Jump to content

Recommended Posts

3 minutes ago, HAMMER said:

koliki je mle? 10kk godisnje?

12+ miliona

 

Taj ugovor koji je bio ponuđen Tompsonu je bio sign and trade, bacili bismo još DLo da bismo dobili polupokretnog Kleja. Katastrofa. Sva sreća, pa je Klej odbio da dođe u LA zbog velikih poreza na platu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

saric i watson bi trebali da budu prvi sa klupe i to je sasvim ok imo. nnaji se nije pokazao, ruki je ruki a jordan ce verovatno biti u ulozi haslema. 

meni manje smisla ima povratak cancara, ali ajde bar jos neki suter i verovatno su ga hteli ispostovati posle povrede.

 

bek se mora dovesti. cak i ako westbrook dolazi i onda treba neko na sg. trent je preskup i nerealan jer jedina opcija je minimalac. sve zavisi da li igraci zele da jure titulu ili pare. a kako dani prolaze sve manje roster spotova u ostalim ekipama, neko bi trebao izvisiti i da uzmu manje para od ocekivanog. samo da ne vrate holidaya, treba neki ozbiljniji skorer.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, gggggggg said:

bek se mora dovesti. cak i ako westbrook dolazi i onda treba neko na sg. trent je preskup i nerealan jer jedina opcija je minimalac.

Koliko Denver može da ponudi posle gubitka KCP-a? Šuška se da se Trent može dobiti za 13-14 milki po sezoni.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, stefan81888 said:

 

 

 

 

 

na prvu loptu reakcija mi je bila - vrh! 

olstar igrač, nije dalabu, radi svoj posao, gregova škola...

 

na drugu loptu - ima 35 godina, prilično je ball stopper i pitanje je kako će da se uklopi sa foksom, 3P šut mu je slab... ok, poludistanca mu je specijalnost

na odbranu se i ne osvrćem, ionako je kingsima retko ko igra

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darko said:

Koliko Denver može da ponudi posle gubitka KCP-a? Šuška se da se Trent može dobiti za 13-14 milki po sezoni.

 

ako dobro kapiram kcpov odlazak skoro nema nikakvog uticaja na to koliko denver moze da nudi ostalim igracima. i da su ga platili siutacija bi bila gotovo ista. zato je imo velika greska sto mu nije dat novi ugovor.

za te pare je nemoguce dovesti trenta ili bilo kog drugog. ostalo je samo da se dovode igraci za minimalac, uz trejd za westbrooka. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa napisano je odmah čim je KCP potpisao za Orlando, da su ga Nagetsi ispušili, jer ne mogu da mu dovedu zamenu, sem da trejduju MPJ-a. Živo me zanima da li će Jokić uspeti da ih povuče visoko na tabeli, jer smatram da bi im plasman u TOP6 bila premija.

 

Drago mi je da je Filadelfija na kraju napravila jak roster. Potpis Martina na samo 8 miliona godišnje je pogodak čitavog prelaznog roka. Sada Embid nema nikakvog izgovora za neki jak rezultat sledeće sezone.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
22 minutes ago, Dracarys said:

Sada Embid nema nikakvog izgovora za neki jak rezultat sledeće sezone.

Sada ima još dva igrača na koje može da svaki krivicu. 

1 hour ago, gggggggg said:

ako dobro kapiram kcpov odlazak skoro nema nikakvog uticaja na to koliko denver moze da nudi ostalim igracima. i da su ga platili siutacija bi bila gotovo ista. zato je imo velika greska sto mu nije dat novi ugovor.

Koliko sam ja razumeo ponudili su mu slične pare ali ih je odbio. Ako je tako kao što kažeš, Denver nema šta da traži sledeće sezone.

