Jump to content

ABA liga 2023/2024. - Nikad jaca regionalna kosarka!


Kooineeperk

Hajde da vidimo kakvi smo prediktori...  

171 members have voted

  1. 1. Ko osvaja titulu?

  2. 2. Koji timovi ce se plasirati u playoff? (izaberite 8)



Recommended Posts

On 5/27/2024 at 2:05 AM, goldberg said:

To sto si ti naveo je kao kada bih ja tebi rekao da za posao u mojoj firmi moras da znas tri strana jezika...

 

Imali smo vec situaciju da isti takav KKP ima sve sto si ti naveo, ali nije imao milione evra. EL ih je opusteno zaobisla, izabrali su Zenit.

 

E sad, zasto Valencia? Zato sto EL tretmanom Valencie rizikuje da im cela spanska liga ode u FIBA LS i onda su se zakopali zauvek sa Vucicevim projektima i jedino sto mogu da rade je da ga mole da on sutra ne kaze da je bilo dosta jer ostaju bez 18 klubova. Tako da, prirodno je da ACB liga ima jedno mesto osim 3 A licence, ako to EL ne vidi, neka im klubovi iz zemlje koja nije pod sankcijama samo zato sto lider te zemlje rasprodaje sve sto vredi, a nece ni on moci zauvek da vlada na takav nacin.

 

Prvo da ti se zahvalim što u konverzaciji sa mnom manje koristiš poređenja sa Vučićem i SNS-om, znači mi to, bez ironije. Nadam se da ćeš uspeti da ga/ih uopšte i ne pominješ.

Takođe, mislim da su i druga poređenja najčešće promašena i neadekvatna. Ne samo tvoja, nego i moja i drugih forumaša. Opušteno možemo da komuniciramo i komentarišemo činjenice bez poređenja sa bilo čim. Uključujući i sa tvojim poslom.

Što se tiče Partizana, ponoviću argumente u njihovu korist, redom po značaju.

- veliki garantovan budžet

- brend Željko Obradović

- 20k u Areni svaku utakmicu

- najveća aktivnost navijača na mrežama, vezano sa EL sadržajem

- dosta navijača na gostovanjima

Pored ovoga naveo sam nekoliko argumenata iz istorije Partizana, koji sami ne bi značili ništa, ali uz ove gore navedene još malo oboje sliku.

Nijedan od ovih 5 argumenata (za koje smatram da su značajni u povećanju vrednosti EL) Partizan nije imao ranije, tj. imao je povreno punu Arenu i to je sve. Zato je bilo i očekivano da ih obiđu i uzmu Zenit sa lovom, Paskvalom, dobrim igračima, velikim ruskim tržištem i sl.

Što se tiče Valensije, lošiji su u svim gore navedenim parametrima. Iz Španije su, to im jeste ok argument donekle.

Mislim da nema šanse da Španci napuste EL zbog Valensije. Real, Barsa i Baskonija su inicijatori, osnivači, najvažniji akcionari EL. Liga je njihovo vlasništvo, između ostalog, nije neka posebna organizacija. Neće napustiti svoju firmu jer su ljuti na svoju firmu zbog Valensije. Ako im je toliko bitna - opušteno će je primiti u EL. Ako je ne prime - znači da im nije mnogo bitna trenutno. Jednostavno je, a bez nekih teorija zavere.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Kada se očekuje presuda od strane aba lige za nanelija za game 2 i hvatanje za vrat lazarevica? Vidim i da je kls kaznila gurovica sa pravom, šta čeka aba liga oko ovog skucaja

Edited by No name
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, No name said:

Kada se očekuje presuda od strane aba lige za nanelija za game 2 i hvatanje za vrat lazarevica? Vidim i da je kls kaznila gurovica sa pravom, šta čeka aba liga oko ovog skucaja

 

Mislim da je to ispeglano odlukom Obradovica da ne uvrsti Nanelija za trecu utakmicu.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Mislim da je to ispeglano odlukom Obradovica da ne uvrsti Nanelija za trecu utakmicu.

 

Srecom, pravosudni sistem bilo u zivotu ili u sportu ne funkcionise tako.

