Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Za koga ćete glasati na parlamentarnim izborima u Srbiji 2023?  

144 members have voted

  1. 1. Liste na glasačkim listićima 17. decembra i redni brojevi:

    • 1. ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA NE SME DA STANE
      4
    • 2. IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE
      0
    • 3. DR VOJISLAV ŠEŠELJ – SRPSKA RADIKALNA STRANKA
      0
    • 4. MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI – BOŠKO OBRADOVIĆ – NACIONALNO OKUPLJANJE – DRŽAVOTVORNA SNAGA – SRPSKA STRANKA ZAVETNICI – SRPSKI POKRET DVERI
      1
    • 5. DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA SRBIJU – SRPSKA KOALICIJA NADA – NOVI DSS – POKS – VOJISLAV MIHAILOVIĆ
      13
    • 6. VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – ELNÖKÜNKÉRT, KÖZÖSSÉGÜNKÉRT, A JÖVŐÉRT! / SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA – ZA NAŠEG PREDSEDNIKA, ZA NAŠU ZAJEDNICU, ZA BUDUĆNOST!
      0
    • 7. SRBIJA PROTIV NASILJA – MIROSLAV MIKI ALEKSIĆ – MARINIKA TEPIĆ (STRANKA SLOBODE I PRAVDE, NARODNI POKRET SRBIJE, ZELENO-LEVI FRONT, NE DAVIMO BEOGRAD, EKOLOŠKI USTANAK – ĆUTA, DEMOKRATSKA STRANKA, POKRET SLOBODNIH GRAĐANA, SRBIJA CENTAR, ZAJEDNO, POKRET ZA PREOKRET, UDRUŽENI SINDIKATI SRBIJE "SLOGA“, NOVO LICE SRBIJE)
      107
    • 8. USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI / USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI
      1
    • 9. SDA SANDŽAKA – DR SULEJMAN UGLJANIN/SDA SANDŽAKA – DR. SULEJMAN UGLJANIN
      0
    • 10. ZAJEDNO ZA BUDUĆNOST I RAZVOJ – KOALICIJA ZA MIR I TOLERANCIJU
      0
    • 11. NARODNA STRANKA – SIGURAN IZBOR. OZBILJNI LJUDI – VUK JEREMIĆ, DR SANDA RAŠKOVIĆ IVIĆ, SINIŠA KOVAČEVIĆ, VLADIMIR GAJIĆ, MARINA LIPOVAC TANASKOVIĆ
      4
    • 12. DOBRO JUTRO, SRBIJO – SAŠA RADULOVIĆ (DJB) – BORIS TADIĆ (SDS) – ANA PEJIĆ (OTETE BEBE)
      2
    • 13. POLITIČKA BORBA ALBANACA SE NASTAVLJA – ŠAIP KAMBERI / BETEJA POLITIKE E SHQIPTARËVE VAZHDON – SHAIP KAMBERI
      1
    • 14. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ – MI – GLAS IZ NARODA, PROF. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ
      3
    • 15. SRBIJA NA ZAPADU – DA SE STRUKA PITA
      4
    • 16. RUSKA STRANKA – SLOBODAN NIKOLIĆ
      0
    • 17. ČEDOMIR JOVANOVIĆ – MORA DRUGAČIJE
      1
    • 18. ALBANSKA DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – UJEDINJENA DOLINA ALTERNATIVA DEMOKRATIKE SHQIPTARE-LUGINA E BASHKUAR
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Uoci izbora o proeu opoziciji mora da se pise lepo. Jer ako i opozicija o sebi govori da je sludjena, izgubljena i nikakva to samo potvrdjuje vuciceve reci o istoj. Meni je jasno zbog cega je opozicija takva - to je od treme pred nastup. Obzirom da dugo tzv.proeu opozicija nije nastupala, dolazi do pogubljenosti usled nevezbanja. 

 

Sportisti u pokusaju, kao sto je Vucic, znaju da bez kvalitetnog kondicionog treninga nema ni spremnosti, ne mozes da skocis, da trcis da dajes golEve. Ali ni to nije dovoljno bez takticke pripremljenosti, a moras da imas i sistem....Kada sve to izostane, dobijemo nespremnost ekipe koja se manifestuje onako kako je Pljetilja opisala.

