Jump to content

Recommended Posts

Posted (edited)

Kukoc mi je pre Stojakovica. Peakovao je pre i vise u Evropi, bio clan najboljeg tima svih vremena. I to znacajan clan.

 

Stojakovic mi je broj cetiri, sigurno ispred Drazena. Drazen je SBB KBB prica nazalost, flair sa kojim je igrao i to sto je poginuo utice na rasudjivanje. Cak i ako presecemo njihove karijere do tog trenutka kada je Drazen poginuo, Kukoc i Stojakovic su jasno ispred njega.

 

Igrao je jedno finale kao clan rotacije, tipa osmi igrac, sa Nju Dzersijem ispadao u prvoj rundi dva puta.

 

Kukoc je u 28. godini bio sampion i sixth man sa slicnim ppg kao Drazen u Portlandu kad je igrao finale, Stojakovic je imao do 28. godine finale konferencije (imao bi i titulu da Lejkersi nisu morali da osvoje te godine), cetiri sezone sa preko 20 ppg (Drazen je imao samo dve) i bio je All NBA second tim.

 

Dragic je mozda top 10, to bih morao da razmislim, ispred Kukoca u igrici ne moze da bude.

 

Divac i Drazen su tu negde.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije fer Draženovu prekinutu karijeru stavljati u isti odnos sa ostalima, tako da bih ga izuzeo iz ovih rangiranja. 

 

Čovek je bio vladar evro košarke, pakao od strelca, koji je tamo prvo prošao kroz toplog zeca pa je poginuo kad su stvari polako dolazile na svoje mesto. Dalje, stalno ću ponavljati pitanje konteksta vremena u kom su on i njegovi savremenici odlazili u NBA. On je u Evropi imao status Luke pre Luke, a tamo je dočekan pomalo ksenofobično, a prilično ignorisano. Svojom fokusiranom glavom i krvavim radom po kom je bio poznat je uspeo da se nametne, naravno uz sreću da neko shvati šta ima u rukama. Nažalost, prekratko je to trajalo.

 

Koliko god da je teško rangirati igrače iz različitih NBA epoha, još je teže to uraditi sa Evropljanima. Kao što je Sir Čarls rekao da bi svaki klinac koji danas potpisuje sumanuto visoke ugovore trebalo da deo te sume da Medžiku i Birdu, koji su stvorili temelj za to, tako bi svaki deo uspeha Dirka, oba Gasola, Peje, pa sve do rukometaša, parizera i konjokradice trebalo pripisati Draženu, Divcu, Kukoču, Šremfu... Deo drveta hajpa koji je Luku dočekao i prati ga ovih godina je Žendra zasadio i zalivao par godina.

  • Like 10
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Мислим да сви наши бивши ex-YU играчи, који су играли са Драженом, имају свест да је био и бољи и посвећенији од њих у баскету.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, McLeod said:

Kukoc mi je pre Stojakovica. Peakovao je pre i vise u Evropi, bio clan najboljeg tima svih vremena. I to znacajan clan.

 

Stojakovic mi je broj cetiri, sigurno ispred Drazena. Drazen je SBB KBB prica nazalost, flair sa kojim je igrao i to sto je poginuo utice na rasudjivanje. Cak i ako presecemo njihove karijere do tog trenutka kada je Drazen poginuo, Kukoc i Stojakovic su jasno ispred njega.

 

Igrao je jedno finale kao clan rotacije, tipa osmi igrac, sa Nju Dzersijem ispadao u prvoj rundi dva puta.

 

Kukoc je u 28. godini bio sampion i sixth man sa slicnim ppg kao Drazen u Portlandu kad je igrao finale, Stojakovic je imao do 28. godine finale konferencije (imao bi i titulu da Lejkersi nisu morali da osvoje te godine), cetiri sezone sa preko 20 ppg (Drazen je imao samo dve) i bio je All NBA second tim.

 

Dragic je mozda top 10, to bih morao da razmislim, ispred Kukoca u igrici ne moze da bude.