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

to je bio report tony jonesa, koji nisam kupio™ uopste i koji je par dana kasnije ispostavio kao netacnim. nudili su mu znatno manje pare (cenim oko 17-18) i zato je ovaj izabrao orlando. mozda su trebali da mu ponude cetvorogodisnji ili petogodisnji ugovor koji bi bio mozda i veci od ovih 66m ali bi bar po sezoni ispalo manje. ovako se oslanjaju na ove ne bas dokazane klince da ce pokazati napredak i dostojno zameniti odlazece igrace iz sampionske sezone. 

ne znam koji je primarni cilj porodice kroenke, ali igraju se sa vatrom i trose prime sezone jokica na cenkanje sa dokazanim igracem, koji ce mozda biti bas ono sto ce nedostajati u novoj sezoni. i ovako im je falilo suta a sada su ostali bez jednog od tri sutera iz startne petorke i uopste iz cele ekipe. 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, gggggggg said:

to je bio report tony jonesa, koji nisam kupio™ uopste i koji je par dana kasnije ispostavio kao netacnim. nudili su mu znatno manje pare (cenim oko 17-18) i zato je ovaj izabrao orlando. mozda su trebali da mu ponude cetvorogodisnji ili petogodisnji ugovor koji bi bio mozda i veci od ovih 66m ali bi bar po sezoni ispalo manje. ovako se oslanjaju na ove ne bas dokazane klince da ce pokazati napredak i dostojno zameniti odlazece igrace iz sampionske sezone. 

ne znam koji je primarni cilj porodice kroenke, ali igraju se sa vatrom i trose prime sezone jokica na cenkanje sa dokazanim igracem, koji ce mozda biti bas ono sto ce nedostajati u novoj sezoni. i ovako im je falilo suta a sada su ostali bez jednog od tri sutera iz startne petorke i uopste iz cele ekipe. 

 

Da su mu dali takav ugovor to bi znacilo gotovo siguran odlazak Gordona naredne sezone kad mu istekne ugovor, ne bi imali nikakav nacin da ga zadrze sem da trejduju MPJ-a sad za neki expiring ugovor i da se tako hendikepiraju na drugi nacin. Koliko god da 'boli' bar vidim neki smisao jer ova nova pravila bas ogranicavaju jake timove i Booth je procenio da mu vise vredi Gordon dugorocno nego KCP kratkorocno. KCP gura ka 33-oj godini, sto je verovatno bio jos jedan faktor.

 

Sta je tu je, dalje se mora. Braun ce bolje da cuva Edwardsa i slicne koji zele pre svega da dodju do obruca ali ce odbrana da bude losija protiv tipova kao Steph koje moras da juris kroz blokove gde je KCP bio mozda i najbolji u celoj ligi. Klupa bi mogla da izgleda malo bolje u zavisnosti od toga kako Watson i Strawther napreduju i u odnosu na to koga jos dovedu do pocetka sezone. Saric je solidan potpis (mada mi se ne svidja player option za sledecu godinu). Nadam se da Cancar moze opet nesto da odigra tokom regularke jer bio poprilicno koristan pre povrede. Na 3-5 su solidno popunjeni, na 1-2 je trenutno problem i tu ocekujem nesto da se desi (bio to Westbrook ili neko drugi).

To da im je premija top 6? Jokic je dovukao startnu postavu u kojoj su bili Barton i Rivers i gde je sesti covek bio Campazzo bez Murraya i MPJ-a u top 6. Covek je verovatno najveci floor raiser u istoriji ili bar top 3 u tom segmentu, iznenadio bih se da ne budu top 4 opet.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Radalek said:

Da su mu dali takav ugovor to bi znacilo gotovo siguran odlazak Gordona naredne sezone kad mu istekne ugovor, ne bi imali nikakav nacin da ga zadrze sem da trejduju MPJ-a sad za neki expiring ugovor i da se tako hendikepiraju na drugi nacin. Koliko god da 'boli' bar vidim neki smisao jer ova nova pravila bas ogranicavaju jake timove i Booth je procenio da mu vise vredi Gordon dugorocno nego KCP kratkorocno. KCP gura ka 33-oj godini, sto je verovatno bio jos jedan faktor.

