Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Da li dajete svoj glas 02.06.24?  

155 members have voted

  1. 1. Da li ćete izaći / Da li ste izašli na lokalne izbore 2. juna 2024?

    • Da, glasaću za stranke bliske vlasti
      4
    • Da, glasaću za stranke bliske opoziciji
      12
    • Ne, glasao bih za stranke koje bojkotuju izbore
      6
    • Ne, nikad ne izlazim na izbore
      2


Recommended Posts

6 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Opoziciju je ovde sjebao Đilas

 

:ajme:

 

13 minutes ago, freethrow said:

Odluka da se pristane na saradnju sa sns i da se izađe na već raspisane izbore, kršeći dogovor, je bila katastrofalna, lakomislena, naivna.

Odluka da se insistira na doslednosti i da se ostane u limbu između bojkota, apstinencije i izostanka izlaska na izbore, umesto da se pojede govno i izađe na izbore (i pored svega) je katastrofalna, zasnovana na lošim procenama, na gordosti i na jednostavno slabom razumevanju politike na nacionalnom nivou.

 

Ovo pod a) je sažeta tragedija ovih "izbora". Mladi bambusi su procenili da zid u koji su već udarili i nije možda baš toliki zid i odlučili da to urade opet.

Shvatam da su ZLF i Savo (koji se ne znam kako sa svojim katastrofalnim radikalsko-populističkim izjavama o Srebrenici našao u kampu opozicije... al ajde, progutao sam razne budale, progutaću i ovu) morali da udome neke svoje ljude po lokalnim skupštinama, ali... OK, dobili su to što su dobili. Neću da nastavljam raspravu, imam dovoljno svesti da ne cepkam dalje opo scenu.

Al ta vaijranta da sad optužuju SSP što se nisu bacili s  litice ko što su oni hrabo skočili da prave Mostarsku lastu pravo u kamenjar... ma daj :classic_biggrin:

 

Što se onoga pod b) tiće, situacija mi deluje da šta god SSP uradio bili bi razapeti kad su ovi drugi odlučili da dan pred opšteg opoziciionog dogovora o borbi za - pre svega izborne uslove -  proglase da izlaze na izbore. Helou?!  Šta treba da radiš?  Pratiš kamikazu u samoubilačkoj akciji?  A znaš da je sistem namešten i da ovakvi izbori NIKAD ne mogu da se dobiju.

Da su izašli, bili bi prozivani zbog nedoslednosti i pristajanje na izbornu lakrdiju koja se samo koji mesec ranije dogodila (i godinama ranije ponavlja). Da ne idem dalje...

 

(I sad, posle kapitalne blamaže, da mi ovde razni aktivisti pričaju bajke o nekakvoj hrabroj borbi, Mirko & Slavko style. Just fuck off in silence :classic_wink:  Evo ja ću prvi, nema problema)

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Podsetiću na jedan detalj - ludi (ili ne tako ludi) Ćuta je još dan dva pre finalnog sastanka na kom se desio raskol javno izašao i pozvao da se ide na izbore i time rascepio jedinstvo, tako da sam mnogo skloniji da poverujem da je ta strana pogrešila i da je kriva i na osnovu samo tog jednog detalja ... Ipak, dalji raskol nam nikako ne treba, što je i ovde mnogo puta ponovljeno, i valjda im je sad svima jasno da MORAJU da budu jedinstveni ubuduće.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
17 minutes ago, fancy said:

Što se onoga pod b) tiće, situacija mi deluje da šta god SSP uradio bili bi razapeti kad su ovi drugi odlučili da dan pred opšteg opoziciionog dogovora o borbi za - pre svega izborne uslove -  proglase da izlaze na izbore. Helou?!  Šta treba da radiš?  Pratiš kamikazu u samoubilačkoj akciji?  A znaš da je sistem namešten i da ovakvi izbori NIKAD ne mogu da se dobiju.

Da su izašli, bili bi prozivani zbog nedoslednosti i pristajanje na izbornu lakrdiju koja se samo koji mesec ranije dogodila (i godinama ranije ponavlja). Da ne idem dalje...

