Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Za koga ćete glasati na parlamentarnim izborima u Srbiji 2023?  

144 members have voted

  1. 1. Liste na glasačkim listićima 17. decembra i redni brojevi:

    • 1. ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA NE SME DA STANE
      4
    • 2. IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE
      0
    • 3. DR VOJISLAV ŠEŠELJ – SRPSKA RADIKALNA STRANKA
      0
    • 4. MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI – BOŠKO OBRADOVIĆ – NACIONALNO OKUPLJANJE – DRŽAVOTVORNA SNAGA – SRPSKA STRANKA ZAVETNICI – SRPSKI POKRET DVERI
      1
    • 5. DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA SRBIJU – SRPSKA KOALICIJA NADA – NOVI DSS – POKS – VOJISLAV MIHAILOVIĆ
      13
    • 6. VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – ELNÖKÜNKÉRT, KÖZÖSSÉGÜNKÉRT, A JÖVŐÉRT! / SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA – ZA NAŠEG PREDSEDNIKA, ZA NAŠU ZAJEDNICU, ZA BUDUĆNOST!
      0
    • 7. SRBIJA PROTIV NASILJA – MIROSLAV MIKI ALEKSIĆ – MARINIKA TEPIĆ (STRANKA SLOBODE I PRAVDE, NARODNI POKRET SRBIJE, ZELENO-LEVI FRONT, NE DAVIMO BEOGRAD, EKOLOŠKI USTANAK – ĆUTA, DEMOKRATSKA STRANKA, POKRET SLOBODNIH GRAĐANA, SRBIJA CENTAR, ZAJEDNO, POKRET ZA PREOKRET, UDRUŽENI SINDIKATI SRBIJE "SLOGA“, NOVO LICE SRBIJE)
      107
    • 8. USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI / USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI
      1
    • 9. SDA SANDŽAKA – DR SULEJMAN UGLJANIN/SDA SANDŽAKA – DR. SULEJMAN UGLJANIN
      0
    • 10. ZAJEDNO ZA BUDUĆNOST I RAZVOJ – KOALICIJA ZA MIR I TOLERANCIJU
      0
    • 11. NARODNA STRANKA – SIGURAN IZBOR. OZBILJNI LJUDI – VUK JEREMIĆ, DR SANDA RAŠKOVIĆ IVIĆ, SINIŠA KOVAČEVIĆ, VLADIMIR GAJIĆ, MARINA LIPOVAC TANASKOVIĆ
      4
    • 12. DOBRO JUTRO, SRBIJO – SAŠA RADULOVIĆ (DJB) – BORIS TADIĆ (SDS) – ANA PEJIĆ (OTETE BEBE)
      2
    • 13. POLITIČKA BORBA ALBANACA SE NASTAVLJA – ŠAIP KAMBERI / BETEJA POLITIKE E SHQIPTARËVE VAZHDON – SHAIP KAMBERI
      1
    • 14. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ – MI – GLAS IZ NARODA, PROF. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ
      3
    • 15. SRBIJA NA ZAPADU – DA SE STRUKA PITA
      4
    • 16. RUSKA STRANKA – SLOBODAN NIKOLIĆ
      0
    • 17. ČEDOMIR JOVANOVIĆ – MORA DRUGAČIJE
      1
    • 18. ALBANSKA DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – UJEDINJENA DOLINA ALTERNATIVA DEMOKRATIKE SHQIPTARE-LUGINA E BASHKUAR
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

28 minutes ago, goldberg said:

A ako oni i ne prodju cenzus, pa to je do inteligencije opozicionih biraca koji masovno glasaju za SPN, umesto da se koordinisu i poklone glasove drugim opcijama (u ovom slucaju dve).

Let me get this right... Ukoliko nesrećni ostaci NS ne pređu cenzus, krivicu za to snose neinteligentni glasači SPN koji se ne koordinišu i ne poklanjaju im glasove?

 

28 minutes ago, goldberg said:

Pa u Svedskoj biraci M (desni centar) takticki glasaju za L ili C da bi ih odrzali iznad cenzusa od 4%, samo smo mi izgleda glupi pa ne mozemo da shvatimo neke osnovne stvari.

Opet pričica o centru, levom, desnom, mekoj desnici, tvrdoj levici i poređenja sa... Švedskom. Brt...

