Jump to content

Recommended Posts

3 minutes ago, Darko said:

Pa sad, ako imaš veoma talentovanog pleja na draftu čiji je plafon veći, po meni je bolje njega izabrati nego ići na neke osrednje plejeve tipa Quickley. Čak iako treba vremena da se privikne na NBA, nije problem još jednu sezonu bez plejofa jer postoji šansa za visoki pik 2025-e, gde valjda ima mnogo talenta kako pišu. 

 

Nisam napisao da će ako dovedu sada te neke "osrednje" plejeve da odustanu od draftovanja talentovanog pleja. 

 

Taj forumaški ugao gde nije problem da se i sledeća godina baci u vodu, nama ovde realno nije problem ni da sačekaju 2030. pa da napucaju ekipu talentom kao Oklahoma a sa druge strane u realnosti kancelarije San Antonija imaju igrača koji je glavni projekat kluba i koji već sada javno kuka i nezadovoljan je što gube utakmice na kilo. 

Link to comment
Share on other sites

@Darko, ja sam ti naveo prednosti i mane prosecnog quickleyja, koji btw, ne bi imao nikakav problem da dobro saradjuje sa wembanayamom u pnru, ako to radi odlicno sa mitchell robinsonom.

 

cela poenta je da u startu projektujes neki najnaj plafon za topica a moze da se desi (po aspektima koje sam pomenuo) i to da quickley za njega bude nedostizan nivo.

 

tako da, polako, 18god ima, da vidimo gde ce sve napredovati, jer njegovo ubrzanje na ulazu jeste velika prednost za evropu (da li i za euroleague, videcemo kad zaigra) ali za nba ce on biti okej u tom departmanu, pa ce morati da podigne neke druge aspekte, sto nije nemoguce ali tek treba da se desi, ako se desi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U duelu dva najpotentnija poentera, Stef pobedio Poolea. Praznik košarke. Nadam se da će ovo značiti potpuni povratak Džordana u top 5 skorera, gde mu i jeste mesto.

 

Danas sam shvatio da PHO i GSW imaju 14:14 skor. Idealno bi bilo da se napravi neka trejd vratolomija (Išbin thinking) i da se Finiksu obezbedi jedan iskusan bivši allstar, dobar u odbrani, skakač i po potrebi poenter, pa još i Kanađanin, a zauzvrat bismo mi dobili jednog visokog nesnađenog strelca i starca, koji je već navikao na osvajanje kod nas... Bodo, Frensise, stop cim, samo ozbiljne ponude.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

@uini mislim da me nisi razumeo. Quickley-ev potencijal manje više znamo. Solidan igrač sa klupe, ako se od njega očekuje da bude primarni plej piši propalo. Ima 2.7 asistencija po utakmici. Top ako ništa drugo, biće sjajan asistent. Video sam kako baca pasove ala Dončić, retki su igrači koje takve stvari umeju da rade. E sada, Top možda ispuni potencijal, možda ne. To ne znamo, ali za sada sve ide i više nego dobro. Prelaz iz juniora u seniore - check. Prelaz iz KLS u ABA - check. Svugde je ispunio, to jest, prevazišao očekivanja. Nije za džabe skočio na raznim mock draftovima.

 

Ali nema veze. Moja poenta je ova. Između osrednjeg igrača i rizika sa sjajnim talentom - ide se na rizik na talenat, pogotovo ako ti fali talenta u ostatku tima, što je slučaj sa Spursima. Gledao sam ih par puta, bole oči od njihove košarke. Pravi plej bi im mnogo značio, a Quickley to jednostavno nije. Inače, nemam problem da igraju i Quickley i Top. Na primer, da Quickley ulazi sa klupe ili tako nešto, samo ne bi njega gledao kao primarnu opciju da sam menadžer Spursa.

 

Znači ako franšiza između Quickley-a i Topa se odluči za Quickley-a ... to je siguran put u mediokret. Tamo gde su Knicski :classic_biggrin:

Edited by Darko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Darko said:

Naravno. Kao što rekoh, ok u tom slučaju. Mislim da se razumemo sada.