Spoiler

9d57091e-4b2a-4ecc-9195-334f138bf494_tex

Stavljeni pred svršen čin, bez mnogo mogućnosti da se pred bajom ispred prodavnice koji želi da glasa protiv snsa napravi bilo kakav manevar. Niko neće čuti o ustupanju prostorija, niko neće čuti ništa o štrajku glađu, niko se ne seća ničega, samo da postojie izbori u decembru koji su bili dobri i izbora u junu (za koje baja ni ne zna da su ponovljeni jer su prethodni poništeni), i onda ostaje samo ovo - masivna šteta i kenjanje. To je greška, bez obzira što si u pravu, ne igraš za integritet, ifraš za stoku, da daš svoje telo psima da ga pojedu jer su gladni. Ovako samo dobijaš nepotrebno razapinjanje, i vraćanje 3 koraka nazad. 

Suština je bila da niko nije smeo da napusti sastanak, makar trajao 10 dana, dok se ne donese zajednička i jednoglasna odluka, makar i batinama, jer bi to opozicioni bajo moj podržao, šta god da je bilo.

Edited by freethrow
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, freethrow said:

ne igraš za integritet, ifraš za stoku

 

Ko igra za raju i zanemaruje taktiku, završit će karijeru u nižerazrednom Vratniku.

 

(znam da nije trenutak al nisam mogao da odolim :classic_biggrin:)

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Đimbecil (pardon, uvaženi gospodin Đilas, da ne cepkamo opo scenu) i jeste još jednom krivac, doduše ekipa koja je rešila da izađe mu je asistirala svojom neozbiljnošću.

 

Šteta je što nemamo uvid u alternativnu realnost pa da vidimo kako bi se prema njegovim i SSP idejama izborili za te bolje uslove. Stoji da bi se makar sačuvalo kakvo-takvo jedinstvo opozicije.

 

SNS nema neograničene resurse. Da je i Đ... rešio da ispoštuje dogovor o preglasavanju unutar opozicije i da se nije išlo u bojkot, pod vlašću opozicije bilo bi npr. dosta beogradskih opština, u NS bi bilo daleko neizvesnije, a u Nišu se ne bi desila ova 29 na 30 situacija. A koliko je to nebitno, pitajte naprednjake, kojima je cilj da pod svojom vlašću imaju svaku mesnu zajednicu u Srbiji.

 

Ništa, idemo jovo-nanovo u građenje jedinstva, samo da se ne ispostavi na kraju da je desetak godina izgubljeno jer se nije Đilas na vreme odstranio iz ekipe, kao što je Vuk D bio odstranjen pre pobede 2000.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Iskusni opozicionar je neka prednost, nešto kao kad student sa 15 godina studentskog staža kaže , šta hoće ovi što studiraju 4 godine i odu, šta su oni naučili. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, freethrow said:

Samo jedna stranka, jedan pokret, jedan simbol (pišem jedno 5 godina o simbolu), jedan program, 10-15 ljudi koji neće da mucaju pred kamerama, 10-15 advokata i marketing ekipa koja će da štancuje svakog dana zabavan, tragičan, duhovit a ubitačan materijal. Verovali ili ne, narod boli kurac i za Kosovo i za Rusiju i za sve, samo hoće da može da pošalje decu u EU.

 

 

Generalno se slažem, ali ipak mora biti 2-3 stranke kako bi postojao neki pluralitet jer ne može se očekivati da će svako prihvatiti sve, bilo da govorimo o biračima, bilo o strankama. Ozbiljna stranka mora imati šta da ponudi kod svakog pitanja koje je u domenu politike – kako organizovati privredu, saobraćaj, zdravstvo, poljoprivredu, prosvetu, nauku, kulturu, spoljnu politiku, pravosuđe i mnogo toga do najsitnijih detalja, pa makar to bilo i pitanje kanalizacije u dve ulice u Borči. I levi i desni i centristi mogu da se slože oko čišćenja parka, ali oko ostalih stvari je normalno da im se orijentacije ne poklapaju. Konglomerat sitnih stranaka i pokreta se lako raspada i prelazi na drugu stranu, što se lako vidi iz najnovijeg primera: Vračar ostaje naprednjacima, Narodna stranka ne želi s opozicijom

 

Ako nekoga mrzi da čita vest, Narodna stranka i nekakav Zeleni pokret Vračar su rešili da podrže vlast SNS-a. Ne znam ko je i zašto glasao za Narodnu stranku jer je sasvim otvoreno počela saradnju sa SNS-om, a dotični zeleni pokret je grupa klinaca kojima su najbitnije aktivnosti kafenisanje sa onim Vujanićem koji se bavi saobraćajem i fiks-ideja da se poploča Njegoševa ulica i tako još više uništi ionako uništeni saobraćaj. Ukrupnjavanjem političke scene bi se ovakve situacije bar delimično izbegle.

