Jump to content

Recommended Posts

10 minutes ago, Sombor Shuffle said:

Falio im je Halibarton, alfa i omega ekipe i all star starter. Ujedno i 2. mec u dve veceri + Finiks kompletan i Buker ubacio 62 poena.
Dakle definicija katastrofalnog poraza, cak i da je u pitanju jaca ekipa od Indijane.

Moj fokus nije bio na igri Phoenixa koja je definitivno mogla biti bolja nego na Indiani koja usprkos neigranju najboljeg igrača i dalje ima šta za ponuditi. A ako baš inzistiraš na tome da je to katastrofalan poraz neka bude po tvom. 

Edited by bodo
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Uvek sam se jezio od onih NBA je cirkus upisa, ali stvarno regularka ubrzano pocinje da gubi smisao. Svako drugo vece pada neka 60+ ili 70+ partija. Bojim se da polako, ali sigurno prelazimo u crtani film.

 

И ја сам у просечна Србенда режиму гледе регуларке. Ниво ангажмана у одбрани пробија дно

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uini said:

 

jesil' video hajlajce? baš strava poeni na hiljadu načina, omiljeni mi je neki step-u-stranu iz mrtvog ugla sa strane

 

baš je nehuman luka, gde baš hawksima koji su trade-downovali sa trećeg mesta da izaberu trajčeta umesto dončare all he need is suvo meso & rakija

Ne ne, nisam se najbolje izrazio i bio sam bunovan. Super je Luka, opasna debela košarkaška mašina. Ja njega smatram svakako jednim od top 3 igrača već 3-4 godine i verujem da će dominirati dugo. Hoću da kažem da današnjih 70 poena, pa dali ih Luka, Embid, Tejtum ili Kari jbg definitivno nije isto kao 40+ ili 50+ iz 2000tih ili devedesetih. Embidovo trpanje mi je baš bilo mučno za gledanje, a Luka i Harden malo pre njega, sa svojim niskim težištem, vrhunskom tehnikom i kontrolom tela i brzine (neki bi rekli propriocepcija) su za ovu ligu i ova pravila verovatno nešto ofanzivno najzejabanije što postoji. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

To su samo cinjenice. Ovo je mozda najgori poraz bilo koje ekipe ove sezone, kad se uzmu u obzir sve okolnosti.
Primetan je znacajan pad u ucinku a narocito rezultatima, ekipa koje igraju b2b meceve ove sezone. Pored navedenog, Indijana je pre manje od 10 dana trejdovala za igraca koji bi trebao da bude 2. zvezda ekipe, sto je takodje otezavajuca okolnost.

Ovime Finiks pada na 4.5 pobede iza Denvera, u potencijalnoj borbi za prednost domaceg terena u plejofu, tacnije 1. rundi. Da ne govorim koliko su blizu timovi koji ih prate. Primera radi, Hjuston, trenutno prvi ispod crte za poslednje plejin mesto je 4.5 pobede iza njih. 
Povrh svega, Finiksu preostaje jedan od najtezih, ako ne i najtezi raspored u citavoj ligi. Samo poslednjih 10 utakmica je protiv ekipa koje su na 60% ili boljem ucinku u dosadasnjem delu sezone.

Sa kompletnim sastavom i Bukerovih 62 poena, cak i Boston kuci mora da padne, u 2. mecu u dve veceri.
@bodo

Edited by Sombor Shuffle
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uini said:

 

jesil' video hajlajce? baš strava poeni na hiljadu načina, omiljeni mi je neki step-u-stranu iz mrtvog ugla sa strane

 

baš je nehuman luka, gde baš hawksima koji su trade-downovali sa trećeg mesta da izaberu trajčeta umesto dončare all he need is suvo meso & rakija

 

 

Nisam još uvek bio spavao i uključio sam se na početku 4. četvrtine kad sam video da ima 65, u četvrtoj su baš bili agresivni na njemu u odbrani, udvajali su ga već na polovini Dallasa , Dejounte se zalepio za njega kao pijavica, videlo se da im je bilo stalo da mu ne dozvole ono ako ne da dođe do 70 onda da ne ode previše preko 70. Da nije toga bilo lagano bi luka išao preko 80 pogotovo jer je utakmica bila tesna skoro do kraja.  

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Uvek sam se jezio od onih NBA je cirkus upisa, ali stvarno regularka ubrzano pocinje da gubi smisao. Svako drugo vece pada neka 60+ ili 70+ partija. Bojim se da polako, ali sigurno prelazimo u crtani film.