 

ne razumemo se u smislu tvojih preglomaznih ocekivanja, gde topic deli pasove k'o doncic, ja to iskreno nisam video. na stranu to sto navodis da quickley ima 2.7 ast za 26mins, nije kao da igra 35.

 

na stranu to sto ce kod spursa recimo imati puno prostora ali fokus ce biti na onome sto je za wembyja najbolje, pa ako top pokaze neki parkerovski kvalitet za wannabe novog spurs dankana, mozda sve ispadne idealno kako si zamislio.

 

samo imaj u vidu da prosecni quickley ima dovoljno kvalieta koje top tek treba da dostigne, ako dostigne.

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

Lakersi su razotkriveni kako je dosao tezi raspored, do sada su uglavnom dobijali slabije ekipe kuci. Jedan dobar period u sezoni tokom IST i to je to. Krenuli da pauziraju pomalo LBJ i AD, ovi igraci sto su produzeni i procenjeni kao dobri ugovori - samo je Rivs opravdao ocekivanja posle nesto losijeg starta, suvereno je treci igrac ekipe i fino igra.

- Vanderbilt - dugo odsustvo, ne moze ni poen po utakmici da ubaci, sut deluje kriminalno.. - Hachimura - ovde krivim Hama sto ga nije proglasio starterom nego fura bezveznog ciglara Princa koji moze da uleti sa klupe kad je hot ali nije mi za startera nikako. Vincent deluje kao novi Nunn - Majami nam uvalio igraca sa misterioznom povredom kolena nakon dobre sezone. Na sve to DLo nece ni da igra kosarku nego bojkotuje ekipu, Vud je nekako opet postao nebitan. Redish je jos najpozitivniji potpis za sad, iako naravno je lazni starter i prilicno napadacki limitiran igrac. Ponovo cekamo trade deadline i olstar da opravimo ekipu i krenemo, sto nikako nije dobro. 

 

 Gledam Majami i stvarno je ekipa prodisala povratkom Adebaja koji jos nije na max i pre svega Herroa. Kako je rutinirao i Orlando i Atlantu, a i protiv Sote je bilo blizu da se dobije na njegovim krilima, poslednje 2 je odmorio Jimmy, sad moze da skine njemu malo tereta. Duncan protiv Atlante neprimetan celu utakmicu, a onda sasu u 4/4 21 poen. Definitivno igra sezonu karijere i nastavlja tamo gde je stao u proslosezonskom plejofu. Sve bolji i bolji off d dribl. Hakeza uzivanje gledati kako se u svakom smislu uklapa u Heat culture. 

 

 Bogdan je krenuo brutalno protiv Majamija, nije promasivao trojke, posle se totalno ugasio. Zanimljivo da ga je Eric Reid, dugogodisnji announcer Majamija, bar jedno 10 puta u toku prenosao nazvao Bojan Bogdanovic.

Edited by delgado
Link to comment
Share on other sites

Video sam jutros u statsima, a evo detaljno sa mocarta o +/- brojkama Denvera, sinoć i u celoj sezoni. Neverovatno.

Quote

Dok je Jokić bio na parketu, Denver je postigao 29 poena više od Bruklina, Eron Gordon ima +19, Mari +18, Kentavius Koldvel Poup +15, a Majkl Porter +13. Impresivne brojke za sve igrače iz početne petorke. Igra onih s klupe je potpuno različita. Dok su Zik Nadži i DeAndre Džordan igrali, Nagetsi su postigli devet poena manje od Netsa, Stroter ima -10, Braun -12, Votson -15, a Džekson -15.

Utakmica protiv Bruklina samo je pokazala ono šta se zna da se događa cele sezone. Naime, s Jokićem u igri Denver je na +24,1 poena po meču šta su najbolje brojke u celoj ligi, Koldvel Poup je na +19,9 Porter je na +9,1, Gordon na +8,3, a Mari ima +7,4. Kako stoji klupa - Džekson je u sezoni na -6,2, Votson na -11,2, Braun na -14,3, Stroter na -17, Džordan na -18,2, a Nadži na pomalo kriminalnih -31,9 šta je jedan od najgorih učinaka u celoj NBA ligi. Jedino se Holidej može pohvaliti da je u plusu, i to na +11,1.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Barkley#34 said:

Video sam jutros u statsima, a evo detaljno sa mocarta o +/- brojkama Denvera, sinoć i u celoj sezoni. Neverovatno.

