Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Za koga ćete glasati na parlamentarnim izborima u Srbiji 2023?  

144 members have voted

  1. 1. Liste na glasačkim listićima 17. decembra i redni brojevi:

    • 1. ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA NE SME DA STANE
      4
    • 2. IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE
      0
    • 3. DR VOJISLAV ŠEŠELJ – SRPSKA RADIKALNA STRANKA
      0
    • 4. MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI – BOŠKO OBRADOVIĆ – NACIONALNO OKUPLJANJE – DRŽAVOTVORNA SNAGA – SRPSKA STRANKA ZAVETNICI – SRPSKI POKRET DVERI
      1
    • 5. DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA SRBIJU – SRPSKA KOALICIJA NADA – NOVI DSS – POKS – VOJISLAV MIHAILOVIĆ
      13
    • 6. VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – ELNÖKÜNKÉRT, KÖZÖSSÉGÜNKÉRT, A JÖVŐÉRT! / SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA – ZA NAŠEG PREDSEDNIKA, ZA NAŠU ZAJEDNICU, ZA BUDUĆNOST!
      0
    • 7. SRBIJA PROTIV NASILJA – MIROSLAV MIKI ALEKSIĆ – MARINIKA TEPIĆ (STRANKA SLOBODE I PRAVDE, NARODNI POKRET SRBIJE, ZELENO-LEVI FRONT, NE DAVIMO BEOGRAD, EKOLOŠKI USTANAK – ĆUTA, DEMOKRATSKA STRANKA, POKRET SLOBODNIH GRAĐANA, SRBIJA CENTAR, ZAJEDNO, POKRET ZA PREOKRET, UDRUŽENI SINDIKATI SRBIJE "SLOGA“, NOVO LICE SRBIJE)
      107
    • 8. USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI / USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI
      1
    • 9. SDA SANDŽAKA – DR SULEJMAN UGLJANIN/SDA SANDŽAKA – DR. SULEJMAN UGLJANIN
      0
    • 10. ZAJEDNO ZA BUDUĆNOST I RAZVOJ – KOALICIJA ZA MIR I TOLERANCIJU
      0
    • 11. NARODNA STRANKA – SIGURAN IZBOR. OZBILJNI LJUDI – VUK JEREMIĆ, DR SANDA RAŠKOVIĆ IVIĆ, SINIŠA KOVAČEVIĆ, VLADIMIR GAJIĆ, MARINA LIPOVAC TANASKOVIĆ
      4
    • 12. DOBRO JUTRO, SRBIJO – SAŠA RADULOVIĆ (DJB) – BORIS TADIĆ (SDS) – ANA PEJIĆ (OTETE BEBE)
      2
    • 13. POLITIČKA BORBA ALBANACA SE NASTAVLJA – ŠAIP KAMBERI / BETEJA POLITIKE E SHQIPTARËVE VAZHDON – SHAIP KAMBERI
      1
    • 14. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ – MI – GLAS IZ NARODA, PROF. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ
      3
    • 15. SRBIJA NA ZAPADU – DA SE STRUKA PITA
      4
    • 16. RUSKA STRANKA – SLOBODAN NIKOLIĆ
      0
    • 17. ČEDOMIR JOVANOVIĆ – MORA DRUGAČIJE
      1
    • 18. ALBANSKA DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – UJEDINJENA DOLINA ALTERNATIVA DEMOKRATIKE SHQIPTARE-LUGINA E BASHKUAR
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

9 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Olja Bećković je odavno sama izjavila da joj je takav izbor gostiju zbog gledanosti i objektivnosti.

 

Ja nemam podatke o gledanosti, ali nemam ni iluzije o važnosti te njene emisije. Niti je ona neka voditeljak, niti ima kvalitetne emisije jer joj se sve svodi na neki jeftini bla-bla za jeftine opoziciJonare. Ne znam ni koliko je TV Nova profitirala njenim torokanjem. U pitanju je samo prenos iz kafića sa malo šminke. Propala i netalnentovana glumica sa emisjom u terminu za mnogo pametnije stvari nije neka bitna pojava.