 

Nesrecna okolnost je sto se to desilo u Srbiji, na Balkanu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni taj "incident" nema neku veću težinu, za razliku od ovoga što se desilo u Areni par dana kasnije, a što je za krivičnu prijavu. A videćeš da ni od toga neće biti ništa.

 

Jednostavno, kod nas se diže tenzija dok traju utakmice, posle se niko ničeg ne seća, pojeo vuk kupus, i ostali siti a ovce na broju.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam odmah rekao:

 

On 5/21/2024 at 9:35 AM, Kooineeperk said:

Miliji, Dozaiju i ekipi je laknulo sto se ovo zavrsilo nedelju dana pre roka, i sad ce se praviti mrtvi do nove sezone.

 

U medjuvremenu vidimo da je Milija uzivao na F4 EL i da sada imaju novu temu kojom se zabavljaju - ko zapravo ide u EL iz ABA - a zapravo se nista ne pitaju oko toga. Tako da, umesto da se bave stvarima kojima bi trebalo, oni se bave stvarima na koje vise nemaju nikakav uticaj. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Mislim da je to ispeglano odlukom Obradovica da ne uvrsti Nanelija za trecu utakmicu.

Pa da, lep primer je poslat svi narednim nasilnicima kako će proći ako posegnu da hvataju za vrat. Uostalom ovo je mala maca, ranije smo vidjali i pesnice u stomak. 

 

Dokle god ovakve situacije prodju nekažnjeno, ovako će biti. Reakcija je od nadležnih morala da usledi odmah sutradan, ali se cutalo, I guralo pod tepih. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, No name said:

Pa da, lep primer je poslat svi narednim nasilnicima kako će proći ako posegnu da hvataju za vrat. Uostalom ovo je mala maca, ranije smo vidjali i pesnice u stomak. 

 

Dokle god ovakve situacije prodju nekažnjeno, ovako će biti. Reakcija je od nadležnih morala da usledi odmah sutradan, ali se cutalo, I guralo pod tepih. 

 

Šalje se slika da je liga baš takva kakva je. Cirkus. Cirkus koji pluta pod inercijom, vođen od svakoga i nikoga. Liga bez integriteta, bez ozbiljnog rukovodstva i bez pravila.

 

Ono što je Željko uradio je u stvari preduprediti moguću suspenziju na jednu utakmicu, što je on de facto i odradio i teraj dalje.

 

Ponoviću, događaj iz arene je daleko ozbiljniji nego li taj iz druge utakmice.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, No name said:

Pa da, lep primer je poslat svi narednim nasilnicima kako će proći ako posegnu da hvataju za vrat. Uostalom ovo je mala maca, ranije smo vidjali i pesnice u stomak. 

 

Dokle god ovakve situacije prodju nekažnjeno, ovako će biti. Reakcija je od nadležnih morala da usledi odmah sutradan, ali se cutalo, I guralo pod tepih. 

No name protiv jednostranog nasilja.

 

Mukica.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Šalje se slika da je liga baš takva kakva je. Cirkus. Cirkus koji pluta pod inercijom, vođen od svakoga i nikoga. Liga bez integriteta, bez ozbiljnog rukovodstva i bez pravila.

 

Ono što je Željko uradio je u stvari preduprediti moguću suspenziju na jednu utakmicu, što je on de facto i odradio i teraj dalje.

 

Ponoviću, događaj iz arene je daleko ozbiljniji nego li taj iz druge utakmice.

Taj događaj iz arene je posledica ovog iz pionira. Da je na vreme reagovano i po kratkom postupku donesena kazna, možda I ne bi bilo arene ni ti potrebe da Željko reaguje, već bi ti liga uradila

2 minutes ago, Barkley#34 said:

No name protiv jednostranog nasilja.

 

Mukica.

Ajde lepo pogledaj snimak iz game 2 pa se javi? Gde vidiš obostrano nasilje?

Link to comment
Share on other sites

To je već tačno. Ali opet, da je liga reagovala na vreme, ne bi bilo naše poznate atmosfere linča, pa možda ne bi bilo ni nekih titula.

 

Sve je to uzročno posledično vezano.

 

Ali mi sad možemo da idemo daleko u prošlost, što se ono kaže kao sudije u finalu kupa kod poništavanja Šerifovog prvog gola.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, No name said:

Ajde lepo pogledaj snimak iz game 2 pa se javi? Gde vidiš obostrano nasilje?