Jbg nije samo do pravila, pravil sa tu možda najviše 50% doprinela. Ostalo je analitika koja neumoljivo kaže koje su akcije koje imaju najveću verovatnoću da donesu poene, odnosno maksimizuju efg%. A te akcije, po pravilu, a pogotovo kada je neka ekipa limitirana ofanzivno kao Dalas bez Kajrija, se najčešće svode upravo na ovakve stvari. I tu sad malo više pada u vodu ona priča o razigravanju ekipe, "pusti Jordana/Dražena da puni, daj da zaustavimo ostale" i ostali postulati košarke od pre 20 i 30 godina. Pritom, u onom video ThinkingBasketball što sam kačio je lepo opisano kako novi igrači, pa čak i rukiji, ulaze spremni u NBA, sa dualnim obrazovanjem takoreći, u startu svesni da je jedini način da dobiju minute da rade male stvari, da im ne treba razigravanje, da treba da negde stoje, eventualno utrče, igraju odbranu, paze na drop coverage. Ne treba im razigravanje i poptuno im je okej da uđu, drve dvadeset minuta i posao im bude da dodaju Embidu pod koš 20x ili da daju Luki loptu i stanu u ćošak, zapale pljugu i smišljaju način proslave...

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja ove sezone gledam NBA manje nego ikad u poslednjih 10, 15 godina. Naravno, uključujem se u fullu kad krene playoff a svaka zverka pokaže svoj pravi trag. 

 

Slabo se priča o odličnoj seriji Cavsa, pa iako Donovan Mitchell verovatno nije lik koji kao najbolji igrač ekipe može da osvoji prsten, voleo bih da urade nešto u PO I pomrse račune mnogima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

‚ja gledam ujutru, posto se bumer probudi u 05h, tu je carstvo zastavnika džema

Just now, alpaka Bereta Sida said:

Mnogo je teze igrati odbranu u danasnjoj ligi nego 90ih ili 2000ih. Nikad vise talenta nije bilo, nominalni igraci zadatka su danas mnogo vjestji s loptom od onih prije 10-15 godina, a kamoli jos i ranije. 

 

ja se duboko ne slažem sa ovom tvrdnjom. ili široko. i duboko;

 

razlika je u logici igre, gde se poteže sa 7-8-9-27 metara a svi su zbog te logike našpanovani da bockaju šuteve i kreću se k'o ludaci u svim pravcima.

nema to veze sa talentom, daj igračima 90ih par godina i isto bi ovo radili

 

ali je fakat zbog prostora na kojem se igra teže igrati odbranu

ili nije, kada dozvoliš da izgubiš 25+ razlike

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

ja se duboko ne slažem sa ovom tvrdnjom. ili široko. i duboko;

 

razlika je u logici igre, gde se poteže sa 7-8-9-27 metara a svi su zbog te logike našpanovani da bockaju šuteve i kreću se k'o ludaci u svim pravcima.

nema to veze sa talentom, daj igračima 90ih par godina i isto bi ovo radili

 

ali je fakat zbog prostora na kojem se igra teže igrati odbranu

ili nije, kada dozvoliš da izgubiš 25+ razlike

 

Itekako je talenat danas na historijski najvisoj razini dosad. Potpuno prirodan tok dogadjaja. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, freethrow said:

A te akcije, po pravilu, a pogotovo kada je neka ekipa limitirana ofanzivno kao Dalas bez Kajrija, se najčešće svode upravo na ovakve stvari. I tu sad malo više pada u vodu ona priča o razigravanju ekipe, "pusti Jordana/Dražena da puni, daj da zaustavimo ostale" i ostali postulati košarke od pre 20 i 30 godina.

A kako se to uklapa u priču da je i Atlanta dala 140+.

 

Jeste Luka imao dosta poteza da ti padne vilica, plus odličnu prangiju, ali 290 poena je baš mnogo, nije ih sam dao. A sve je više tih mečeva gde je na poluvremenu rezultat tipa 80-75.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Itekako je talenat danas na historijski najvisoj razini dosad. Potpuno prirodan tok dogadjaja. 

 

apsolutno nije. bolji su šuteri, jer se to traži i ohrabruje ali nikakva historijska razina nije u pitanju.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Barkley#34 said:

A kako se to uklapa u priču da je i Atlanta dala 140+.

 

Jeste Luka imao dosta poteza da ti padne vilica, plus odličnu prangiju, ali 290 poena je baš mnogo, nije ih sam dao. A sve je više tih mečeva gde je na poluvremenu rezultat tipa 80-75.

Atlanta je uz Indijanu ekipa koja igra u najbrzem ritmu ove sezone. Rekao bih da to rade smisleno, jer su defanzivno toliko losi, da im ne preostaje nista drugo, sem da probaju da pobede na "poen vise" taktiku.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

 

apsolutno nije. bolji su šuteri, jer se to traži i ohrabruje ali nikakva historijska razina nije u pitanju.


Apsolutno banaliziranje. Igraci su nikad vjestiji i to nije samo sut u pitanju. Dribling, kretnje, citanje igre. Bukvalno sve na nikad visoj razini. U najjacim ekipama lige dns fakticki imas startne petorke gdje svih 5 igraca moze napasti s loptom na sve nacine. Tip staticnih 3&D igraca koji se muce spustiti loptu na parket je fakticki izumro. Sve je krenulo sa 2014 Spursima i Warriorsima nakon sto ih je Kerr preuzeo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@alpaka Bereta Sida, sad bih mogao da nabrojim gomilicu stavki koje danasnji igraci izvode kao ekipa iz osnovne skole, jer nisu prioritet

 

daklem, ono sto se trazi je vrhunski;

to sto se trazi (sut, kretnja, agilnost), moze da se savlada medju vrhunskim igracima, koje nba uvek ima

 

nebitno je ali trazi neke bitne aspekte iz 90ih danasnjim igracima i izgledace smesno. daj im par godins i savladace to, nije rocket science

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Mnogo je teze igrati odbranu u danasnjoj ligi nego 90ih ili 2000ih. Nikad vise talenta nije bilo, nominalni igraci zadatka su danas mnogo vjestji s loptom od onih prije 10-15 godina, a kamoli jos i ranije. 