Ali je lik, koji je zadužen za muzičke pokrivalice "top".....

 

Nego, kad smo već kod Olje....pa se malo pustim u razmišljanje o ostalim voditeljima. Majku mu, pa sve govno do govneta, i ne mogu da se setim, osim recimo Danice Vučenić, Ljubice Gojgić, Suzane Trninić i Juge Ćosića da li uopšte slušati-gledati emisije. E sad, možda sam subjektivan, jer mi uglavnom prija, uhu i duši, ono što oni pričaju. Tako da Olja, osim zamuckivanja i nije tako rdjava. Čak mi se i Zoza sa RTS-a svidja...ovo ostalo ubi Bože. Čobani i budale snishodljive.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Constantin said:

Ali je lik, koji je zadužen za muzičke pokrivalice "top".....

 

Nego, kad smo već kod Olje....pa se malo pustim u razmišljanje o ostalim voditeljima. Majku mu, pa sve govno do govneta, i ne mogu da se setim, osim recimo Danice Vučenić, Ljubice Gojgić, Suzane Trninić i Juge Ćosića da li uopšte slušati-gledati emisije. E sad, možda sam subjektivan, jer mi uglavnom prija, uhu i duši, ono što oni pričaju. Tako da Olja, osim zamuckivanja i nije tako rdjava. Čak mi se i Zoza sa RTS-a svidja...ovo ostalo ubi Bože. Čobani i budale snishodljive.

 

Kako zaboravi Milanovackog Tucker Carlsona kojeg svi slusaju-gledaju? Niti je cobanin, niti budala snishodljiva - nego zlo u najciscem obliku.

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

U Utisku svaki gost dobije priliku da se iskaže, teme emisija su dobro odabrane, aktuelne,značajne, predlozi za utisak su, isto, dobro odabrani, uz dobar komentar i genijalan naslov, to sve zavisi od voditeljke i autorke, pa koliko sam čuo i izbor muzike, a šta će gosti da kažu, kakav će oni utisak da ostave je do gostijui do publike. I kroj zamuckivanje Olja ume da kaže ili pita mnogo suvislije stvari od nekih kolega koji tečno govore, malo ih ima, ali prazne reči. 

Gledanost nije mera kvaliteta, ali ako je suditi po dužini reklamnih blokova tokom emisije deluje na NovaS zna šta radi.

 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Za gledanost treba konflikt, to može svako da uradi. Zoveš recimo Čedomira Stojkovića i Dragana Petrovića i oni će se klati 2 sata u studiju a ti obarati gledanost. Ali u takvoj emisiji gde ti gostuju dva eksrema se ništa pametno neće čuti nego gomila pamfleta i propagande.

 

Ili recimo dovedete Čanka i Vacića pa ih pustite da oni razmene svoja "iskustva" 🙂

 

Olja je dobro izučila zanat jedino što joj ja prigovaram jeste da je vreme gazi. Ne možeš sa emisijom koja je rađena po standardima 90-ih da radiš narednih 30 godina. Mora taj koncept da se menja. Recimo predloga ne sme biti više od 3-4 jer 30 minuta za predloge i publiku je puna kapa. Treba više vremena dati gostima. Kada dolaze gosti koji imaju šta da kažu i smeju to da kažu treba skratiti broj gostiju na 2 da im se da više vremena...

 

 

Edited by Klotzen
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Constantin said:

Koj je pa taj ?

 

Marić, pretpostavljam.

 

4 hours ago, Klotzen said:

Olja je dobro izučila zanat jedino što joj ja prigovaram jeste da je vreme gazi. Ne možeš sa emisijom koja je rađena po standardima 90-ih da radiš narednih 30 godina. Mora taj koncept da se menja. Recimo predloga ne sme biti više od 3-4 jer 30 minuta za predloge i publiku je puna kapa. Treba više vremena dati gostima. Kada dolaze gosti koji imaju šta da kažu i smeju to da kažu treba skratiti broj gostiju na 2 da im se da više vremena...