Ne govorim o tome nego mi je smešan tvoj apel, još začinjen time šta smo ranije viđali. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, No name said:

Taj događaj iz arene je posledica ovog iz pionira. Da je na vreme reagovano i po kratkom postupku donesena kazna, možda I ne bi bilo arene ni ti potrebe da Željko reaguje, već bi ti liga uradila

A dogadjaj iz Pionira je posledica trogodisnjeg pravdanja i cutanja na sve ispade i incidente od strane manje vise istih igraca KKP.

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Manu said:

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/intervju-dejan-kamenjasevic-budzet-dubaija-bice-4000000-pesic-najveca-zelja-za-trenera/483564

 

Intervju koji malo bolje objašnjava pozadinu cele priče.

Interesantno je da ljudi i dalje nemaju nijednog seniora, a niko nijednog igrača ne povezuje sa njima. Sa te strane i dalje potpuna misterija.

Problem je što trenutno ne znaju da li će igrati EC naredne sezone, čekaju konačnu odluku EL po tom pitanju.

Ta odluka može da promeni budžet pa i tim sa kojim će igrati.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/28/2024 at 10:25 PM, MarioKempes said:

Što se tiče Partizana, ponoviću argumente u njihovu korist, redom po značaju.

- veliki garantovan budžet

- brend Željko Obradović

- 20k u Areni svaku utakmicu

- najveća aktivnost navijača na mrežama, vezano sa EL sadržajem

- dosta navijača na gostovanjima

Pored ovoga naveo sam nekoliko argumenata iz istorije Partizana, koji sami ne bi značili ništa, ali uz ove gore navedene još malo oboje sliku.

 

Nisi ponovio svoje argumente jer si izostavio tradiciju i uspehe.

 

No, sve sto si naveo je nebitno, jer EL posmatras kao neku bedu tipa LEN u vaterpolu koja se bori da uopste postoji, nikoga ne interesuje taj sport, pa kada se pojave Srbi i gastosi koji nemaju pametnija posla nego da se prepucavaju na klubaskoj liniji onda kao, vau, ovo je ono sto nam je trebalo.

 

EL sebe vidi kao zatvoreno takmicenje bogatih sredina, nesto kao pandan NBA samo u Evropi. Tu se neuporedivo vise uklapa Valencia nego bilo koja prestonica iz neke siromasne zemlje. Ako si vec sebi objasnio zasto oni nemaju dileme kad biraju izmedju Partizana i Valencie, zapitaj se onda zasto se uopste bira izmedju ta dva kluba, zasto samo ne izbace Albu koja niti ima uspehe na terenu, niti novac da dovodi skupe igrace, niti neku veliku posetu, nemaju cak ni podrsku navijaca na pola meceva u EL.

 

E onda, kada se zapitas zasto je tu Alba shvatices da je sve sto govore za oba projekta samo sarena laza za drustvene mreze, a da su i jedni i drugi tu jer je Aleksandar Vucic odlucio da preko EL leci svoje (i ne samo svoje) komplekse.

 

On 5/28/2024 at 7:26 PM, Fat Zadd said:

Zli jezici bi rekli da je Zalgiris nešto poput Crvene zvezde. Privatan klub (Coki, FMP1) koji finansiraju grad i država :wink2:

 

Evo, odgovoricu tebi posto je i @Veteran pomenuo Zalgiris.

 

Zalgiris je klub koji se finansira iz vise izvora, ali je Zalgiris klub koji svojim navijacima svake sezone nudi uzasno ruznu igru na poen manje, ofanzivno limitirane sastave, odlazak svakog igraca koji se istakao prosle sezone, realan plasman tu negde na dnu izmedju A&A dua sa zapada Evrope. Opet, imaju pune tribine jer je kosarka nacionalni sport u Litvaniji i ljudi je prate nevezano da li ima ili nema uspeha.

 

E sad, zamislimo da KKCZ ne moze da dovede nikoga ko nesto vredi u EL, da li bi i dalje bila puna "Arena"? Pa KKP i KKCZ pune Arene samo zato sto im se sada svake sezone obeca "napad na F4" i to potkrepi sa dovodjenjem jedno 6-7 kapitalaca koji svi kostaju preko milion evra i svi su imali uspesne karijere u EL klubovima.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Juan Pablo Montoya said:

Zvezda je u ovoj sezoni imala 2 igraca preko milion evra.