 

Znaci potrebna je Uigranost. Potreban je `sef strucnog staba` a ne 300 slavuja koji svi pevaju u glas svoje neke pesmice.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Mama_mia said:

Uoci izbora o proeu opoziciji mora da se pise lepo. Jer ako i opozicija o sebi govori da je sludjena, izgubljena i nikakva to samo potvrdjuje vuciceve reci o istoj. Meni je jasno zbog cega je opozicija takva - to je od treme pred nastup. Obzirom da dugo tzv.proeu opozicija nije nastupala, dolazi do pogubljenosti usled nevezbanja. 

 

Sportisti u pokusaju, kao sto je Vucic, znaju da bez kvalitetnog kondicionog treninga nema ni spremnosti, ne mozes da skocis, da trcis da dajes golEve. Ali ni to nije dovoljno bez takticke pripremljenosti, a moras da imas i sistem....Kada sve to izostane, dobijemo nespremnost ekipe koja se manifestuje onako kako je Pljetilja opisala.

 

Znaci potrebna je Uigranost. Potreban je `sef strucnog staba` a ne 300 slavuja koji svi pevaju u glas svoje neke pesmice.

Kojoj proEU opoziciji u Srbalja?

:smiley33:

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Kronostime said:

Kojoj proEU opoziciji u Srbalja?

:smiley33:

 

Jednoj jedinoj. Ili ako nista, bar da lici na to.

 

 

....Npr. Dveri :wink2: koliko se secam boskic je bio prihvacen od strane proeu ili je on prihvatio proeu, ne znam da li se tu nesto promenilo u retorici, ali jako dobro se secam da je bio veliki kandidat za opozicionara, inace kako bi stigao u drustvo pomenute proeu opozicije....

 

...ali ako nikada nije bio za eu, sta je radio sa ostalim koji navodno jesu?

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam sigurna da bih se hvalila ovom emisijom.

Ljubicu cenim i nekad se pitam kako to da još uvek radi na državnoj televiziji, ali ovde, u ovom kratkom prilogu, nije bilo pitanja u vezi  SPC tj poništenja njihovog uticaja, njihove pretenzije ka susednim državama, ništa nije pitala o pravima LGBT ljudi itd 

Ova dva ko dva papagaja, jedina razlika u odnosu na SNS je neiskopavanje litijuma.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

TV Vojvodine nema praktično nikakvu gledanost. Zato tu i može da bude takva emsija. Pre je imao emisiju i Panović tu ali to čak ni mi iz NS ne gledamo. Većina poznatih novinara je rasterana ili sama pobegla i oni da nisu na budžetu davno bi propali. Mislim da je ovo emisija u sklopu izbornog programa a tu se ipak malo i dogovaraju sa gostima kakva će pitanja biti. Ja sam taj predizborni program, osim kada ima više gostiju, prestao da gledam još 90-ih.

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

 

Cvrc! Izgubila sam i poslednjeg obozavaoca a sve zbog politike:

Gradski pijac, udarni termin, neko se dere "Mala, mala, mala.....", osetim bubotak u predelu desnog ramena, okrenem se kad ono on, najshmeker u generaciji, akademski slikar, pajtos svih vlasti u gradu od II Sv. rata do danas, retko ga vidjam poslednjih godina.....50 godina me zove "mala" mada sam od njega visa za 2 glave.....odrtaveo ali stav i dalje kao da je Omar Sharif licno...predjemo teme "kako zena, kako deca, kako ti...." nastavimo sa knjigama koje trenutno citamo (tu je mrtva trka, rasturamo gradsku biblioteku gde je poskusao, pre 50 godina, da me smuva), ja, naravno, spomenem aktuelni "Jerusalim" u kojem sam zaglibljena do guse, objasnim o cemu je, on se trgne kao da je nataknut na razanj i iz cista mira zarezi:"Prezirem sve koji izadju na izbore" i pri tom pljune na asfalt......gledam ga, da l da mu konacno tresnem jedan damski shamar koji je odavno zasluzio, odustanem zbog slatkih unuka koje ima, unesem mu se u lice i zacvrkucem da, ne samo sto cu izaci nego cu i da kontrolisem"......i lepo gledam kako mu u ocima gasne plam, otpisao me je za vjeki vjekova, konacno.

