Jump to content

Tajland i ostala ostrva :) za posetiti ili ostati


Recommended Posts

10 minutes ago, alberto.ascari said:

Da mi plate ne bih tamo išao, jbg

Ma zavisi koliko plate. :)

Ja sam fexibilna licnost, da mi ponude par mil, ja bih otisao, ostao onoliko dana kolko sam placen i put pod noge, na severni pol da uzivam u kulturi. :)

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, alberto.ascari said:

 

 

Ne zna on još mnogo stvari.

 

 

Da mi plate ne bih tamo išao, jbg... Ne znam da li postoji manje privlačna destinacija za mene od Tajlanda, možda Norilsk...

Uh uh ja bih se sutra vratio.
Bio tada na Thai 23-24 dana + 5 dan Singapur.
Thai bio u:
BNK
Krabi
Phi Phi
Ao Nang

Surat Thani
Koh Samui
Koh Pangan

 

Putovali basom i avionom ove bas dalje destinacije.

Voznja basom od BKK do Surat Tahani je bila sjajna. A nocni trajekt od Surat do Koh Samui kao na brodu duhova. Ish uspomene....

 

Nisam bio u Phuket i Pataya tamo idu ovi sto bi da stirkaju....



Nakon 4,5 god bio na Baliju. Nisam bio surfer ni u pokusaju pa mi se nije dopalo ostrvo. Ogromna guzva..

Vrv se Thai podosta promenio, jbg ja ga pamtim iz 2011. kao najbolji odmor ikada.

Edited by Squabbit
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Squabbit said:

Prilazi radnica i pita bum bum up stairs?
Reko' 42, 43 zavisi od kalupa..

 

Lele, lele .... na esperanto gi li se ispricaste.

 

23 minutes ago, Doorn said:

... vaki istetoviran bi bio white trash i ko zna jos kako pogrdno ime. Garant bi me i Yoyo uslikao. 

 

Dok se valjas po ulicama Bangcocka.

Edited by Denis Jasharevic
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Squabbit said:

Uh uh ja bih se sutra vratio.
Bio tada na Thai 23-24 dana + 5 dan Singapur.
Thai bio u:
BNK
Krabi
Phi Phi
Ao Nang

Surat Thani
Koh Samui
Koh Pangan

 

Putovali basom i avionom ove bas dalje destinacije.

Voznja basom od BKK do Surat Tahani je bila sjajna. A nocni trajekt od Surat do Koh Samui kao na brodu duhova. Ish uspomene....

 

Nisam bio u Phuket i Pataya tamo idu ovi sto bi da stirkaju....



Nakon 4,5 god bio na Baliju. Nisam bio surfer ni u pokusaju pa mi se nije dopalo ostrvo. Ogromna guzva..

Vrv se Thai podosta promenio, jbg ja ga pamtim iz 2011. kao najbolji odmor ikada.

 

 

Meni je prva asocijacija kurve i trandže. I pričali su mi ortaci koji su tamo bili sa familijom, ideš ulicom sa ženom i decom a trandža te vuče za ruku da ti da duvanje iza kontejnera, seriozno. Dobro kao, ok plaže i trtemrte, ali da se drk*m 15 sati u avionu, baš me boleqratz. Jbg, ja sam prezadovoljan na Kipru a tamo sam za 3 sata. 

13 minutes ago, Doorn said:

Otisao bih ja na Thai. Izgleda fenomenalno, a i klopa im je dobra. Samo jbg, vaki istetoviran bi bio white trash i ko zna jos kako pogrdno ime. Garant bi me i Yoyo uslikao. 

 

 

Ti bi mogao i kod mene da šoraš u fontanu, bliže ti je.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, alberto.ascari said:

 

 

Meni je prva asocijacija kurve i trandže. I pričali su mi ortaci koji su tamo bili sa familijom, ideš ulicom sa ženom i decom a trandža te vuče za ruku da ti da duvanje iza kontejnera, seriozno. Dobro kao, ok plaže i trtemrte, ali da se drk*m 15 sati u avionu, baš me boleqratz. Jbg, ja sam prezadovoljan na Kipru a tamo sam za 3 sata. 

 

 

Ti bi mogao i kod mene da šoraš u fontanu, bliže ti je.

Ma jok. Lagashe te.

Ja se drzim za ruku sa zenkom. Niko ne prilazi. Pustimo ruke i hodamo par metara 1 iza 2og i onda hoce po neka da pridje pita i sl.
Kad si sa porodicom niko te ne cima..

