Jump to content

Recommended Posts

orlando je elitan u nekoliko stvari ove sezone. ftrate% su prvi u ligi. banchero je valjda u top10 po broju slobodnih bacanja po utakmici. iznudjuju mnogo izgubljenih lopti protivnika, tu su zajedno sa okc u samom vrhu lige. i isto tako su prvi u ligi u prevenciji protivnickih skokova u napadu. usput na drugoj strani orlando je odlicna ekipa i u skoku a pogotovo u napadu. dakle eto prilike za allena i mobleya da se iskupe za ono sto im se desilo u proslom playoffu. nece im biti ni ovoga puta lako.

sto vise razmisljam mislim da sam preterao sa ovih 4-1 za cleveland. jedina nada je da je mitchell zdrav i da veze 30+ partije. neko rece da ce ovaj orlando biti ono sto je cleveland bio prosle sezone u playoffu. pomalo zeleni, sa trenerom pocetnikom i sa mozda jos nedovoljno skilla za playoff. generalno im fali jos jedan skorer. ako nista drugo, odbrana ce im biti elitna i isaac bi trebao da dobija sto vise minuta. valjda moze i preko 30.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, gggggggg said:

orlando je elitan u nekoliko stvari ove sezone. ftrate% su prvi u ligi. banchero je valjda u top10 po broju slobodnih bacanja po utakmici. iznudjuju mnogo izgubljenih lopti protivnika, tu su zajedno sa okc u samom vrhu lige. i isto tako su prvi u ligi u prevenciji protivnickih skokova u napadu. usput na drugoj strani orlando je odlicna ekipa i u skoku a pogotovo u napadu. dakle eto prilike za allena i mobleya da se iskupe za ono sto im se desilo u proslom playoffu. nece im biti ni ovoga puta lako.

sto vise razmisljam mislim da sam preterao sa ovih 4-1 za cleveland. jedina nada je da je mitchell zdrav i da veze 30+ partije. neko rece da ce ovaj orlando biti ono sto je cleveland bio prosle sezone u playoffu. pomalo zeleni, sa trenerom pocetnikom i sa mozda jos nedovoljno skilla za playoff. generalno im fali jos jedan skorer. ako nista drugo, odbrana ce im biti elitna i isaac bi trebao da dobija sto vise minuta. valjda moze i preko 30.


Ako mislis na moj post, ja sam tu pre svega mislio na situaciju pre tog plejofa (u kojem se Klivlend raspao ono totalno), a delovali su bas obecavajuce, narocito u smislu kako im je sastavljena ekipa i da treba da raste, jer su svi mladi. Tu me Orlando zesce podseca na njih.

Sto se Ajzaka tice, i ja ocekujem da on bude taj kojem ce uloga da se poveca u ovom plejofu, ali ipak mislim da nisu jos uvek spremni da ga guraju na 30 mpg. Mislim da ce oni tu nastaviti da budu oprezni, ponajvise zbog istorije povreda, te da ce ostati na ovoj minutazi sa kraja sezone, 22-27, verovatno blize gornjoj granici. Na pocetku sezone igrao je samo po 10-15 minuta po mecu.
Pomenuo sam pred kraj regularke njih i njihovu odbranu i rekao da cu o tome malo vise drugi put, pa evo jednog vrlo dobrog videa bas o njegovom uticaju i kako je njihova klupa predvodjena Ajzakom veliki deo njihovog uspeha


Velika steta sto su maltene bacili niz vodu prethodnu sezonu, forsiranjem bezveznjaka i nikad igraca poput Bol Bola i slicnih, sto bi ih moglo kostati kad bude vreme da plate igrace. Mislim da su opusteno mogli da pojure plejin jos tada, a svako iskutvo bi im znacilo, u situacijama kao sto je ova, kad se put do finala Istoka lepo otvorio za 2. ili 3. seed.
Preptostavljam da ce Ajzaku garantovati ugovor za narednu, ali pitanje je kako ce ici oko produzenja. Barem se resavaju ugovora Fulca i Herisa sto otvara 30 miliona u kepu + potencijalno jos 20 na Vagnera i Dzo Inglsa. Videcemo koga ce resiti da zadrze, ali oni mogu biti jedan od ozbiljnih igraca na marketu ovo leto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Gaga said:

Jel imaju oni prostora za još jednog stara pored Bankera da pojure?

Ako ne uzmu opciju za Inglsa i ne pokusaju da vrate Fulca i Herisa, a ne znam zasto bi, jer tu vec imaju Sagsa na ruki ugovoru, koji je bolji od obojice, trebalo bi da imaju oko 50-ak miliona prostora da pojure neko ozbiljno ime.
2 problema: Trziste je slabo za ovo leto. Mislim da oni jure beka, unutra su solidno popunjeni. Izuzev Monka, jedino mozda sa DeRozanom da probaju. Ili mozda da vide sta ce biti sa ovom dvojicom iz Toronta, ako im treba suter, Trent bi bio pristojna opcija za ne velike pare. Ne verujem da zele Kleja, DeAndjela i slicne. Drugi je koliki ugovor mogu da ponude, jer ce ovi ostali svi dolaziti na naplatu za godinu-dve. A bez Inglesa imaju samo 10 igraca pod ugovorom za narednu sezonu.

Edited by Sombor Shuffle
Link to comment
Share on other sites

Sad mi nesto pade na pamet, jel bese Klivlend i prosle godine igrao prvi mec u citavom plejofu u istom ovom terminu? Secam se da su se mucili najstrasnije, niko nista sem Micela nije mogao da ubaci i onda ih Njujork prelomio krajem 3/4 i nisu ispustali prednost nakon toga.
Primetio sam ove sezone da su pojedine ekipe neprepoznatljive kad igraju u ovim ranim terminima. Mozda je i njima to boljka. 😄

Link to comment
Share on other sites

Klivlend otvorio mec sa 5/5 za 3, posle toga sve promasili. :classic_biggrin: Mislim da je bilo 19-8 nakon prva 4 minuta, taman egal mec nakon toga.
Bekovi Orlanda ukupno 1/15 iz igre, 1/17 sa Inglsom. :classic_ninja: Ako ne pocnu da ubacuju za 3, nece ovde biti preokreta.

Orlando vise izgubljenih nego asistencija 8/6, obe ekipe ukupno 17/19. Sto je jako lose, ali nekako i ocekivano za ovakve 2 ekipe. Igraju se solidne odbrane, ali i pritisak radi svoje.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Shonewizard said:

Za početak od PO očekujem i navijam da:

 

1. Namučimo Zelene aka skupo prodamo kožu aka budemo najveće iznenađenje ovogodišnjeg PO.

 

2. Somborac da uruči metlu Jezerašima.

 

 

Ti si za Heat?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...