 

Sledeća bitna stavka je da se stvaranje lažnih stranaka i pokreta bar malo oteža. Jedna mogućnost je sprečavanje zloupotrebe stvaranja manjinskih stranaka koje to nisu. Ako se dobro sećam, pisao je Mek o nekoj slovačkoj stranici u Kragujevcu, gde ih ima 16. Ja razumem da se slovaci organizuju u stranke, kao i svaka nacionalna manjina, ali valjda se takve stranke organizuju u sredinama gde Slovaci zaista i žive i gde je moguće ostvariti nacionalna prava. Naravno da se slovački može i treba koristiti u školi, državnoj upravi i medijima tamo gde oni žive, kao što je Bački Petrovac, ali ovih 16 Slovaka u Kragujevcu baš i ne mogu očekivati da tamo ostvare prava koja mogu ostvariti u Bačkom Petrovcu. Slovaci su samo zloupotrebljeni da bi se ispunula forma.

 

Slično važi i za ruske stranke, gde zapravo i nema Rusa, a koji ionako nisu priznati kao nacionalna manjina. Ne treba zaboraviti ni onog Tulimirovića, Đoku Vlaha i još neke likove.

 

Po logici osivanja takvih stranaka, ja bih mogao da izjavim da se osećam kao Švajcarac, Kanađanin ili Portugalac, ali verujem da u amasadama dotičnih zemalja ne bih imao šta da tražim.

 

U prilog ovome što navodim govori i sledeći podatak iz jedne vesti: Od ukupno 113 stranaka, koliko je registrovano u Srbiji, 69 je registrovano kao stranke nacionalnih manjina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Smrtokapa said:

Đimbecil (pardon, uvaženi gospodin Đilas, da ne cepkamo opo scenu) i jeste još jednom krivac, doduše ekipa koja je rešila da izađe mu je asistirala svojom neozbiljnošću.

 

Sve 5, voliš kog voliš, ne voliš kog ne voliš, ali...  zajebi relativizacije i svisuistisanje... a da, zajebi i ironično citiranje mene. Ja iskreno ne želim cepanje opozicije.

 

"Jeste on imbecil ali mu je tu pomogla i ekipa koja je rešila..."

 

Poštujem ja da si za 100% izlazak pod bilo kojim uslovima, al šta sad može tu uvaženi gospodin drug imbecil?

Da je izašao bilo bi: 

Đimbecil (pardon, uvaženi gospodin Đilas) i jeste još jednom krivac, šta je kog qrca izlazio kad je znao da će da ga pokradu a nisu ni pročišćeni izborni spiskovi.

 

Da se razumemo - pre razumem stav "Zajebali su oni koji nisu izašli, trebalo je 100% izaći" ili "Zajebali su oni koji su rešili da izađu" - pa nek se onda sukobljavaju mišljenja i razmenjuju argumenti... Ali ovo "Jesu oni krivi ali je kriv i Đilas" (ili obrnuto kako si napisao) :classic_huh:

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, berti said:

U stara vremena bi pola Niša vec bilo na ulicama. Pola Nisa bi reagovalo kojima bi ovi pokradeno izbori bili samo kap koja preliva odavno punu čašu pd svih marifetluka, korupcija, namestenih tendera, bahatosti, lopovluka, zatupljivanja ljudi...Govnar se uzasno plaši ulice i umesto da ulica bude jedina strategija, jer na izborima njega ne mozes pobediti, njima je to sporedna stvar.

Zadovoljavaju se objavama na drustvenim mrezama i toliko. Pozovite narod na ulice, idite od zgrade do zgrade, delite letke, lepite plakate sa pozivima. Nema kukanja, kuknjavu govnar najvise voli jer psihopatski uziva u tome dok gleda kako se neko zali i to hrani njegovu umobolnost. Pa prozvati tu jebenu rusku stranku, objasniti kako su skupili potpise, ko stoji iza njih. Uzasno je sve ovo sto se desava, ljudi su ocajni.