 

Divac i Drazen su tu negde.


Stojakovic je 6 puta imao imao preko 18ppg (4 puta preko 20ppg), Kukoc je 2 puta bio na 18ppg, jednom na 19ppg (a nije bas da je uvek igrao sa MJ-om, imao je cak sezonu kad ni Pipen nije bio tu). Ali ajde, glupo je da se porede ppg, nisu isti tip igraca.
Mada Stojakovic je 3 puta bio preko 20ppg u PO-u, Kukoc nikad do 15ppg.

Kakvo pricanje o prajmu, Stojakovic je bio drugi strelac lige u 03/04 i cetvrti za MVP-a.
Prime Stojakovica je bolji nego prime Drazena, ma koliko god se nekrofilije i nostalgije trudile da iskrive taj narativ.
Stojakovic je preuzeo palicu tima koji bi izvesno bio sampion NBA lige da nije naleteo na overpower LAL, za koje smatram da su jedna od 4 najboljih timova ovog milenijuma (GSW, LBJ Mia, SAS, pa taj early 00s LAL).
Drazenov stil igre je bio adekvatniji za to vreme, nego Pedjin za vreme kada je on igrao.

Ja zaista mislim da je Stojakovic najbolji spot up trojkas u istoriji kosarke. Nije bolji trojkas od Curry-a, naravno, ali kao spot up cisti, mozda i jeste. Njegov izbacaj je zlo. Brz i visok izbacaj, ne bira koja pozicija, polozaj lopte na cudnom mestu...
On bi imao laganica 30ppg danas sa nekim timom koji ne sutira dvojke koje nisu zicer.

Na sve to bio je jako potcenjen defanzivac.

Da li mislim da je Kukoc overall talentovaniji igrac od Stojakovica? Da. Mislim da je njegov plafon bio veci. Ali to je druga diskusija. Stojakovic je sveukupno ucinkovitiji igrac bio od Kukoca.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jedino sto se moze kada se porede igraci radi rangiranja jeste da se analizira ono sto jesu ucinili/odigrali u karijeri. Slazem se da mozda nije sasvim fer prema Drazenu i slicnim primerima preranih prekida karijera zbog ovog ili onog razloga, ali to je prosto jedini materijal koji imamo. Mogu ja da kazem da bi Francis bio goat PG da nije upoznao krek, i mozda bih bio u pravu, ali to je prosto samo projekcija i puka pretpostavka. Isto je i sa bilo kojim sjajnim igracem koga su unakazile povrede, poput recimo Roya iitd.. Imamo to sto imamo i poredimo karijere takve kakve su. Mislim kako bilo ko od nas moze da zna da li bi Bron bio ovako dobar u MJ-ovo vreme ili MJ u njegovo. Opet su to sve neke pretpostavke i ubedjenja i ne moraju imati nikakve veze sa objektivnom istinom.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

To što je Dražen igrao u Portlandu je odlično bilo, 8 poena u 13 minuta na 49% iz igre ali nije igrao više jer je tu Dreksler na njegovoj poziciji a i malo što je Evropljanin. Čak i da je Portland uzeo titulu to bi moglo skroz da se zanemari, nije relevantno. Stojakovićeva titula isto nije relevantna tu puno isto kod ocenjivanja igrača iako mi je neizmerno drago da je uspeo da uzme jedan prsten.

 

Ono što je bitno je da je vodio Netse dva puta u PO kao najbolji igrač i verovatno bi nastavio to da radi. Ja bih rekao da ga to stavlja ispred nekog ko je bio jako bitan član rotacije Bulsa i koji nikad nije bio no1 igrač u timu. E sad peak Stojaković vs peak Dražen je već debata sa dosta varijabilnih

Edited by Nicklord
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
11 minutes ago, BattleBender said:


Stojakovic je 6 puta imao imao preko 18ppg (4 puta preko 20ppg), Kukoc je 2 puta bio na 18ppg, jednom na 19ppg (a nije bas da je uvek igrao sa MJ-om, imao je cak sezonu kad ni Pipen nije bio tu). Ali ajde, glupo je da se porede ppg, nisu isti tip igraca.
Mada Stojakovic je 3 puta bio preko 20ppg u PO-u, Kukoc nikad do 15ppg.

