Jump to content

Recommended Posts

Pa dobro, jeste point forward sa finom visinom 2,03. Ne može biti bek sa ovakvim šutem, on ne radi apsolutno ništa što rade igrači na poziciji SG. U njihovoj petorci SGA - J Dub - Dort - Giddey - Holmgren on mu dođe četvorka. Sve i da ga ne gledaš tako, on je najslabija karika u petorci i tu im treba bolji igrač.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Chaos Is Me said:

Da, da, baš bi im Vasa pomogao. I ovako su dobri, pometlali Pelicanse i kolju se sa Mavsima koji su iskusan i kvalitetan tim. Jalen Williams je odličan igrač i još 3 godine je na smešnom ugovoru, u najgorem slučaju može da bude treći najbolji igrač šampionske ekipe već sad. Jaylin Williams je nebitan, za koju godinu teško da će biti u ligi. Nemaju oni veze jedan sa drugim. SGA - Holmgren - Williams je super osnova, samo da ih okružiš sa dobrim sastojcima, gde svakako spadaju Dort i Joe, svaki na svoj način, pa i mali Wallace je iskoristiv igrač. Kao što rekoh, njima treba jedan znatno ozbiljniji igrač od Giddeya na 4, solidna back up petica i možda neki iskusni all rounder sa klupe umesto Haywardovog leša i spremni su.

 

Gidi je tu najbolji igrac od pomocnog osoblja jer radi sve. Ako bude radio na sutu dodatno, bice ubica od igraca.

 

Ovaj lik je bas akcelerant ocigledan, vrlo ce malo napredovati, zato je bolje da ga proslede dalje dok ih ne zajebe sa nekim ugovorom

 

Za Hejvarda se slazem.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Chaos Is Me said:

A šta će vam slabotelesni trpač koji ne igra odbranu? Poene makar možete da generišete.

 

Garland nije tek trpac, u pitanju je lagano 8apg igrac. Ove godine svasta se tu desavalo po Clevelandu, nije bas igrao svoju igru najveci deo sezone, plus su tu stalno neke povredice. Kao organizator je Enterprajz za sve sto imamo na rosteru. Niti jedan ballhandler Sunsa nije u stanju da bude full-time plej. Nacin da napad funkcionise jeste da Bud bude ultra kreativan sa setovima, ali nije samo to dovoljno, moras prosto imati igrace koji su dovoljno pokretni i imaju neki bazicnu kosarkasku inteligenciju. Igra bez klasicnog pleja kao fokalne tacke nije nemoguca, ali je takva ofanziva znatno slozenija i trazi i znatno vise od igraca. Ne vidim kako sa ovim rosterom moze da se igra npr. ono sto igra UCONN ovih godina. Cak i Budova Atlanta iz regularke deluje potpuno nadrealno u ovom trenutku.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

 

Gidi je tu najbolji igrac od pomocnog osoblja jer radi sve. Ako bude radio na sutu dodatno, bice ubica od igraca.

 

Ovaj lik je bas akcelerant ocigledan, vrlo ce malo napredovati, zato je bolje da ga proslede dalje dok ih ne zajebe sa nekim ugovorom

 

Za Hejvarda se slazem.

 

giddey je kurac na bicikli od igraca. jedino sto dobro radi za ovaj tim oklahome je da bude drugi-treci kreator. a i to je vec sve manje potrebno posto je wallace vec sad korisniji igrac od njega. nije slucajno igrao deset minuta po utakmici i na svakoj imao -15. konacno je juce pocinjao sa klupe.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

 

Gidi je tu najbolji igrac od pomocnog osoblja jer radi sve. Ako bude radio na sutu dodatno, bice ubica od igraca.

 

Ovaj lik je bas akcelerant ocigledan, vrlo ce malo napredovati, zato je bolje da ga proslede dalje dok ih ne zajebe sa nekim ugovorom

 

Za Hejvarda se slazem.

 

Meni je baš obrnuto mišljenje, Giddey mi je skoro pa igrač za evroligu, nedovoljno dobar u bilo čemu, a u nekim segmentima i štetan.

 

Williams ima debelo iznad 50% FG i 40% za 3 na nivou karijere, jak je kao konj, ima i ulaz i šut i podseća me na kultivisanijeg Jaylena Browna koji zna da stane u stranu ako treba. Kakav akcelerant? Pa ne igra on u konkurenciji nerazvijenih klinaca nego sa najboljim košarkašima na planeti. Pre će Williams da unapredi plejmejking iako ni sad nije loš u tom segmentu nego Giddey da opravi kamenu ruku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Crta se dikrektan okrsaj za glavnu facu iz Evrope.