 

 

Ma kojih pola Niša kad su svi napustili taj grad i žive negde drugde, polazim od sebe i sovjih poznanika, niko od nas više godinama ne živi u Nišu... u Nišu će uskoro da ostanu samo starci koji idolizuju Vučića. Žalostan grad bez ikakve budućnosti. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Skyglider said:

 

Ma kojih pola Niša kad su svi napustili taj grad i žive negde drugde, polazim od sebe i sovjih poznanika, niko od nas više godinama ne živi u Nišu... u Nišu će uskoro da ostanu samo starci koji idolizuju Vučića. Žalostan grad bez ikakve budućnosti. 

 

Bez namere da nesto hvalim Niš, ali ovo sto si napisao, a tice se idealizovanja govnara, mnogo više važi za ostatak Srbije. U ovakvom raspalom gradu veliki broj ljudi je i imao mozga, nazalost je bolje reci imao muda, da glasa za opoziciju.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, DJ_Vasa said:

Generalno se slažem, ali ipak mora biti 2-3 stranke kako bi postojao neki pluralitet jer ne može se očekivati da će svako prihvatiti sve, bilo da govorimo o biračima, bilo o strankama.

 

Jedna je potrebna i dovoljna po meni, bukvalno samo jedna. Ko neće da prihvati pedere ili sankcije ili da je genocidaš ne mora. Jebeš to više. Ljudi su povodljiva stoka, treba samo da osete feromone drugih mrava i krenuće tamo, ako treba da pišaju po crkvama ili da mašu zastavama Kalifornije umesto Kine, svejedno, nije nikakav problem, jer je sve samo stado koje ide tamo gde ide većina. Ne treba ti niko da okuplja desničare, vernike, levičare, antiglobaliste i ostale gliste, jer oni ne postoje. Zaista verujem da je tako. Poenta je da kapiraju da im se ovo više ne isplati.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Narodna stranka Gajica odbila saradnju sa opozicijom na Vracaru. Neki fantomi sto su izasli sa Zujovicem na listi daju podrsku SNSu iako je Zujovic rekao da nema saradnje sa SNSom.

 

Uglavnom, ulazimo u novi ciklus jer su stari trojanci potroseni. Sad se ceka Nestor samo, i da se vidi da li je Savo trojanac, a do toga cemo sacekati jos jedno osam godina.

 

Svaka cast svima realno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, fancy said:

 

Sve 5, voliš kog voliš, ne voliš kog ne voliš, ali...  zajebi relativizacije i svisuistisanje... a da, zajebi i ironično citiranje mene. Ja iskreno ne želim cepanje opozicije.

 

"Jeste on imbecil ali mu je tu pomogla i ekipa koja je rešila..."

 

Poštujem ja da si za 100% izlazak pod bilo kojim uslovima, al šta sad može tu uvaženi gospodin drug imbecil?

Da je izašao bilo bi: 

Đimbecil (pardon, uvaženi gospodin Đilas) i jeste još jednom krivac, šta je kog qrca izlazio kad je znao da će da ga pokradu a nisu ni pročišćeni izborni spiskovi.

 

Da se razumemo - pre razumem stav "Zajebali su oni koji nisu izašli, trebalo je 100% izaći" ili "Zajebali su oni koji su rešili da izađu" - pa nek se onda sukobljavaju mišljenja i razmenjuju argumenti... Ali ovo "Jesu oni krivi ali je kriv i Đilas" (ili obrnuto kako si napisao) :classic_huh:

 

 

Ajde ovako, da bude jasnije:

 

Stava sam da je najbolje bilo održati jedinstvo opozicije i izaći na izbore.

Kao dosta lošija, a ipak bolja varijanta od ovoga što smo imali - da se održi jedinstvo opozicije i ide u bojkot.

 

Ovo pola-pola je ispala najgora varijanta, a logično je da ću za glavnog krivca smatrati onoga ko se u tom raskolu zalagao za po mom mišljenju glupu i neefikasnu opciju. Insajderskim informacijama o tome ko je kako pregovarao i ko je koga ucenjivao ne raspolažem.

 

Strankama koje su izašle zameram mlaku i neprimetnu kampanju, te njihovu odgovornost za ovaj ishod vidim prvenstveno u tome. A druga struja nije zaslužila pluseve podmetanjem klipova u momentu kada je bilo jasno da od bojkota nema ništa.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

@fancy Šta misliš da će se postići bojkotom?