 


Na golo oko to izgleda jos frapantnije. Petorka Denvera Jackson - Strather - Brown - Watson - Nnaji (DAJ za minut) je imala probleme da uputi sut a ne da da kos. 
Iako nema tu nekog preteranog manevarskog prostora moraju barem minimalno adaptirati klupu za 6-7min bez startera u play offu. Ovo je bukvalno nivo osrednjeg ABA ligasa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

ne razumemo se u smislu tvojih preglomaznih ocekivanja, gde topic deli pasove k'o doncic, ja to iskreno nisam video. na stranu to sto navodis da quickley ima 2.7 ast za 26mins, nije kao da igra 35.

 

na stranu to sto ce kod spursa recimo imati puno prostora ali fokus ce biti na onome sto je za wembyja najbolje, pa ako top pokaze neki parkerovski kvalitet za wannabe novog spurs dankana, mozda sve ispadne idealno kako si zamislio.

 

samo imaj u vidu da prosecni quickley ima dovoljno kvalieta koje top tek treba da dostigne, ako dostigne.

Ma ne. Top treba da bude treći plej. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Darko said:

Ma ne. Top treba da bude treći plej. 

 

nema potrebe ya pasivnom agresijom. u spursima kakvi su sada, bi trebalo da bude prvi plej, najdalje nakon par meseci

ali uopste ne pricam o tome, vec da nemas ili ne zelis da imas svest, u koliko aspekata igre je taj prosecni quickley u ovom trenutku ispred.

 

nije to nista samo po sebi lose, niti neobicno ali ili ne gledas npr quickleyja ili imas ultra-luda ocekivanja od topica. ovo drugo je sigurno a prvo vrlo verovatno.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

nema potrebe ya pasivnom agresijom. u spursima kakvi su sada, bi trebalo da bude prvi plej, najdalje nakon par meseci

ali uopste ne pricam o tome, vec da nemas ili ne zelis da imas svest, u koliko aspekata igre je taj prosecni quickley u ovom trenutku ispred.

Ne, nego mi pripisuješ pobude sa tvog pogrešnog razumevanja. Quickley je naravno dosta ispred Topa sada, govorim o potencijalu. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bobby Shurda said:

Nisam trebao da napišem Kvikli 

 

odlično je što si njega pomenuo, bolji primer nba averigare za čiji nivo topić treba da unapredi nekoliko aspekata svoje igre, teško da postoji a da ga ja relativno redovno pratim.

 

2 minutes ago, Darko said:

Ne, nego mi pripisuješ pobude sa tvog pogrešnog razumevanja. Quickley je naravno dosta ispred Topa sada, govorim o potencijalu. 

 

topićev potencijal je značajan, mene zbunjuju (ili zasmejavaju) upisi tipa dončić-like asistencije.

 

opet, ja uvek naglašavam da ga nisam dovoljno puta gledao, pa bi mi bilo drago ako na onom šurdinom topiku o nba draft prospectima, okačiš neke reprezentativne primere topićevih dončić like asista. po mogućstvu više nego jednu, pošto sam ja letos imao dve jokićevske na basketu, ako mi veruješ na reč, niko nije snimao za tviter, nisu očekivali grejtnes.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Barkley#34 said:

Video sam jutros u statsima, a evo detaljno sa mocarta o +/- brojkama Denvera, sinoć i u celoj sezoni. Neverovatno.

 

Ako bi bilo koga iz druge petorke ubacio u prvu imao bi skroz druge brojke. 

Oni pokušavaju da nađu još 2-3 igrača za PO rotaciju .

Redži je siguran, CB isto bez obzira što napadački nije napredovao iako se to očekivalo i za sad se nameće Votson, sinoć je igrao u klaču.

