Jump to content

ATP Finals 2023


Keira

Recommended Posts

Pa da, servis mnogo znači na ovom ledu, sem Runeu protiv Novaka:classic_laugh:

Gledala si Rubleva i Parisu protiv Novaka pre 8 dana?

Msm ,malo čisto da se promešaju karte u match up-u sa Daniilom a i veliki su prijatelji Trebalo bi da ima šanse 2 od 9 mečeva ukupno je dobio na najbržem hardu , ovde u Torinu i u Cincinatiu.

Link to comment
Share on other sites

Alkaraz će pre izgubiti glat sva 3 meča nego što će naprasno pronaći one projektile i vratiti samopouzdanje. Više nema aure stravičnog klinca koji dobija i svlačionici i u kombinacija sa padom forme to je put u jednom pravcu. Što je i sasvim normalno. 

 

Druga je stvar što su mediji, a i sam Karlos, zamislili da će već sa 20 srušiti matorog jarca i zaređati 3,4 slema kao da je to popiti čašu vode. Alkaraz treba prvo da mašta i radi krvavo i za 7-10 GS i 20+ Mastersa što je ekstremno veliki uspeh.  20+ GS i te fantazije treba hitno da izbaci iz glave, bolje i za njega i okolinu. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Keira said:

Ups Carlitos!

Ovo prebrza podloga za njegov stil i udarce ili Sasha briljirao? Videla sam da je uspeo da odservira za meč, njemu če mnogo značiti ova pobeda.

Red je i da Rublev dobije Medu

Jako uzbudljiv meč, ali su obijica mnogo grešila. Alkaraz daleko, daleko od "one" forme. Otprilike nivo posle Sinsinatija.

Kao što napisaste malopre, prebrza je podloga za njega, nije se lepo nameštao na udarce. Takođe promašio duplo više skraćenih nego što je pogodio.

Ipak mislim da bi dobio da Zverev nije servirao jaaaako dobro. Igra iz polja Zvereva ništa posebno, pre loša nego dobra.

Obojica su užasno reternirala, izbacila gomilu drugih servisa u aut ili u mrežu, naroćito Zverev.

Još jedan momenat je da je Zverev često servirao drugi servis (pred kraj meča, čini mi se) kao prvi i ogromnom većinom pogađao, vadio se tako, par promašaja i Alkaraz bi ladno pobedio.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Molina23 said:

Alkaraz će pre izgubiti glat sva 3 meča nego što će naprasno pronaći one projektile i vratiti samopouzdanje. Više nema aure stravičnog klinca koji dobija i svlačionici i u kombinacija sa padom forme to je put u jednom pravcu. Što je i sasvim normalno. 

 

Druga je stvar što su mediji, a i sam Karlos, zamislili da će već sa 20 srušiti matorog jarca i zaređati 3,4 slema kao da je to popiti čašu vode. Alkaraz treba prvo da mašta i radi krvavo i za 7-10 GS i 20+ Mastersa što je ekstremno veliki uspeh.  20+ GS i te fantazije treba hitno da izbaci iz glave, bolje i za njega i okolinu. 

Njemu treba još neko od novih trenera, on mora da napreduje.

Taj prokleti novac, zapravo prokleti ljudi koji ne razmišljaju na duže staze što se same karijere tiče.

Umesto da se posle ovoga zatvori i trenira i sprema za novu sezonu, on će ići sa Novakom na egzibiciju.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Helena said:

Umesto da se posle ovoga zatvori i trenira i sprema za novu sezonu, on će ići sa Novakom na egzibiciju.

Ja sam shvatila da je egzibicija pred početak sezone, krajem decembra? Trebalo bi da su se dotle odmorili, pogotovo što Alkaraz neće igrati DC.

 

Sad i Rubljov pokazuje šta zna :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

Ma jeste, ali nekako, ja ne mogu da izbaci iz glave Radukanu, devojka je nestala.

Ako joj je cilj bio novac, ok, ali na teniskoj mapi je nema 

Nervira me Rubljov, gledam SK na strimu, to njegovo "ne mogu mu ništa" stvarno ide na živce.

Kako je dobro igrao protiv Novaka?

Link to comment
Share on other sites

Dobro, bar je prvi set bio zanimljiv :classic_tongue:

22 minutes ago, Helena said:

Ma jeste, ali nekako, ja ne mogu da izbaci iz glave Radukanu, devojka je nestala.

Ako joj je cilj bio novac, ok, ali na teniskoj mapi je nema 

Radukanu je verovatno najdrastičniji primer kako se talenat upropasti, mislim da nema šta nije operisala, a ne znam je li napunila 20 :classic_ninja: još bi kao trebalo da je pod nadzorom britanskog TS...

Alkarazu mislim da samo treba vremena da sazri i da nauči da se štedi za maraton a ne da misli da je cela sezona sprint jednakog intenziteta. Valjda je naučio nešto ove godine.