 

Slažem se, uvek razgovor sa gostima prođe prebrzo. Meni je najnepotrebniji deo onaj sa uključenjima gledalaca, razumem da je to tradicija, ali to je iz predinternetskog vremena kada je tvoje mišljenje moglo da se čuje samo ako izađeš na televizor, a danas ima 160 drugih platformi za tako nešto (a svakako nikog nije ni briga).

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Smrtokapa said:

 

Marić, pretpostavljam.

 

 

Pa kako ga nema ? Evo u boldu pomenut....nego njegovi fanovi vazda nezadovoljni :wink2:

 

15 hours ago, Constantin said:

Ali je lik, koji je zadužen za muzičke pokrivalice "top".....

 

Nego, kad smo već kod Olje....pa se malo pustim u razmišljanje o ostalim voditeljima. Majku mu, pa sve govno do govneta, i ne mogu da se setim, osim recimo Danice Vučenić, Ljubice Gojgić, Suzane Trninić i Juge Ćosića da li uopšte slušati-gledati emisije. E sad, možda sam subjektivan, jer mi uglavnom prija, uhu i duši, ono što oni pričaju. Tako da Olja, osim zamuckivanja i nije tako rdjava. Čak mi se i Zoza sa RTS-a svidja...ovo ostalo ubi Bože. Čobani i budale snishodljive.

 

 

Link to comment
Share on other sites

....ma kakva beckovic....uzas je ta emisija. Podseca na najgora vremena u srbiji koja nikako da prodju....jos cu posumnjati da je to sve u srbiji tako jadno, skromno i bedno, upravo zbog Utiska nedelje. A zapravo mislim drzava je sprdnja kao i utisak o njoj.

 

 

p.s. tek sad vidim da ovo sto napisah moze i bukvalno da se shvati...pa neka.

Link to comment
Share on other sites

On 2/26/2024 at 11:18 PM, DJ_Vasa said:

 

Olja Bećković je odavno sama izjavila da joj je takav izbor gostiju zbog gledanosti i objektivnosti.

 

Ja nemam podatke o gledanosti, ali nemam ni iluzije o važnosti te njene emisije. Niti je ona neka voditeljka, niti ima kvalitetne emisije jer joj se sve svodi na neki jeftini bla-bla za jeftine opoziciJonare. Ne znam ni koliko je TV Nova profitirala njenim torokanjem. U pitanju je samo prenos iz kafića sa malo šminke. Propala i netalnentovana glumica sa emisjom u terminu za mnogo pametnije stvari nije neka bitna pojava.

Evo da vas obavestim o gledanosti Utiska nedelje: nisam propustila ni jednu jedinu emisiju od prve do ove poslednje pre 3 dana. Zasto? Zato sto je to jedina emisija tog formata koja ima jasna pravila, u kojoj mogu da cujem glas javnosti jer se uzivo ukljucuju gradjani koji zele nesto da kazu, gosti su uvek odabrani s obzirom na aktuelna desavanja na politickoj sceni i sto voditeljka ne glumata Opru Vinfri, autenticna je, ima petlju da postavlja neprijatna pitanja gostima i retko gresi u odabiru istih. Medju gostima ima i onih koji nisu politicari vec naucnici, profesori, gradjanski aktivisti, svi oni koji ne mogu da se cuju u drugim medijima. Kako god, Utisak je jedina zaista gradjanska platforma vec decenijama i kao takva, meni je dragocena, pomaze mi da se snadjem u ovoj mutnoj bari srpske stvarnosti. Mozete da je ne volite, moze da vas nervira jer muca, mlatara rukama, ne udvara se nikom pa ni gledaocima od kojih joj zavisi rejting, sta hocete vise? Hit tvit? 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Uzgred, kad smo vec na temi izbora 2023, da vas obavestim da su dnevnice za kontrolore uplacene, bar u Banatu, tek 30 Januara i 2 Februara ove godine u iznosu od 2000 i 2600 dinara. Posto moje dnevnice nikako nisu stizale, morala sam da intervenisem kod opstinske izborne komisije pa su mi honorar uplatili tek juce, 27 Februara, bez kamate naravno. Danas prebacujem taj novac na racun sklonista za napustene zivotinje. 

