Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Za koga ćete glasati na parlamentarnim izborima u Srbiji 2023?  

144 members have voted

  1. 1. Liste na glasačkim listićima 17. decembra i redni brojevi:

    • 1. ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA NE SME DA STANE
      4
    • 2. IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE
      0
    • 3. DR VOJISLAV ŠEŠELJ – SRPSKA RADIKALNA STRANKA
      0
    • 4. MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI – BOŠKO OBRADOVIĆ – NACIONALNO OKUPLJANJE – DRŽAVOTVORNA SNAGA – SRPSKA STRANKA ZAVETNICI – SRPSKI POKRET DVERI
      1
    • 5. DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA SRBIJU – SRPSKA KOALICIJA NADA – NOVI DSS – POKS – VOJISLAV MIHAILOVIĆ
      13
    • 6. VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – ELNÖKÜNKÉRT, KÖZÖSSÉGÜNKÉRT, A JÖVŐÉRT! / SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA – ZA NAŠEG PREDSEDNIKA, ZA NAŠU ZAJEDNICU, ZA BUDUĆNOST!
      0
    • 7. SRBIJA PROTIV NASILJA – MIROSLAV MIKI ALEKSIĆ – MARINIKA TEPIĆ (STRANKA SLOBODE I PRAVDE, NARODNI POKRET SRBIJE, ZELENO-LEVI FRONT, NE DAVIMO BEOGRAD, EKOLOŠKI USTANAK – ĆUTA, DEMOKRATSKA STRANKA, POKRET SLOBODNIH GRAĐANA, SRBIJA CENTAR, ZAJEDNO, POKRET ZA PREOKRET, UDRUŽENI SINDIKATI SRBIJE "SLOGA“, NOVO LICE SRBIJE)
      107
    • 8. USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI / USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI
      1
    • 9. SDA SANDŽAKA – DR SULEJMAN UGLJANIN/SDA SANDŽAKA – DR. SULEJMAN UGLJANIN
      0
    • 10. ZAJEDNO ZA BUDUĆNOST I RAZVOJ – KOALICIJA ZA MIR I TOLERANCIJU
      0
    • 11. NARODNA STRANKA – SIGURAN IZBOR. OZBILJNI LJUDI – VUK JEREMIĆ, DR SANDA RAŠKOVIĆ IVIĆ, SINIŠA KOVAČEVIĆ, VLADIMIR GAJIĆ, MARINA LIPOVAC TANASKOVIĆ
      4
    • 12. DOBRO JUTRO, SRBIJO – SAŠA RADULOVIĆ (DJB) – BORIS TADIĆ (SDS) – ANA PEJIĆ (OTETE BEBE)
      2
    • 13. POLITIČKA BORBA ALBANACA SE NASTAVLJA – ŠAIP KAMBERI / BETEJA POLITIKE E SHQIPTARËVE VAZHDON – SHAIP KAMBERI
      1
    • 14. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ – MI – GLAS IZ NARODA, PROF. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ
      3
    • 15. SRBIJA NA ZAPADU – DA SE STRUKA PITA
      4
    • 16. RUSKA STRANKA – SLOBODAN NIKOLIĆ
      0
    • 17. ČEDOMIR JOVANOVIĆ – MORA DRUGAČIJE
      1
    • 18. ALBANSKA DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – UJEDINJENA DOLINA ALTERNATIVA DEMOKRATIKE SHQIPTARE-LUGINA E BASHKUAR
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

On 5/6/2024 at 7:58 AM, tjurkan said:

Pa u decembru je tek uhvaćen u brutalnoj krađi, i to baš u Bg, do tad je i imalo smisla.

 

Cekaj, to kazes kao da kradje nije bilo i ranije... I u decembru smo znali da ce da krade, samo nismo znali bas skroz kako i u kojoj meri. 

 

Sada kada znamo i kako i u kojoj meri, i da je dosta toga razotkriveno, i da lopov ne moze tek tako opet isto da krade, situacija je sigurno povoljnija od decembra - tako mi barem logika govori.

 

I ako je opozicija posle decembarskih izbora bila nadomak toga da formira vlast u BG, zar to ne bi bio dodatni motiv i onima koji su apstinenti a nece glasati za Vucica, onima koji su rastrkani po drugim opozicionim opcijama (Tadicevci, Radulovicevi, Jeremicevi, Boskovi, razocarani Milicini...) da izadju i daju glas protiv Vucica i da ga sklonimo makar iz BG? 