Neka vajda i od politike u Srba.

Edited by Pletilja
  • Like 9
  • Love 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Geronimo said:

Predlog za drustvenu igru:

Uzeti spisak podrske SNSu i za svakog potpisnika pogadjati da li je 'oportunisticko govno', 'ucenjeno govno' ili 'idiotski bezmozgas'.

Pobednika u igri nema, samo porazenih...

 

...u brzini citanja sam procitala `svakog potpisnika gadjati govnima`....i pomislih vratio se Puzo.

 

Mislim da niko nece igrati ovu drustvenu igru s tobom jer nema pobednika, kad nema pobednika nema nagrade, kad nema nagrade ne isplati se. Iako, ocito je da potpisnicima nagrada nista ne znaci - meni mirise na iskrenu ljubav....

 

 

1 hour ago, Pletilja said:

 

"Prezirem sve koji izadju na izbore" i pri tom pljune na asfalt......gledam ga, da l da mu konacno tresnem jedan damski shamar koji je odavno zasluzio, odustanem zbog slatkih unuka koje ima, unesem mu se u lice i zacvrkucem a, ne samo sto cu izaci nego cu i da kontrolisem"......i lepo gledam kako mu u ocima gasne plam, otpisao me je za vjeki vjekova, konacno.

Neka vajda i od politike u Srba.

 

:lol_2:

....znam Vas godinama, decenijama,  s Onog Foruma, ali nikada - bas nikada - Vas politika nije ovako zestoko doFatila kao ovaj put. Svidja mi se ta zestina i vatra...ja cu je crpeti, ako dozvolite, licno od Vas, jer se osecam, sto bi rekao kolega forumas - mlitavo glede politike u srba :lol_2:

 

Tome je tako jos od 12.03.03. Mislim da mi nema pomoci.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Što se potpisnika tiče, ima svega i svačega https://n1info.rs/vesti/izbori-2023/ja-sam-potisao-samo-proglas-pozorisni-reditelj-se-nasao-na-spisku-onih-koji-podrzavaju-sns/

Quote

Među više od 2.000 ličnosti koje su podržale listu Srpske napredne stranke našlo se i ime pozorišnog reditelja Darijana Mihajlovića. On, međutim, tvrdi da je "ProGlas" jedino što je potpisao.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mama_mia said:

 

...u brzini citanja sam procitala `svakog potpisnika gadjati govnima`....i pomislih vratio se Puzo.

 

Mislim da niko nece igrati ovu drustvenu igru s tobom jer nema pobednika, kad nema pobednika nema nagrade, kad nema nagrade ne isplati se. Iako, ocito je da potpisnicima nagrada nista ne znaci - meni mirise na iskrenu ljubav....

 

 

 

:lol_2:

....znam Vas godinama, decenijama,  s Onog Foruma, ali nikada - bas nikada - Vas politika nije ovako zestoko doFatila kao ovaj put. Svidja mi se ta zestina i vatra...ja cu je crpeti, ako dozvolite, licno od Vas, jer se osecam, sto bi rekao kolega forumas - mlitavo glede politike u srba :lol_2:

 

Tome je tako jos od 12.03.03. Mislim da mi nema pomoci.

 

 

Dozvoljavam draga, dozvoljavam....svaki atom  podrske nam dobro dodje. Nedavno, pratimo prijatelje iz Istre, bili u gostima par dana....grlimo se, shapucu mi na uvo "mislicemo na vas 17....", mislice, znam, mislite i vi, bar 5 minuta.....

Sta god da bude (dobro biti nece u jednom ili drugom smislu) ovo je nesto sto sam morala da uradim jer meni nemaju vise sta da uzmu, mene ne mogu da ucene. I nisam jedina, iznenadili bi se koliko je nas sa dushom u nosu medju kontrolorima.....kazem ja, kao na proslavi 50 godina mature. 