 

Ovo se uglavnom slazem. Ne toliko u smislu da ima vise talenta per se koliko to da ne postoji bas toliko nevestih bezveznjakovica na terenu u isto vreme koji umeju samo jednu stvar da rade vec su istrenirani i obuceni da umeju vise stvari da rade. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Horium said:

 

Ovo se uglavnom slazem. Ne toliko u smislu da ima vise talenta per se koliko to da ne postoji bas toliko nevestih bezveznjakovica na terenu u isto vreme koji umeju samo jednu stvar da rade vec su istrenirani i obuceni da umeju vise stvari da rade. 

 

To je i sva poenta. Elitni talenat je uvijek tu, dominatori iz svih era bi bili jednako dominantni u bilo kom stilu ili eri kosarke (sem onih iz ere vodoinstalatera i molera kad je najkriminanija zelena organizacija nakon SDA redala titule hehe) al razliku upravo cine ti sporedni igraci koji danas bez ikakve dileme imaju vise kosarkaskog skilla nego ikad ranije. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sombor Shuffle said:

To su samo cinjenice. Ovo je mozda najgori poraz bilo koje ekipe ove sezone, kad se uzmu u obzir sve okolnosti.
Primetan je znacajan pad u ucinku a narocito rezultatima, ekipa koje igraju b2b meceve ove sezone. Pored navedenog, Indijana je pre manje od 10 dana trejdovala za igraca koji bi trebao da bude 2. zvezda ekipe, sto je takodje otezavajuca okolnost.

Ovime Finiks pada na 4.5 pobede iza Denvera, u potencijalnoj borbi za prednost domaceg terena u plejofu, tacnije 1. rundi. Da ne govorim koliko su blizu timovi koji ih prate. Primera radi, Hjuston, trenutno prvi ispod crte za poslednje plejin mesto je 4.5 pobede iza njih. 
Povrh svega, Finiksu preostaje jedan od najtezih, ako ne i najtezi raspored u citavoj ligi. Samo poslednjih 10 utakmica je protiv ekipa koje su na 60% ili boljem ucinku u dosadasnjem delu sezone.

Sa kompletnim sastavom i Bukerovih 62 poena, cak i Boston kuci mora da padne, u 2. mecu u dve veceri.
@bodo

ne bojim se ja za njih. definitivno će se popjačati do deadlinea. osim Hornetsa i dua Miles, Richards u igri je i  Atlanta. traže se bolji 7 i 8 igrač rotacije i bolji rim protektor iza Nurkića.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

To je i sva poenta. Elitni talenat je uvijek tu, dominatori iz svih era bi bili jednako dominantni u bilo kom stilu ili eri kosarke (sem onih iz ere vodoinstalatera i molera kad je najkriminanija zelena organizacija nakon SDA redala titule hehe) al razliku upravo cine ti sporedni igraci koji danas bez ikakve dileme imaju vise kosarkaskog skilla nego ikad ranije. 

 

nisu u pravu.

uzmi samo jokica, koji je najbolji danas i jedan od najboljih svih vremena;

 

on danas rutinira pod kosem svakoga kao na filmu ali kada bi se susreo sa hakeemom, duncanom, robinsonom, prime ewingom koji je 30% bolji od embiida a nije bio u top3 centara svoje generacije, pa cak i rodmanom, koji je jbga, troduplo bolji nego draymond green u prajmu - ne bi mogao tako lako da strpa 17 od 27 svojih poena.

 

zato i kazem, neki aspekti igre su ludo bolji, neki su na bednom nivou u poredjenju sa onomad.

...

a ti sporedni igraci, ne znam da li ima smisla da ih nabrajam - samo su cepali sa midrangea umesto danas sa trice.

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

nisu u pravu.

uzmi samo jokica, koji je najbolji danas i jedan od najboljih svih vremena;

 

on danas rutinira pod kosem svakoga kao na filmu ali kada bi se susreo sa hakeemom, duncanom, robinsonom, prime ewingom koji je 30% bolji od embiida a nije bio u top3 centara svoje generacije, pa cak i rodmanom, koji je jbga, troduplo bolji nego draymond green u prajmu - ne bi mogao tako lako da strpa 17 od 27 svojih poena.

 

zato i kazem, neki aspekti igre su ludo bolji, neki su na bednom nivou u poredjenju sa onomad.

 

Ovo je vec klasicno trava je bila zelenija u moje vrijeme. Jokic je ofanzivno vrlo vjerovatno najkompletniji centar ikad. On bi u apsolutno svakoj eri kosarke nasao nacin da dodje do svog ucinka. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...