Jump to content

Recommended Posts

Mislim da u tim procenama izmena u Denveru zaboravljate na činjenicu da Jokić kao alfa i omega Denvera nije ljubitelj velikih promena, pa teško da bi sada pristao na to da trejduju Mareja i da  počne saradnju sa nekim drugim. Sto godina se znaju, milion akcija su odigrali zajedno i ne vidim da je došlo do nekog zasićenja. Marejevi plusevi i minusi se znaju ali čisto sumnjam da će se tu nešto dirati. KCP je isto profil koji je jako potreban ovom timu, ukoliko se cenovno uklopi. Isto važi i za Gordona. MPJ se naravno raspao čim sam ga pohvalio posle Lejkersa, ali uvek je potreban neko ko može da pruži partije kao on protiv LAL. Međutim, previše košta za to što daje, tako da verujem da ako se bude razmišljalo u pravcu trejda on će biti prvi i jedini od bitnih igrača na listi. Međutim, ne bi me iznenadilo ni da ne promene nikog od petorke za narednu sezonu, ako je to finansijski i dalje izvodljivo, 

 

Mojih dva centa na g7 i seriju. Napisao sam pre utakmice da ne znam šta da očekujem i tako je i bilo, ovakav rasplet verujem da niko nije očekivao. Sve je rečeno - opuštanje Denvera,  kratka klupa, ciglarenje, umor, dobra odbrana Minesote u 4/4, skok u napadu, nekoliko ludih šuteva koje je Minesota ubacila u 4/4, ne samo onaj Goberov (ali takvi šutevi ulaze kada si pošten prema igri i boriš se do kraja). U dva od tri meča koje je Denver dobio je takođe Minesota pokušavala da se vrati na kraju ali su ih sigurnim šutevima držali na udaljenosti, sada nije bilo goriva za to. I dalje mislim da je gubitak g1  zakomplikovao situaciju Denveru i vodio ovom scenariju iako su mogli i da prođu. Nisu i to se jedino broji. Kad se sve sabere, MIN je tri puta dobila u gostima, imala dva oduvavanja protivnika i jedan veliki povratak, dakle iskrčili su svojim trudom put do finala. Denveru je falio taj jedan igrač koji bi zamenio onog u petorci kome u tom trenutku ne ide, a toga nije bilo, pa će se verujem dosta češati zbog izgubljene šanse za B2B. Niko ne zna kako će povrede, umor i forma krojiti sledeću sezonu, grabiš šta možeš, dok možeš, veliki planovi slavno propadaju. E, da, mislim da se malo preteruje i sa prozivkama Melouna - lako je praviti prilagođavanja kad imaš s kim da ih praviš. 

 

Minesota ima problema u napadu, pa čak i u periodu dok su stizali razliku nije sve išlo kako teba, ali peglaju udarnički odbranu i daju sebi sledeću šansu za poentiranje. Tokom serije sam bio ubeđen da ko god da prođe u narednoj rundi/rundama će se u reketu osećati kao na autoputu posle ove borbe, tako da se slažem sa Kejosom da će Goberu i drugarima biti kao da su skinuli džakove s leđa. Nemam favorita u finalu zapada, zavisiće i od Lukinog stanja. Do kraja sam navijački uz Boston a neka je sa srećom svima.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Miki8 said:

Svaki plej ili bek koji ume da posalje povratni pas i koji ume da pogodi po neku trojku bi se dobro uklopio sa Jokicem. Stavi Jokica u ekipu Njujorka i oni su jedan od glavnih favorita za osvajanje titule. Marej nije ni u top deset najkvalitetnijih bekova u ligi.

 

Po odluci konzilijuma onih koje ne smem da imenujem sigurno nije, ali prema relevantnim izvorima je top 10 PG.

 

spacer.png

 

Dok ga je ESPN na početku ove sezone u rankingu stavio na 17. mesto po kvalitetu igrača (bez obzira na pozicije)

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Ma pusti te liste. Marej nije konstantan igrac. Mora Jokic uvek da ga vuce skoro celu sezonu na svojim ledjima do plej of-a. Postoji razlog zasto ovaj nikada nije izabran za All Star-a. Jel moze neko da zamisli Mareja kako vuce ekipu u regularnom delu sezone kao sto je to na primer cinio Brunson ove sezone u Njujorku.