Link to comment
Share on other sites

Pa ne, zato što je u međuvremenu prebacio pola Srbije u BG. A siguran sam da kradu i na načine koji još nisu dokazani, tipa jedan čovek 2-3 lične karte ili slično... onakav birački spisak daje mafiji neograničene mogućnosti za krađu. U decembru su možda malo potcenili koliko im treba da pokradu, zato će sad da isprave sve. Ovo razbijanje SPNa im je doduše završilo posao unapred...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pa jeste u pravu su Djilas i Milos jovanovic - Hill ih je najvise iziritirao. Vispreno su skontali da je Hill proruski agent i zagovara skretanje srbije sa eu puta... a Milosa Jovanovica za premijera kad se konacno ukazu prilike za izlazak na fer i postene izbore jednog dana u buducnosti kada zuti ljudi popiju svu vodu iz Moravu.

 

Do tada bojkot na stiropor uz strajk gladju/zedju.

 

ps. sada ozbiljno nesto - iskreno me Savo nervira tako nadmeno smesno seljace....neki tekst iznosi vest od koje se trese nebo nad Surcinom  - Upad Save Manojlovica u opstinu ...Savo kad podvikne gradonacelnikovski svi se klanjaju...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Mama_mia said:

- iskreno me Savo nervira tako nadmeno smesno.....

Delim isti utisak, osim onog seljače...vama u prestonici su svi seljace, ali ovo o nadmenosti i uobraženosti stoji, postojano, kano klisurine....

što opet ne znači da neće dobiti glas od mene ako mi se ostale opcije ne svidjaju...svima osim Žvalavom....dosta mu je Beograd, Djilasu  Bogu hvala...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Constantin said:

Delim isti utisak, osim onog seljače...vama u prestonici su svi seljace, ali ovo o nadmenosti i uobraženosti stoji, postojano, kano klisurine....

 

A ne Consti, nisu svi takvo seljace, gradjanin sveta moze da dolazi iz najvece zabiti selundrske tako da pozelis da si i sam rodjen na takvom mestu ako je osoba sjajan lik. Moze se biti seljachetom i da je iz prestonice. To nije bas vezano za mesto rodjenja vec za roditelje, skole i mentore....

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Mama_mia said:

 

A ne Consti, nisu svi takvo seljace, gradjanin sveta moze da dolazi iz najvece zabiti selundrske tako da pozelis da si i sam rodjen na takvom mestu ako je osoba sjajan lik. Moze se biti seljachetom i da je iz prestonice. To nije bas vezano za mesto rodjenja vec za roditelje, skole i mentore....

Pa dobro...semantika :s_d:

Link to comment
Share on other sites

Pa šta i ako propadne, ne ulazi se u politiku samo da bi vladao. Kod nas bi ljudi hteli da se osnuje nova partija, pojavi novi neukaljani političar i odmah pobedi na izborima. To je nemoguće, politika je vraški težak posao.

Link to comment
Share on other sites

No, u Novom Sadu sve više neki pokreta mladih i nekih eko-opšta-mesta pokreta.

 

Od poznanice momak osnovao Gari, pa reko' baš da proverim da li ima na netu nešto o njima/njemu. Ionako nam je sumnjiv lik. Kad iskoči mi vest od pre par dana:

https://nova.rs/vesti/politika/kako-izgleda-predizborno-stancanje-grupa-gradjana-i-fantomskih-lista-u-novom-sadu/

 

Sreli smo se malo pre nego što će osnovati pokret, pa nikako posle toga. Jedva čekam da budemo u društvu da ga priupitam koju.

 

Inače, kao i autor i sagovrnici u tom članku, primetih gomilu tih pokreta i NVO koje su došle sa EPK koju je NS dobio pre 2 godine. Kojima se, pre svega, farbaju izborne okolnosti, a i generalno stanje u gradu kod mladih.

 

Da malo pridodam članku još neki pokret. U Futogu, odakle sam, se isto dešava sa pokretom Podrži mlade. Smrdelo mi od početka, al' nisam nalazio direktan trag. Međutim, osnivač i glavni lik, Stefan Ivetić, iskače kao 75. na SNS listi za sledeće NS izbore. Nađoh i da je osuđivan za prisluškivanje, u jednom slučaju na Pravnom fakultetu u NS.

 

Student prodekan na Pravnom... to ne može da miriši na dobro.