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

@Pletilja

 

Stavih taj haha smajli, ali nije to prava reakcija. Inace smesno mi je bilo ono `koliko nas je sa dusom u nosu medju kontrolorima`, nemoj vise tako da pises, posle kad legnem da spavam toga mogu da se setim i da se smejem do jutra. Istovremeno mi je zao zbog takvog osecaja duse u nosu - i zasto, sta ce ta dusa u nosu medju kontrolorima ...Da mi je dusa u nosu i da nemam sta da izgubim kao sto mislim da nemam, a opet uvek ima sta,  ja bih namerno uradila nesto glupo i rekla - posle mene potop :lol_2:

 

Neka se malo sami snalaze bez Vas. (nije sve bas sve 100% receno ozbiljno - ako bi neko pomislio da jeste)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mama_mia said:

@Pletilja

 

Stavih taj haha smajli, ali nije to prava reakcija. Inace smesno mi je bilo ono `koliko nas je sa dusom u nosu medju kontrolorima`, nemoj vise tako da pises, posle kad legnem da spavam toga mogu da se setim i da se smejem do jutra. Istovremeno mi je zao zbog takvog osecaja duse u nosu - i zasto, sta ce ta dusa u nosu medju kontrolorima ...Da mi je dusa u nosu i da nemam sta da izgubim kao sto mislim da nemam, a opet uvek ima sta,  ja bih namerno uradila nesto glupo i rekla - posle mene potop :lol_2:

 

Neka se malo sami snalaze bez Vas. (nije sve bas sve 100% receno ozbiljno - ako bi neko pomislio da jeste)

Ko kaze da bas to nisam uradila?🙂

Mislim na to, sa odlaskom u kontrolore....

Samo, bez potopa molim.....

Edited by Pletilja
Link to comment
Share on other sites

 Tadić tvrdi da je RTS cenzurisao njegov prilog u izbornom bloku izbacivši ovo:

 

Spoiler

 

 

 

Ostatak teksta:

Quote

Ovo je razgovor koji cela Srbija mora da vidi pre 17. decembra, kada gradjani odlučuju o budućnosti Srbije!

 

Moj razgovor sa Marom Halabrin, majkom ubijenog Aleksandra, u kom iznosi jezive detalje o sprezi države i najbrutalnijeg kriminala, u kom je po njenom svedočenju život izgubilo najmanje sto mladih ljudi! Razgovor u kom je izneto ono o čemu svi drugi ćute ⬇️⬇️⬇️

LINK:
https://youtu.be/McqcICsy8QU?si=GinYfb3GqWFfV_8u

 

Edited by erwin
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Pletilja said:

iznenadili bi se koliko je nas sa dushom u nosu medju kontrolorima...

 

Da dam malo drukčije perspektive, pre oko sat vremena sam se vratio sa obuke za kontrolore i mogu reći da sam prijatno iznenađen što masovnošću što procentom omladine i studentarije. Doduše, u pitanju je beogradska opština (Čukarica), tako da je i logično da je situacija manje kritična nego u "unutrašnjosti".

 

Inače mogu reći da sam zadovoljan kako je sve bilo organizovano, poprilično iscrpno (~3h), detaljno i sa osvrtom na stvari koje su prethodni put pošle naopako. Koliko sam video, organizaciji najviše doprinosi ZLF, SSP ih prati, a od žutih su ostale samo prostorije sa slikama Đinđića i Davidovića.

 

Makar ovde kod nas na lokalu biće dovoljno ljudi da se pokriju i sva mesta i sva ostala zaduženja, tako da će preteći woke komunjara koje će izgleda biti pozajmljene desničarskoj opoziciji kako bi ovi mogli da oslobode Kosovo popune biračke odbore.

 

Jedan negativni utisak jesu čitavi svežnjevi poziva za glasanje koje su ljudi donosili, namenjene nepoznatim osobama prijavljenim na njihovom mestu stanovanja.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Pletilja said:

Ko kaze da bas to nisam uradila?🙂

Mislim na to, sa odlaskom u kontrolore....

Samo, bez potopa molim.....