Edited by Miki8
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Za njegovu nekonstantnost i povrede se zna (što je uticalo i na taj Olstar status) ali do sada je dobro funkcionisalo onda kad najviše treba - u PO. Bez obzira na to što je bio lošiji nego pre, delom zbog povrede/povreda, nije Marej bio problem zbog kog su ispali, niti mislim da iko ozbiljan u klubu planira da ga menja, osim u hipotetičkoj situaciji da dođe do novih povreda ili nekog zasićenja ili krize u odnosima na terenu, a to je baš teška hipotetika.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Pa Marej delimicno i jeste bio problem. Odigrao je ovaj plej of ispod proseka. U polufinalu je potpuno bio zaustavljen. Na primer ovako oslabljen Denver je trebao Mareja iz proslog plej of-a da bi Denver preskocio Minesotu.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Niko tu ni šta ne zna šta bi bilo kad bi bilo. Ove ekipe koje su ušle u konferencijska finala su tek na pola puta ako žele titulu. Denver sve i da je prošao dalje imao bi Mavse pa verovatno Celticse što su sve osim laganica serija. 

 

Minesota ako osvoji titulu sa Sunsima, Nuggetsima, Mavsima i Celticsima na tom putu - to je jebeni podvig, ne može teže od toga.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
14 minutes ago, Miki8 said:

Pa Marej delimicno i jeste bio problem. Odigrao je ovaj plej of ispod proseka. U polufinalu je potpuno bio zaustavljen. Na primer ovako oslabljen Denver je trebao Mareja iz proslog plej of-a da bi Denver preskocio Minesotu.

Samo što je Marej bio povređen i to je bio calf strain a čisto da bi se bolje shvatila ta povreda Mitchell je propustio poslednje utakmice plej ofa a Porzingis celu drugu rundu zbog iste stvari, i opet je Marej sa takvom povredom jedini pored Jokića odigrao nešto u 7. utakmici. Najveći problem Nuggetsa osim klupe je MPJ jer ima max ugovor a uopšte nije dovoljno konstantan u plej ofu da bi opravdao toliki novac, Marej možda nije konstantan do plej ofa ali je do sad svaki plej of igrao na odličnom nivou a odigrao bi i ovaj da nije bilo povrede.

Edited by Урош19
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Barkley#34 said:

 

Mojih dva centa na g7 i seriju. Napisao sam pre utakmice da ne znam šta da očekujem i tako je i bilo, ovakav rasplet verujem da niko nije očekivao. Sve je rečeno - opuštanje Denvera,  kratka klupa, ciglarenje, umor, dobra odbrana Minesote u 4/4, skok u napadu, nekoliko ludih šuteva koje je Minesota ubacila u 4/4, ne samo onaj Goberov (ali takvi šutevi ulaze kada si pošten prema igri i boriš se do kraja). 

 

 

Ali ovo ponavljanje kao da se Denver samo pitao ovde

Ne, Denver se nije pitao u ovoj seriji vec Minesota od 1 minuta pa do ovog poslednjeg, nema sta tu Denver da se "opusta" vec su u sve 4 koje su izgubili, prebijeni, ubijeni u pojam i spakovani u dzep.

Od Kari revolucije gde su serije od 12/0 za 90 sekundi, cesta pojava kao dobar dan, ova Minesota je prva koja te serije 1)pravi zbog odbrane 2)pravi na duzi period, 10 minuta, cela cetvrtina odnosno celo poluvreme u 7.  Minesota je all time defensive ekipa.

Seriju je dobila bolja ekipa i da Silver nije beskicmenjak, pa Marej nije popio zasluzenu suspenziju u 3 ovde bi pala metla.

Jedini problem ove Sote sto im napad stuca ( npr 1/2 u 7) gde Ant i Konli nisu mogli da rese obicno blicovanje/udvajanje kod pika.
I rotacija im je tanka, nemaju cistog rezervnog PGa pa Ant/Naw/Kinez moraju da glume PGa kada nema Konlija.

U nastavku PO kao i do sada njihov glavni faktor bice KAT(BIG PURR) koji je hodajuci mismatch u napadu i nema igraca koji moze da ga cuva (sam se cuva, pogotovo kada  skupi 3 licne za  4 minuta) i Jalen McDaniels koji se zapalio u 6, koji ozbiljno rinta u  odbrani ali mora da ubacuje zbog spacinga posto  je Denver njega i NAW-a ostavljao otvorene. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Smeta malo taj narativ da se za sve pita Denver, a niko neće ni da spomene kako su istoj toj Minesoti prošle godine nedostajali Rid i MekDenijels kao najbitniji članovi rotacije i da Nagetsi možda ne bi ni prošle godine bili šampioni, već Vulvsi, a ove bi branili titulu.