Edited by Pletilja
  • Like 8
  • Love 5
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Mama_mia said:

uzas je ta emisija

Užasna je postala cela ta Nova Z. Juče pozvali u goste Miloša Idi,pogini,pa šta Kovića u jutarnji program.
Šta taj fašista ima uopšte da poruči i kome? Meni sigurno ništa,a ne bi trebalo ni ikome normalnom.

Tako da,nabijem vas ja sve sa Nove Z na Stojka Vrankovića. Mrš!!

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Drug Crni said:

Užasna je postala cela ta Nova Z. Juče pozvali u goste Miloša Idi,pogini,pa šta Kovića u jutarnji program.
Šta taj fašista ima uopšte da poruči i kome? Meni sigurno ništa,a ne bi trebalo ni ikome normalnom.

Tako da,nabijem vas ja sve sa Nove Z na Stojka Vrankovića. Mrš!!

 

 

ma ko je taj milos idi pogini? :lol_2:

 

...ali u toj zelji da se bude neutralan vise promovisu one koje niko ko se izdaje za normalnog ne bi....za takve likove koje pominjes tog milosa i tog vrankovica :lol_2: ima mesta na nac. frekv. i ostalim informerima. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Salonski nacista,ljubitelj nedela deda Sratka,nedavač Kosmeta..nažalost i profesor BU. Ozbiljno razmišljam da od septembra ne produžim ugovor sa SBB. Ako će da mi promovišu kremaljsku agendu onda ću da pređem na Telekom i gledam EPL i NBA dve godine za dž.

Link to comment
Share on other sites

2crni

 

ja sam imala sbb u bg, ali istekao ugovor nisam bila u srb i sada imam mts besplatno - svejedno je sta imam ne ukljucujem cesto jer nije ni zdravo - dosta zraci :lol_2:

 

....prijatelji kad su culi za moj novi mts, vrsili su tezak mobing na meni. Ovo ti kazem da se ne iznenadis .....

Link to comment
Share on other sites

On 2/28/2024 at 4:37 PM, Drug Crni said:

Užasna je postala cela ta Nova Z. Juče pozvali u goste Miloša Idi,pogini,pa šta Kovića u jutarnji program.
Šta taj fašista ima uopšte da poruči i kome? Meni sigurno ništa,a ne bi trebalo ni ikome normalnom.

Tako da,nabijem vas ja sve sa Nove Z na Stojka Vrankovića. Mrš!!

Sta vam je? Da li je moguce da smo toliko ogrezli u jednoumlju da je svako drugacije misljenje jeres? Nisam ispratila pomenutu emisiju i goste ali nemam problem da cujem i drugu stranu, kako bih uopste znala da mislim drugacije ako nemam sa cim da poredim? Kao i @Mama_mia pravite ozbiljnu gresku kad mislite da mediji imaju neku drugu ulogu osim da informisu a sami NE kreiraju infoirmaciju, plasiraju je takvu kakva je.

Uostalom, pogledajte, bar na sekund, dva sta se plasira na 4 nacionalne frekvencije pa ce sve da vam bude jasno. 

Ne razumem vasu ljutnju i gadjenje prema redakciji nS.

Edited by Pletilja
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ković je zanimljiv fenomen, ali i tipičan u izvesnom smislu koji su identifikovale, recimo, istoričarke Ljubinka Trgovčević i Dubravka Stojanović. Karijeru je započeo kao anglofil i napisao jednu izvanrednu i (posebno za nas) vrlo relevantnu istorijsku knjigu (koja se može i treba samo preporučiti za čitanje), koja mu je objavljena i na engleskom, u izdanju Oxford Un. PRessa. 

