Jump to content

Recommended Posts

Leti leti Jones

Dva losa resenja Evardsa prvo turnover od nogu mu ispada lopta za ovaj lob u kontri Doncic-DJJ a potom je krenuo na zid i popio blokadu i nova kontra Dallasa i opet egal

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Bugl Khan said:

1. s kim vodiš raspravu?

2. Gasol i ostali nisu iz exyu

3. NBA franšize su jednako jake pa imaju uporište. Nema veze kako se zalomi ko te drafta

4. koja su pravila NBA pravila za legasi

Ne vodim raspravu, samo sam dao mojih pet centi o Toniju Kukoču. 

 

Ako je iz ex-yu, onda su Luka i Jokić par stepenika iznad ostalih, dalji redosled je po ukusu, mada je i tu Dražen treći. Prvobitno je bilo ko su najbolji iz Evrope.

 

Samo što u NBA možeš da menjaš tim i dobiješ bolje saigrače da bi osvojio titulu, ako je klub neozbiljan, ionako prvih par godina se u vodu bacaju. Reprezentaciju ne možeš da menjaš. Sve je definisano salary capom da postoji mala šansa da neko zezne sistem. Luka je bio strpljiv na velike greške Dalasa, ali su se izvadili trejdom za labilnog Irvinga. Da se nije desila Irving saga, Luka bi 1/1 napustio Dalas, možda bi prešao u OKC koji imaju milion pikova.

 

Za legacy su bitna timska i razna individualna klupska priznanja. Broj titula, FMVP, MVP, DPOY, i broj izbora u all NBA team. Što jači longevity, to je i jači legacy.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dracarys said:

Ne vodim raspravu, samo sam dao mojih pet centi o Toniju Kukoču. 

 

Ako je iz ex-yu, onda su Luka i Jokić par stepenika iznad ostalih, dalji redosled je po ukusu, mada je i tu Dražen treći. Prvobitno je bilo ko su najbolji iz Evrope.

 

Samo što u NBA možeš da menjaš tim i dobiješ bolje saigrače da bi osvojio titulu, ako je klub neozbiljan, ionako prvih par godina se u vodu bacaju. Reprezentaciju ne možeš da menjaš. Sve je definisano salary capom da postoji mala šansa da neko zezne sistem. Luka je bio strpljiv na velike greške Dalasa, ali su se izvadili trejdom za labilnog Irvinga. Da se nije desila Irving saga, Luka bi 1/1 napustio Dalas, možda bi prešao u OKC koji imaju milion pikova.

 

Za legacy su bitna timska i razna individualna klupska priznanja. Broj titula, FMVP, MVP, DPOY, i broj izbora u all NBA team. Što jači longevity, to je i jači legacy.

 

Toni definitivno ispred Dražena. Možda je Dražen imao kapacitet da bude bolji u totalu ali nažalost nije stigao to da pokaže.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Dracarys said:

on je posedovao mnogo veći talenat u odnosu na iskompleksiranog Kukoča.

Au br. Teško da je neko imao veći talenat za košarku od Kukoča. Nemojmo gledati kako su ostareli sportisti nakrivo nasađeni i nemojmo slušati gluposti koje sipaju sa gorčinom staraca. Potpuno su drugačiji sportovi bili u pitanju, košarka 80tih je potpuno drugačija od košarke sredine 90tih, a ovo danas je slično tadašnjem basketu otprilike kao fudbal.

 

Strašan je bio Kukoč, a strašan je bio i Dražen, a bogami i peak Paspalj i Bodiroga, ali porediti i praviti liste je baš nezahvalno. Najpošteniji je verovatno čisto statistički kriterijum, ko je najbolji u odnosu na NBA kao najjači skup košarkaša u datom trenutku i tu ide redom Jokić, pa Dončić, pa ostali, pa je tu negde i Kukoč sa titulama (kao 4. igrač), pa Dražen sa allnba 3rd team. Ako gledamo proboje na NBA scenu, onda su Divac pa tek onda Dražen u samom vrhu kada se gleda broj evropljana u Americi, pa zatim Dirk, pa Janis itd.

 

Meni je uvek zanimljivo da gledam koliko je igrač robustan u smislu pravila igre - ko bi dominirao po svakim pravilima: NBA 90s, NBA2020s, FIBA... Jokić svakako, Dončić vrlo verovatno, Dražen sa svojim miksom savršenog šuta i sposobnošću navlačenja na faul, driblingom koji je tada bio kao iz svemira (u doba kad su Želimir i Kiza Radović prenosili loptu u napad guzicama, Pera Božić stajl)...

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pa je l vama dobro....

Posle Jokica i Doncica najozbiljniji igrac na NBA levelu sa ovih prostora je Peja Stojakovica. Kukoc je malo vise ideja o neiskoriscenom talentu i potencijal, iako je meni on omiljen.

1. Jokic
2. Doncic
3. Stojakovic (cak Luka i nije toliko mnogo daleko od Pedje)
4. Kukoc
5. Drazen

Blizi je Divac Drazenu nego Drazen Stojakovicu...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...