Edited by Dracarys
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Denver je imao 20 poena prednosti na pocetku trece cetvrtine u sedmoj utakmici. Minnesota jeste dobar tim ali su dosta i precenjeni. Denver je sedmu utakmicu chokova-o. Taktika da se svaki napad sutira za tri poena i da Towns igra jedan na jedan sa Marejom svaki njihov drugi napad, jednostavno nije uspela. Razbice ih Dallas u seriji 4-2.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Ali ovo ponavljanje kao da se Denver samo pitao ovde

Ne, Denver se nije pitao u ovoj seriji vec Minesota od 1 minuta pa do ovog poslednjeg, nema sta tu Denver da se "opusta" vec su u sve 4 koje su izgubili, prebijeni, ubijeni u pojam i spakovani u dzep.

Od Kari revolucije gde su serije od 12/0 za 90 sekundi, cesta pojava kao dobar dan, ova Minesota je prva koja te serije 1)pravi zbog odbrane 2)pravi na duzi period, 10 minuta, cela cetvrtina odnosno celo poluvreme u 7.  Minesota je all time defensive ekipa.

Seriju je dobila bolja ekipa i da Silver nije beskicmenjak, pa Marej nije popio zasluzenu suspenziju u 3 ovde bi pala metla.

Jedini problem ove Sote sto im napad stuca ( npr 1/2 u 7) gde Ant i Konli nisu mogli da rese obicno blicovanje/udvajanje kod pika.
I rotacija im je tanka, nemaju cistog rezervnog PGa pa Ant/Naw/Kinez moraju da glume PGa kada nema Konlija.

U nastavku PO kao i do sada njihov glavni faktor bice KAT(BIG PURR) koji je hodajuci mismatch u napadu i nema igraca koji moze da ga cuva (sam se cuva, pogotovo kada  skupi 3 licne za  4 minuta) i Jalen McDaniels koji se zapalio u 6, koji ozbiljno rinta u  odbrani ali mora da ubacuje zbog spacinga posto  je Denver njega i NAW-a ostavljao otvorene. 

 

Prvo nisam znao odakle si iskopao to da potenciram da se samo Denver pitao (u seriji od sedam se oba tima pitaju nešto, kao bokseri koji doguraju do 15. runde, kao što su se u pet mečeva serije pitala oba tima skoro do kraja) a onda sam pročitao nastavak toliko zaslepljeno jednostranog posta da se ne bih dalje zadržavao.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Barkley#34 said:

Prvo nisam znao odakle si iskopao to da potenciram da se samo Denver pitao (u seriji od sedam se oba tima pitaju nešto, kao bokseri koji doguraju do 15. runde, kao što su se u pet mečeva serije pitala oba tima skoro do kraja) a onda sam pročitao nastavak toliko zaslepljeno jednostranog posta da se ne bih dalje zadržavao.

 

9 hours ago, Barkley#34 said:

Sa Marejem iz prošlog PO bi dobili 4-1 ili 4-2 najmanje. Za prolazak sad im je bilo potrebno mnogo manje od toga.

Mozda ovde ali ne bih se zadrzavao

Link to comment
Share on other sites

Da, sa boljim/zdravijim Marejem je Denver jači od Sote, kao što je realno i ovo što kaže Draki da bi zdrava Sota prošle godine bila zajebanija i možda pobednik. 

 

Ovaj Denver i ova Sota su se zajednički pitali do kraja. Oružja Minesote su ovog puta pobedila, bez ikakve mrlje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa sad... U g1 je puštena tuča, ali se Denver brzo prilagodio. Sećam se da sam svako malo video neki faul na obe strane a onda prihvatio da je takav kriterijum i drugačije gledao meč. U g2 je bio isti kriterijum ali su prvo Meloun a posle i ostatak tima ispali iz koloseka mentalno i nisu odgovorili. U ostalim mečevima je kriterijum više ležao Denveru, ali generalno nisam video da je neko favorizovan domaćinski. U globalu, ne pojedine odluke.

Link to comment
Share on other sites

Pa tukli su i Edwardsa životom, suđenje nema nikakvu prevagu u ovom duelu, a i realno Marej je morao popiti suspenziju za onaj smećarski potez, rang Zaze.

 

Od Denvera ste napravili prime Warriorse, a neka statistika kaže da nikad nisu izbacili tim s 50 pobjeda, nešto tako slično. (realno najbolje su se snašli u divljini zapada prošle sezone i uzeli).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Miki8 said:

Osim sto su im sudije opet dozvolile grublju igru u odbrani  i sto su dobili dvadesetak slobodnih bacanja vise nego Denver.

Pušten je i KCP da bije ko lud u 7. utakmici 

Link to comment
Share on other sites

Just now, QMCheM said:

Pa tukli su i Edwardsa životom, suđenje nema nikakvu prevagu u ovom duelu, a i realno Marej je morao popiti suspenziju za onaj smećarski potez, rang Zaze.