 

Sta je tu je, dalje se mora. Braun ce bolje da cuva Edwardsa i slicne koji zele pre svega da dodju do obruca ali ce odbrana da bude losija protiv tipova kao Steph koje moras da juris kroz blokove gde je KCP bio mozda i najbolji u celoj ligi. Klupa bi mogla da izgleda malo bolje u zavisnosti od toga kako Watson i Strawther napreduju i u odnosu na to koga jos dovedu do pocetka sezone. Saric je solidan potpis (mada mi se ne svidja player option za sledecu godinu). Nadam se da Cancar moze opet nesto da odigra tokom regularke jer bio poprilicno koristan pre povrede. Na 3-5 su solidno popunjeni, na 1-2 je trenutno problem i tu ocekujem nesto da se desi (bio to Westbrook ili neko drugi).

To da im je premija top 6? Jokic je dovukao startnu postavu u kojoj su bili Barton i Rivers i gde je sesti covek bio Campazzo bez Murraya i MPJ-a u top 6. Covek je verovatno najveci floor raiser u istoriji ili bar top 3 u tom segmentu, iznenadio bih se da ne budu top 4 opet.

Ionako će doći vreme kada će morati da biraju između Gordona i MPJ-a, neće moći svu četvoricu da produže. U svakom slučaju, ovo je veliki hendikep za Denver. A dovode igrače na unutrašnjim pozicijama što mi je čudno. 

Link to comment
Share on other sites

Pitanje za.poznavaoce prilika trenutnih:ko.bi mogao od slobodnih igraca na pozicijama 1-2 da sleti u Denver, imajuci u vidu ugovore, rasposlozivost i sta sve ne?

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, doragan said:

Pitanje za.poznavaoce prilika trenutnih:ko.bi mogao od slobodnih igraca na pozicijama 1-2 da sleti u Denver, imajuci u vidu ugovore, rasposlozivost i sta sve ne?

Westbrook, Tyus Jones od 'poznatijih'.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
10 hours ago, Radalek said:

 

To da im je premija top 6? Jokic je dovukao startnu postavu u kojoj su bili Barton i Rivers i gde je sesti covek bio Campazzo bez Murraya i MPJ-a u top 6. Covek je verovatno najveci floor raiser u istoriji ili bar top 3 u tom segmentu, iznenadio bih se da ne budu top 4 opet.

Samo što bi morali da pogledamo konkurenciju na zapadu iz te sezone i konkurenciju recimo iz aktuelne. To je nebo i zemlja. Samo SAS i Portland da kažeš da su bile neozbiljne ekipe dok je Juta igrala rezervisano. Činjenica da je zapad imao bolesno jaču konkurenciju leži u tome da je imao rekordnih 70+ pobeda više od istoka.

 

Sledeće sezone su OKC, Minesota i Dalas sigurno ispred, jer su duboke rotacije. 

 

Prošle sezone su Pelikansi cele sezone bili oko 4-5 mesta, da bi se u samom finišu sezonu strvali na sedmo mesto u plej in. Sada sa dodatkom Mareja na pleju će tek biti jaki.

 

Da računam i Memfis koji su uvek u regularci jaki, standard drugo-treće mesto, ne sumnjam da će da porobe naredne sezone. Ljudi su lagano uhvatili 27 pobeda sa sve tankovanjem, propuštenom sezonom Morenta, povredama Bejna, Adamsa, Smarta, Klarka i ostalih igrača, dobar deo sezone su im ekipu činili g ligaši.

 

To su tek pet ekipa, a gde su Lejkersi, Sansi, pojačani Kingsi Derozanom, a ni Voriorsi, Klipersi i Roketsi nisu za baciti, posebno ovi poslednji koji kliknuli tek u finišu sezone.

 

Kao što sam rekao prošle godine da Nagetsi neće odbraniti titulu, jer je gubitak Brauna bio veliki, tako sada isto govorim da će biti premija za Nagetse da uhvate TOP6 na zapadu (samo uz veliko zdravlje igrača i MVP sezonu Jokića), jer više nemaju ni najjaču petorku, a klupa im je jadna do bola, nema niđe stabilnog skorera, sve teški antitalenti. Mislim da će i Redžija Džeksona da prave od blata, ako će im alternative da budu Vestbruk ili slični duduci. Redži je umeo neku tricu da ubode. 

 

 

 

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam sta moze Russell Westbrook da donese ekipi Denvera?

Atletika mu je u padu, sut nikada nije imao(znaci lakse ce da brane pik njega i Jokica kada budu na terenu zajedno), veliki ego.

