Jump to content

Tajland i ostala ostrva :) za posetiti ili ostati


Recommended Posts

6 hours ago, Klotzen said:

Da se ne lažemo Thai je popularan zbog seks turizma i to je to. Često gledam vlogere koji putuju po svetu i kad god sam gledao neki video iz noćnog života uvek su turisti 90% muškarci, ulice prepune prostitutki. Jasno je zašto je procenat takav. Imaju oni i lepu prirodu, gledao sam neko mesto na moru sa stenama uz obalu izgleda odlično, kao i unutrašnjost koja ima predivnih vodopada i šuma ali tu turista ima jako malo.

To je samo na nekim mestima. Imaju npr odredjene ulice u gradu sa tim go-go barovima I prositutkama na ulici, ali daleko od toga da je npr ceo Bangkok (ili Phuket, Pattaya) takav.

Isti fazon sam video I u Kambodzi ( to sa tim specificnim mestima za neocni zivot). Verovatno je slicno I u VIjetnamu I Laosu - uopste cela Jugoisticna Azija kao da  je napravljena po tom istom fazonu: girly bars, ulicna hrana  i ts. 

Ima jos jedna stvar, laicima pomalo nepoznata: Bangkok je svetski centar trgovine obojenim dragim kamenjem ( coloured gemstones) pogotovu rubina I safira (i ostalih manje poznatih). 

4 minutes ago, Angelia said:

Nemam pojma sta da ti kazem, da li ljudi znaju gde je ili ne, ali ako ih pitash sta znaju o Thailandu, bice "sex turizam".

Valjda postoji neki razlog zasto je Thailand dobio takvu reputaciju? Iste ljude da pitas sta znaju o Kambodzi - odgovor nece biti isti. Verovatno ce da pricaju o ratu, ili Khmerima, ali nikako sex-turizam.

Gresis Andjo: isti fazon I u Kambodzi - ko da su prekopirali Thai. Jedino u nesto manjem obimu. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Darth Bane said:

To je samo na nekim mestima. Imaju npr odredjene ulice u gradu sa tim go-go barovima I prositutkama na ulici, ali daleko od toga da je npr ceo Bangkok (ili Phuket, Pattaya) takav.

Isti fazon sam video I u Kambodzi ( to sa tim specificnim mestima za neocni zivot). Verovatno je slicno I u VIjetnamu I Laosu - uopste cela Jugoisticna Azija kao da  je napravljena po tom istom fazonu: girly bars, ulicna hrana  i ts. 

Ima jos jedna stvar, laicima pomalo nepoznata: Bangkok je svetski centar trgovine obojenim dragim kamenjem ( coloured gemstones) pogotovu rubina I safira (i ostalih manje poznatih). 

Gresis Andjo: isti fazon I u Kambodzi - ko da su prekopirali Thai. Jedino u nesto manjem obimu. 

Slican utisak se dobija i sa Acapulco-m Cini mi se da sam vec pisao. Po ulicama se sortiraju po godistu, tako da zainteresovani turista moze da kaze koju robu voli. To ti je sve isto visoki nivo sve sljasti, a ljudi ne znaju da ga ubodu na mapi.

:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Angelia said:

Valjda nisi razumeo - ja pricam o reputaciji, a ne o tome da li u Kambodzi ima sex turizma.

Kambodza je samo manje poznata turisticka destinacija. 

Ipak, verovatno si u pravu: kad se pomene Kambodza , sa aspekta turizma , vecina ce ti odmah reci - Angkor Wat! 

Edited by Darth Bane
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Nemam pojma sta da ti kazem, da li ljudi znaju gde je ili ne, ali ako ih pitash sta znaju o Thailandu, bice "sex turizam".

Valjda postoji neki razlog zasto je Thailand dobio takvu reputaciju? Iste ljude da pitas sta znaju o Kambodzi - odgovor nece biti isti. Verovatno ce da pricaju o ratu, ili Khmerima, ali nikako sex-turizam.

