terzina kombinacija sa Famalikaom. Kao i kada je Babić završio kod njih. Od 3 miliona, koliko plaćamo Pumu, Terzi i nekom portugalskom Terzinju po milionče vrv

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Obzirom na to koliko imamo, tj koliko ćemo imati štopera u timu, deluje mi da ćemo igrati sa 3 pozadi. U tom slučaju ovaj Puma bi mogao da igra nekog vingbeka, nešto kao Kostić

Link to comment
Share on other sites

Zabrinjavajuce da se ne pominju pojacanja u napadu (osim odlaska Sremcevica u ofk, to je svakako pun pogodak)

 

Cvetkovica ne racunam, jer cak i ako nekim cudom dodje kod nas, morace da ima uz sebe  normalnog mentora a to Serif  nije

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, maXa88 said:

Zabrinjavajuce da se ne pominju pojacanja u napadu (osim odlaska Sremcevica u ofk, to je svakako pun pogodak)

 

Cvetkovica ne racunam, jer cak i ako nekim cudom dodje kod nas, morace da ima uz sebe  normalnog mentora a to Serif  nije

Dobro je kad je pogodak sto saljemo igraca kog smo platili 2 miliona evra u OFK. Sta bi bilo da je promasaj.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je sve ovo tankosava. Precenjuje Terzic iz nekog razloga Mimovica. 

 

Glazer- Mimovic, Spajic, Stojic, Seol- Mijailovic, Dalsio, Ivanic- Olanjinka, Puma, Endiaje.

 

Meni ovo bas lose.

Edited by Markoss
  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Markoss said:

Meni je sve ovo tankosava. Precenjuje Terzic iz nekog razloga Mimovica. 

 

Glazer- Mimovic, Spajic, Stojic, Seol- Mijailovic, Dalsio, Ivanic- Olanjinka, Puma, Endiaje.

 

Meni ovo bas lose.

Ako ovo bude prvih 11...piši propalo...jedna prosječna ekipa bez ekstra kvaliteta a nema ni talenta...i sa tri, četiri ozbiljne rupčage, u svakoj liniji tima po jedna...nzm možda su očekivanja podignuta...možda ovi novi stranci i ne budu loši...al meni ovo deluje jezivo...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Markoss said:

Meni je sve ovo tankosava. Precenjuje Terzic iz nekog razloga Mimovica. 

 

Glazer- Mimovic, Spajic, Stojic, Seol- Mijailovic, Dalsio, Ivanic- Olanjinka, Puma, Endiaje.

 

Meni ovo bas lose.

Za ligu konferencija korektno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma video nema veze sa transferom, generalno mislim da Radonjic još hoće da čeka neko vreme da vidi jel će da dolazi neka ponuda iz lige petice. 
Sto se ekipe od @Markoss tiče, to stavrno izgleda mnogo tanko. Bukvalno tu mora da se doda još jedno ozbiljno pojačanje i na stoperu, i na beku, i na krilu i u veznom redu (tu čak dva igrača).  Ako dovedemo Cvetkovića, mislim da nam onda i ne treba drugi spic pored Serifa i Sremcevica. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Markoss said:

Meni je sve ovo tankosava. Precenjuje Terzic iz nekog razloga Mimovica. 

 

Glazer- Mimovic, Spajic, Stojic, Seol- Mijailovic, Dalsio, Ivanic- Olanjinka, Puma, Endiaje.

 

Meni ovo bas lose.

Smesan tim.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Verujem da ce ovaj p.rok biti slican prosle godine. Tako smo doveli na pocetku priprema 80% tima, a onda 31 avgusta dosli su Hvan i Šerif. 

 

Terza je rekao u onom interviju da ce ovog prelaznog roka biti spremni da za transver izdvoje 7-8 mil €

 

Zato se nadam, da ce najbolje doci za kraj

Link to comment
Share on other sites

Dovesce se pojacanja, ali vec sada je jasno da nikakav iskorak nece postojati i da ce tim biti slabiji od proslosezonskog sto je jasan pokazatelj "pravca" koji prate foteljasi.

Dakle, ajd da se opet rvemo po domacem blatu, tu smo tate, a u jevropi "dacemo svoj maksimum, ali tu je i Le u dzepu". Ista meta i odstojanje, ceka nas tuzna buducnost sa lopovima i poltronima koji vrte tudje pare, a klub od svega nema nista.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, merosina said:

Terza je rekao u onom interviju da ce ovog prelaznog roka biti spremni da za transver izdvoje 7-8 mil €

 

Tog igraca cemo dovesti ako se plasiramo u ligu sampiona

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Manoly said:

Dovesce se pojacanja, ali vec sada je jasno da nikakav iskorak nece postojati i da ce tim biti slabiji od proslosezonskog sto je jasan pokazatelj "pravca" koji prate foteljasi.

 

Imacemo isti tim kao da nismo doveli Hvanga.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...