Jump to content

Tajland i ostala ostrva :) za posetiti ili ostati


Recommended Posts

6 hours ago, Klotzen said:

McDonalds ima specifičan problem u Srbiji a to je naša pljeskavica koja je duplo veća, duplo jeftinija i sam biraš premaze i salate. Tu jednostavno nema prostora za njih, jedino što ih drži su verovatno klinci koji su oduševljeni sa time. Ja lično volim Mc ali kada krenem da vagam uvek završim na pljeski umesto kod njih. U Mc odem možda jednom do dva puta čisto da me mine želja.

Postoji jedna anegdota vezana za McDonalds - a cuo sam je ne od nashi Srbendi vec od Anglosaxons: kaze, tip u Irskoj kupio burger is McDOnalds-a a ostavio ga negde u ostavi. nakon 10 godina , burger potpuno isti  kao I tog dana kada ga je kupovao. kad sam to cuo - moj komentar je bio "eto vidite sta je kvalitet!" - na sta oni prasnuse u smeh! 

Vezano za Czech Republic - upoznao sam I puno Ceha. Ima medju njima I dosta zahebanih. Pa evo vam onaj njihov predsednik -  Zeman!!! Ima takvih puno, ali na svu srecu nisu u vecini.

Edited by Darth Bane
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Angelia said:

Da li mislis da je to posledica kulture, tj odnosa prema sexu, ili ekonomije tj sirotinje? Nisam najbolje shvatila iz tvog posta.

Mislim da ima pomalo I jedng I drugog. Tamo nema socijale. I onda sto zaradis - to ti je. Recimo devojka radi masazu - I ceo dan nije imala musteriju.

Naidje neki belac - ponudice mu I sex jer - ko zna hoce li do kraja dana jos neko naici. Ko zna hoce li sutra imati musterije?! Drugo su ti "go-go" barovi

ali to su specificna mesta , tamo se ide sa upravo tom agendum , naci jeftinu zbavu ( koja I nije bas toliko jeftina). Ali, tamo se ipak ne ide sa porodicom!??!

Ovo drugo, da te zene vuku za rukav po prodavnicama, javnom prevozu, "normalnim" restoranima - to su preterivanja. 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Squabbit said:

"Sve" su tamo sex radnice.
Gospoja i ja otisli u neki bar. Sedeli sa sankom, popricali sa devojkama koje rade.

Rekoshe 80% ljudi koji se bave prostitucijom salju pare kuci svojima. Vele ostalo im od engleza. To je tamo posao kao svaki drugi.
Ako ti je porodica u bedi generacijama, mushko dete kad se rodi moze da bude neki vozac ili nesto tako, ili da mu metnu mider da dobije struk pa tamo oko 15te godine da bude djevojka.

Posle sat i po i 1 placenog pica konobaricama, njihov predlog je bio da njih 3 odu gore, ja mogu da gledam. 🙂🙂 
Koh Samui beshe ako se ne varam...

Ko je gledao: ti, gospodja, oboje?:classic_blink:

Link to comment
Share on other sites

Ekipa kinikova, barda luzera i vešerki,  nema šta da kaže, niko ni ne zna gde je Thai, pogledajte im šoder.

 

Ove priče koje imaju turisti, koji smesta izbiju na stidna mesta grada. Kao da neko pravi sliku o Beograđanima i Beograđankama a da je bio samo kao nekada oko parka kod Ekonomskog fakulteta i bioskopa "Partizan" u Beogradu. Pa tu sreo kojekakve i sada je "upoznao narod i kulturu".

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Yoyogi said:

Ekipa kinikova, barda luzera i vešerki,  nema šta da kaže, niko ni ne zna gde je Thai, pogledajte im šoder.

 

Ove priče koje imaju turisti, koji smesta izbiju na stidna mesta grada. Kao da neko pravi sliku o Beograđanima i Beograđankama a da je bio samo kao nekada oko parka kod Ekonomskog fakulteta i bioskopa "Partizan" u Beogradu. Pa tu sreo kojekakve i sada je "upoznao narod i kulturu".

Yoyo, za mnoge je to nedostizna destinacija. Daleka, egzoticna , i sama avionska karta im je preskupa , a kamoli da tamo provode po mesec -dva dana! 

Mnogi misle da ce sa socijalom sa Zapada tamo biti - ko carevi! I onda zavrsavaju kao ovaj sa slike - spavaju ko klosari po parkovima. Ili se sele u Kambodzu. 

U Thai se covek moze super provesti - ali treba imati pare za to. 

Link to comment
Share on other sites

Da, kako izađu napolje dohvate ih ekvivalenti šibicara i social rejects, takvi se muvaju oko turističkih mesta i onda misle to je Thai.

 

Na stotine supermarketa i parkova, svaki ima u 18h svakodnevni besplatan javni aerobik na otvorenom. Kako to niko ne primeti?