 

Međutim, nakon povrtka sa studijskog boravka na Oksfordu kao da mu je nešto kvrcnulo u glavi, kao da je neke svoje lične frustracije i možda neuspehe da dobije poziciju negde krenuo da racionalizuje odbacivanjem svega što dolazi iz anglosfere i sa zapada i postao ekstremni nacionalista. Njegovi studenti pričaju neke potpuno bizarne priče - koje je on njima ispričao - o tome kako je on pokušavao da se integriše, kako je bio "nabacio" londonski akcenat i kako je krio da je iz Srbije, ali bi mu se po nekad omaklo a Englezi ga odmah pitali "ček, ček, reci još nešto, pa ti nisi odavde, odakle si? Sa Balkana? Iz Srbije? Strašno."...on im kazao "ali ja slušam ACDC", a oni mu rekli da to u Engleskoj slušaju kamiondžije, itd, isl...Te je on zbog toga odlučio da se vrati i da im pokaže...(kako su toliki drugi Srbi - i neki od istinskih srpskih velikana - uspeli u Britaniji, ostaje nejasno)

 

Od tada se više ne bavi Dizraelijim, već objavljuje knjige pod naslovima ZAVETI, UPORIŠTA i slične bećkovićevštine iz ciklusa 'Odi rode da ti pojem...

  • Like 6
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Drug Crni said:

Mišljenje jednog fašiste nikada ne može i ne sme da bude prihvaćeno kao "druga strana".

Lici mi na zabijanje glave u pesak, guranje djubreta pod tepih. Naprotiv, raskrinkavati, objasnjavati, dokazivati moralnu i svaku drugu neodrzivost. 

Ako je postojanje takvih ideologija i pojedinaca koji ih zastupaju realnost, treba se suociti sa njima i cupati ih iz korena. Na zalost, mi odavno nismo drustvo dijaloga i zato smo tu gde jemo, razbijeni u esalone vodjene demagozima. Istina, uber alles. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mene je,draga i poštovana Pletija,ta želja da pomažem Srbima da se osveste potpuno napustila. A verujte mi,itekako sam se trudio na tom planu bezmalo 30 godina..danas mi je 45.
Danas me onako,jako..zabole (da izvinite na nepristojnosti)

Meni je samo krivo što ja trpim..kao deo degenerisanog društva. Ne žalim ja Srbe..žalim sebe i majku (nemam svoju porodicu) i sve druge koji trpe zbog nedotupavnosti većine. Izvinite još jednom ako Vas moj rigidni stav vređa - ja sam sa dijalozima otprilike završio

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 2/28/2024 at 5:21 PM, Drug Crni said:

Salonski nacista,ljubitelj nedela deda Sratka,nedavač Kosmeta..nažalost i profesor BU. 

 

Inače, Miloš Ković je suprug jedne od mojih bivših profesorki, koja mi je držala Psihologiju učenja na II godini. Ona je očigledno pokupila neka uverenja od njega, pošto isto srbuje, citira vladiku Nikolaja Velimirovića i usputno podmeće klipove pod noge nekim zaista sposobnim profesorima sa katedre za psihologiju, prijavljujući ih etičkom odboru ni za šta. Ukratko, oboje su mi jezivi a imaju statuse profesora na BU (mada je on imao neke probleme za reizbor koliko se sećam).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

@Pletilja I ti zelis ovom liku da das sansu da prosipa svoju retoriku po medijima?

Meni je jasno da ti i ja znamo da razlikujemo i sta je dobro a pogotovo sta je lose. Ali 70%(blag sam ovde) Srbije ne zna i prihvatice ovakve stavove i tu njegovu retoriku.

A jos je i profesor. Koliko on mladih studenata upropasti i zarazi ovakvim stavovima(profesor je pa on zna valjda)...

 

Ovakav ne bi ni smeo da predaje nasoj deci...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...