 

Jasno je da podršku EU nemamo za promenu, jasno je da imamo diktaturu u zemlji, jasno je da ih nije briga, da otimaju, da kradu, da lažu. Ugasili su svu demokratiju u zemlji. Šta se dobija bojkotom?

Malo je kompleksnije od toga. Postoje države članice EU čijim vlastima definitivno odgovara da SNS ostane na vlasti, kao što odgovara Rusiji i jednom dobrom delu američke administracije. Sa druge strane, većini bitnih (užasna konstrukcija, ali da) zemalja EU ovo ne odgovara i više bi voleli da imaju clean slate, normalnu demokratsku proevropsku vlast koja gura zemlju ka EU i biva ekšli faktor stabilnosti. Kako ja vidim stvari, sve se svakako odlaže do EU izbora i do USA izbora, ali podrška iz EU za promenu definitivno postoji, ali je jako jako mala i nedovoljna u ovom trenutku. Očekivati podršku kakvu je DOS i Otpor imao je u ovom trenutku jako teško.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, fancy said:

 

:ajme:

 

 

Ovo pod a) je sažeta tragedija ovih "izbora". Mladi bambusi su procenili da zid u koji su već udarili i nije možda baš toliki zid i odlučili da to urade opet.

Shvatam da su ZLF i Savo (koji se ne znam kako sa svojim katastrofalnim radikalsko-populističkim izjavama o Srebrenici našao u kampu opozicije... al ajde, progutao sam razne budale, progutaću i ovu) morali da udome neke svoje ljude po lokalnim skupštinama, ali... OK, dobili su to što su dobili. Neću da nastavljam raspravu, imam dovoljno svesti da ne cepkam dalje opo scenu.

Al ta vaijranta da sad optužuju SSP što se nisu bacili s  litice ko što su oni hrabo skočili da prave Mostarsku lastu pravo u kamenjar... ma daj :classic_biggrin:

 

Što se onoga pod b) tiće, situacija mi deluje da šta god SSP uradio bili bi razapeti kad su ovi drugi odlučili da dan pred opšteg opoziciionog dogovora o borbi za - pre svega izborne uslove -  proglase da izlaze na izbore. Helou?!  Šta treba da radiš?  Pratiš kamikazu u samoubilačkoj akciji?  A znaš da je sistem namešten i da ovakvi izbori NIKAD ne mogu da se dobiju.

Da su izašli, bili bi prozivani zbog nedoslednosti i pristajanje na izbornu lakrdiju koja se samo koji mesec ranije dogodila (i godinama ranije ponavlja). Da ne idem dalje...

 

(I sad, posle kapitalne blamaže, da mi ovde razni aktivisti pričaju bajke o nekakvoj hrabroj borbi, Mirko & Slavko style. Just fuck off in silence :classic_wink:  Evo ja ću prvi, nema problema)

b1&b3 - ekstremno naivno glediste, i jos gore zasnovano na sopstvenoj projekciji sta bi tu bilo gubljenje nekog ponosa, doslednosti, integriteta i slicne gluposti zasnovane na  jeftinim motivima sujete.... Zbog ovakvih stavova nas ovi orci i stvarno porobljavaju 12,13 godina...
Apsolutno ne mogu da razumem ovu naivnost... Jednom su bojkotom pokusali da skrenu paznju (medj zajednici) i svima kako se vrsi izborno nasilje, kako su izbori nefer it, i 100% je reakcija te medj zajednica bila "oh, who fucking cares". Bukvalno ni promil necega sto moze da da podstrek "Da, morate da nastavite da pokazete koliko su izbori besmisleni". Nista se nije postiglo, niti unutar, niti van drzave. U celoj ovoj prici jedini scenario po kojem mozes da ispadnes u drustvu je da ponovo probas nesto sto definitivno ni promil nije dalo rezultata. To je jedini domen BLAMAZE u celoj prici.

b2 - Da je cela opozicija izasla na izbore, ajde da budemo u domenu slight pesimisticke procene, u najmanju ruku bi se osvojio Nis i jos par gradova. Sto ne moze da bude samoubilacka akcija jer je to bolje nego bilo sta sto smo imali u prethodnih 12 godina.

