Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Za koga ćete glasati na parlamentarnim izborima u Srbiji 2023?  

144 members have voted

  1. 1. Liste na glasačkim listićima 17. decembra i redni brojevi:

    • 1. ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA NE SME DA STANE
      4
    • 2. IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE
      0
    • 3. DR VOJISLAV ŠEŠELJ – SRPSKA RADIKALNA STRANKA
      0
    • 4. MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI – BOŠKO OBRADOVIĆ – NACIONALNO OKUPLJANJE – DRŽAVOTVORNA SNAGA – SRPSKA STRANKA ZAVETNICI – SRPSKI POKRET DVERI
      1
    • 5. DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA SRBIJU – SRPSKA KOALICIJA NADA – NOVI DSS – POKS – VOJISLAV MIHAILOVIĆ
      13
    • 6. VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – ELNÖKÜNKÉRT, KÖZÖSSÉGÜNKÉRT, A JÖVŐÉRT! / SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA – ZA NAŠEG PREDSEDNIKA, ZA NAŠU ZAJEDNICU, ZA BUDUĆNOST!
      0
    • 7. SRBIJA PROTIV NASILJA – MIROSLAV MIKI ALEKSIĆ – MARINIKA TEPIĆ (STRANKA SLOBODE I PRAVDE, NARODNI POKRET SRBIJE, ZELENO-LEVI FRONT, NE DAVIMO BEOGRAD, EKOLOŠKI USTANAK – ĆUTA, DEMOKRATSKA STRANKA, POKRET SLOBODNIH GRAĐANA, SRBIJA CENTAR, ZAJEDNO, POKRET ZA PREOKRET, UDRUŽENI SINDIKATI SRBIJE "SLOGA“, NOVO LICE SRBIJE)
      107
    • 8. USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI / USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI
      1
    • 9. SDA SANDŽAKA – DR SULEJMAN UGLJANIN/SDA SANDŽAKA – DR. SULEJMAN UGLJANIN
      0
    • 10. ZAJEDNO ZA BUDUĆNOST I RAZVOJ – KOALICIJA ZA MIR I TOLERANCIJU
      0
    • 11. NARODNA STRANKA – SIGURAN IZBOR. OZBILJNI LJUDI – VUK JEREMIĆ, DR SANDA RAŠKOVIĆ IVIĆ, SINIŠA KOVAČEVIĆ, VLADIMIR GAJIĆ, MARINA LIPOVAC TANASKOVIĆ
      4
    • 12. DOBRO JUTRO, SRBIJO – SAŠA RADULOVIĆ (DJB) – BORIS TADIĆ (SDS) – ANA PEJIĆ (OTETE BEBE)
      2
    • 13. POLITIČKA BORBA ALBANACA SE NASTAVLJA – ŠAIP KAMBERI / BETEJA POLITIKE E SHQIPTARËVE VAZHDON – SHAIP KAMBERI
      1
    • 14. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ – MI – GLAS IZ NARODA, PROF. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ
      3
    • 15. SRBIJA NA ZAPADU – DA SE STRUKA PITA
      4
    • 16. RUSKA STRANKA – SLOBODAN NIKOLIĆ
      0
    • 17. ČEDOMIR JOVANOVIĆ – MORA DRUGAČIJE
      1
    • 18. ALBANSKA DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – UJEDINJENA DOLINA ALTERNATIVA DEMOKRATIKE SHQIPTARE-LUGINA E BASHKUAR
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

 

On 11/21/2023 at 11:30 AM, 40Wins said:

Posto smo se vec raspisali i na Voxu i Opoziciji, neka ove teme jos malo ovako, pa cemo 2-3 dana pred izbore da svu diskusiju prebacimo ovde. 

 

E jebaste vi mene lepo. Posle ce da bude, jaoj moderacijo, sto ste toliko ostri, a pogledajte kako me prepisavate ko Vucic onog mucenog Drobnjaka.

 

Nista, zakljucavam temu za Opoziciju, sve sa Voxa ce da se prebaci ovde, tako da do svetoga Nikole gasiramo ovu temu. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

https://n1info.rs/vesti/izbori-2023/ne-osecam-se-sigurno-ni-zasticeno-izjava-gradjanke-ciji-je-potpis-falsifikovan-za-bastinu-listu/

 

Opozicija uhvatila falsifikovane potpise na izb9rnoj listi za Beograd koju predvodi Rade Basta

 

Pojavila se i zena ciji je potpis na listi koja je rekla da to nije tacno i podnete su tuzbe.

 

Ovo je potencijalno bas velika stvar, kazu da summjaju da je Ruska lista isto puna falsifikata.

 

Ovo prakticno znaci da ove lazne liste bliske vlasti nemaju zapravo zaista skupljene potpise, nego pribegavaju i falsifikatima.