Ako Doncic izbaci Jokica, odmah ce se narativ usmjeriti u pravcu da je Doncic najbolji igrač lige.

Link to comment
Share on other sites

Trebalo je da kazem early bloomer. Napucani poor man's Brendon Dzenings mi je on. Nisam primetio epski basketball IQ koji ima Gidi pa da napreduje u plejmejkingu. Samo igra sa dosta samopouzdanja inace je ogranicen lik. Videcemo sledece godine.

Link to comment
Share on other sites

U potencijalnom duelu Den Dalas ne vidim način da Dalas uzme vise od jedne utakmice, Gaford je prelagan, on je neki 4/5 5/4 i u Wasingtonu redovno su ga punili svi centri, tu se Embid guzio i išao uvek na 40 50 lagano, Lajvli je visok ali njegova masa je nedovoljna plus je ruki i nema nikakvo iskustvo na najvišem nivou.

 

 

Luka i Kajri su top pokriveni, Gordon je najbolji mogući defanzivac na Luki, to je taj igrac na 4 koji ima dovoljnu brzinu da ga vija, a snaga i visina su odlične, pored njega Braun je solidan fitt na Luki nekih 10-15 min.

 

 

 Kcp je odličan za brze igrace, njegove kretnje pa i reakcije su sjajne, a sa Irvingom nema problem sto se snage tice( ta fizika mu je jedini defanzivni limitirajuci faktor).

 

 

Jamal bi ponovo bio pokriven, ali opet smatram ne sa ovim intenzitetom koji Sota može na njemu da prouzrokuje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bojdo said:

Crta se dikrektan okrsaj za glavnu facu iz Evrope.

Ako Doncic izbaci Jokica, odmah ce se narativ usmjeriti u pravcu da je Doncic najbolji igrač lige.

Nema Dallas šanse u seriji protiv Denvera, jedino da se ovima neko iz petorke ozbiljno povrijedi.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Meni je Gidi dobar igrač.

Problem je što se u plej ofu sve mane multiplikuju, a njegova mana je šut koji je katastrofalan. 

Okružen je solidnim šuterima, ali je baš kriminala u tom delu. Ako hoće da bude relevantan u PO ekipi mora da navežba bar taj spot ap sa određenih pozicija .

Sa druge strane inteligencija, bolhendling, kreativnost za visinu su odlični 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milos 3.14 said:

Meni je Gidi dobar igrač.

Problem je što se u plej ofu sve mane multiplikuju, a njegova mana je šut koji je katastrofalan. 

Okružen je solidnim šuterima, ali je baš kriminala u tom delu. Ako hoće da bude relevantan u PO ekipi mora da navežba bar taj spot ap sa određenih pozicija .

Sa druge strane inteligencija, bolhendling, kreativnost za visinu su odlični 

 

Njegove sve prednosti su zamaskirane jer igra sa najboljim bekom u ligi, njemu jednostavno treba neka promena sredine i odlazak u ekipu gde može da igra primarnog pleja, meni je stvarno nejasno da ga nisu trejdovali u dedlajnu ali verovatno nisu ni imali neku bolju ponudu zbog onog sudskog postupka pa da su procenili da je bolje da ništa ne diraju. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 5/15/2024 at 11:08 PM, Chaos Is Me said:

Meni smešno zvuči teorija da su Ameri retardi koji nisu u Kukoču videli taj vanzemaljski talenat pa je ulazio sa klupe. Posebno je smešno da je bio bolji od Pippena. To što je osvajao u Evropi je super ali bilo ko od tih top 10 Evropljana u NbA bi osvajao evroligu da igra to takmičenje. Zamislite samo Jokića ili Dončića u Evroligi, u stvari nema šta da se zamišlja, Luka je sa 19 godina bio najbolji igrač tog takmičenja, da je ostao još 4 godine uzeo bi verovatno 4 od 4. Kukoč ima još jedan gadan poraz pored tog od Limoža ako se ne varam, u polufinalu EP 95e od Litvanije.

I u polufinalu SP 94. od Rusije. To mu je vjerojatno najgora utakmica u karijeri.

Link to comment
Share on other sites

On 5/16/2024 at 12:39 AM, Bivši Nugetlija said:

U top 20 je sigurno. Ja sam radio neke analize npr. od centara su tu 5 Wilt, Kareem, Russel, Shaq i Olajuwon

PF 3 Duncan, Nowitzki i ajde Đanis

SF 5 Lebron, Bird, Durant, Pippen, Kawhi

SG 3 Jordan, Kobe, Wade

PG 2 Magic, Curry

 

Evo neka mi neko kaže igrača koji nije na listi da može uz Jokića i obrazloži.

Ja vidim trojicu ovdje ispred kojih je sigurno.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...