____________

Djilas ko Djilas, sam da se skloni nece. Meni nisu jasni ljudi oko njega, koji su tu uz njega, a zele da sklone ovu vlast... Meni su oni najveci paceri u celoj prici. I ne mogu da razumem tu logiku, osim ako nemaju nekakvu svoju korist....
Prvo je bila prica da kao samo on moze da obezbedi kakvu takvu infrastrukturu i logistiku, prostor u medijima i slicno. Onda evo 10 godina vidimo da to nigde veze sa zivotom nema i da to nije nesto sto ce konkretno da okrene stanju u Srbiji. 10 godina ljudi na N1 pricaju ljudima koji ce vec da glasaju za njih, i 10 godina vidimo da taj njegov pull nije dovoljan. Vidimo i da se stvorila druga opoziciona prica jako brzo iako nisu imali nikakve medije. Niti Djilasova logistika moze da se bori sa sns ork masinerijom, jbg nema drzavni aparat, niti Djilas moze u datom trenutku da nadigne kriticnu masu u ovom srbistanu.
 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, freethrow said:

ali podrška iz EU za promenu definitivno postoji

 

Postoji deklarativno, što malte ne kao da i ne postoji. Da se ne pravimo naivni, zna se kako se skidaju diktature. Logistika, novac i pritisak mora da dođe sa zapada, da bi se stvorili preduslovi da se vlast smeni na izborima. Ovako se to neće nikad desiti.

 

Tužna je istina da EU želi da ima ovakvu državu u Evropi, mnogima to odgovara a ponajviše Nemačkoj koja je temelj EU a koja ovde bira šta će da uzme za male pare ili za prećutnu podršku diktaturi.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, berti said:

Bez namere da nesto hvalim Niš, ali ovo sto si napisao, a tice se idealizovanja govnara, mnogo više važi za ostatak Srbije. U ovakvom raspalom gradu veliki broj ljudi je i imao mozga, nazalost je bolje reci imao muda, da glasa za opoziciju.

U pravu ste obojica na neki svoj nacin.

IMHO ova reakcija Nisa je bes sto nam se otima gradjanstvo i sto su stvorili mesto u kojima svi odlaze. Ima nas tu jos dosta (zapravo i dovoljno) koji mrzimo to, i zelimo da se to promeni.
Ja sam poceo da ne dozivljavam Nis gradom, iako je to moj grad, mesto u kojem sam odlucio da zivim svoj zivot iako sam 3 puta imao priliku da odem. Jednom Bg, jednom Italija, jednom UAE.

Nije daleko od istine konstrukcija da Nis nema buducnost.
 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Smrtokapa said:

Đimbecil (pardon, uvaženi gospodin Đilas, da ne cepkamo opo scenu) i jeste još jednom krivac, doduše ekipa koja je rešila da izađe mu je asistirala svojom neozbiljnošću.

 

Šteta je što nemamo uvid u alternativnu realnost pa da vidimo kako bi se prema njegovim i SSP idejama izborili za te bolje uslove. Stoji da bi se makar sačuvalo kakvo-takvo jedinstvo opozicije.

 

SNS nema neograničene resurse. Da je i Đ... rešio da ispoštuje dogovor o preglasavanju unutar opozicije i da se nije išlo u bojkot, pod vlašću opozicije bilo bi npr. dosta beogradskih opština, u NS bi bilo daleko neizvesnije, a u Nišu se ne bi desila ova 29 na 30 situacija. A koliko je to nebitno, pitajte naprednjake, kojima je cilj da pod svojom vlašću imaju svaku mesnu zajednicu u Srbiji.

 

Ništa, idemo jovo-nanovo u građenje jedinstva, samo da se ne ispostavi na kraju da je desetak godina izgubljeno jer se nije Đilas na vreme odstranio iz ekipe, kao što je Vuk D bio odstranjen pre pobede 2000.

 

Desilo bi se isto u Nisu jer opozicija ne moze da pokrije ni pola birackih mesta. Uvek ce biti plus 1 za sns, jer imaju biracki spisak da prekrajaju kako zele. 

 

Za zlf l ekipu su izbori gotovi. Nemaju ni prituzbi, nit verovatno znaju kako zalbu da sastave. I na nbg cekaju sns da im kaze rezultate. Nisu oni izasli da pobede sns nego da obezbede novac i neke funkcije za sebe.

 

U Beogradu se sve donosi na nivou grada, opstine imaju limitirane ingerencije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ras kass said:

 

Desilo bi se isto u Nisu jer opozicija ne moze da pokrije ni pola birackih mesta. Uvek ce biti plus 1 za sns, jer imaju biracki spisak da prekrajaju kako zele. 

