Jump to content

ATP Finals 2023


Keira

Recommended Posts

Nerealno koliko je dobar i koliko je navikao ljude na pobede.
I sto je najveca fora deluje da je on gladniji titula od svojih fanova koji mahom imaju ogromna ocekivanja i sada sa 36.
Ovo nije bolja verzija Novaka u smislu da jace udara ili da je brzi od onoga iz 2011. kao sto je pomenuto, ali je sigurno efikasnija, iskusnija i takticki neuporedivo bolja verzija Novaka. Uradio je sve da produzi sebi rok trajanja, servis je neuporedivo bolji nego ranije, skracuje poene, igra servis volej, mentalno je stena...

Moja ocekivanja kao fana su debelo premasena jos pre par godina, ovo je sada sve uzitak i debeli plus na sve sto je vec postigao.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk

  • Like 13
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo je Novaku bila 71.titula na hardu,izjednacio jos jedan rekord

Na turniru je odservirao 51 as servis,licni rekord u mecevima na dva dobijena seta.

 

Jos jedan kuriozitet ovoga puta neprjatan i neuobicajen za njega.U Finalu nije pogodio nijedan winner iz BH (ATP statistics), sto opet pokazuje koliko opcija ima u igri.Servis i FH su bili fenomenalni,return na visokom nivou.Urnisao je Jannikov drugi servis

Link to comment
Share on other sites

 

Meč  Novak Hurkacz je trebao biti večernji termin, 

RR je format, jedne godine Murray-a izbacili sa 2 1 u grupi jedan gem mu falio u količniku. Degutantne su žalopojke medija i pojedinih navijača

Sinner je delovao u duhu profesionalnog sportiste sa integritetom (što očekujemo od svih a naročito od top igrača, role models jelte), borio se da pobedi , osvoji bodove, novac , nagrada za neporaženog pobednika bi bila unprecedented 4,80 m $ koja daleko premašuje  novčanu nagradu na svakom od4 GS.Dao je sebi šansu, verovao u svoju igru

Sa mentalnog stanovišta msm da mu može pomoći saznanje da može da dobije Novaka, a posebno iskustvo igranja sa največim

  • Like 8
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Opet @McLeod-e o Berdihu i Fereru. Brate, kada imaš neki fiks, od toga se ne oslobađaš. A ove floskule za Ferera me podsećaju na insistiranje da je Teo trebao da ima 20 poena u NBA da bi se ocenio kao uspeh ili da je Bobi najdominantniji igrač u NBA, samo što ne dobija minute. 

 

A što se tiče Novaka iz 2011-e i ovog danas (da bi onaj iz 2011 pobedio), ne bih bio baš tako siguran. Servis mu je danas znatno bolji, a i taktika. Mislim da jače udara danas takođe ali to nisam proveravao. Razlog što je Novak ovoliko bolji od ostalih je što on stalno napreduje. Navike koje je stekao da dođe do nivoa Rafe i Rodžera nisu nestale. Taj rad i konstantni pohod na perfekciju, i hrabrost da vidi svoje slabosti i da radi na njima kako bi ih popravio su ga napravile najvećim teniserom svih vremena.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Posted November 8, 2022

Torino, Italija, od nedelje 13. do nedelje 20. novembra. Najboljih 8 u sezoni, singl i dublovi...

 

Nadal

Cicipas

Rud

Medvedev

FAA

Rubljov

Đoković 

Friz

 

Nažalost, fale Alkaraz i Zverev, ali po mom mišljenju biće (ima potencijala da bude) sjajan turnir. Ako ništa drugo pobednik je jako neizvestan.

Žreb... Kad će, ne zna se...

 

Potencijalna grupa smrti: Đoković, FAA, Medvedev, Nadal...🙃

 

 

Pobednik 2021... Zverev

 

Ovo je uvodni post prošle  godine :classic_biggrin:

12 meseci, ljudi...12 meseci.

2 minutes ago, Barker said:

I mene je zanimalo, sada vise ne 😁

Ja sam stavila da snimim :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Milutinov Tata said:

 

 

Phew ! 

 

Na drugom sajtu na kome pratim rezultate statistika je prilično drugačija u odnosu na ATP . Po njima winners/UE , Novak 20/5 Sinner 19/12 (tu nemaju prikaz odvojeno FH/BH) dok po ATP u je 16/10 Novak , 17/30 Sinner i po njima 3FH winnera i ostalo asovi:classic_dry:

Da i ATP match stats dostupan samo ako uzmeš screen shoot. To je tako godinama i nije mi nikako jasno zašto škrtare na deljenju podataka, pa i tu leži profit za data companies, odredjeni broj zaljubljeniika u brojeve i analitiku sigurno bi bio voljan i za subscribe...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Dracarys said:

Inače, ne sviđa mi se što se u poslednjih par stranica Novak opisuje kao zlopamtilo, jer pobeđuje klince od kojih je doživeo poraze.

 

Zlopamtilo vuče negativnu konotaciju.

 

(u sportskim okvirima, naravno): Pa šta ako su klinci? I nije samo klince, nego sve. Jedino Vavrinki nije uspeo da vrati milo za drago, mada je njega dovoljno "zadužio" pre poraza u finalima.

Medvedeva, posle USO 2021, jednom "pustio". Cicipas, vodio na početku, sad ima... koliko uzastopnih poraza sa NĐom? Alkaraz, zaista očekujem da će posebno da se trudi (NĐ) da ga redovno dere.

Bolje da je zlopamtilo nego kako smo ga sve ovde zvali.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Keira said:

Kako je bila brza podloga:capone_2: 

Gledam juče emisiju ATP , highlightse turnira, kako se snažno i brzo udarala loptica . Milina!

 

Hmm, ispade da uvek kad je igrala Djokoviceva grupa, teren bio sporiji, I to skoro za dve jedinice. Razumem da hard postane brzi kako turnir odmice, ali ovo. Ko zna kako su izvukli ove brojke.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...