 

I to nije negde gde turisti ne mogu da dođu, ova slika je iz parka Benjasiri, odmah uz Emporium (stanica Phrom Pong) koji vrvi od turista

 

2020benjasiri01.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Darth Bane said:

Mislim da ima pomalo I jedng I drugog. Tamo nema socijale. I onda sto zaradis - to ti je.

 

Bila ta pojava u SR, malo na drugaciji nacin, pre nego sam ja otisla, pocela 90tih tzv sponzorusa i vukla se u 2000te.

Ne znam kako je sada, cujem da ima, ali nisam toliko zainteresovana.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Yoyogi said:

 

 

Na stotine supermarketa i parkova, svaki ima u 18h svakodnevni besplatan javni aerobik na otvorenom. Kako to niko ne primeti?

 

 

Vidi Yoyogi, ja stvarno razumem tvoj pokusaj da objasnis neke druge strane Thailanda, ali mallovi - bas i nisu nesto da budes impresioniran.

Zivela sam u blizini jednog od najvecih u Evropi, sad na 20 minuta od jednog od valjda najvecih zatvorenih na svetu (valjda je sad drugi u US), izgubio je titulu kao najveci. I tamo idu ljudi koji kupuju jako skupe stvari (potpuno nerazumno, jeftinije ces proci na petoj aveniji), tinejdzeri na "first date", i moja sestra koja kad god dodje hoce tamo da shoppinguje, zasto - nemam pojma

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Angelia said:

Vidi Yoyogi, ja stvarno razumem tvoj pokusaj da objasnis neke druge strane Thailanda, ali mallovi - bas i nisu nesto da budes impresioniran.

Zivela sam u blizini jednog od najvecih u Evropi, sad na 20 minuta od jednog od valjda najvecih zatvorenih na svetu (valjda je sad drugi u US), izgubio je titulu kao najveci. I tamo idu ljudi koji kupuju jako skupe stvari (potpuno nerazumno, jeftinije ces proci na petoj aveniji), tinejdzeri na "first date", i moja sestra koja kad god dodje hoce tamo da shoppinguje, zasto - nemam pojma

 

Nema "nekih drugih strana Thailanda", sve strane su druge osim jedne za koju su čuli oni koji ne znaju gde je Thai.

 

Za shopping malls, to sam pomogao Banetu koji je bio u Thai i o njima pričao a ja dodao slike.

 

U shopping malls se najmanje ide zbog kupovine. Bar Thai ne idu prevashodno zbog toga.  Ide se u bioskope (po 15 sala, čak je poslednji Batman došao u BKK pre nego u Los Angeles), desetine restorana, klinički čisto, klimatizovano. Znam da u Sidneju važi isto za Macquarie Center shopping mall, ista fora, tamo se ljudi nalaze, ne kupuju ništa, prave promet dodatnim sadržajima.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Milenko Puzigaca said:

A koji su to tačno različiti od opisanih "beograđana" ? Da li ovi sto nose torbice preko grudi i izlaze na ulicu u untercigeru, ili oni koji nece u NATO, nedaju kosova i po ceo dan brane svetinje, ognjišta i nejač? Doduse, što jeste jeste, navedeni se razlikuju od opisanih u citiranom tekstu po tome sto su ovi iz citata posteniji od ovih drugih. Verovatno i u Tajlandu isto vazi.

 

Ne, to su takvi kao ti, pošten svet. Ja uvek verujem da ih nije malo. To što reče za torbice, Div je posle objasnio pa i stavio slike. U Srbiji se promenilo svašta osim jednoga. Vaši napisi su bolji od bilo kojih novina. To što si ti gorak, kako bi bilo bez da mogu da čitam takve napise, sa terena? 

 

Da su ovo 1970-te godine, meni bi iz emigracije Srbija izgledala idilično, mladi seljaci u belim širokim košuljama kose travu i žito, pevaju, sunce, vedro nebo. Kao kosidba na Rajcu.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Yoyogi said:

 

Nema "nekih drugih strana Thailanda", sve strane su druge osim jedne za koju su čuli oni koji ne znaju gde je Thai.

 

Za shopping malls, to sam pomogao Banetu koji je bio u Thai i o njima pričao a ja dodao slike.

 

U shopping malls se najmanje ide zbog kupovine. Bar Thai ne idu prevashodno zbog toga.  Ide se u bioskope (po 15 sala, čak je poslednji Batman došao u BKK pre nego u Los Angeles), desetine restorana, klinički čisto, klimatizovano. Znam da u Sidneju važi isto za Macquarie Center shopping mall, ista fora, tamo se ljudi nalaze, ne kupuju ništa, prave promet dodatnim sadržajima.

Upravo tako: relaksirajuca atmosfera u cistom i klimatizovanom okruzenju. 

A pomenuo sam ih jer mi se ucinilo da su postali jedno od prepoznatljivih karakteristika " contemporary Thai". 