 

Za zlf l ekipu su izbori gotovi. Nemaju ni prituzbi, nit verovatno znaju kako zalbu da sastave. I na nbg cekaju sns da im kaze rezultate. Nisu oni izasli da pobede sns nego da obezbede novac i neke funkcije za sebe.

 

U Beogradu se sve donosi na nivou grada, opstine imaju limitirane ingerencije.

Evo citam par dana sta pises, maltene nisi napisao recenicu koja nije samo obicna pretpostavka.
Razlika izmedju ljudi koji nesto mogu da urade i onih koji ne mogu se prevashodno bazira na tome sto ovi prvo mnogo redje pretpostavljaju u zivotu.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, DJ_Vasa said:

Sledeća bitna stavka je da se stvaranje lažnih stranaka i pokreta bar malo oteža. Jedna mogućnost je sprečavanje zloupotrebe stvaranja manjinskih stranaka koje to nisu. Ako se dobro sećam, pisao je Mek o nekoj slovačkoj stranici u Kragujevcu, gde ih ima 16. Ja razumem da se slovaci organizuju u stranke, kao i svaka nacionalna manjina, ali valjda se takve stranke organizuju u sredinama gde Slovaci zaista i žive i gde je moguće ostvariti nacionalna prava. Naravno da se slovački može i treba koristiti u školi, državnoj upravi i medijima tamo gde oni žive, kao što je Bački Petrovac, ali ovih 16 Slovaka u Kragujevcu baš i ne mogu očekivati da tamo ostvare prava koja mogu ostvariti u Bačkom Petrovcu. Slovaci su samo zloupotrebljeni da bi se ispunula forma.

 

Slično važi i za ruske stranke, gde zapravo i nema Rusa, a koji ionako nisu priznati kao nacionalna manjina. Ne treba zaboraviti ni onog Tulimirovića, Đoku Vlaha i još neke likove.

 

Po logici osivanja takvih stranaka, ja bih mogao da izjavim da se osećam kao Švajcarac, Kanađanin ili Portugalac, ali verujem da u amasadama dotičnih zemalja ne bih imao šta da tražim.

 

U prilog ovome što navodim govori i sledeći podatak iz jedne vesti: Od ukupno 113 stranaka, koliko je registrovano u Srbiji, 69 je registrovano kao stranke nacionalnih manjina.

 

Ovo je jos jedan izborni inzenjering.

 

Pravljene su fantomske manjinske stranke koje imaju cenzus 1% i kojima se u Dontovom sistemu kolicnik (odnosno broj dobijenih glasova) uvecava za 35% (ovo su uveli 2020.god) te tako lako dodju do 1-2 mandata, a nazivi lista im se tako stavljaju da uopste nije jasno da su manjinske stranke vec je to nesto lokalno "Mi smo <ime grada>" ili na primer “Dosta politike - Savski venac je naš” (slovacko-grcka) ili nesto "Zeleno"... Da ne pominjemo koliko ih je u Novom Sadu, sarali su na sve strane. 

 

Ne shvatam kako opozicija moze da bude ovoliko glupa i da takve stvari ne dokumentuje i ne prica o njima non-stop, pa makar to bilo samo na N1 i na drustvenim mrezama. I o tome pricas PRE izbora a ne POSLE.


Ta Ruska stranka je inace odbijena ranije kao manjinska ali od prosle godine uspeva da dobije taj status. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
13 minutes ago, ras kass said:

U Beogradu se sve donosi na nivou grada, opstine imaju limitirane ingerencije.

 

Nije stvar u tome. Razbija se monolitnost naprednjačke vlasti. Da je to tako nebitno, ne bi ni oni grebali noktima za svaki nivo vlasti. Bitno je otežati im koliko je moguće, oduzeti im makar i to malo mesto na kome mogu da muljaju i uhlebljuju svoje "simpatizere".

 

11 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

@Smrtokapa Ja u principu tebi zameram samo uvredljivu terminologiju prema Đilasu, nema potrebe. Ovo ostalo se skroz slažem sa tobom.

 

Dvoumio sam se između Đimbecil i Đidiot, sada sam eto malo izbacio frustraciju i iskoristio svoju glupu foricu i mogu da se vratim u regularno stanje.

Edited by Smrtokapa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...