Edited by freethrow
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, prolup said:

Prije 9 godina sam dobio drzavljanstvo Srbije. Niko mi nije trazio nikakvu adresu ni bilo sta drugo. Kad sam dobio uvjerenje u drzavljanstvu, covjek u konzulatu u Banjaluci mi je rekao da original nekog dokumenta(zaboravio sam koji tacno) moram podici u opstini Stari Grad u BG, ako hocu da izvadim i pasos Srbije. U tih 9 godina gomilu ljudi znam da su prosli istu proceduru drzavljanstvo/Stari Grad/pasos. Bukvalno je to standardna procedura i traje godinama. Da li svi mi imamo pravo glasati u BG nemam pojma, nikad me nije zanimalo, ali smo svi iz RS vezani za BG sa papirima kad dobijemo drzavljanstvo.

 

Jedno je ako dobiješ papire u nekoj opštini ili stanici policije na njenoj teritoriji, a drugo je gde živiš. Ja sam vadio ličnu kartu u policijskoj stanici koja se nalazi na Vračaru jer su imali termin koji mi odgovara, ali sa tom opštinom nemam ništa. U prethodnom krugu sam vadio pasoš i ličnu kartu u Zemunu, sa kojim takođe nemam ništa, a opet je razlog bio slobodan termin. Ako si tamo vadio papire i odlučiš da živiš i radiš u Užicu, Knjaževcu, Vršcu ili Smederevu, ništa te ne vezuje za BG i ne sprečava da odeš u te gradove i tamo se nastaniš, a samim tim bi i dobio poizv za gasanje na lokalu.

Link to comment
Share on other sites

Kada je Jovo Bakić bez rukavica rekao kako se ruši banda nakaza i kriminalaca, proglasili su ga podivljalim i "previše ekstremnim" i lagano sklonili iz medija. 

 

Svuda u Evropi je opozicija spremna i na opšti pičvajz i lična hapšenja kada izbori tj. legalna sredstva postanu sprdnja i cirkus a vlast sklizne u ludilo. Osim u Srbiji, mi puštamo svakog bolesnika da se iživljava 10-15 godina pa se pređe na čuveni gandijevski otpor. Kao da zapadnu javnost zabole dupe da li Beograd bukti u plamenu ili se sedi na stiroporu uz stihove Balaša.

 

Vuk na ovcu svoje pravo ima... 

 

Edited by Molina23
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, goldberg said:

A ako oni i ne prodju cenzus, pa to je do inteligencije opozicionih biraca koji masovno glasaju za SPN, umesto da se koordinisu i poklone glasove drugim opcijama (u ovom slucaju dve). Pa u Svedskoj biraci M (desni centar) takticki glasaju za L ili C da bi ih odrzali iznad cenzusa od 4%, samo smo mi izgleda glupi pa ne mozemo da shvatimo neke osnovne stvari.

 

A zašto bi glasali za stranku X ukoliko podržavaju stranku Y?

 

Uzgred, kako bi mogli da se koordinišu na neki izvodljiv način? Telepatski? Tako što će Pera iz Mirijeva objasniti Miki iz Železnika i Lazi iz Zemuna da treba da strateški glasajuz a nekog?

Link to comment
Share on other sites

Izguglajte kakve su bile reakcije Evropske komisije, Saveta Evrope i Stejt Departmenta nakon prošlih izbora: praznik demokratije, ptice cvrkuću, sve je u savršenom redu... Pa niz čestitki od Fon der Lajen, Šarla Mišela, Varheljia, Bajdena, plus čestitke od Putka, Orbana, brata Sija.

 

Mogu da se kladim u šta god da će iste reakcije biti i posle ovih izbora, jer je aktuelni režim jedan od retkih na svetu kome u samo nekoliko minuta stignu čestitke i iz Brisela, i iz Pekinga, i iz Vašingtona, i iz Moskve...

 

A sve dok je tako, te kabadahije mogu da nam rade šta im padne na pamet. Još je dobro što nas samo non-stop zovu na telefon, još malo pa će početi i u kuće da nam ulaze dok ambasadori Hil i Žiofre otvaraju sa Vučićem gasovode i IT habove.

Edited by Nek grmi jako
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

A zašto bi glasali za stranku X ukoliko podržavaju stranku Y?