 

Pa to je kao da neko kaže "Ja čitam Kurir i gledam Pink, zbog čega ja o Thai znam samo za sex turizam?" pa da mu se ja pravdam. Mediji idu za senzacijama, prepisuju jedni od drugih a novinari, da nešto u životu znaju radili bi to a ne pisali o stvarima o kojima nemaju pojma. A naivna i neupućena publika, čita to iz dosade, ni ne razmišlja da li je to u stvari tako.

Link to comment
Share on other sites

On 2/12/2020 at 6:45 AM, Yoyogi said:

 

Za Thai imam znanje koje niko ko se izražava na srpskom jeziku nema. Niko živi.

 

 

Moram da te pitam.. kako bi uporedio tvoje znanje Thai zemlje i kulture sa Srbinom koji zivi u Bankoku full time od 2007. godine? Pretpostavi da je Srbin ozenjen lokalkom i da je u penziji od svoje 40. godine. Mozes i da pretpostavis da imaju para ko blata (oboje, ne samo on),  da zive u kuci koja nije bas kao ona iz Dinastije ali nije ni daleko od toga, i da imaju full poslugu: kucnu pomocnicu, kuvara i vozaca. 

 

Sta ti znas o Thai sto on ne zna?

Link to comment
Share on other sites

ajde bre Yoyo pa i ti si u sekundi izdeklamovao cenovnik 🙂

 

upišite na YT "Bangkok at night" i 90% video klipova će biti prostitucija po ulici. I to i u ovim najnovijim klipovima mada ja priznajem da Tajland pokušava da promeni tu sliku ali to će jako sporo da ide.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ObiW said:

 

Moram da te pitam.. kako bi uporedio tvoje znanje Thai zemlje i kulture sa Srbinom koji zivi u Bankoku full time od 2007. godine? Pretpostavi da je Srbin ozenjen lokalkom i da je u penziji od svoje 40. godine. Mozes i da pretpostavis da imaju para ko blata (oboje, ne samo on),  da zive u kuci koja nije bas kao ona iz Dinastije ali nije ni daleko od toga, i da imaju full poslugu: kucnu pomocnicu, kuvara i vozaca. 

 

Sta ti znas o Thai sto on ne zna?

 

Tek on, tako izolovan, ne zna ništa.

2 minutes ago, Klotzen said:

ajde bre Yoyo pa i ti si u sekundi izdeklamovao cenovnik 🙂

 

upišite na YT "Bangkok at night" i 90% video klipova će biti prostitucija po ulici. I to i u ovim najnovijim klipovima mada ja priznajem da Tajland pokušava da promeni tu sliku ali to će jako sporo da ide.

 

 

Ih, jaka stvar, šoderčina amaterska koja nekome izgleda kao snimljena iz znanja. Ja sam pre 30 godina prestao da gledam TV saću da kopam po smetlištima jutjuba. Ko se na to vata, neka ga, kada proba da to odnese u banku i naplati, vidi se da tu nema ništa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ObiW said:

 

Moram da te pitam.. kako bi uporedio tvoje znanje Thai zemlje i kulture sa Srbinom koji zivi u Bankoku full time od 2007. godine? Pretpostavi da je Srbin ozenjen lokalkom i da je u penziji od svoje 40. godine. Mozes i da pretpostavis da imaju para ko blata (oboje, ne samo on),  da zive u kuci koja nije bas kao ona iz Dinastije ali nije ni daleko od toga, i da imaju full poslugu: kucnu pomocnicu, kuvara i vozaca. 

 

Sta ti znas o Thai sto on ne zna?