 

 

.... ne verujem da ste uradili ono sto mislim da bih uradila a to je podrivanje opozicije u korist AVa zato kazem Potopa biti mora :smiley58:

Hocu reci, lepo je biti nevaljao kad nemas sta da izgubis. I kad si ljut na narod. Neka im bude jos gore - ta misao mi je bila zvezda vodilja kad sam ono kucala.

Mlados ludos

 

Link to comment
Share on other sites

... kad je vec napisano, zasto bih to radila svojim recima ako mogu tudjim:

 

Bauk Evrope kruži predizbornom Srbijom. A kako najlakše upropastiti šanse „proevropske opozicije“ ili koalicije Srbija protiv nasilja na izborima?

Samo ih priupitajmo za članstvo Srbije u Evropskoj uniji. To jest, za Francusko-nemački plan za Kosovo, a koji se alhemijski transformisao u centralnu babarogu na ovim izborima.

Uzgred, za isti onaj plan koji je (iako usmeno i sa javno iskazanom rukoboljom) već prihvatio Aleksandar Vučić.

I plan koji, izlazeći u susret Srbiji, (još uvek?) ne spominje priznanje nezavisnosti Kosova, pa ni članstvo Kosova u Ujedinjenim nacijama. 

Samo ih priupitajmo za članstvo Srbije u Evropskoj uniji. To jest, za Francusko-nemački plan za Kosovo, a koji se alhemijski transformisao u centralnu babarogu na ovim izborima.

Uzgred, za isti onaj plan koji je (iako usmeno i sa javno iskazanom rukoboljom) već prihvatio Aleksandar Vučić.

Tek posle propale specijalne vojne operacije u Banjskoj se govorka o de fakto priznanju, pošto je odmrzavanje kosovskog sukoba nedopustivo na krvi i tlu Evrope i razboritog sveta. Kako je to izvrsno analizirao Danas (SČ), „Francusko-nemački plan postao je osnovna jedinica mere za saradnju“ između opozicionih partija koje misle postvučićevu Srbiju.

Ništa inflacija, ništa kriminal i korupcija, ništa sloboda govora, ništa demokratija i ljudska prava, pa čak ništa ni smena režima kao latinski uslov bez kojeg se ne može.

Ma kakvi, koga briga za te zapadne izmišljotine i prateće vrednosti, već jedino – šta ćemo sa Kosovom sutra?

Pa i da batalimo tu Evropu već jednom, Putina mu poljubim......................

......................Ne trebaju nama zemaljska dobra i telesna zadovoljstva, već samo nebo i herojska smrt.

 

https://www.danas.rs/kolumna/aleksej-kisjuhas/srbija-protiv-evrope/

...Dugacak tekst ali to je to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kišjuhas promoviše svoju opciju, sve je dozvoljeno.https://gdf.org.rs/nas-tim/

Quote

Politički Savet GDF čine istaknuti pojedinci, pisci, novinari, istoričari, intelektualci iz različitih svera kulturnog i društvenog života iz Republike Srbije.

Boško Jakšić

Latinka Perović

Filip David

Milivoj Bešlin

Mijat Lakićević

Svetislav Basara

Aleksej Kišijuhas

Dinko Gruhonjić

Jovan Komšić

Tanja Petovar

Olivera Ježina

Vlatko Sekulović

Predrag Bambić

 

 

Quote

Ništa inflacija, ništa kriminal i korupcija, ništa sloboda govora, ništa demokratija i ljudska prava, pa čak ništa ni smena režima kao latinski uslov bez kojeg se ne može.

O ovome ljudi iz SPN pričaju non-stop, ne kapiram Kišjuhasa i autorku kolumne Beli listić.

Edited by Esli
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Esli said:

ne kapiram Kišjuhasa i autorku kolumne Beli listić.

 

Njihove ideje se ne primaju, pa su ljuti na narod.

 

Zato se lepo čeka da Vučić i sns završe svoj posao drill sergeant-a. Kao što specijalcima prvo slome duh i ličnost da bi ih opet izgradili po kalupu koji je potreban, tako i sns prvo treba da sve slomi i upropasti, taj proces ne treba prekidati. E kad to bude gotovo, gospoda iz GDF računaju da će lepo da ulete na gotovo i od te bezoblične mase, da ne kažem govana, naprave ukusnu pitu koju su zamislili.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...