 

 

Edit:
Licno i personalle iskustvo, ne kazem da ne spopadaju 😛 

Edited by Squabbit
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, alberto.ascari said:

 

 

Meni je prva asocijacija kurve i trandže. I pričali su mi ortaci koji su tamo bili sa familijom, ideš ulicom sa ženom i decom a trandža te vuče za ruku da ti da duvanje iza kontejnera, seriozno. Dobro kao, ok plaže i trtemrte, ali da se drk*m 15 sati u avionu, baš me boleqratz. Jbg, ja sam prezadovoljan na Kipru a tamo sam za 3 sata. 

 

 

Ti bi mogao i kod mene da šoraš u fontanu, bliže ti je.

 

Drž se ti tvojih, tvoje Drahomire Yuzove. Evo je u Pataji, došla u ispomoć. Češka šalje svoje kurve bratskom Tajlandu gde zbog pune zaposlenosti stanovništva vlada hroničan nedostatak istih.

Globalizacija ti je to, višak se preliva tamo gde je manjak. (google Czech Lady Dee, to je ona, glavom i bradom)

 

2019kojeovo01.jpg

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Yoyogi said:

 

Drž se ti tvojih, tvoje Drahomire Yuzove. Evo je u Pataji, došla u ispomoć. Češka šalje svoje kurve bratskom Tajlandu gde zbog pune zaposlenosti stanovništva vlada hroničan nedostatak istih.

Globalizacija ti je to, višak se preliva tamo gde je manjak. (google Czech Lady Dee, to je ona, glavom i bradom)

 

2019kojeovo01.jpg

 

 

Kurve ne googlam, ostavljam tu zabavu tebi.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Klasicna Cehinja. :s_d:

 

Nego, ovaj Google bRe potpuno poludeo ...... ko to kaze, ko to laze, da je Tajland mali ....... ovo ne mogu da nadjem za Cesku Republiku ......

 

Thailand is a source, transit and destination country for trafficking, with an estimated 610,000 people living in conditions of modern slavery, according to the Global Slavery Index 2018 by charity Walk Free Foundation.

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Dovlacis djubre sa neta, da nisi i to ti slikao, mozda?

 

Ovo je topik o turizmu, a ne o cenama kurvi, plus si sve cene udvostrucio u evricima umesto u lokalnoj i omiljenoj valuti, US$. Sram te bilo.

Ovako, kao po  obicaju yoyo malo preteruje.

Nana Plaza , verovatno jedno od mesta sa najboljim "prijateljicama noci" - "riba do jaja" ( sto bi se kod nas po narodski reklo) je trazila oko 2,500 bahti - to mu dodje oko 85 USD. Plus jedno pice - jedno je dovoljno -  a ne deset - i posle je vodis. Znaci sve skupa mozda do 100 USD. Plus sto je cena "negotiable" - verovatno bi za "ozbiljnog kupca" na kraju spustila na oko 2000 bahti (znaci oko 60-70 USD). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Denis Jasharevic said:

Klasicna Cehinja. :s_d:

 

Nego, ovaj Google bRe potpuno poludeo ...... ko to kaze, ko to laze, da je Tajland mali ....... ovo ne mogu da nadjem za Cesku Republiku ......

 

Thailand is a source, transit and destination country for trafficking, with an estimated 610,000 people living in conditions of modern slavery, according to the Global Slavery Index 2018 by charity Walk Free Foundation.

 

Budalaština neke NGO. Kao što su se domaćice 2011. u Kaliforniji organizovale u NGO "Fukushima Response" pa debatovale histerijom medija proizvedenu paniku pa to stavljale na net. Za takve kao ti da na to natrapaju pa da počnu da kvotuju kao neku činjenicu.

Uništi te bre gogla. Zato sam bio i pokrenuo onaj topik "Internet i degenarcija čovečanstva".

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Darth Bane said:

Ovako, kao po  obicaju yoyo malo preteruje.

Nana Plaza , verovatno jedno od mesta sa najboljim "prijateljicama noci" - "riba do jaja" ( sto bi se kod nas po narodski reklo) je trazila oko 2,500 bahti - to mu dodje oko 85 USD. Plus jedno pice - jedno je dovoljno -  a ne deset - i posle je vodis. Znaci sve skupa mozda do 100 USD. Plus sto je cena "negotiable" - verovatno bi za "ozbiljnog kupca" na kraju spustila na oko 2000 bahti (znaci oko 60-70 USD). 

3000 THB je standard short time iz gogo bara.  Beer bar, freelancers to je od 1,500-2,000THB.

Piće u gogo baru je 180 THB, nema toga ko nije popio 5-6 dok se nakanjivo, posle još neko kada ženska sedne do njega.

Barfine je 800 THB (to beer bar nema).

Short time hotel je 600-1000 THB.

 

To što ti kažeš je za beer bars ili na primer "Gulliver" gde su freelancers.