 

Od Denvera ste napravili prime Warriorse, a neka statistika kaže da nikad nisu izbacili tim s 50 pobjeda, nešto tako slično. (realno najbolje su se snašli u divljini zapada prošle sezone i uzeli).

Izbacili su Kliperse u Diznilendu koji su imali skor 49:23 (za broj poraza nisam 100% siguran) kad je prekinuta sezona, to bi sigurno bila 50+ ekipa a prošle godine jebiga, to što ekipe nisu imale 50 pobeda ništa ne znači. Eto Lejkersi npr su bili među boljim ekipama posle all-stara i sa razlogom su išli do finala zapada a na istoku je Majami igrao najozbiljniju košarku u plej ofu i isto sa razlogom došao do finala. Lako je pričati tako nije izbačena ekipa od 50+ pobeda a ne pogledaju se neke stvari realno, u plej ofu ne prolazi dalje ekipa koja to nije zaslužila jer ipak se igra 7 utakmica.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
27 minutes ago, QMCheM said:

 

Od Denvera ste napravili prime Warriorse, a neka statistika kaže da nikad nisu izbacili tim s 50 pobjeda, nešto tako slično. (realno najbolje su se snašli u divljini zapada prošle sezone i uzeli).

 

 Ovo je tacno, ali treba imati u vidu da se 19/20 nije odigralo punih 82 utakmice nego 10 manje zbog pauze i reorganizacije a Denver je tada izbacio Jutu i Kliperse. Juta je imala 44-28,  a Klipersi 49-23, sto znaci da su u regularnim okolnostima svakako 50+ wins teamovi. Nekad se namerno izbacuju neke potcenjivacke statistike posle poraza ekipe, a da se ne pogleda siri kontekst.

 

Minesota je ipak zasluzeno izbacila Nuggetse, kretanje serije je bilo zaista nikad zanimljivije, preokreti, borba, bila je ovo serija dostojna NBA finala po kvalitetu i svemu. Na kraju je McDaniels iskocio u poslednje 2 utakmice napadacki sa 8-10 (21p) i 7-10 (23p) iz igre, pospremio je svoje otvorene suteve i prostor koje su mu Nuggetlije ostavljale i pogodio i par teskih i iskreiranih suteva, standardno jak u odbrani i haslu, kako je samo polepio Gordona kada je ovaj krenuo da unese i njega i loptu u kos! Reid je takodje odigrao mocno poslednje dve, ponovio je zalepio 2x Jokica kao u game2 i imao jedno strasno parachute prikucavanje sto mu postaje trademark. Ekipa koja ima Edvardsa koji je top4 u glasanju za MVP, DPOY-a, 6th mana (i to nikad uticajneg) i jos jednog legit all-star igraca sigurno je najpopunjenija i najjaca ekipa u ligi, ovde ima bas 6 jakih napadackih opcija za danasnju kosarku.

 

 Meni je zapala za oko jedna ozbiljna sudijska greska pri kraju na +5 za Sotu, Edvards KCP jasno cepa po ruci i kao da je i isao sam da napravi faul jer je bio nemocan i sudije nista. Posle toga je smanjio Denver na 3, a sa 2 pogodjenja bacanja bilo bi +7 sto je ogroman swing pred kraj. Sve u svemu, mora se cestitati i Denveru i Jokicu na strasnom plejofu, uz neke solidne dodatke za klupu bice i dalje konkurentni za najvece domete u narednim godinama.

 

Indiana je odigrala bas junacki G7 i posle dosta pucanja u gostima raznela Nikse od starta, koji su pocrkali pod terorom Tibodoa. Sta reci, Indusi su iskoristili bolnice MIL i NY da prodju, ali pamtice se uglavnom samo njihovo novo ECF i najveci uspeh jos od PG dana, 10 godina nisu videli ECF. Sigurno veliki podstrek za ove mlade igrace iz Pacersa, steta sto nema Mathurina i sto su se otarasili Badjija ni za sta, vredi imati proverenog 3pts prangijatora uklapa se. Nekako je i Turner proigrao od Halija, trejd za Siakama ispao pun pogodak, TJ i Obi su bili marginalci a ovde kidaju u sistemu Karlajla. Indijana zaista igra atraktivnu kosarku i lepo ih je gledati. Skor u regularnoj protiv BOS je 2:2, tako da ce itekako imati sta da kazu, narocito jer ne igra Porzingis (OUT su on i Tilman za vcrs). 

Edited by delgado
  • Like 9
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...