 

Danil :classic_laugh: "Right now we have four guys who have won one match. That's a lot of guys" :classic_biggrin:

Edited by alcesta
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Molina23 said:

Alkaraz će pre izgubiti glat sva 3 meča nego što će naprasno pronaći one projektile i vratiti samopouzdanje. Više nema aure stravičnog klinca koji dobija i svlačionici i u kombinacija sa padom forme to je put u jednom pravcu. Što je i sasvim normalno. 

 

Druga je stvar što su mediji, a i sam Karlos, zamislili da će već sa 20 srušiti matorog jarca i zaređati 3,4 slema kao da je to popiti čašu vode. Alkaraz treba prvo da mašta i radi krvavo i za 7-10 GS i 20+ Mastersa što je ekstremno veliki uspeh.  20+ GS i te fantazije treba hitno da izbaci iz glave, bolje i za njega i okolinu. 

 

Pa normalno. Dečko je ogroman talenat, ali treba ići korak po korak.

 

Ljudi, pod utiskom velike trojke, zaboravljaju da je samo pet igrača u open eri uzelo 10 ili više gren slemova u singlu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bogami sad je već tačno dva meseca do AO, kako vreme leti :classic_ohmy:

Inače i očekujem da se Alkaraz opravi za početak sezone kao da ništa nije bilo, ovaj put ne leči neku povredu. Mogao bi Medvedev kod njega u polovinu što se mene tiče :classic_cool:

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dracarys said:

Alkaras deluje kao dobar dečko sa ultratalentom za tenis, samo ga je samlela medijska mašinerija u nastojanju da obori sve žive rekorde (Novaka).

 

Joj, koliko mi je drago što će morati da pominju Novaka kad god budu tenis pominjali kao sport. 

"I feel good physically, but I am more tired mentally...

 

"When I look at Novak, he never gives you the first point. Being more consistent is something that I still lack and that I need to improve."

Ovo never gives you the first pts je vrv izgubljeno u prevodu a i Carlosovo pozanvanje engleskog je diskutabilno. Da li tu misli na return ili prvi udarac nakon servisa koji je često važan za sticanje prednosti u poenu.. Nije ni važno, ublavnom nastavlja da vidi Novaka u svemu

 

a ima  i ovo sa današnje konferencije

 

"It's the fastest surface of the year. I don't know why they put this type of surface at the end of the year bc all the tournaments we've played on hard court have been slow." "The year is being very long and demanding..

Info o nadmorskoj visini i kako razredjeniji vazduh utiče na let loptica bi morao da dobije od svog tima. 

 

Treba i tu da se ugleda na Novaka , nije se žalio trava mu je brza, šljaka spora ,strpljivo je radio je da se prilagodi iako je medium hard court bio podloga koja je najviše odgovarala njegovom stilu

Edited by Keira
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nema tu šta da se pamti, ako mi nismo zadovoljni Novakovim dostignućima, ne znam ko treba treba da bude.

Ako Nadal i Novak budu sledeće godine mlatili mlade igrače, tu onda nema više šta da se priča.

Nego, evo, ovo ne volim i nisam mislila da će on to reći, jer ipak nije igrao punu sezonu:

Uslovi su isti za sve.Ratzmem da je mlad, ali mladi su i drugi plus je on osvajač dva slema.

Keira brža za secc :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Elias said:

Pamtite ove zalopojke o Alkarazu kada za nesto vise od dva meseca protiv Novaka bude kidao u finalu AO-a.😀

I Nadal se skoro svake sezone obicno gasio u ovo doba godine. Polako

Mislim da nisu žalopojke , več opravdane reakcije na "The Alcaraz Era is upon us. An age in which age doesn’t matter and impossible shots are served with a smile "

"Don't belong to an era, start your own.

"Just do it"

Ovaj ad je samo represent medijskog i marketinškog hype-a . Odredjeni broj ljudi ne voli ovako agresivno nametanje mišljenja i proricanje budučnosti.

 

 

AO brzina podloge+odskok= advantage Novak , još uvek. Pa ako se desi , ništa kidaće se:classic_biggrin:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Helena said:

Sad sam pogledala W&G I Viško kaže da španski novinari ipak nezvanično potvrđuju nezalečeno stopalo.

E onda stvarno ne znam šta mu je da igra, zar nije gledao Rafu kako se sredio forsiranjem kad ne treba...

 

Večeras nisam kod kuće pa neću moći da gledam meč sa Sinerom, a ni u četvrtak izgleda :classic_sad:

Link to comment
Share on other sites

Startuje sa nule Poljak. Mislim da je pravilo da samo igrac koji odigra dva RR meca moze da se bori za mesto u polufinalu. Ako je tako onda igrace samo za prestiz u cetvrtak protiv Djokovica.

To naravno ne znaci da Hurkacz ne moze da zapapri malo Djokovicu, ako Novak ne pobedi veceras Sinera.

Edited by Elias
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Da ali imajuci u vidu format ,ako je dosao povredjen ,izgubio prvi mec,video da ne moze dalje da igra logicno da je predao pre I da je Hurkacz odigrao protiv Runea .

Sada Fritz dobija zvizduke

Edited by Keira
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...