Slazem se ssa youyom oko ovoga. A I cela prica je dosta "nategnuta" - lik je sumnjiv kao novcanica od 3 dolara I tri centi! Penzionisao se u 40-toj a "pun ko brod"?!??! Ili  je mafijas ili neki finansijski genije? U svakom slucaju ne bas "normalan, prosecan covek". I ako je vec tako uspesan sto bi se penzionisao u 40-toj?! To bi  bio tek pocetak "karijere"?! 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Klotzen said:

ajde bre Yoyo pa i ti si u sekundi izdeklamovao cenovnik 🙂

 

upišite na YT "Bangkok at night" i 90% video klipova će biti prostitucija po ulici. I to i u ovim najnovijim klipovima mada ja priznajem da Tajland pokušava da promeni tu sliku ali to će jako sporo da ide.

 

 

Dobro, Bangkok i Pattaya imaju reputaciju tih  "sin- cities". U gradu od 16 miliona stanovnika normalno da imas svasta - ali  sa time se malo preteruje. To su upravo za te turiste is lonely -planet koji nemaju pojma - i takve "deru" na tim mestima. Ono sto je yoyo pomenuo : boca piva ili casa koktela 180-200bahti ! oko 6-7 eura! I hrana i sve ostalo je papreno skupo! A odes na "normalno mesto" gde izlaze Thai i jedu - 2-3x jeftinije! 

Link to comment
Share on other sites

Došo meni jednom jedan naš, baš sam bio u BKK, na mom sajtu, pa da se nađemo. Hvalio se da mu novac dolazi iz Evrope a on planduje po Aziji.

Beži bre, ko ga zna šta je, da sednem sa nim u bar pa da neko na njega baci bombu a ja kao kolateral.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/12/2020 at 11:26 AM, Squabbit said:

Ja mislim u odnosu na ono sto su nam one i jos par njih reklo da im je to ostalo u nasledje jos od engleza pa preko Vijetnama i sranja koja su bila tamo.

Kombinacija sticaja okolnosti, nemashtine i prilike za zaradu na jeziv nacin..

Bas sam stekao utisak da se te vrste posla tamo niko ne stidi.


I tada vecina kombinacija nije bila na h, na dan i sl.
Nego imas "devojku" ona ce da te vodi gde je bolja i jeftinija klopa. Kupujes joj krpice i slicne poklone. Druzite se dan 2 pa kako bude. Vodi te na lokalna mesta bla bla.

Skroz drugi koncept.

Jos jedared da kazem da je sve ovo bilo 2011.
 

Nije samo to sto si video. Kod njih je koncept muz/zena potpuno drugaciji nego kod nas. Oni u svom recniku nemaju gradaciju decko/muz, ili devojka/zena. Zato kada razgovaras sa njima na engleskom oni cesto to pobrkaju. Pitas za zenu, a on ti odgovara sa "moja devojka...". Pa cak i taj izraz "decko" ili "devojka" bukvalno prevedeno znaci "prijatelj plus". Po selima vencanje ne postoji kao institucija, zivis ceo zivot sa partnerom i babama nikad ne pada na pamet da pitaju 'a kad ce deca da se uznu?'. Po gradovima ima vencavanja, ali to praktikuje visoki sloj, zato sto su to videli  u americkim/britanskim serijama.  Btw, taj visoki sloj  su uglavnom etnicki Kinezi, oni su u Thai ko Jevreji u Americi.  

 

Kako izgledaju Thai veze? Muskarac napravi dete, bude malo oko njega i majke dok mu ne dosadi, i onda mu se izgubi trag. Nema teranja po sudovima za alimentaciju jer alimentacija kao takvane postoji. Ako je zena za sela, ostavi dete babi i dedi i ode u grad da radi. Ona salje novac nazad, sto je normalno, ali ono sto nama nije normalno je da bez obzira sta radi i koliko je placena (a nije mnogo, jer je neobrazovana), ona ocekuje od svog novog decka (od SVAKOG novog decka) da posle 2-3 meseca zabavljanja pocne da joj daje kintu da salje nazad u selo. To davanje kinte za izdrzavanje njenog deteta koje ti nije niti rod niti pomoz Bog je znak da ti je do te zene stalo. To jest da si se zaljubio do usiju. Bas je romanticno, jel da?