 

Ovde je bas sve crno na belo opozicija mora da izgura ovo sto vise moze

 

A da notarka koja je odobrila lazne potpise zavrsi u zatvoru

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

On 11/22/2023 at 1:39 PM, Issey said:

 

Veliko pitanje koliko je prosečan glasač desnice obavešten i koliko prati. U mom okruženju na poslu su gotove sve desničari (bar ovi 50+), i oni pojma nemaju za koga da glasaju. Pričaju da su se razočarali u Francuza (za koga je većina glasala prošle godine), a Jeremića neće, ostaje im onda zanoktica ili SNS/SPS. 

 

Verovatno će opet biti tresla se gora...

 

Kako nemaju pojma za koga da glasaju a desnicari su? Sto, Vucic im nije prioritetna opcija? Seselj? Ni on. Pa kakvi su to desnicari ...

 

Tesko je uci u celije ovih koje je `francuz razocarao`....Neshvatljivi su glasaci. Sta ih je taj francuz toliko razocarao, sta je obecao a sta nije ispunio?

....mozda sto nece u nato, eu i sve ostalo sto vole pravi desnicari a bogami i levicari srb. :lol_2: Pa se razocarali.

 

Edited by Mama_mia
r
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Budući da je reč o stavu kolumnistkinje Danasa, Jasmine Lukač, a sve zbog digniteta javnog dijaloga, te slobodne i fer utakmice ideja i organizacija, uključujući pravo na elementarno dostojanstvo „podržavaoca“ izborne liste „Srbija na Zapadu – Da se struka pita“, ne mogu da suzbijem potrebu da kažem kako je neumesno, čak i nepošteno suditi o moralu protagonista jedne, proevropske političke platforme, iskazane bez manje-više uobičajenog demagoškog udvaranja predrasudnim mišljenjima.

Elem, na primeru afirmacije jednog, kako je to akademik Velimir Radmilović izjavio, „prvi put na javnoj i političkoj sceni eksplicitnog stava koji daje odgovore na vekovne probleme Srbije“, a akademik Dušan Teodorović kazao da su posredi neophodna načela i koraci na putu ka svetu prava, demokratije i bezbednosti (Nova.rs“, 10. nov. 2023, 09:47), autorka teksta „Bjelogrlić i Bojković u nemogućoj misiji“ („Danas“, 14, novembar, str. 7) vlastitu tezu o „sveopštem padu poverenja naroda u elitu kao takvu“ temelji, nažalost, na vrlo konfuznom postupku mišljenja što zakonito upada u zamku moralizovanja i olakog presuđivanja.

 

Na pitanje: šta je sve, pripisujući moralno posrnuće „predstavnicima i podržavaocima najavljene liste: „Srbija na Zapadu“, J. Lukač sebi dala za pravo da natrpa u dve rečenice njene kolumne, odgovoriću sumarom nekoliko ključnih ocena. Tu su: a) „udarnički rad na obesmišljavanju izbora“; b) „nepoštenje“; v) „providnost“; g) neautentičnost – „veštački dvojnik Srbije protiv nasilja“; d) „nepostiđenost“.

 

https://www.danas.rs/dijalog/reakcije/o-znanju-i-postenju-podrzavalaca-i-kriticara-srbije-na-zapadu-povodom-kolumne-jasmine-lukac/

 

 

...znaci ovi ljudi su `vestacki dvojnici srbiji protiv nasilja`, izdajnici i obesmiljaci izbora ......heeeej Izbore hoce da obesmisle svojom `providnom` parolom  `Srbija na Zapad-u`i ne stide se sto su za vucica dok samo SPnasilja je ONO pravo. Ako je i od Lukacheve, previse je tu prepucateljstva, posle miliona godina vucica - niko nego njena opasna opcija koja ga sigurno obara.

 

Znam da se `protiv nasilja` osecaju kao da su licno zaduzeni za obaranje vucicevog rezima, ali njih niko iz Srbije na Zapadu, ne kritikuje u toj nameri. Da sam ja srbija protiv nasilja, da sam djilas i svi oni ostali tamo, pozvala bih telefonom srbiju na Zapadu i predlozila saradnju. Malo mi izgleda kao da rec Zapad hoce da oduzme preko potrebne glasove....ali to je samo varka u opustelim glavama.

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Mama_mia said:

...znaci ovi ljudi su `vestacki dvojnici srbiji protiv nasilja`, izdajnici i obesmiljaci izbora ......heeeej Izbore hoce da obesmisle svojom `providnom` parolom  `Srbija na Zapad-u`i ne stide se sto su za vucica dok samo SPnasilja je ONO pravo. Ako je i od Lukacheve, previse je tu prepucateljstva, posle miliona godina vucica - niko nego njena opasna opcija koja ga sigurno obara.