Kakvo pricanje o prajmu, Stojakovic je bio drugi strelac lige u 03/04 i cetvrti za MVP-a.
Prime Stojakovica je bolji nego prime Drazena, ma koliko god se nekrofilije i nostalgije trudile da iskrive taj narativ.
Stojakovic je preuzeo palicu tima koji bi izvesno bio sampion NBA lige da nije naleteo na overpower LAL, za koje smatram da su jedna od 4 najboljih timova ovog milenijuma (GSW, LBJ Mia, SAS, pa taj early 00s LAL).
Drazenov stil igre je bio adekvatniji za to vreme, nego Pedjin za vreme kada je on igrao.

Ja zaista mislim da je Stojakovic najbolji spot up trojkas u istoriji kosarke. Nije bolji trojkas od Curry-a, naravno, ali kao spot up cisti, mozda i jeste. Njegov izbacaj je zlo. Brz i visok izbacaj, ne bira koja pozicija, polozaj lopte na cudnom mestu...
On bi imao laganica 30ppg danas sa nekim timom koji ne sutira dvojke koje nisu zicer.

Na sve to bio je jako potcenjen defanzivac.

Da li mislim da je Kukoc overall talentovaniji igrac od Stojakovica? Da. Mislim da je njegov plafon bio veci. Ali to je druga diskusija. Stojakovic je sveukupno ucinkovitiji igrac bio od Kukoca.

 

Jedini problem u toj prici je sto je Kukoc ipak dosta prilagodio svoju igru da bi igrao u najboljem timu svih vremena. Stojakovic je takodje danas poznat kao spot up suter, a realno je bio monstrum i u Evropi je mogao da igra i centra. Imao je opasnu tehniku za svoju visinu, ne nivo Jokica naravno, ali je u tom pogledu dosta potcenjen, jer je bio tako dobar trojkas i na tome je prakticno bazirao svoju igru.

 

Svakako su mi blizu i svakako obojica ispred Drazena, to mi je van diskusije iskreno.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Pedja je da podsetimo, ako se dobro secam odigrao samo 2 sezone u PAOK-u, jer je celu jednu pauzirao zbog neke ozbiljne povrede.
U te 2 sezone, imao je preko 20ppg (u toj evropskoj kosarci, gde su padali rezultati 54-49), izbacio Oly u polufinale grckog prvenstva i igrao 3-2 u finalu sa PAO-om. Jednu od te 2 sezone imao 20ppg u Evroligi (kako god da se zvala tad).

Stojakovic bi imao izvesno imao slicnu dominaciju, poput Kukoceve ili Drazenove, u Evropskoj kosraci da je odigrao sezonu, 2 vise. Dete, samo sto je izaslo od ozbiljne povrede  trpa 20ppg...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nicklord said:

To što je Dražen igrao u Portlandu je odlično bilo, 8 poena u 13 minuta na 49% iz igre ali nije igrao više jer je tu Dreksler na njegovoj poziciji a i malo što je Evropljanin. Čak i da je Portland uzeo titulu to bi moglo skroz da se zanemari, nije relevantno.

 

Ono što je bitno je da je vodio Netse dva puta u PO kao najbolji igrač i verovatno bi nastavio to da radi. Ja bih rekao da ga to stavlja ispred nekog ko je bio jako bitan član rotacije Bulsa i koji nikad nije bio no1 igrač u timu. E sad peak Stojaković vs peak Dražen je već debata sa dosta varijabilnih

 

Vodio je do plejofa sa 18-22 ppg i ispadao lagano u prvoj rundi.