 

Od ovoga su izuzete drzavne sluzbenice, advokatice, lekarke i ta srednja klasa po Bankoku jer imaju dovoljno para. Ali sirotinja tako funkcionise. Idi u Bankok pa zaradi, sad dal' preko ruke ili preko... neceg drugog, nije bitno.  I na kraju imas te kelnerice, barske dame i slican profil zena. One rade to isto, samo sa turistima. One su kao 'low class' jer im nije gadno da legaju sa belcima za kintu. Joj razlike, drasticne. 

 

 

35 minutes ago, Darth Bane said:

Slazem se ssa youyom oko ovoga. A I cela prica je dosta "nategnuta" - lik je sumnjiv kao novcanica od 3 dolara I tri centi! Penzionisao se u 40-toj a "pun ko brod"?!??! Ili  je mafijas ili neki finansijski genije? U svakom slucaju ne bas "normalan, prosecan covek". I ako je vec tako uspesan sto bi se penzionisao u 40-toj?! To bi  bio tek pocetak "karijere"?! 

 

Hahaha, sad si Jogiju dao ideju da je u pitanju kriminalac. 

 

Bane "normalan" i 'prosecan' nisu sinonimi. 'Normalan' je kada ti ne bi zapao u oko ponasanjem/odevanjem u bilo kom restoranu/kaficu u Srbiji. "Prosecan" je onaj ko ne ume da napravi toliko para do tog doba. Dakle, moj drug je "Normalan', ali ne i "Prosecan". 

 

Zato se penzionisao u 40? Zato sto je tako bio u mogucnosti. 

 

 

28 minutes ago, Yoyogi said:

Došo meni jednom jedan naš, baš sam bio u BKK, na mom sajtu, pa da se nađemo. Hvalio se da mu novac dolazi iz Evrope a on planduje po Aziji.

Beži bre, ko ga zna šta je, da sednem sa nim u bar pa da neko na njega baci bombu a ja kao kolateral.

Hahaha, eto vidis sta sam ti rekao. 

Edited by ObiW
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, ObiW said:

Nije samo to sto si video. Kod njih je koncept muz/zena potpuno drugaciji nego kod nas. Oni u svom recniku nemaju gradaciju decko/muz, ili devojka/zena. Zato kada razgovaras sa njima na engleskom oni cesto to pobrkaju. Pitas za zenu, a on ti odgovara sa "moja devojka...". Pa cak i taj izraz "decko" ili "devojka" bukvalno prevedeno znaci "prijatelj plus". Po selima vencanje ne postoji kao institucija, zivis ceo zivot sa partnerom i babama nikad ne pada na pamet da pitaju 'a kad ce deca da se uznu?'. Po gradovima ima vencavanja, ali to praktikuje visoki sloj, zato sto su to videli  u americkim/britanskim serijama.  Btw, taj visoki sloj  su uglavnom etnicki Kinezi, oni su u Thai ko Jevreji u Americi.  

 

Kako izgledaju Thai veze? Muskarac napravi dete, bude malo oko njega i majke dok mu ne dosadi, i onda mu se izgubi trag. Nema teranja po sudovima za alimentaciju jer alimentacija kao takvane postoji. Ako je zena za sela, ostavi dete babi i dedi i ode u grad da radi. Ona salje novac nazad, sto je normalno, ali ono sto nama nije normalno je da bez obzira sta radi i koliko je placena (a nije mnogo, jer je neobrazovana), ona ocekuje od svog novog decka (od SVAKOG novog decka) da posle 2-3 meseca zabavljanja pocne da joj daje kintu da salje nazad u selo. To davanje kinte za izdrzavanje njenog deteta koje ti nije niti rod niti pomoz Bog je znak da ti je do te zene stalo. To jest da si se zaljubio do usiju. Bas je romanticno, jel da?