 

EUR i USD su pali, skoro su isto, 30THB. Taj slom je oterao one strance da spavaju pod mostovima.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, alberto.ascari said:

 

 

Meni je prva asocijacija kurve i trandže. I pričali su mi ortaci koji su tamo bili sa familijom, ideš ulicom sa ženom i decom a trandža te vuče za ruku da ti da duvanje iza kontejnera, seriozno. Dobro kao, ok plaže i trtemrte, ali da se drk*m 15 sati u avionu, baš me boleqratz. Jbg, ja sam prezadovoljan na Kipru a tamo sam za 3 sata. 

 

 

Ti bi mogao i kod mene da šoraš u fontanu, bliže ti je.

Ovo je vec preterano, ne bih verovao u sve price nashih "macho-men".

Btw. Ono sto bih ja naglasio: lepa priroda, plaze, po meni vrlo  relax - lifestyle ( nigde se ne osecam tako opusteno kao u Jugoistocnoj Aziji, Thailand ili Cambodia svejedno), dobra i egoticna (  a ja bih rekao i zdrava ) hrana i - dobar shopping! Iznenadjen sam koliko velike, i savremene shopping centre imaju. Ostavimo po strani Bangkok, al recimo u Hat Yai - grad od oko 200 000 stanovnika na jugu Thailanda - moderan shopping centar na 6 sprata! Ima sve svetske brendove u njemu. Central Festival Hat Yai! Veci je od one "Galerije" sto se gradi u Beogradu! 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Yoyogi said:

3000 THB je standard short time iz gogo bara.  Beer bar, freelancers to je od 1,500-2,000THB.

Piće u gogo baru je 180 THB, nema toga ko nije popio 5-6 dok se nakanjivo, posle još neko kada ženska sedne do njega.

Barfine je 800 THB (to beer bar nema).

Short time hotel je 600-1000 THB.

 

To što ti kažeš je za beer bars ili na primer "Gulliver" gde su freelancers.

 

EUR i USD su pali, skoro su isto, 30THB. Taj slom je oterao one strance da spavaju pod mostovima.

Dobro, ovo su vec realne cene. Mogu da potvrdim. 

Inace sto se pica tice - cene su im zaista preterane. Ali moze se naci  pivo i za oko 120 bahti. tako da nije sve tako crno.

Plus u Massage shopovima - tu su velike sanse da se obicna masaza zavrsi sex-om.  

Ali, nemojte to samo pokusavati u Maleziji da radite. Velike su sanse da kao obicna musterija , ni krivog ni duznog 

policija I vas uhapsi , ako nista drugo ono radi davanja izjave kao svedoka. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Darth Bane said:

Ovo je vec preterano, ne bih verovao u sve price nashih "macho-men".

Btw. Ono sto bih ja naglasio: lepa priroda, plaze, po meni vrlo  relax - lifestyle ( nigde se ne osecam tako opusteno kao u Jugoistocnoj Aziji, Thailand ili Cambodia svejedno), dobra i egoticna (  a ja bih rekao i zdrava ) hrana i - dobar shopping! Iznenadjen sam koliko velike, i savremene shopping centre imaju. Ostavimo po strani Bangkok, al recimo u Hat Yai - grad od oko 200 000 stanovnika na jugu Thailanda - moderan shopping centar na 6 sprata! Ima sve svetske brendove u njemu. Central Festival Hat Yai! Veci je od one "Galerije" sto se gradi u Beogradu! 

 

 

"Central" je lanac, marka, kao "Merkator". Svi imaju isti izbor i iste radnje. To nije shopping mall, to je "destination mall" gde se ljudi nalaze u klimatizovanom i čistom okruženju, ima po 50 restorana, bioskopi sa 15 sala.

Ima kod mene jedan, 6 spratova a na krovu aqua park.

 

"Festval" je Central lite, bez bioskopa i bez aqua park. Koh Samui, otkada je otvoren, premestio je centar mesta u samog sebe.

 

2020festival01.jpg

 

Ovo na parketu su rasprodaje, radnje su sa obe strane i na spratu.

 

2020festival02.jpg

 

2020festival03.jpg

 

Food park, ima možda 100 štanodova sa hranom

 

2020festival04.jpg

 

2020festival05.jpg

 

Lokalna

 

2020festival06.jpg

 

Međunarodna

 

2020festival07.jpg

 

Možeš tačno da živiš u njemu, ima i lekare i zubare.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Darth Bane said:

Dobro, ovo su vec realne cene. Mogu da potvrdim. 

Inace sto se pica tice - cene su im zaista preterane. Ali moze se naci  pivo i za oko 120 bahti. tako da nije sve tako crno.