 

Znam da se `protiv nasilja` osecaju kao da su licno zaduzeni za obaranje vucicevog rezima, ali njih niko iz Srbije na Zapadu, ne kritikuje u toj nameri. Da sam ja srbija protiv nasilja, da sam djilas i svi oni ostali tamo, pozvala bih telefonom srbiju na Zapadu i predlozila saradnju. Malo mi izgleda kao da rec Zapad hoce da oduzme preko potrebne glasove....ali to je samo varka u opustelim glavama

 

Kakva je ovo poruka biračima ;

Quote

a, onda:

Quote

Milojko Pantić je naglasio da se nakon izbora mora doneti odluka o zabrani političkog delovanja onih koji su uništili Srbiju, odnosno SNS, SPS, SRS i Jedinstve Srbije.

 

Ko je unapred izgubio bitku i ko će donositi odluke, onaj ko je izgubio ili onaj ko je dobio, možda će SNS, SPS, SRS i Jedinstva Srbija doneti odluku da zabrane rad same sebi.

 

No, u pravu si možda, možda Srbija na zapadu ne bi uzimala glasove SPN nego SNS, mada i tako, ako osvoje manje od 3%, to bi bila samo pozajmica, glasovi bi se pisali SNZ dok se vrši brojanje, onda bi se vratili SNSu kad se raspoređuju mandati.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 11/21/2023 at 8:21 AM, Div said:

tu i tamo se pominje SDS Borisa Tadića i DJB,

 

Vidim, potvrđena je i lista:
12. ИЗБОРНА ЛИСТА САША РАДУЛОВИЋ (ДОСТА ЈЕ БИЛО - ДЈБ) - БОРИС ТАДИЋ (СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКА СТРАНКА - СДС) - АНА ПЕЈИЋ (ОТЕТЕ БЕБЕ) - ДОБРО ЈУТРО СРБИЈО.

Tamo, u uvodnom postu sam ih svrstao u građansku, proevropsku grupaciju, ne znam ni sam da li se mogu tu ubrojati.

Link to comment
Share on other sites

Kazu da i na listi Mise Vacica i na listi Dosta je bilo SDS su pronadjeni falsifikati.

 

I to se falsifikati pronalaze uvidom ljudi koji gledaju listu u GIK-u, znaci 3/4 osobe gledaju listu i tu pronalaze osobe koje poznaju licno i onda ih zovu da provere.

 

To znaci da potencijalno ima ko zna koliko falsifikata.
 

Opozicija mora da digne ozbiljnu frku oko ovoga

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Klotzen said:

Jedva čekam da vidim Tadićev odgovor oko koalcije sa Radulovićem, tačnije u čemu se te dve stranke podudaraju da su odlučili da idu zajedno na izbore 🙂

 

 

Oko toga da im je zinulo d*** za bar jednu skupštinsku fotelju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, L' Imperatore said:

 

Bilo ih je više, ili je to ovaj jedan slučaj zabrinutog gradjana sa N1? Oko čijeg identiteta i namera se rasplamsala dobra debata na twitteru btw 🙂

 

Ima ih vise

 

Bila je jedna zena juce koja je podnela krivicnu prijavu. To je bila Bastina lista za bg

 

I rekli su da imaju dokaze za jos ljudi

 

Ovaj lik od dana sa N1 je potpisan na Dosta je bilo/SDS listi.

 

Daj podeli to sa tvitera da vidimo, bas me interesuje

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, nemanjaol said:

 

Ima ih vise

 

Bila je jedna zena juce koja je podnela krivicnu prijavu. To je bila Bastina lista za bg

 

I rekli su da imaju dokaze za jos ljudi

 

Ovaj lik od dana sa N1 je potpisan na Dosta je bilo/SDS listi.

 

Daj podeli to sa tvitera da vidimo, bas me interesuje

 

Hvala na odgovoru. Znam da ima više slučajeva, kad se gledaju sve liste ukupno. Ali mene je preciznije zanimalo za ovu SDS listu dali tu ima još falsifikata, ili je to (za sad) ovaj slučaj koji sam spomenuo

 

Btw, pitanje dal postoji još neka veza nije tek tako postavljeno baš Žaklini 🙂 Barem tako kažu...

 

I ovo nije prva optužba na račun DJB-SDS liste oko prikupljanja potpisa. Bila je pre par dana ona situacija u Sremskoj Mitrovici, kad jih je neko iz SPN (ako se ne varam) optužio da im SNS skuplja potpise u SM. Tad je neki sekretar SDS-a dotrčao tamo gde se to valjda dešavalo, snimio čitavu situaciju, pa posle podneo krivičnu prijavu policiji itd itd. Valjda ta lista nije ni prikupljala potpise tamo, nit je predala ikakve potpise sa te lokacije... Neznam kako se to sve završilo i dali se uopšte završilo, ali neki moj utisak je da su u toj situaciji po krivom optuženi. Možda grešim.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, мајор јосип said:

Može li se u svojstvu građanina videti ko je sve dao potpis za neku listu? 