 

Od ovoga su izuzete drzavne sluzbenice, advokatice, lekarke i ta srednja klasa po Bankoku jer imaju dovoljno para. Ali sirotinja tako funkcionise. Idi u Bankok pa zaradi, sad dal' preko ruke ili preko... neceg drugog, nije bitno.  I na kraju imas te kelnerice, barske dame i slican profil zena. One rade to isto, samo sa turistima. One su kao 'low class' jer im nije gadno da legaju za belcima za kintu. Joj razlike, drasticne. 

 

 

Ima I toga. Ali vidjao sam dosta zapadnjaka ozenjenih , ili u vezi s a devojkama /zenama iz Jugoistocne Azije koji su srecni I zadovoljni sa tim vezama! 

Sticem dojam, da zena iz tih krajeva, zeli nekakko da "udovolji" muskarcu ( ne mislim saamo na sex) - u svakoj prilici. Recimo, prihvata I neke njegove hirove, ili kada se iznervira I sl bez mnogo dramatike.

Zapadne zene, ne kazem sve, ali veliki broj, ne bi trpele takve "hirove: ni - jedan dan!!! Nesto joj  se ne svidja, kaze ti "fuck off" - ode kod advokata, razvede se I "olaksa" te za 50 % tvoje do tada stecene "sirotinje". Da ostavimo po strani da se u drustvu zapadnih zene sve vise osecam - kao da sam, ne muskog pola, nego nekog "treceg pola"! Libtardizam! 

Link to comment
Share on other sites

Ima I toga. Ali vidjao sam dosta zapadnjaka ozenjenih , ili u vezi s a devojkama /zenama iz Jugoistocne Azije koji su srecni I zadovoljni sa tim vezama! 
Sticem dojam, da zena iz tih krajeva, zeli nekakko da "udovolji" muskarcu ( ne mislim saamo na sex) - u svakoj prilici. Recimo, prihvata I neke njegove hirove, ili kada se iznervira I sl bez mnogo dramatike.
Zapadne zene, ne kazem sve, ali veliki broj, ne bi trpele takve "hirove: ni - jedan dan!!! Nesto joj  se ne svidja, kaze ti "fuck off" - ode kod advokata, razvede se I "olaksa" te za 50 % tvoje do tada stecene "sirotinje". Da ostavimo po strani da se u drustvu zapadnih zene sve vise osecam - kao da sam, ne muskog pola, nego nekog "treceg pola"! Libtardizam! 
Nije ti ni do sexa. [emoji14]


Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Darth Bane said:

IDa ostavimo po strani da se u drustvu zapadnih zene sve vise osecam - kao da sam, ne muskog pola, nego nekog "treceg pola"! Libtardizam! 

Moj deda je umeo da kaze "rdjavom kurcu svaka dlaka smeta". 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ObiW said:

Moj deda je umeo da kaze "rdjavom kurcu svaka dlaka smeta". 

NIje samo to: jeste, placaces joj mozd 200-300 $ mesecno za familiju, ali ce ona, sa druge strane, da ti od "sake pirinca" skuha dobro I ukusno jelo! A Zapadna zena ce te terati da je vodis u neki fancy restoran! 

Moj pokojni deda bi reko: ko ne plati na mostu platice na cupriji! 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Eddard said:

Postovi o modnim stilovima balkanskih i drugih mačo tipova su prebačeni u novu temu, ovde nastavite sa Tajlandom.

To sam bas svratio da predlozim. Samo je bolje da se tema ne ogranicava na odecu nego da se nazove "Novosrbske travestije" ili bolje "Travestija novosrba"  i onda bi ta tema mogla da zameni onaj sajt sto je ranije bio "srbovanje" pa vise ne radi. Zato sto nije bila poenta u torbicama, nego ovo sto kaze gosn Jasarevic, u masovnosti ama bas svakog zaumlja međ srbljima.

 

Kao drug Koča što je napisao: "Srbi su samo protiv onoga ko bi hteo da ih makar malo opameti, a odusevljeno klicu svakome ko ih jos vise zaglupljuje, unazadjuje i unesrecuje. Zalosno je sto su Srbi, u civilizacijskom i kulturnom pogledu, ostali na nivou na kome su bili pre sto godina. Oni nisu u sukobu sa svetom, vec sa samima sobom, vracajuci se na sajkacu i opanak, iz kojih su jedva izasli." 