 

Inače, bar meni ih sve otkrije dizajn koji koriste za brendiranje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Je li istina da su po Vojvodini napravljena kao udruzenja građana tipa Vrbas protiv nasilja? Njih naravno pravi sns da unosi zabunu kod birača. Da li se pobunio neko protiv toga, to je skandalozno.

U Bgd koliko vec ima laznih, fantomskih lista. Onaj hohstapler To je za ćaleta, pa ruska stranka... Ima ih valjda još. Pa jebeni Nestor jos nije skupio potpise iako ipak ima neki status, a Ćale hohštapler jeste. Svi ce oni legalno dobiti članove biračkih odbora i moci ce da muljaju do mile volje jer je to sve sns ekipa.

Jos nije kasno da se svi povuku i da poruče da nece da ucestvuju u ovoj farsi. Jer, sve vise deluje da ce opozicija da dozivi debakl i dace legitimitet sekti sns. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

Je li istina da su po Vojvodini napravljena kao udruzenja građana tipa Vrbas protiv nasilja? Njih naravno pravi sns da unosi zabunu kod birača. Da li se pobunio neko protiv toga, to je skandalozno.

U Bgd koliko vec ima laznih, fantomskih lista. Onaj hohstapler To je za ćaleta, pa ruska stranka... Ima ih valjda još. Pa jebeni Nestor jos nije skupio potpise iako ipak ima neki status, a Ćale hohštapler jeste. Svi ce oni legalno dobiti članove biračkih odbora i moci ce da muljaju do mile volje jer je to sve sns ekipa.

Jos nije kasno da se svi povuku i da poruče da nece da ucestvuju u ovoj farsi. Jer, sve vise deluje da ce opozicija da dozivi debakl i dace legitimitet sekti sns. 

 

Mislim da je @Drug Crni pomenuo da u Somboru izlazi Sombor protiv nasilja. Moguće da je u ponekim gradovima to prava opozicija koja je i stajala iz SPN, a verovatno u nekim gradovima hoće da zbune birače.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uvrnuto said:

 

Mislim da je @Drug Crni pomenuo da u Somboru izlazi Sombor protiv nasilja. Moguće da je u ponekim gradovima to prava opozicija koja je i stajala iz SPN, a verovatno u nekim gradovima hoće da zbune birače.

Da,tako se baš i zovu - Sombor protiv nasilja.
Tu su svi iz SPN minus SSP i Zajedno + neki lokalni pokreti.

Ovde je doslovce nemoguće "garantovati" bilo šta za bilo koga,ali ovi nisu SnS trojanci..za sada ništa nije upućivalo na to. Videćemo kako će se ponašati u narednom periodu i nakon izbora.

Dodatak postu: slična koalicija izlazi i na lok.izbore u Zrenjaninu..

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Klotzen said:

Kad opozicija počinje kampanju ? Ima još tri nedelje do izbora.

 

Šta će im kampanja? Ne idu da pobede u svakom slučaju...

  • Thanks 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Klotzen said:

Kad opozicija počinje kampanju ? Ima još tri nedelje do izbora.

Meni tek danas ZLF poslao poruku ako zelim da budem kontrolor. Steta sto ne mogu da im odgovorim sa Dragce klipom. 

Taman su sacekali da prodje prvi maj, vikend, tri dana vaskrsa pa polaaaaako

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ma ja vise nikom ne verujem. Eno ga onaj kardiohirurg Milic. Napadali ga kada su radili operacije vikendom. Napravio neki pokret sada. I pljas, nije hteo da potpise da nece saradjivati sa sns posle izbora, a to su uradile ostale opozicione stranke. Objasnjava on zašto, ali tu mnogo smrdi.

Link to comment
Share on other sites

pa evo, upravo citam: 

 

Pavle Grbović, predsednik Pokreta slobodnih građana, kaže za Danas da kampanja tehnički ne može da počne pre predaje liste, a do toga još uvek nije došlo, napominje, iz razloga što smo imali vezane neradne dane i bilo je nemoguće dobiti notare i overitelje.

– Svakako će taj proces veoma brzo biti završen i već ove nedelje će i zvanično startovati kampanja. Cilj nam je da pokrijemo svako mesto u Beogradu i da ponudimo konkretna rešenja za0 ključne probleme građana i da pokazemo da nismo samo protivnici vlasti već i relevantna i kredibilna alternativa – zaključuje Grbović.