To su ogromni objekti,zamislite trzne centre od 200-250 000 m2 u gradovima velicine Nisa i Kragujevca! Mnogi gradovi od preko 2 milion stanovnika (ukljucujuci i nas Beograd) nemaju tolike trzne centre. 

Link to comment
Share on other sites

Thai. 17 godina prelećem ovu lokaciju, reka Bang Pakong.

 

2020bangkapong01.jpg

 

Meandri večne reke

 

2020bangkapong02.jpg

 

To je tu 

 

2020bangkapong03.jpg

 

Thai provincija, uvek sam tamo hteo da odem, i otišao sam. Kao floating market.

 

2020bangkapong04.jpg

 

Bio sam jedini stranac tamo tog dana, treba za tamo otići imati svoja kola. Riba, klopa koju jedu u raju

 

2020bangkapong05.jpg

 

A kako su  moji Tajci čist i uredan svet

 

2020bangkapong06.jpg

 

2020bangkapong07.jpg

 

Niko ne pije alkohol, ni pivo a nemaju religioznu zabranu.

Edited by Yoyogi
Reka se zove Bang Pakong. Sorry for typo.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da se ne lažemo Thai je popularan zbog seks turizma i to je to. Često gledam vlogere koji putuju po svetu i kad god sam gledao neki video iz noćnog života uvek su turisti 90% muškarci, ulice prepune prostitutki. Jasno je zašto je procenat takav. Imaju oni i lepu prirodu, gledao sam neko mesto na moru sa stenama uz obalu izgleda odlično, kao i unutrašnjost koja ima predivnih vodopada i šuma ali tu turista ima jako malo.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Klotzen said:

Da se ne lažemo Thai je popularan zbog seks turizma i to je to. Često gledam vlogere koji putuju po svetu i kad god sam gledao neki video iz noćnog života uvek su turisti 90% muškarci, ulice prepune prostitutki. Jasno je zašto je procenat takav. Imaju oni i lepu prirodu, gledao sam neko mesto na moru sa stenama uz obalu izgleda odlično, kao i unutrašnjost koja ima predivnih vodopada i šuma ali tu turista ima jako malo.

 

Odlicno zapazanje. To je i moj utisak. Priroda je bozanstvena, ljudi su jednostavni, gostoljubivi, srdacni. Hrana izvanredna. Ali nekako je sve u senci tog drugog turizma. Njihova vlada je izgleda na putu da nesto uradi na promeni imidza, nazalost prvo su udarili na ulicne prodavce hrane i autenticnosti Tajlanda, sva je prilika da ce se pretvoriti u nesto kao sto je Meksiko za Amere recimo, masovni luksuzniji turizam, bez mnogo kontakta sa domacim stanovnistvom, osim kao osoblje po hotelskim resortima i organizovanim ekskurzijama. A to onda vise nije to.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Klotzen said:

Da se ne lažemo Thai je popularan zbog seks turizma i to je to. Često gledam vlogere koji putuju po svetu i kad god sam gledao neki video iz noćnog života uvek su turisti 90% muškarci, ulice prepune prostitutki. Jasno je zašto je procenat takav. Imaju oni i lepu prirodu, gledao sam neko mesto na moru sa stenama uz obalu izgleda odlično, kao i unutrašnjost koja ima predivnih vodopada i šuma ali tu turista ima jako malo.

 

Pa lažemo se. Video si gadna mesta na koja turisti prvo dođu.

 

Thai žene su 55% zaposlenih u državi. U fabrikama, u školama, medicinskim ustanovama, u javnoj službi, u nastavi. Kada je taj % zaposlenih žena u  Americi dostigao 50% bilo je za naslovne strane njihovih novina. A tako je u Thai vekovima. Žene vladaju. U Thai su žene gazde domaćinstava, muškarci se žene  i useljavaju u ženinu kuću.

 

Matrihahat, uprošćeno.

Zayebi te morone sa blogovima, pojma nemaju kao ni ovi ovde koji ne znaju gde je Thai.

 

Nema žena na planeti jačih i opasnijih od Tajki. U ženskim zatvorima, zatvorenice, su 40% apotekarke, doktorke, inženjerke, koje su ubile ili unakazile muža iz ljubomore. Neke su im i odsekle kitu.

 

Don't mess with Thai woman!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Yoyogi said:

 

Nema "nekih drugih strana Thailanda", sve strane su druge osim jedne za koju su čuli oni koji ne znaju gde je Thai.

 

 

Nemam pojma sta da ti kazem, da li ljudi znaju gde je ili ne, ali ako ih pitash sta znaju o Thailandu, bice "sex turizam".

Valjda postoji neki razlog zasto je Thailand dobio takvu reputaciju? Iste ljude da pitas sta znaju o Kambodzi - odgovor nece biti isti. Verovatno ce da pricaju o ratu, ili Khmerima, ali nikako sex-turizam.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...