 

Pa bi na toj temi mogle da se takve pojave razgone na buljuke, zato što treba.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@alberto.ascari

 

Brišem jer je trolovanje.

 

Upozorenje i @Yoyogi-ju: to što neko nije fizički bio na nekom mestu, nije nikakav argument u raspravi u današnje vreme dostupnosti informacija. Takođe, tvoje večite diskvalifikacije sagovornika po principu “dovlačenja đubreta sa neta” neće više biti tolerisane. Svako ima pravo da ravnopravno učestvuje u diskusijama sa argumentima iz razičitih, što fizičkih što virtuelnih izvora.

Edited by Eddard
  • Like 2
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Eddard said:

@alberto.ascari

 

Brišem jer je trolovanje.

 

Upozorenje i @Yoyogi-ju: to što neko nije fizički bio na nekom mestu, nije nikakav argument u raspravi u današnje vreme dostupnosti informacija. Takođe, tvoje večite diskvalifikacije sagovornika po principu “dovlačenja đubreta sa neta” neće više biti tolerisane. Svako ima pravo da ravnopravno učestvuje u diskusijama sa argumentima iz razičitih, što fizičkih što virtuelnih izvora.

Ovo je principijelno tacno, ali onda se ni ne bi trebali  graditi stereotipi na osnovu utisaka dobijenih sa nekog internet portala! 

30 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

To sam bas svratio da predlozim. Samo je bolje da se tema ne ogranicava na odecu nego da se nazove "Novosrbske travestije" ili bolje "Travestija novosrba"  i onda bi ta tema mogla da zameni onaj sajt sto je ranije bio "srbovanje" pa vise ne radi. Zato sto nije bila poenta u torbicama, nego ovo sto kaze gosn Jasarevic, u masovnosti ama bas svakog zaumlja međ srbljima.

 

Kao drug Koča što je napisao: "Srbi su samo protiv onoga ko bi hteo da ih makar malo opameti, a odusevljeno klicu svakome ko ih jos vise zaglupljuje, unazadjuje i unesrecuje. Zalosno je sto su Srbi, u civilizacijskom i kulturnom pogledu, ostali na nivou na kome su bili pre sto godina. Oni nisu u sukobu sa svetom, vec sa samima sobom, vracajuci se na sajkacu i opanak, iz kojih su jedva izasli." 

 

Pa bi na toj temi mogle da se takve pojave razgone na buljuke, zato što treba.

Vec imamo temu o tome : "Parodoksi drustva u Srbiji" - cini mi se ? A ima jos nekih tema. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darth Bane said:

Ovo je principijelno tacno, ali onda se ni ne bi trebali  graditi stereotipi na osnovu utisaka dobijenih sa nekog internet portala! 


Odakle neko da zna da je izgradio stereotip? Tu na scenu onda stupa argumentovana rasprava, a ne prozivanje - smeće sa neta, ne vredi pišljivog boba. Nećemo tako više. Pogotovo što yoyogi apsolutno sve što dolazi sa neta nekritički proglašava smećem, što je besmisleno.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Eddard said:


Odakle neko da zna da je izgradio stereotip? Tu na scenu onda stupa argumentovana rasprava, a ne prozivanje - smeće sa neta, ne vredi pišljivog boba. Nećemo tako više. Pogotovo što yoyogi apsolutno sve što dolazi sa neta nekritički proglašava smećem, što je besmisleno.

Ne bas sve sto dolazi sa neta- ali  neke turisticke tipizirane predstave - uostalom imali smo prilike da citamo i na ovom topicu : reputacija za Thai kao sex-tourism destinaciju I sl. Takva reputacija ( i  stereotipi) sve stvaraju upravo usled raznoraznog "smeca" sa interneta ( premda naravno nisu svi internet izvori smece). 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...