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/8/2024 at 10:59 AM, Klotzen said:

Kad opozicija počinje kampanju ? Ima još tri nedelje do izbora.

 

Zasto bi otpocinjali kampanju za proces koji je ionako od starta osudjen na propast?

Sta su uopste ZLF, NPS, DS, PSG i ostali koji izlaze uradili da se dodje do dogovora svih u opoziciji da izadju na ove izbore? Barem da je ispalo kao da se bore za smenu vlasti, barem da su apelovali na NDSS i POKS da promene odluku, da su ih pozvali da izadju na zajednicku listu, pa onda da se nadje neko resenje sa SSP da izadju svi u SPN, nego ne, oni doneli odluku da izlaze jer je bitno izaci, SNS je tu da vlada, SPS da glumi visestranacje, a ovi ostali da uzmu mesta po raznim skupstinama i eto, to je Srbija.

 

Nema tu nikoga ko iskreno veruje u neke promene. Izgleda da su sve pomirili sa tim da jedan covek treba da bude Otac svih nas sve dok potpuno ne ostari (samo da kazem, Trump, Biden i Putin su u ozbiljnim godinama, pa ne odustaju od rukovodjenja svojim drzavama). Tako da, ima mi ovo da trpimo jos minimum 15 godina ako se vajni levi, proEU, nacionalno svesni i antizapadno orijentisani (kakvi god) opozicionari pitaju, oni su tu da izigravaju alternativu u sistemu u kojem nema alternative.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Doduše Savo se dobro snašao sa ovom sabotažom SNS pa uspeva da bude non stop u medijima čak i pre nego što je skupio potpise. Mogao bi on da otme glasove i ekipi koja izlazi ako budu ovako pasivni.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, goldberg said:

 

Tako da, ima mi ovo da trpimo jos minimum 15 godina ako se vajni levi, proEU, nacionalno svesni i antizapadno orijentisani (kakvi god) opozicionari pitaju, oni su tu da izigravaju alternativu u sistemu u kojem nema alternative.

 

Stvar je u tome sto niko ne pokusava cak ni da IZIGRAVA aletrnativu. Posebno ovi koji su povampirili bojkot. Djilas ismeva Hilla a guska Tepicka zapocinje prepisku ovim recima:

 

„Nevaspitani gosodine Grenel, da – ‘ova žena’ nije bila uključena, kao ni bilo koji drugi građanin Srbije u vaše tajne dogovore Vučić-Tači. Suverenitet Srbije gazi Vaš Vučić, Vi mu pomažete i loše se pravdate, ali činjenica ostaje: dogovarali ste ukidanje Međunarodnog suda za zločine OVK!“, naglasila je ona.

 

Obracanje sa `Nevaspitani gospodine` je bas onako domace vaspitanje...

 

Sad, cak i da je ona ovim krajnje idiotskim istupom mogla da privuce zamisljenu masu Vaspitane gospode iz Srbije, dzaba kad ce izbore da posmatra iz prikrajka i da moli boga da slucajno neki glas ne dobije onaj deo opozicije koji na izbore izlazi. Za bojkotase je sada bolje da pobedi Vucic nego ovi `njihovi`

 

Ima mnogo smesnih situacija koje s vremena na vreme isplivaju. Npr. kaze Djilas, do izbora nista ali posle izbora POZVAM OPOZICIJU da se okupimo. Jel on kreten ili sta?

 

evo ga, da ostane zapisano :lol_2:

 

Da ostane zapisano: nisam optužio one koji izlaze na izbore da podržavaju režim. Izneo sam stav da je to pogrešna odluka, ali i potrebu zajedničkog delovanja opozicije posle 2. juna“, napisao je Đilas na društvenoj mreži X.

Link to comment
Share on other sites

On 5/11/2024 at 3:17 PM, Mama_mia said:

„Nevaspitani gosodine Grenel, da – ‘ova žena’ nije bila uključena, kao ni bilo koji drugi građanin Srbije u vaše tajne dogovore Vučić-Tači. Suverenitet Srbije gazi Vaš Vučić, Vi mu pomažete i loše se pravdate, ali činjenica ostaje: dogovarali ste ukidanje Međunarodnog suda za zločine OVK!“, naglasila je ona.

 

Obracanje sa `Nevaspitani gospodine` je bas onako domace vaspitanje...

Pogodno izvučeno bez originalnog twita nevaspitane seljačine Grenela?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...