 

I DIvac je vodio tako jedan Sarlot do plejofa, imao 18 ppg. Bio drugi igrac iza Glena Rajsa. To nikako ne moze da mu bude argument da je bolji od Stojakovica, iskreno Stojakovic je po svim parametrima cak i da se gledaju preseci do 28. godine jasno bolji.

 

Divac i Drazen su uporedivi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, McLeod said:

 

Vodio je do plejofa sa 18-22 ppg i ispadao lagano u prvoj rundi.

 

I DIvac je vodio tako jedan Sarlot do plejofa, imao 18 ppg. Bio drugi igrac iza Glena Rajsa. To nikako ne moze da mu bude argument da je bolji od Stojakovica, iskreno Stojakovic je po svim parametrima cak i da se gledaju preseci do 28. godine jasno bolji.

 

Divac i Drazen su uporedivi.

Nije Divac vodio Šarlot do PO. Tamo je najbolji igrač bio Glen Rice a Divac starter. Nikad nije ni imao 18 poena po meču nego 13 pa 10

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pogledaj opet, u plejofu je imao 18 ppg. I bio je jasno drugi igrac tog tima. Drazen i Kolman u Netsima su bili barabar. Ne mozemo da kazemo da je Drazen bio jasno prvi igrac tog tima. Plus je Bouvi te dve sezone kad je bio zdrav igrao jako dobro, ali da kazemo da je on bio treci igrac.

 

A u plejofu te godine kad je Drazen imao 24 ppg i ispali od Klivlenda 3-1, Kolman je imao 22, a Moris 19.

 

U Sarlotu je bio veci gap izmedju Rajsa i Divca i ostalih.

 

Ali to je nebitno manje vise, tu su negde, ali svakako govori u prilog koliko je njegova karijera romantizovana. Realno ne moze u istu recenicu sa Jokicem i Doncicem, a ni sa Stojakovicem i Kukocem.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Da bi se Draženova zona komfora prenela u NBA, trebalo mu je dati potpunu slobodu u igri(kao Luki), za šta NBA tada nije bio spreman. I razumem ih, samo eto konstatujem. Peđa i Toni su ipak bili nešto drugačiji po stilu igre, i mogli su bez mnogo lopte u rukama pokazati svoje kvalitete.

 

Ja lično njih ne bih rangirao, već bih svu trojicu stavio u isti tier.

 

Nikola i Luka svakako najbolji.

 

Edited by MilošVB
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, HAMMER said:

stojakovic bolji od kukoca... alo bre ljudi sta pricate bre???

pink panter dva kupa sampiona kao najbolji igrac sa 20ak godina. 3 enbieja. malo realnosti.

Robert Horry > Charles Barkley type of argument...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
12 minutes ago, BattleBender said:

Robert Horry > Charles Barkley type of argument...

Između Horija i Barklija nisu nijanse, između ove dvojice jesu, tako da broj titula može biti argument. Druga je stvar što je Hammer nastupio toliko ubeđen da je Toni > Peja.

 

Da mi neko nasloni pištolj na glavu, i ja bih to rekao, ali kao što sam već napisao, mislim da je najpoštenije staviti ih u isti tier. Iako sam opterećen top listama generalno i volim da sve to bude poređano hahahh

Edited by MilošVB
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Da se vratim na Den vs Min. Uopste se ne bi iznenadio da bude game 6 ili 7. Timovi su dobro izjednjaceni, nema ni jednog jako slabog tima sada. Kod Denvera kad su izgubili sa neverovatnim razlikama je bio samo mental breakdown, tumarali su kao onesvesceni. Nisu mogli da shvate da Vuflsi igraju 3 puta bolje i jace u tim momentima i sekevencama. Isto ne verujem da ce biti takvih blowout-a u finalu ako bude Bos vs. Dallas ili Min (izuzev ako bude previse tehnickih ili povreda).

 

Navijam za Dallas, i mislim da su malo bolji, ali to znaci nista 🙂 (sad ako sledeci mec Dallas izbaci Min. sa blowout-om, prihvatam zvizduke 🙂 )

 

 

Edited by nonick
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...