Ne znam nikako mi se ne uklapa u sliku Nuggetsa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, doragan said:

Pitanje za.poznavaoce prilika trenutnih:ko.bi mogao od slobodnih igraca na pozicijama 1-2 da sleti u Denver, imajuci u vidu ugovore, rasposlozivost i sta sve ne?

mozda bi broni bio dobro resenje s obzirom na medijski hajp i zainteresovanost sponzora.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Radalek said:

Da su mu dali takav ugovor to bi znacilo gotovo siguran odlazak Gordona naredne sezone kad mu istekne ugovor, ne bi imali nikakav nacin da ga zadrze sem da trejduju MPJ-a sad za neki expiring ugovor i da se tako hendikepiraju na drugi nacin. Koliko god da 'boli' bar vidim neki smisao jer ova nova pravila bas ogranicavaju jake timove i Booth je procenio da mu vise vredi Gordon dugorocno nego KCP kratkorocno. KCP gura ka 33-oj godini, sto je verovatno bio jos jedan faktor.

 

Sta je tu je, dalje se mora. Braun ce bolje da cuva Edwardsa i slicne koji zele pre svega da dodju do obruca ali ce odbrana da bude losija protiv tipova kao Steph koje moras da juris kroz blokove gde je KCP bio mozda i najbolji u celoj ligi. Klupa bi mogla da izgleda malo bolje u zavisnosti od toga kako Watson i Strawther napreduju i u odnosu na to koga jos dovedu do pocetka sezone. Saric je solidan potpis (mada mi se ne svidja player option za sledecu godinu). Nadam se da Cancar moze opet nesto da odigra tokom regularke jer bio poprilicno koristan pre povrede. Na 3-5 su solidno popunjeni, na 1-2 je trenutno problem i tu ocekujem nesto da se desi (bio to Westbrook ili neko drugi).

To da im je premija top 6? Jokic je dovukao startnu postavu u kojoj su bili Barton i Rivers i gde je sesti covek bio Campazzo bez Murraya i MPJ-a u top 6. Covek je verovatno najveci floor raiser u istoriji ili bar top 3 u tom segmentu, iznenadio bih se da ne budu top 4 opet.

 

situacija nije laka naravno, ali ako imas igraca kao sto je jokic ja ne bih se ovako kockao sa sezonama i ovako je vec izgubio dve sezone zbog povreda.

ja bih i dalje pokusavao da imam sve najbolje moguce igrace na okupu i tek posle bih razmisljao o drugim stvarima kada dodje red na njih. kao sto je npr trejd portera, kojem bi nakon sledece sezone ostalo jos samo dve sezone ugovora i lakse bi ga mogli uvaliti i to valjda sa vecom vrednoscu nego sto je sada ima.

 

ne znam jel bas booth ima ovu viziju ili je dobio direktivu od gore da ne talasa mnogo sa parama pa se zato fura sa ovim two timelineom™ ali se meni to nikako ne svidja jer nismo bas videli neki bogzna kakav napredak i mega talenat kod ovih mladih igraca pa da budemo sigurni za njihov puni doprinos u playoffu. videli smo sta se desilo sa warriorsima nedavno kada su i oni pokusali da pomalo prinudno balansiraju sa ovakvom taktikom.

 

jos jedan bek se mora dovesti. ja neverujem da ima sanse za tyusa jonesa i slicne skuplje igrace. pre ce biti neko za minimalac kao lonnie walker ili mozda legendarni shamet. sve uz westbrookov trejd, nadam se. 

 

jokic ako je zdrav tokom citave sezone vredi sam 50 pobeda, mislim da ne bi trebalo biti problema za top4. playoff je jedino sto je bitno. ali ajde i ako kola krenu nizbrdo ima jos vremena i prostora za ispravljanje.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Dusko said:

Ja ne znam sta moze Russell Westbrook da donese ekipi Denvera?

Atletika mu je u padu, sut nikada nije imao(znaci lakse ce da brane pik njega i Jokica kada budu na terenu zajedno), veliki ego.

Ne znam nikako mi se ne uklapa u sliku Nuggetsa.