Hteo bih proveriti da li se možda i moje ime slučajno našlo negde. 

Upravo sada Zoran Alimpić iz GIKa govori na NovaS, kaže da svaki građanin može da zatraži od RIK ili GIK obaveštenje da li se njegovo ime nalazi na bilo kom spisku za podršku IL, ne govori o detaljima, rokovima za odgovor ali tvrdi da su komisije dužne da odgovore.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Klotzen said:

Jedva čekam da vidim Tadićev odgovor oko koalcije sa Radulovićem, tačnije u čemu se te dve stranke podudaraju da su odlučili da idu zajedno na izbore 🙂

 

Rekao je da su se sjedinilo po osnovu protivljenja francusko-nemačkom sporazumu. Dakle, isto balavljenje kao ostatak desničarske opozicije.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ako je neko do sad mislio da svevišnji ne daje potpise za 90% lista stvarno je ili elemenatarno politički nepismen ili prosto glup. Nije bezveze što uvek ima 100k potpisa na lageru, ostalo fino razdeli kome treba. 

 

Čistih 10k potpisa može da ima jedino SPN, SPS i Kockalone, i to na jedvite jade. Ovi zapadnjaci, istočnjaci, Jogi letači i slični cirkuzanti ne bi skupili 100 potpisa ni u svojim mesnim zajednicama bez preterivanja. 

Edited by Molina23
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

On 11/24/2023 at 4:32 PM, Klotzen said:

Jedva čekam da vidim Tadićev odgovor oko koalcije sa Radulovićem, tačnije u čemu se te dve stranke podudaraju da su odlučili da idu zajedno na izbore 🙂

 

 

Pa ako su ovi izbori samo glasanje za i protiv diktatora onda je ta koalicija razuman potez. Ionako bi i inace saradjivali nakon izbora, pa sto ne i pre?

 

Njihov jedini problem je sto se cini da DjB vise nema 2,5% glasova, a ni SDS vise nema onih 2,8% glasova, pa tesko da ce proci cenzus.

 

Sto se tice Jovanovica i miniranja ujedinjenja, a sto je to ujedinjenje desnicarske liste toliko bitno? Cenzus je 3%, sve te liste osim NS mogu opusteno da ga predju, nece biti izgubljenih glasova. A NS je mogao da bude i na SPN listi, nego njima ne zameramo sto nece Jeremica, ali zato je to smrtni greh za koaliciju NADA.

Link to comment
Share on other sites

E da, @fancy posto ne mogu vise da odgovorim na temi koja je zakljucana, odgovaram ovde:

 

Sto se tice Kosova, tesko da postoji ijedna zemlja koja bi mirno mogla da se pomiri sa gubitkom znacajnog dela teritorije. To nije i moj stav, sto se mene tice, moze Kosovo da ide slobodno ako to znaci i odlazak mafije sa vlasti i uspostavljanje slobodnih i demokratskih izbora, ali razumem taj sentiment u drzavi i drustvu i to bi trebalo da razumeju i oni koji se bave politikom.

 

Sto se tice glasanja, na proslim predsednickim izborima sam glasao za Ponosa (jer je bio glavni protivkandidat Sarumanu), na republickim izborima sam glasao za Moramo (da bi presli cenzus), a na beogradskim za Patriotski blok (da bi presli cenzus). Zato sada glasam za NS, kao sto sam i 2018. glasao za DS - SDS, zbog prelaska cenzusa.

 

Ako pogledamo zemlje u EU, sve one imaju ne samo populisticke, ultrakonervativne i nacionalisticke pokrete u parlamentu, nego i u vlasti. To je prosto realnost za svaku demokratiju kada stvari odu u nezeljenom pravcu, a biraci pozele da posalju poruku strankama koje se smenjuju na vlasti. Dakle, u novoj i slobodnoj Srbiji bi itekako moralo da bude mesta i za Dveri i za NDSS (da ne govorim o NS, oni bi mogli i u vlast), ali ni u ludilu ne bi smelo da bude mesta za SNS, SPS i saradnike jer su isti unistavali demokratiju i pravo na slobodno misljenje duze od decenije. I jos to rade i tek ce raditi ako se i dalje budemo pretvarali da su ovo normalni izbori na kojima glasamo za "nasu" opciju, a ne za rusenje diktatora, najpre u BG, a onda i u Srbiji.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci
  • fancy pinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...