 

Kada bi Top dostigao nivo kvaliteta i status u ligi koji ima Kvikli to bi bilo odlično da ne kažem Top za jednog belca iz Srbije na poziciji pleja.

Naravno da bi bio skroz drugačiji tip igrača, sa drugim stilom igre, ali čini mi se da uini priča o nivou kvaliteta.

Ja iskreno mislim da on može da dogura di neke Jarić/Rubio karijere što bi bilo vrhunski, a sve preko toga je vau.

Takođe mislim da ekipe poput SA neće propusti potencijalni vau koji kod NT nije isključen pogotovo ako je neki NBA bekap PG level vrlo verovatan 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Milos 3.14 said:

 

Takođe mislim da ekipe poput SA neće propusti potencijalni vau koji kod NT nije isključen pogotovo ako je neki NBA bekap PG level vrlo verovatan 

 

neće, ukoliko vide upola onoga što darko vidi. i cca 50% zvezdaša na veresiju

kapiram da je ovaj draft tanak ludim talentom ali isto tako me ne bi iznenadilo da baš ti spursi izaberu swiss knife alex sarra, colliera ili risachera pre topića.

 

nije on neki wunderkind, već potencijalno ozbiljan nba igač ..ali ne leti plafon na mars.

Link to comment
Share on other sites

Prednost kod Topića je što je baš visok za poziciju pleja i što verovatno neće predstavljati defanzivnog kratera kao Jang/Pul/DLO. Ostaje pitanje njegovog šuta, jer je i za ABA uslove ciglar, ipak 29% je red flag i to će ga usporavati ka proboju do vrha drafta. Ostaje nada da to može popraviti, jer mu slobodnjaci idu fino.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Dracarys said:

Prednost kod Topića je što je baš visok za poziciju pleja i što verovatno neće predstavljati defanzivnog kratera kao Jang/Pul/DLO. 

 

pa topić je za mlađe kategorije i aba ligu definisan kao loš defanzivac. pomaže visina svakako ali samo da ti kažem kako cade cunningham ima 201cm a nikola topić tek bednih 198cm

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, uini said:

 

neće, ukoliko vide upola onoga što darko vidi. i cca 50% zvezdaša na veresiju

kapiram da je ovaj draft tanak ludim talentom ali isto tako me ne bi iznenadilo da baš ti spursi izaberu swiss knife alex sarra, colliera ili risachera pre topića.

 

nije on neki wunderkind, već potencijalno ozbiljan nba igač ..ali ne leti plafon na mars.

Kad god sam slušao ozbiljne ljude koji pričaju o Topiću retko ko je potencirao igru, češće su hvalospevi išli na stranu mentaliteta i stvari van terena.

Mi naravno ne znamo šta SA planira, ali ja se recimo slažem sa tobom da Pop koristi ovu sezonu da nekim igračima razvije skil. Definitivno je da njima treba plej, e sad da li će to biti Topić ili ne ne znam, ali mislim da bi to bila dobra sredina za njega

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milos 3.14 said:

Ako bi bilo koga iz druge petorke ubacio u prvu imao bi skroz druge brojke. 

Oni pokušavaju da nađu još 2-3 igrača za PO rotaciju .

Redži je siguran, CB isto bez obzira što napadački nije napredovao iako se to očekivalo i za sad se nameće Votson, sinoć je igrao u klaču.

 

Njihova druga petorka uglavnom igra protiv drugih petorki rivala zato je ovo baš šojantno. Jasno je meni da pokušavaju da nađu upotrebljivih 2-3 igrača za skraćenje rotacije, ali svaki meč u kom dođe do problema sa faulovima ili lakšim povredama je jednosmerna ulica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Počelo je. Raspad sistema. Šutirao  jučer 1/7 sve otvorene pozicije i zabija se pod koš gde obavezno popije bananu i još traži veću ulogu. Činjenica je da Book ne liči na sebe nekoliko zadnjih mečeva ali i ovo šta EG igra je sve samo ne dobro. I u Houstonu se bunio nešto. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...