Jedan je Sabaz - 2 miliona

Drugi je Nedovic - 1.1 milion.

 

Daleko od toga da smo jeftin tim ali bas 6-7 kapitalaca nemamo.

 

Teodosić, Tobi, Bolomboj... Tako da nije baš 2, nego 4-5 (mislim da je jedan od centara imao nešto manje).

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, goldberg said:

 

Nisi ponovio svoje argumente jer si izostavio tradiciju i uspehe.

 

No, sve sto si naveo je nebitno, jer EL posmatras kao neku bedu tipa LEN u vaterpolu koja se bori da uopste postoji, nikoga ne interesuje taj sport, pa kada se pojave Srbi i gastosi koji nemaju pametnija posla nego da se prepucavaju na klubaskoj liniji onda kao, vau, ovo je ono sto nam je trebalo.

 

EL sebe vidi kao zatvoreno takmicenje bogatih sredina, nesto kao pandan NBA samo u Evropi. Tu se neuporedivo vise uklapa Valencia nego bilo koja prestonica iz neke siromasne zemlje. Ako si vec sebi objasnio zasto oni nemaju dileme kad biraju izmedju Partizana i Valencie, zapitaj se onda zasto se uopste bira izmedju ta dva kluba, zasto samo ne izbace Albu koja niti ima uspehe na terenu, niti novac da dovodi skupe igrace, niti neku veliku posetu, nemaju cak ni podrsku navijaca na pola meceva u EL.

 

E onda, kada se zapitas zasto je tu Alba shvatices da je sve sto govore za oba projekta samo sarena laza za drustvene mreze, a da su i jedni i drugi tu jer je Aleksandar Vucic odlucio da preko EL leci svoje (i ne samo svoje) komplekse.

Dve molbe za tebe, ako možeš da uvažiš, ako ne možeš opet sve ok. 

Prvo, da ne komuniciramo u zlobnom i nadmenom tonu ("zapitaj se", "kad se zapitaš shvatićeš" i sl.). Zalažeš se za demokratske vrednosti, a protiv jednoumlja, mislim da sam to dobro razumeo. U skladu s tim, sasvim je ok da uvažiš drugačije mišljenje od svog, bez agresije i nipodaštavanja.

Drugo, da ne pominjemo AV baš u svakom postu, da preskočimo makar 3-4, pa onda opet neka bude i on, ako mora.

Razumem da si ogorčen na vlast, državu u kojoj živiš i narod sa kojim tu državu deliš. Al', jbg, dok si tu - tako ti je, ni drugog naroda ni druge države.

Što se tiče EL, jasno nam je kako funkcioniše (skoro svima), nepotrebno je poređenje sa vaterpolom.

Bogata tržišta jesu cilj EL, ali nije to jedini kriterijum. Oni posmatraju svaki klub, grad i regiju ponaosob, procenjuju šta im donosi i na osnovu toga biraju.

Tako u EL imamo i više puta pomenuti Žalgiris. Niti je iz velike bogate zemlje, niti iz velikog grada, niti su pijani milioneri, a ipak su suvlasnici lige. Zar nije logičnije da umesto njih bude bogata Valensija iz velike Španije? Nije. Zato što vlasnicima EL treba i malo egzotike, po neko zrno košarke, tradicije. To im donosi Žalgiris. To im donosi i Partizan u trenutnim uslovima (stabilan visok budžet, brend Željko, puna hala...). Zato mislim da je Partizan trenutno poželjan partner za EL.

Pitaš zašto ne izbace Albu? Zato što je iz Berlina. Svaki klub je s nekim razlogom u EL, samo nisu svi razlozi isti. Jedan razlog je za Albu i Pariz, drugi za Žalgiris i Partizan, treći za nekog trećeg.

Boli njih uvo za AV i da li kintu sipa on ili DĐ, dok god procenjuju da je budžet stabilan i da im naši klubovi nešto donose - oni će i biti tu. Kad procene drugačije - pedala.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...