Plus u Massage shopovima - tu su velike sanse da se obicna masaza zavrsi sex-om.  

Ali, nemojte to samo pokusavati u Maleziji da radite. Velike su sanse da kao obicna musterija , ni krivog ni duznog 

policija I vas uhapsi , ako nista drugo ono radi davanja izjave kao svedoka. 

Cekaj bre, hoces da kazes da ce da me iskoriste, kao sexualni objekat? Je tamo vise necu da idem i da mi plate par miliona. Ne dam moje lepo telo. 

To tamo samo sex-trafficking rade. Juzni pol je civilizacija za to tamo.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mrd said:

Cekaj bre, hoces da kazes da ce da me iskoriste, kao sexualni objekat? Je tamo vise necu da idem i da mi plate par miliona. Ne dam moje lepo telo. 

To tamo samo sex-trafficking rade. Juzni pol je civilizacija za to tamo.

 

Ono što Bangkoku nedostaje je ugaženje u beskućnički izmet, što je u Kaliforniji nacionalni sport, i po glavnim ulicama. Onaj što se valja po ulici je možda u misiji da prenese tu američku civilizacijsku tekovinu u Thai? Da je zapati.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Yoyogi said:

Ono što Bangkoku nedostaje je ugaženje u beskućnički izmet, što je u Kaliforniji nacionalni sport,

Kako, zar nemaju tebe?

PFFF

edit:

Kako si pokakio sve teme gde pises, zabrinuo sam se, ali je sad jasno. :)

Edited by mrd
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Yoyogi said:

 

"Central" je lanac, marka, kao "Merkator". Svi imaju isti izbor i iste radnje. To nije shopping mall, to je "destination mall" gde se ljudi nalaze u klimatizovanom i čistom okruženju, ima po 50 restorana, bioskopi sa 15 sala.

Ima kod mene jedan, 6 spratova a na krovu aqua park.

 

"Festval" je Central lite, bez bioskopa i bez aqua park. Koh Samui, otkada je otvoren, premestio je centar mesta u samog sebe.

 

2020festival01.jpg

 

Ovo na parketu su rasprodaje, radnje su sa obe strane i na spratu.

 

2020festival02.jpg

 

2020festival03.jpg

 

Food park, ima možda 100 štanodova sa hranom

 

2020festival04.jpg

 

2020festival05.jpg

 

Lokalna

 

2020festival06.jpg

 

Međunarodna

 

2020festival07.jpg

 

Možeš tačno da živiš u njemu, ima i lekare i zubare.

Tacno tako! Mozes ceo dan da provedes u njemu. 

Ja nisam mnogo oobracao paznju na razlike izmedju "Central" I "Festival". Znaci "Festival" je bez bioskopa i akva parka.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Dovlacis djubre sa neta, da nisi i to ti slikao, mozda?

 

Ovo je topik o turizmu, a ne o cenama kurvi, plus si sve cene udvostrucio u evricima umesto u lokalnoj i omiljenoj valuti, US$. Sram te bilo.

 

Dolar i EUR su pali 30-50%, skoro su isti, 30THB.

Pre 5 godina su bili 42 i 60 THB. To je od Bangkoka počelo da pravi Kaliforniju: belci beskućnici koji se valjaju po ulicama a negde moraju i da kake.

 

Omiljena lokalna valuta, vekovima stabilna, jaka i konveribilna je Thai baht.

Link to comment
Share on other sites

Missim, u čemu je fora sa fascinacijom shopping mallovima? Isti su svugde u svetu, i tamo gde je bila močvara pre 5 godina i u Evropi ili u USA.

Projektuju se i grade prema standardu, prefa beton/čelik, okolo lim i izolacija. Nikakvo inženjersko delo to nije.

Ima radnja Rolex unutra? Jaka mooda....

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alberto.ascari said:

Missim, u čemu je fora sa fascinacijom shopping mallovima? Isti su svugde u svetu, i tamo gde je bila močvara pre 5 godina i u Evropi ili u USA.

Projektuju se i grade prema standardu, prefa beton/čelik, okolo lim i izolacija. Nikakvo inženjersko delo to nije.

Ima radnja Rolex unutra? Jaka mooda....

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk
 

Nisi razumeo poentu: Hat Yai - grad od oko 200k stanovnika, ima shopping mall-o 2x veci od najveceg u Pragu! 

I to vrlo moderan i svi svetski brendovi su prisutni. Mislim, to se ne gradi za sirotinju. A namerno sam uzeo Hat Yai jer nije neka jaka turisticka destinacija - kao npr. Phuket i Pattaya. Pa da kazes da je zbog turista. Svaki veci grad ima izvanredne shopping destinacije! Sto znaci da i lokalci imaju para. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...