 

Uzgred, kako bi mogli da se koordinišu na neki izvodljiv način? Telepatski? Tako što će Pera iz Mirijeva objasniti Miki iz Železnika i Lazi iz Zemuna da treba da strateški glasajuz a nekog?

Radi i obrnuto. Zasto bi glasali za stranku y ukoliko podrzavaju stranku x? 


Bas iz tog razloga nije ok traziti od nekog da steateski glasa protiv svoje savesti

 

Edited by momohyoideus
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, momohyoideus said:

Bas iz tog razloga nije ok traziti od nekog da steateski glasa protiv svoje savesti

Jedno je kada neko glasa po svojoj savesti, cak i za stranku koja ima male sanse za prelazak cenzusa, ali drugo je kada neko tvrdi da to cini da bi je podigao iznad cenzusa. Da razjasnimo:

1. Glasam za opciju X1 koja mi odgovara i plus sigurno prolazi (OK)

2. Glasam za opciju X2 koja mi odgovara iako nije sigurno da ce proci cenzus (OK, glasa se za opciju koja je prvi izbor iako je to mozda bacanje glasa)

3. Glasam za opciju X1 koja nije moj prvi izbor ali glasam takticki posto se plasim da moj prvi izbor X2 nece proci i da ce glasovi otici Y0 (OK)

4. Glasam takticki za opciju X2 koja je ispod cenzusa da bi je mozda podigao iznad cenzusa (BACANJE GLASA a da to i nije prvi izbor)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, prolup said:

Ocigledno onda za nas iz RS vaze neka drugacija pravila. Kad sam prosao to sve i izvadio i pasos Srbije, onda reko da izvadim i LK da kompletiram dokumente. Nikad nisam zivio u Srbiji pa normalno da nemam mjesto prebivalista. Opet su mi u konzulatu rekli da mi treba prebivaliste u Srbiji ako hocu LK i da LK moram izvaditi u policijskoj stanici u kojoj sam se prijavio. Prijavio se kod rodbine, otisao i podnio zahtjev za LK, za 10 dana je bila gotova. I dalje ne zivim, ne radim, nikad nisam proveo duze od 3 dana u Srbiji a imam LK i pasos.

Hocu da kazem da ovo mozda i nije ciljana SNS malverzacija nego neki bug u zakonu koji su oni legalno iskoristili.

I da prezirem Vucica da neko ne pomisli nesto drugo 🙂

 

I meni se čini. Sasvim mi je nejasno da Pera Perić iz Petrovca koji živi u Parizu ima prijavljenu adresu Rue de XY, a Mika Mikić iz Bijeljine beogradsku adresu na kojoj nikada nije ni bio.

 

17 minutes ago, Nek grmi jako said:

Izguglajte kakve su bile reakcije Evropske komisije, Saveta Evrope i Stejt Departmenta nakon prošlih izbora: praznik demokratije, ptice cvrkuću, sve je u savršenom redu... Pa niz čestitki od Fon der Lajen, Šarla Mišela, Varheljia, plus čestitke od Putka, Orbana, brata Sija.

 

Mogu da se kladim u šta god da će iste reakcije biti i posle ovih izbora, jer je aktuelni režim jedan od retkih na svetu kome u smao nekoliko minuta stignu čestitke i iz Brisela, i iz Pekinga, i iz Vašingtona, i iz Moskve...

 

A sve dok je tako, te kabadahije mogu da nam rade šta im adne na pamet. Još je dobro što nas samo non-stop zovu na telefon, još malo pa će početi i u kuće da nam ulaze dok amasadori Hil i Žiofre otvaraju sa Vučiće gasovode i IT habove.

 

Diplomatija ima pravila koja su nama veoma glupa i smešna, ali tako funkcioniše. Ima tu gomila fraza tipa 'izraziti zabrinutost', 'oštro osuditi' i slično, ali veoma često ne podrazumevaju nikakvo konkretno delovanje. Čak ni kada sastanak ili dogovor ne uspeju, izdaje se saopštenje da su 'razmenjena mišljenja i da će se dalje raditi na rešavanju problema'. Ovo u prevodu može da znači da su se svađali k'o na pijaci, ali će se posle toga zajedno slikati. Napominjem da ne govorim o izborima, već o diplomatiji uopšte. Kada bih mogao da dovedem na forum nekog od kolega koji aktivno prevodi na takvim susretima i kada ne bi bilo obaveze ćutanja, mislim da bi se 90% foruma zaprepastilo.