 

Ne znam odakle ovo više, mislim da je WBrook-ov ego mnogo manji problem nego što je široko rasprostranjeno verovanje.

 

Nadam se da će ga dovesti samo da vidim navijače Denvera na aparatima. Do juče je Kornjača bio stat padder a Jokić jedina prava TD mašina, dok sad mogu biti saigrači i to ga Jokić želi u ekipi. 

Link to comment
Share on other sites

West nema šanse da bude beskorisniji od Redžija koji odigrao jedan kršten mesec za celu sezonu. Prošla sezona KCP bar što se napada tiče u plej ofu nije bila ništa vau i nenadoknadivo i mislim da će hrišćanin moći da ga zameni. Šarića nisam pratio ali je sigurno korisniji od Džordanovića pa će i Jokara moći svežiji u plej of.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dracarys said:

Samo što bi morali da pogledamo konkurenciju na zapadu iz te sezone i konkurenciju recimo iz aktuelne. To je nebo i zemlja. Samo SAS i Portland da kažeš da su bile neozbiljne ekipe dok je Juta igrala rezervisano. Činjenica da je zapad imao bolesno jaču konkurenciju leži u tome da je imao rekordnih 70+ pobeda više od istoka.

 

Sledeće sezone su OKC, Minesota i Dalas sigurno ispred, jer su duboke rotacije. 

 

Prošle sezone su Pelikansi cele sezone bili oko 4-5 mesta, da bi se u samom finišu sezonu strvali na sedmo mesto u plej in. Sada sa dodatkom Mareja na pleju će tek biti jaki.

 

Da računam i Memfis koji su uvek u regularci jaki, standard drugo-treće mesto, ne sumnjam da će da porobe naredne sezone. Ljudi su lagano uhvatili 27 pobeda sa sve tankovanjem, propuštenom sezonom Morenta, povredama Bejna, Adamsa, Smarta, Klarka i ostalih igrača, dobar deo sezone su im ekipu činili g ligaši.

 

To su tek pet ekipa, a gde su Lejkersi, Sansi, pojačani Kingsi Derozanom, a ni Voriorsi, Klipersi i Roketsi nisu za baciti, posebno ovi poslednji koji kliknuli tek u finišu sezone.

 

Kao što sam rekao prošle godine da Nagetsi neće odbraniti titulu, jer je gubitak Brauna bio veliki, tako sada isto govorim da će biti premija za Nagetse da uhvate TOP6 na zapadu (samo uz veliko zdravlje igrača i MVP sezonu Jokića), jer više nemaju ni najjaču petorku, a klupa im je jadna do bola, nema niđe stabilnog skorera, sve teški antitalenti. Mislim da će i Redžija Džeksona da prave od blata, ako će im alternative da budu Vestbruk ili slični duduci. Redži je umeo neku tricu da ubode. 

 

 

 

 

U top 7 smo bez problema. Fali samo KCP u odnosnu na prošlu sezonu kad smo bili drugi. Momentalno smo salarjiju na 180 miljki znači da ima prostora da se dovede neki solidan igrač. Zapad nije problem gde je sad razvodnjena kvaliteta po svim klubovima nego je najveća prepreka Boston.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don Dusko said:

Ja ne znam sta moze Russell Westbrook da donese ekipi Denvera?

Atletika mu je u padu, sut nikada nije imao(znaci lakse ce da brane pik njega i Jokica kada budu na terenu zajedno), veliki ego.

Ne znam nikako mi se ne uklapa u sliku Nuggetsa.

 

Atletika jeste u padu, ali je i dalje na visokom nivou. Ego ima, ali nije egomanijak, mislim da se moze sa Vestbrukom raditi. 

 

Najveci problem je sut, jer Denver nije nakrcan sa suterima sto poprilicno uslovljava u kojim petorkama je Vestbruk koristan. Jos je Vestbruk-Jokic osovina najmanji problem, jer Jokic makar ima range. 

 

Zapravo, najveci problem je taj sto je taj sto je Denverova klupa uzasno napadacki i narocito suterski jalova te je onda samim tim potencijalna ideja o Vestbruku kao vodji second unita potpuno besmislena. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...