 

13 minutes ago, momohyoideus said:

Radi i obrnuto. Zasto bi glasali za stranku y ukoliko podrzavaju stranku x? 


Bas iz tog razloga nije ok traziti od nekog da steateski glasa protiv svoje volje

 

 

Pa to i kažem – glasaš za onoga koga podržavaš i to je to.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Oko 9500 glasova je 1% u Beogradu. 

 

Koliko mora da bude tih autobusa da bi ukrali samo 5%?

 

A ukrasce. I plasi me da opet glodjemo pozeljnu kosku a da real deal prolazi negde iza.

 

Ceo dan pricamo o 20 autobusa iz Arene (nek je 100 a nije). To nije dovoljni ni za 1% glasova. 

 

A kradja je ogromna (pre izbora) sada samo egzekucija

Link to comment
Share on other sites

Jbg. Opozicija je time trebalo da se bavi i ne pojedinacnim slucajevima nego djuture.
Objasni mi mehanizam kojim će opozicija da spreči mup da prijavi nekog fantoma na bilo koju adresu u republici Srbiji?
Time se kreira i birački spisak.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kooineeperk said:

Koliko je mogao da dovuce glasova iz Bosne i sa strane da ilegalno glasaju? Sa 25.000 glasova koji svi glasaju za njega, to je laganih 2.5-3% na njegov rezultat. 

 

1.6mil glasaca, 60% izlaznost... nesto manje od milion glasova a ON ako dovede 25k glasova to je vise od 2.5%. 

 

 

 

Sanse nema da dodje 25k ljudi iz RS.

 

Pa to je 500 full punih autobusa.

 

Toga nema.

 

Problem je sto su iz centralne Srbije dolazili masovno a to malo ljudi komentarise.

 

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Moj ćale je glasao jedno 20 minuta. 😄

Dolazi na red za potpis, kad nema mu olovke koju je poneo, jer je čuo da je bolje to nego koristiti one tamo. Pa aj nađi... A ne bi uzeo onu tamo da je poslednja na svetu.

 

A onda kad je krenuo sve da precrtava redom, da bi na kraju zaokružio 7, trebalo mu 10 min. 😄

 

Inače, bez po blama dele pare na ulici, organizuju ture za penzionere sa sve isplatama, sede u kolima sa spiskovima. Ma lagano da ne može laganije. 

 

Kod drugara na glasačkom mestu autobusom dovezli grupu, u životu ih nije video. Mislim, ne bi im ni trebao bus da su odande. 

 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, NMX said:

 

Sanse nema da dodje 25k ljudi iz RS.

 

Pa to je 500 full punih autobusa.

 

Toga nema.

 

Problem je sto su iz centralne Srbije dolazili masovno a to malo ljudi komentarise.

 

 

Interna migracija iz drugih gradova gde se ne glasa na lokalu + glasanje migranata + Srbi s one strane Drine. 

 

Sva ova tri slucaja dokumentovana.

Edited by Kooineeperk
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kooineeperk said:

Interna migracija iz drugih gradova gde se ne glasa na lokalu + glasanje migranata + Srbi s one strane Drine. 

 

Sva ova tri slucaja dokumentovana.

 

Hajde, videcemo. Prosli put je imao 70k manje od djuture ostatia opozicije. 

 

Morace da drpi mnogo vise od 25k da stigne to

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da me ne shvatite pogresno kao SNS bota, ali ovo sto se danas desava je sve u okviru zakona, i institucionalno se ne moze nista uraditi.Bahati tvit Ane Brnabic je nazalost istinit.
 
Izbori se ne kradu na dan izbora vec mnogo ranije.S obzirom da ovi danas ovako javno razvoze Balkance po Beogradu celi dan, ne verujem da opozicija nije znala mesecima unazad da su ljudi i regiona orebacani sa boravistem u BG
Nevezano za sns botovanje ili sta god, ovo sto se desava ne može nikako da bude po zakonu. Krivično delo lažne prijave prebivališta pa zatim organizovanje glasanja takvih lica je direktno kršenje više zakona a neki od tih, koji se tiču izbora spadaju u teška krivična dela.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 2
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...